0 oy
502 göst.
Diğer kategorisinde (213 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Kızlar hamileligimin başından beri tansiyonum sınırdaydi 13-14 oluyodu coraspin kullandim. 37+2 oldugum gün tansiyonum 15 e cikti doktorumu aradım. Hastaneye gel bi bakalim dedi doktorum ve hastaneye gittim.Tansiyonumu ölctüler serum taktilar nts baglandi sancim varmis ama hissetmiyor musum. Alttan muane ettiler 1 cm acilma var dediler kobtrol amaclı bu gece kal dogum baslaya bilir dedi doktorum. Bu arada tansiyonum 14 de sabitti.gece tansiyon yine 15 oldu doktorum suni sancı süreci hizlandirir suni sanci verelim dedi. Suni sanci verdiler kasilmalarim zaten vardi bebek surekli bi tarafa toplaniyodu ama dogum kanalina inmedi. Acilma 5 cm ama bebek inmiyodu doktora hocam dayanamiyorum bebek inmiyorsa ben sezeryan olmak istiyorum dedim. Tansiyondan dolayi daha fazla bekleyip sizi riske atmak istemen kabul ediyorsan sezeryana hazirlasinlar seni dedi kabul ettim. Ameliyat haneye gittim bebegim 10 dk da dogdu belden uyusmustum hic bisi hissetmedim. Anestesi uzami seni hazirliyolar dedi benim bilgilerimi adimi yasimi sorarken doguruyomuşum :D

Bebegin solunum sıkıntisi var diye temizleyince hmen kuveze gönderdiler ama dogum yaptigim özel hastanede yeni dogan yogun bakimi yokmus. bebegimi baska hastaneye gönderdiler bende ertesi gun buyuk tuvaleti yaparsan taburcu olursun dediler oglen tavurcu oldum. Bebegim bir hafta küvezde kaldi ben hergun görmeye gittim. Dikişim yoktu yapistirma yapmislardi derime bebege gidip gelirken kendimi zorlamisim dikisim enfeksiyon kapti. Hergun hastaneye gittim pansumana sıka sıka iltihabini akittilar dogumdan daha buyuk agri cektim ama cok sukur atlattik simdi 35 gunluk oldu oglusum. Onca sıkıntıya ragmen bebek yaptigima hic pisman dehilim cok sukur onu verene
 Doğum hakkinda sorulariniz varsa cevaplaya bilirim kizlar . 

6 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Bnm kdr zor geçmemiş :) sağlıkla büyüt inşallah 
-Reklam-
0 oy
(346 puan) tarafından

o degilde usenmeden özene özene yazmissin ya Allah seni:D

(213 puan) tarafından
Kiz sirf bu postu acmak icin dogurdum
(346 puan) tarafından
hahha Allah seni dogum hikayen guzelmis canim Allah gönlüne gore versin insaAllah
(213 puan) tarafından
Üsenmeden okudun mu =)
(Teşekkur ederim amin canım )
(346 puan) tarafından
okudum valla sen usenmeden yazmmisin ben okumusum cok mu:))
0 oy
(1,232 puan) tarafından
Güzel diye okudum ama dhaa çok korktum enfeksiyon kaptı falan Sika Sika akityilar falan zaten korkuyorum iyice korktum yani .Hep böyle yapıyorlar doğum hikayesi diye yazıyorlar ama kendi acılarını anlatıyorlar .Allah bağışlasın keşke yazmasaydiniz
(1,232 puan) tarafından
Evet mantığım.bu ilk hamileleigim doğum yaklaştı ve korkuyorum .Doğum hikayesi yazmışsın moral bulurum diye okudum ama keşke yazmasaymissin birde üstüne kalkıp bana hayat toz pembe değil bilmem ne diye akıl veriyorsun sana mı kaldi.?Yaziyorsan eleştiriye de açık ol !!!
(213 puan) tarafından
İlk bebegimi 16 haftalikken kaybettim buda ikinci bebegim bicok zorlukla karsilastim ama Allaha şükür bunları yanlizca yanimda esim vardi hepsini aştım ve aştigim bu zorluklara karsi kendimi başarılı hissediyorum bu basarimida herkese paylasmamda hicbir sakinca görmüyorum.
Elestiriye acik olmasam paylasmazdim dogumum bu sekilde gerceklestigi icin dogum hikayem diye yazdim basligi degistireyim bari korkuyomussunuzya bari baskalari girmesin korkuyosa
(8,248 puan) tarafından
Kız minnos bir anne su an hıc mınnos davranmıyosun :) kuzum tek burada degıl su an cevrende dolu hıkaye dolanıyo dur onemlı olan kulak asmamak :) ramazan vaktı kalp kırmayalım ❤️
(213 puan) tarafından
New mom hakli bence kusura bakma kardesim hayir mübarek gün bende biraz sert ciktim hakkini helal et. Uykusuzluguma verin =D gece 2.45 den beri ayaltayim ve hala gözüme cildir cildir bakiyo uyumamak icin direniyo sıpam
(1,232 puan) tarafından
Pekala .Sende hakkını helal et .Burda herkes hamile ya da lohusa hormonlar tavan biliyorsun .Kalp kırmak degildi elbetteki amacım .Allah bağışlasın Bebeğininde kardesim
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Bebek kuvezdeyken sütünü sağıp mı verdin yoksa mama mı veriyorlar bebeğe?
(213 puan) tarafından
Benim sutum hemen indi sagip gonderdim gund 3 kez emzirmeme izin verdiler benim olmadigim zamanlarda sagdigim sutu şırıngayla agzina sıktılar biberon vermediler
(4,668 puan) tarafından
Ne kadar özverili bi hastaneymiş bebeğe biberon vermemişler alışmasın diye. Peki bebek kuvezde olduğu sürede hastanede yatış göstersek bebeği kendimiz emzirme bilir miyiz istediğimiz zaman? Yani böyle bişey mümkün mü?
(213 puan) tarafından
Bebegimin yattigi hastanede dogumunu yapan bi arkadas vardi o emzirme icin hemsireler cagiriyodu gidip emziriyodu ama onun bebekleri ikizdi sutu yetmedigi icin ekstra mama da veriliyodu bebeklerine
(4,668 puan) tarafından
Anladım canım çok teşekkür ederim. İnsanın aklına herşey takılıyor hepsini öğrenmek istiyor o yüzden böyle sordum :)
0 oy
tarafından

Ohhooo ben daha beterini çektim. Sizinki yine daha iyiymiş :) sezaryen olurken anestezinin etkisi cabuk gecti bende. Acı hissettim rahmimi dikerlerken. Ama ne acı... Ağlama krizine girdim acıdan. Sonra uyuttular beni. Söylenene göre uyurken hep sayıklamışım çok canım acıyor diye. Odaya çıkarıldıktan birkaç saat sonra kendime gelebildim biraz. Sonra sondamı çıkardılar. Çıkarıldıktan 45 dk sonra müthiş bir sancı kapladı bu sefer kasıklarımı. Bağırdım, cagirdim yardım edin diye. Doktorum evine gitmişti. Nöbetçi doktor gelsin diye bekliyorum, yok babam yok. Gelen yok. Hemşireler panik. Ben yine acıdan ağlıyorum deli gibi. Gozlerimi tavana diktim bir ara. Azraili bekliyorum artık. Annem öleceğim sanmış. Eşim çok üzgün, ağlamaklı, elinden birşey gelmiyor. En son tuttular beni, adeta bir felçli gibi hareket edemeden tekerlekli sandalyeye koyup, nöbetçi doktorun odasına götürdüler. Ultrasonda doktor baktı ve idrar torban dolmuş dedi. Sonda çıktıktan sonra idrarımı yapamadım. E kimse de bana birşey demedi sık sık tuvalete çık diye. Ben de bilmiyorum tecrübesizlikten. Tekrar sonda taktılar ve eşim dedi ki, ben hayatımda öyle birşey görmedim. Senden tam 3 lt idrar cıktı dedi. Yani patlayacakmış neredeyse. Patlasa kana karışır, zehirlenirim, sonrası da malum zaten. Özel diye gittiğim hastane beni mahvetti. Bana çekmediğim acıları çektirdi. Bir daha o hastaneye gitmek mi? Aslaaa!!!

(213 puan) tarafından
Gercekten seninki bendende betermis herkesin imtahani farkli oluyo canim Allah bi daha boyle kotu anilar yasatmasin eger tekrar evlat nasip ederse umarim daha kolay dogumlar yasariz dogumum zor degildide sonrasi beni mahvetti esimden baska bakn kimsem yoktu erkekte ne kadar bakabilir ilk bebek tecrubesizim agrilarin oldu sabah aksam el kadar bebekle igne olmaya acile gittim şukur hepsi geride kaldi
tarafından
Evet canım inşaallah ikinciyi nasip ederse Rabbim, bunlar hep tecrübe işte. Allah kolaylıklar versin hepimize.
0 oy
(905 puan) tarafından
Rabbim bagislsin bmmde senin  bi 10 katin kadar zor gecti kardeş   ama cokn skr bitti

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 67 göst.
4 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Emine314 (225 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 731 göst.
10 Ekim 2019 Aile kategorisinde ugur bocegi (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 216 göst.
11 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde DMYB (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 238 göst.
28 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Asel Linam (966 puan) tarafından soruldu

377,939 soru

11,312,500 cevap

34,745 kullanıcı