0 oy
538 göst.
Aile kategorisinde (195 puan) tarafından
Bebeğim aşağı inmemis 4 kilo olmuş sezaryan dedi doktor 40 haftalık oldum sizce bir hafta daha beklim mi aşağı iner mi 

13 Cevaplar

+1 oy
(4,756 puan) tarafından
Valla canım en iyisini doktorun bilir kuzum 
-Reklam-
+1 oy
(3,798 puan) tarafından
40 haftadan sonra bebek tehlikeye giriyormus canm bende 40 dan sonra sezeryan oldum bebek kanala inmemisti sancim bile yoktu beklemedim bende yinede sen bilirsin ama doktoru dinlemekte fayda var saglikla al kucagina insallah
(195 puan) tarafından
Aynen kanala inmemis beklesekte bişey değişmez dedi doktorda
+1 oy
(2,032 puan) tarafından
En iyisini doktorun bilir cnm doktorunu dinle derim zaten bebeğinde iriymis maşallah normal zor olabilir
+1 oy
(1,949 puan) tarafından
Hakkımda hayırlısı neyse o olsun inşallah canım 
+1 oy
(1,254 puan) tarafından
Bence cok fazla bekleme gununuzde baya dolmus 40 hafta artik esinle kararlas git sezeryan yap
0 oy
(1,232 puan) tarafından
Bence zor ama bir sorun yoksa bekle için rahat eder canım
(195 puan) tarafından
Bilmiyorum ki ne yapacağımı yarina gün verdi ama doktor
(1,232 puan) tarafından
Eşinle konuş ortak bir karar alın o zmaan aha rahat edersin canım hayırlısı olsun
0 oy
tarafından
Çokta fazla bekleme canım bebeğin kilosu iyi maşallah kakasini yapma ihtimali de var doktor her yönüyle değerlendirmede  zaten o kararı almamıştır bence doktorunu dinle rabbim hayırlısını nasip etsin 
0 oy
(8,204 puan) tarafından
Hmm canım tavsıyem bekle yıne sezeryan olursa da olsun ama dalgalarını bekle 4 kılo doguran kısılerde var boyun kılon ne durumda bılemıyorum ama bu sürecte dogumunu baslatmak ıcın onerılen egzersızlerı yap adacayı ıc kendını rahat bırak.Perıne masajı uygula mutlaka eger normal olursa dogum epızyon az olsun soyleyebıleceklerım bu kadar
(195 puan) tarafından
Bebek aşağı inmedigi için bı haftadır insin diye bir sürü şey yaptım artık ayaklarimda hal kalmadı
(8,204 puan) tarafından
Vazgecme sen yıne de e ge r durusu tersse aslında suyunu acmayı deneyebılırler bı anda gırıverebılır dogum kanalına
0 oy
(1,933 puan) tarafından
Benim doğum anında indi asagi neden hemen sezeryan diyor bu doktorlar anlamadım ama sen yinede riske atma 
(195 puan) tarafından
Haftadan kaçtı indiginde
(1,933 puan) tarafından
Canm benim doğum anında Ebeler dogurtmadan önce doktor ultrasondan baktı bebegin basi yukarda dedi ama kanalimi yoksa senin dediğin gibi bebek inmemismi bilmiyorum onu ama doktorlar çok kolaya kaçıyor benim bi tanıdığım 6 kilo doğurdu normal doğumla
0 oy
(9,652 puan) tarafından
Maşallah bebiş gelişimini tamamlamış sezeryandan korkuyorsan korkuluğu hiç bir yeri yok 2 sezeryan yaptım doktor senin için en iyisi neyse onu tavsiye eder doktorunu dinle bence..
0 oy
tarafından
Riske atma derim canm doktoruni dinle 
0 oy
tarafından
Bnm komşum 3 gün önce doğurdu doktor 40 + 5 olduğu için suni verdi ama sancı gelmedi sonra sabaha doğru kendi sancısı geldi normal yaptı yani 
0 oy
(300 puan) tarafından
Aşağı inmemiş derken duruşu mu ters anlamadım? Doktorlar 40 haftayı geçtikten sonra çocukta 4 kiloya yakinsa hiç riski göze almak istemiyorlar ama bence kolaya kaçıyorlar 41 hafta bitene kadar bekleyen doktorlar var istersen baska bir doktora daha görün ama cok ta aklını bulandirma senin gonlun hangisinde rahat ederse onu yap.
(195 puan) tarafından
Yok duruşu değil bebek yukariday mis normalde doğuma yaklaşık n bebekler aşağı iner sonrada doğum kanalına gider ya bende o olmamış işte bı hafta beklesek bile durum değişmez diyor .bilmiyorum ne yapacağımı yarın 9 buçukta gel dedi dün alacaklardı ben eve gitmek istedim bebeğini riske atmayalim dedi lr hep
(300 puan) tarafından
Hmm anladım canım onun için bol yürüyüş yapman lazım diye biliyorum ama doktorlar bişey dediyse de onu da dinlemek lazım gönül normal dogumdan yana ama önemli olan senin ve bebeğin sağlığı hakkında hayırlısı olsun InsaAllah

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 130 göst.
29 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Fatocan4545 (1,490 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 189 göst.
8 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Ayse.mustafa (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 162 göst.
1 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Figenbzts (219 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 525 göst.
26 Mart 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gentle Avenger (3,770 puan) tarafından soruldu

377,091 soru

11,284,724 cevap

34,689 kullanıcı

...