0 oy
570 göst.
Diğer kategorisinde (39 puan) tarafından
Hanımlar bebeğinizin doğumuna kadar bebek arabası bebek odası doğum ücreti vs aşağı yukarı ne kadar masrafınız oldu, tabi bu kişiden kişiye değişir ama aklımda ona göre bir ayarlama yapacagım 

29 Cevaplar

0 oy
(274 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Oda almadım sadece beşik evimde dolaplar vardı onları kullandım oda için sadece kötü perde halı almıştım bebek arabası kıyafetler kamera küvet takımı nevresim takımları şampuan pişik kremi yağı vs bez pamuk hastane masrafı toplam 10bin bi de kendim için aldıklarım var Sağma makinası kremler koruyucu kapaklar depent gecelik iç çamaşırı emzirme sütyenleri bunlarda 5bine yakın tuttu bi de ben terlik taç gibi gereksiz şeyler almadım sadece 2 gecelik sabahlık ve hastaneıkışı için elbise almıştım emzirme sütyenleri çok pahalı tabi iyisi olsun derseniz çünkü emzirirken sütyen çok önemli sütün kesilmesini ve mastit oluşumuna neden oluyor sütyenler
-Reklam-
0 oy
(9,890 puan) tarafından
A dan Z ye herseyini kendim aliyim dersen rahat 6 7 bini gozden cikar canim helede ilk cocuksa
(173 puan) tarafından
Aynen doğum ve mobilya detayını atlamışım
En önemlileri
(9,890 puan) tarafından
bide bebek odasi yazmis yani odalar en aşa 3 4 bin zaten
(39 puan) tarafından
Doğumdan önce olankar asıl para tutan şeyler fazla tutuyor dopal olarak eski zamanlar ne güzelmiş
(9,890 puan) tarafından
E yani ben Allaha sukur cok masraf yapmadimda :) o kadar tutar daha bile fazla herseyini yapiyim desen oda falan 10.000 bile tutar
(9,890 puan) tarafından
valla canım eğer veren birisi varsa etrafinda bebegi buyumus kuvetini falan al yani. Cunku sende cok uzun sure kullanmicaksin
0 oy
(1,113 puan) tarafından
20 bin civari canim henuz dogum olmadi ama onuda hesapladim
(39 puan) tarafından
Peki bu 20 binde neleri aldnz ne kadar fiyat biçtiniz
(9,890 puan) tarafından
kız sen ikizlere gore hesapliyorsun ama 2 bebek arabasi 2 besik falan :))
(1,113 puan) tarafından
Evet benim ikiz dogum zaten 9 10 bin bebek arabasi ve oda almadim daha onlari baharda alcam  kiyafet ana kucaklari pusetler besikler kundak battaniye aklina gelebilcek herseyi aldim hastane cikislari falan sadece bezleri mamalari kaldi onlar icinde son haftalari bekliyorum
0 oy
tarafından
Biz bebek odasi yapmadik anne yani besik aldik sadece, kiyafetleri, arabasi, besigi,biberon emzik vs 5000e yakin tutmustur heralde. Bir de iki tane dolap aldik cekmeceli. Unuttuklarim da vardir muhtemelen
0 oy
(1,717 puan) tarafından
Bebek odası ve dogum üçreti hariçinde 3500 gitti
(39 puan) tarafından
Hepsi toolamda ne kadar peki canım aklında mı
(1,717 puan) tarafından
Canım ben dogumu devlet hastanesinde yaptım 27 gün önce. Kılık kıyafet biberon araba besik puset hamak canta kişişel bakım malzemeleri küvet takım olarak aldım toplam 3500 harcadım ben
0 oy
tarafından
daha herşeyi hazır değil malesef ama şimdilik akılda olanları yazıyım canım 6 bin doğum paketi hastaneye verdik  4 bin odası için ayırdık, biraz kıyafet aldım 1000 lira civarında o tuttu daha araba vs ortada yok 1500 de onun için düşündük ee kendime hiç bişey almadım kendime alacaklarım da muhtemelen 500 600 tutar ee bebeğe biberon emzik yada bakım olarak daha hiç bişey almadım hadi yuvarlayıp bi kaç parça daha kıyafet falan aldım desem yine onlar da 1000 lira tutar şimdilik aklımdaki bunlar 
(39 puan) tarafından
Allah yardımcmz olsun canım
tarafından
İlk bebek olunca herşey 0 dan oluyor Amin inşallah canım
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Sen önce bana alacaklarına ne düzeyde para verebilirsin onu söyle ben sana fiyat çıkarayım. 70 liraya da biberon var 15 liraya da. Ona göre hesap yapayım sana.
(39 puan) tarafından
Açıkçası henüz hiçbirşey için fikrim yok yolun başında sayılırım, henüz yenıyken fikir edinmek amaçlı sordum, elim farklı düşünsede ben kullanıslı sağlıklı sağlam olanlara bakınca maliyet fena yükseliyor
(4,668 puan) tarafından
Bak canım ben kendimden örnek vereyim sana. Ben de biraz iyisinden alayım tek çocuğum dedim ama fazla abartmışım. Düşün biberon yıkama fırçasına sırf marka diye 50 lira vermişim. Hiç gerek yokmuş.
(39 puan) tarafından
Bunlara dikkat edeceğim evlenşrken de bu takıntım yüzünden fuzuli harcama yapmştm
(4,668 puan) tarafından
Senin yerinde olsam kesinlikle a101 ve bim ürünlerini takip ederim. Mesela orda bitane tahta beşik var ondan mutlaka alırım. Banyo setini,reflü yatağını hastane çıkışlarını ordan alırım. Travel sistem bebek arabası almam mesela, onun yerine uygun bi puset ve en iyisinden kabin boy bebek arabası alırım. Oda alır mısın bilmem ama alırsam da şeklinden çok işlevselligine bakarım.
0 oy
(470 puan) tarafından

Yorumlara bakınca en uygun bebek benimki:D

700 TL tuttu saadece 0-3 aylık kıyafet ve mobilya beşik.esimin arkadaşınin varmış çocuk hiç yatmadı boşuna aldık doğumda katkımız olsun dediler yepyeni çizik bile yok 250 ye aldık yatagiyla felan.ha bide uyku seti yastik yorgan aldım hepsi içinde 700 TL tuttu bnm

0 oy
(470 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Biraz sana kalmış yani 35 TL yede emzik oluyo 10 tlyede bütçene göre birazda
0 oy
tarafından
En az 1500 ama benim ilk oğlumdan kalan birşeylerde vardı
0 oy
(3,458 puan) tarafından
3 bin i buldu. 
0 oy
(325 puan) tarafından
Benim ilk cocugum olacak annem hic bisey alma dedi herseyi ben yapacam genellikle ilk cocukta kizın annesi yapiyor bircok eşyasini
(39 puan) tarafından
Benim ailemin öylw bir imkanın yok maalesef, adına çok sevindim canım daha kokay halledilir
(325 puan) tarafından
Sağol canim sende hayirla saglikla bebegini kucagina alirsin inşallah eşya sıkıntı olmaz inşallah Rabbim yardim eder
0 oy
(344 puan) tarafından

Valla bi doğum için hastane vericem herseyini eşim akrabaları aldı  daha doğmadan 1 yaşına kadar herşeyi hazır :)

0 oy
(1,010 puan) tarafından
Beşik +dolabı...800tl

Hastane ücreti... 3400

Bebek arabası+mama sandalyesi... 600(tanıdık olsuğu için biz bunu hesaplı almıştık) 

Kıyafetleri+ biberon gibi ıvır zıvırlar+kundağı battaniyesi+babynesti+yorganı va filanı annemler aldı yada yaptılar fakat tahmini 3000bine yakın masrafları oldu

Biz bebek odası almadığımız halde daha birçok ıvırzıvırlarq dahi kaçmadan 8000bini bulmuş.... Fakat açıkcası hepsi bizim cebimizden çıkmadı 2500kayınvalidemgil verdi. 3000e yakın annemler harcama yaptı.. Biz hastane ücretimizi ve kalan birkaç ıvır zıvırlara harcama yapmıştık.. Şimdide mama bez olayları var :))
(1,010 puan) tarafından
Canım bizde hiçbişey istememiştik inanki ama onlar kendileri isteyince dediğin gibi çok faydası oldu tabiki.. Ama aşırı pahalı şeylere kaçma bende çok heveslenmiştim ilk bebeğim olduğu için şimdi iyi ki diyorum markalı şeylere çok kaçmamışım.özellikle aklında bulunsun 0 3 ay kıyafet fazla biriktirme nasıl büyüdüğünü hiç anlamıyormuşun bile. 3 aydan sonrayı fazla alırsın. Bebek odası takımlarına çok bakmıştım güzeli olsun falam diye çok heveslenmiştim 5000 6000 istemişlerdi fazla diye almamıştık. Şuan iyiki almamışım siyorum ben açıkcası, onun yerine 4 5 yaşında güzelce oda alırsın daha iyi. Çünkü zaten bebek benden hiç ayrılmıyor ki sürekli yanımda yatıyor beşiğinde dahi yatmıyor daha 3buçuk aylığız inşallah ilerde yatar tabiki.. Sadece yatak odama mobilys beşik almıştım birde 3lü hazır dolaplardan İİnanki bebek odası takımından hiç farkı yok. Tabi senin fikrin ama canım hevesin vardır herşeyi lüks alırsın orası ayrı maddiyatı  düşünmek gerekiyor
(39 puan) tarafından
Montessori tarz ı odalara bakmştm ilerleyen yaşlarda da kullanabilsin diye ama kararım değişebilir, bebek arabası bakıyorum 3 bin küsürlü bişey acaba fazla mı dıyorum
(1,010 puan) tarafından
Montessoriye bende bakmıştım canım mağazada çok hoş görünğyor fakat odaya getirince oda küçülür baya diye vazgeçmiştim. O yüzden ilerde genç odası takımı alacağım tamamıyla. Zaten travel moda bu aralar o yğzden travel alırsın ama 3bin fazla değil mi csnım ya. Tabi eğer eşinin yada senin araban yoksa bebek arabası aşırı lazım olur.. Bizde araba olunca sadece avm yada dışarıda gezmek için lazım oluyordu heryere şahsi aracımızla gidiyorduk çünkü o yüzden aşırı çok binemiyor yürüyerek hiçbiyere gitmiyoruz .. Ama yinede tabiki travel aldım normalleri sevmiyorum görüntü açısından. Oto koltuğu da lazım olur ona da bakmalısın
(39 puan) tarafından
Araba olunca oto koktugu da lazım oluyor travel sistem iş görür bu açdan
(1,010 puan) tarafından
İnşallah her şey gönlğne göre olur tatlım. Sağlıklıca bebişini kucağına alırsın. Emin ol ki bebiş doğduktan sonra daha neler neler alınıyor direkt bebek reyonlarına koşuyorsun o yüzden kendini hamilelik sürecinde çok yorma olur hepsi Allahın izniyle
0 oy
tarafından
Biz 500 tl ye yatak aldik. 400 tl lik kıyafet aldik. Omun dışında doğumdan önce biseye para vermedik. Bebek arabasını 7 aylıkken almıştık. Kıyafette hediye gelenleri giydirdim bi süre zaten 
0 oy
(2,575 puan) tarafından
Odasi kıyafetleri iviri ziviri doğum toplam 8 bin gitti benim 
0 oy
(357 puan) tarafından
Biz sadece 500 tl harcadık ... kendi dedem aldı beşiği ni .. erkek kardeşim puset ini bebek arabasını bebek bakim cantaşını aldı .. halam bebek kuvetini ateş ölçer ini burun pompasini vs aldı .. yurt dışından halam pişik kremi şampuan vs paket yapıp bir dünya şey yollamış . Diğer halam da biberonlarini yolladı :) kayinvalidem kundak aldı 3 tane .. baby nest setini bir akrabamız para verdi bebek için harçlık onunla aldim ... anlayacağın herşey hediye geldi  40 ı aşkın zibin geldi hediye .. kuzenimin biri geçen yine yolladı 10 tane falan . Biz bana hastahane için pjama aldık  .. bebeğe isimli emzik aldım birde hastahane cikisi 2 tane  o kadar masrafımiz oldu bezini vs görümcem aldı .. eşim de geçen anakucagi almış toplasan 500 tl harcadık anca 
(39 puan) tarafından
Maşallah kısmeti bol olsun. Anım bayılıyorum böyle güzel yardım eden insanlara
(357 puan) tarafından
Evet çok şükür  ama buyuk sebebi  ben ve eşim yetimiz babam ve babası yok ondan özellikle benim ailem durumu iyi diye herşeyini tamamladılar.. birazda ondan kuzum şimdi kirada yim bana yük olsun istemedikler sırf babamın yokluğunu hissetmeye yim içimde ukte kalmasın  diye  sagolsun lar  ..
(39 puan) tarafından
Üzüldüm, allah yaedımcnz olsun umarım babalarınızın yokluğunda sevgisiyle telafı edecek insanlar hep var olur, bu zamanda kimswn olmasada yardım etmeyi bırak işini baltalayacak iğrenç insanlar var
0 oy
(409 puan) tarafından
Yorumlara baktımda biraz herkez bütçesine göre hareket etmiş sende öyle yapacaksın canım ben 20 bin falan harcayamam o durumum yok. Benim oğlum doğduğunda giysi falan almadım sağdan soldan geldi zaten bir anda büyüyor bebek hepsi kalıyor çoğunu giymiyor bile. Beze para verdik beşik aldım mesela oğlum yatmadı 1 kez bile kaynanamın 5 yaşında çocuğu var onun park yatağı elektrikli beşiği varmış onları aldım oğlam onlardada yatmadı tek çareyi eski usul iki iple tavandan salıncak yaptık onda uyudu banyo için küvet kova seti yerine leğen aldım büyük hala içine su dolduruyorum girip oynuyor şimdi kızına hamileyim hamak beşik alacam 150 TL ye birde puset oda 150 TL kendime hastane için pijama takımı bezi biberonu falan benim masrafım bu kadar çocuk odası falan çocuklar büyüdükçe yapılır yavaş yavaş bir anda dünya masraf yapılmaz bence 
0 oy
(1,126 puan) tarafından
Tedavi sureci hariç. Hamilelikten itibaren.. Biri özel biri devlet iki hastanede kontrol oluyordum. 9 ay boyunca tahliller muayene ücretleri 2 bin desen ki fazladir.. 1500 TL doğum.. Emmedigi için pompa biberon felan 500 tl o..  Hastane çantası 500 TL.  Kuvveti beşiği vs 2 bin TL de o yuvarlak hesap. Mevlutude 1000 TL etti..  7500 
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Kaba bir hesapla 8 9 gitti canım

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 523 göst.
8 Haziran 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 220 göst.
29 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Sena98 (100 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 269 göst.
5 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Asli_eren_47 (757 puan) tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 724 göst.
1 Kasım 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Havin06 (1,970 puan) tarafından soruldu

377,284 soru

11,290,754 cevap

34,705 kullanıcı

...