0 oy
668 göst.
Diğer kategorisinde (421 puan) tarafından
Hem sohbet olsun hemde benim gibi henüz doğurmamışlara tecrübe olsun :) 

31 Cevaplar

0 oy
(7 puan) tarafından
Canım ben 36.hafta kontrole gittiğimde karın bölgesindeki büyümenin normalin biraz altında olduğu bu nedenle de gelişimin bu haftadan sonra durabileceği söylenmişti. 37.haftada istenen gelişimde olmaz ise sezaryen istediğim için daha fazla bekletme doğuma gelir gibi hazırlan dedi doktorum. 37.haftada kontrolde karın bölgesinde gelişim ilerlemiş ancak plasenta yaşlanmış suyun da azalmış istersen riske atmayalım doğur bugün demişti. Ben de gelişimi ilerlemiyor ise İçeride durmasının risk olduğuna ikna olarak istedim doğum yapmayı. Lokal anestezi ile sezaryen oldum çok da rahat ve güzel geçti. 37.haftada 3.250 kg olarak dünyaya geldi gece kızım :) Ameliyat Sonrasında 3-5 gün acın oluyor yalan yok ama dayanılmaz acılar değil. Ameliyatın akşamı ayağa kalktım bir daha da oturmadım diyebilirim. Pandemi dolayısıyla tektim evde maalesef. Ona rağmen aman aman bir zorluk yaşamadım doğum sonrası. Sütüm de hemen indi doğumdan sonra. Bebeğin ve senin için hangi doğum şekli sağlıklı ise o şekilde doğurmanı tavsiye ederim. Umarım sağlıkla kavuşursun bebeğine. 
(421 puan) tarafından
Aminn canım ben hep sezeryan istedim normalfen korktum ama doktor ikna etti normal düşün diye bakalum hayırlısı dediğin gibi sağlıkla doğsun da nasıl doğarsa doğsun
-Reklam-
0 oy
tarafından
7 nisanda doktor kontrolüm vardı 37+6 günlük gebeyim çatı muqyneside olucam doktor baktı çok dar didi bebek darlıktan kanala bile inememiş yavrum bug0n sezeryan yapalım dedi kan verdim eve geçtim annemleri aradık geldiler bende hazırlandım evi falan temizliyorum bu arada 11 de gittim 11i 57 geçe prensesimi aldım kucagıma 
0 oy
(10,414 puan) tarafından
Ben doğum hikayesi postu bir daha açmadım
0 oy
(25,223 puan) tarafından
Ay cok uzun benimki postuma var :D 
0 oy
(7,096 puan) tarafından

Cok uzun ama okursun belki :D

Koyde yasiyorum ve yazdı malum o zaman ineklerim falan da vardi çayır zamaniydi kesip kurutup kışın ineklere yedirirriz bilmeyenler icin aciklayayim her neyse kestik cayiri herkesin ki de denk geldi bir araya cok yagmurlu gidince hava acinca herkes kesmisti o yuzden kimse yardim edemiyordu birbirine annem ve kiz kardesimi cagirdim uzak onlarda ama saolsun geldiler ama ben o gun tek basima cayiri sectim hep serdim falan onlar aksam uzeri geldiler neyse o aksam gece saat basi sancim oldu kalktim dolastim ama kimseye soylemedim biliyorum soylesem hemen beni hastaneye paket edecekler neyse sabah oldu yaptik kahvaltimizi annem kiz kardesim vebben gittik cayira cevirmeye yine sancilarim var ama ben yine soylemiyorum oglede geldik yemek yiyoruz esim de geldi bana dediki sen aksama cikmazsin bana oyle geliyo gitme sen tabi ben soylemiyorum yine sacmalama falan diyorum neyse ogleden sonra tekrar gittik cevircez gene benim sancilarim bu sefer baya sıklastı annem yuzumden anladi git eve diyip duruyo sancin mi var diye sorup duruyo ben yok diyorum annem.arkasini donuyo sancim gelince oturuyorum biraz annem bana donuyo ben hemen kalkiyorum anlamasin diye neyse bitmek uzereydi cayir basina gelmistik ama benim sancilarim baya sıklasti 10 dk da bire falan dustu suyum geldi anneme dedim anne benden bisiyler geliyo annem cok telaslandi kiz sen delimisin ben sabahtan beri ne diyorum sana cocuga bisiy olur nasil kiziyo bana yuru eve getiriyim seni falan oglede gittigimde nisanim gelmisti zaten benim dememistim ped falan koymustum her ihtimale karsi ben anneme dedim ki siz gelmeyin ben eve gidiyim bakayim neymis ararim sizi duruma gore belki de su degildir dedim cok gelmemisti ilk basta ben su degilse gelcem dedim geene annem basladi bana kizmaya tabi yuru git otur asa az kaldi zaten sakin geleyim deme falan neyse eve gittim ama tam eve giricem sancim girdi artik yuruyemiyorum neyse girdim banyoya baktim suyum geliyo annem esimi aramis hemen pesimden eve girdi dedim annemi ara benim suyum geldi araba bul tabi onlar benden telasli annemler hemen geldi kosa kosa ben dus aldim annem soyleniyo tabi yine bana :D neyse giyindim aldim.cantami ben gayet sakinim hala cayiri dusunuyom yagacak islancak falan diye annem valla dovecekti beni az kalmisti :D bindik arabaya kaynim geldi o suruyo sancilarim 5 dk da bire dustu ben sancim geldikce annemin elini sıkıyorum kaynim aynadan bana bakiyo surekli anlaynca sancimin geldigini nasil gaza basiyo anlatamam :D sancim geciyo oda yavasliyo :D hala anlatip guleriz benden cok onlar telasliydi neyse gittik hastaneye hemen nst ye bagladilar beni acikligima baktilar 8 cm aciklik vsrmis sen dogumun cogunu bitirmisssin kiz aferin sana iyi yaptin sancini evde cekmekle dedi hazirladilar beni odama gectim ikinma istegi gelince soyle bize iceri alalim seni dediler neyse dolandim hic yatmadim oturdum kalktim sancim.geldikce annem belime masaj yapti en son dedim anne geliyo cagirdilar ebeleri beni iceri aldilar benim dudaklarim kuruyo su istiyorum surekli kiz normlde yasak ama ic biraz diyorlar beni rahatlatiyorlar falan sonra ebe dedi ki kiz sen degil bu disarda bekleyenler sanki dogurcaklar senden telaslilar falan girgir yapip guluyoruz her sancim geldiginde derin nefes aldim ikindim hic bagirmadim cok sukur kolay bir dogum oldu dogurdum onu gorunce butun skntilarm agrilarm her seyim gecti canim kizim giydirmeye aldolar hemen yanima nasil cirliyo ama ben sevdim onu sesimi duydu sustu sonra bende zaten yorgunum sustum basti yine yaygarayi giydiremiyorlar resmen sevdim yine sustu sonra koydular kucagima ebe geldi diyo sizinkiler bu minnagin sesini duymus disarda senlik var annem esim.falan aglamis koydular sonra kizimi kucagima gel sandalyeye otur dediler istemedim kalktim yurudum ciktim kizim kucagimda :D  

(421 puan) tarafından
Ay ne güzel canımm maşallah inşallah benim doğumum da böyle olur bende anlatırım burda :) çok korkuyorum
(7,096 puan) tarafından
Korkma kuzum korkulacak bisiy degil sadece stres yonetimi isteyen birsey o kadar ins saglicakla dogur :)
0 oy
(8,455 puan) tarafından
Dogum yapalı 5 agustosta bır yıl olacak.40+5 olmasına ragmen dogumum baslamadı bi gece tansiyonum felan cok yüksek cıkmaya basladı hafıf sancılarım oldu.Esıme dedim gidelim nolacaksa olsun dedim gittik ebe baktı acılma yarım cm dedi kı en nefret ettıgım alttan bakılması oldu bu sürecte. Sonra yatısım yapıldı sabahta tahlıl sonuclarına göre karacıger enzımlerımde yukselme ıdrarda da proteın kacagı olustugunu soyledıler.Yani help sendromu gecırıyodum.Bebegın acıl alınması lazım dediler ve unıversıte hastanesıne sevk edıldım.Acılen sezeryanla aldılar bebegı ama o amelıyathanede etrafımı sarıp her biri bi yerime bişey yapıyodu ya karıncaların ortasına düşmüş arı gibi hissettim. Kimi damar yolu acıyo kımı sonda takıyo amelıyat ekıbınde arkadasımda vardı doktor olarak.Gozlerımı kapatmadan önce yavrum sana emanet deyip sahadet getırıp uyutuldum.Amelıyattan uyandırıldım ve dogruca yogun bakıma alındım kızımı 2 3 gğn göremedim yogun bakım zaten işkence gibiydi sürekli kan degerlerıne bakıyolar sürekli karnıma bastırıp alttan parmaklarını sokup kanı tahlıye ettıklerını söylüyolar.Yapmayın dıyorum dinleyen yok.Sonra gece asistanlar hastalarla dalga gecıyorlar bagırıyorlar sarkı dınlıyolar. Ertesı gün doktor geldi bebekle ılgılı laf arası olumsuz bıseyler dedıler ama net konusmadılar.Meger bebegım 3.700 kgyerıne 2.500 kg dogmus. Susuz kalmıs yenıdogana alınmıs.Bes gun kaldım hastanede kısaca bebegı alıp eve geldıgımızde de derin bi depresyon gecirdim.her gün eşime bakamıyorum ben olmuyo dıye dert yandım bebek agladıkca agladım.60 günün sonunda alıstım sımdı yine agustos gelıyo o gunlere gerı döndün yine bir bebekle evde kapandım kaldım.Sıcakla bogusuyorum ama bugune hamdolsun.okudugunuz ıcın tesekkur ederım 
0 oy
(2,241 puan) tarafından
sabaha karsi 4 de suyum geldi sancim yoktu hastaneye gittik suni sanci verdiler 9 da bebegin kalp ritmi bozulmustu sezeryana alindim 10da dogdu bebegim dogumum iyidi de sonra 5 ay karnim sisti iltihap oldu 5 ay karnima hergun bastirdilar iltihabi aksin diye 3 kere dikis atildi . yani on kez normal dogum yapmis yadar aci aektim yasiycagim varmis :) korkutmayim kimseyi bu benim vucudumla alakali bisey  vucudum kan ve su oranini dengeleyenemis o yuzden iltihap olmus ve dikis tutmuyo daha once ufak ameliyatlarim oldu onlarda da ayni sekilde dikislerim tutmadi tamamen benle alakali 
0 oy
tarafından
Ben 34 haftalıkken gittim dra herşey yolunda dedi sadece 2 hafta kısa boyu oda genetik sanırım dedi olabildiğince gelme hastaneye dedi sorun olmayınca bende tamam dedim bebeğim çok hareketlenmeye falan başladı 38 haftalıkken gittiğimde bana bebeğin gelismedigini alınması gerektiğini kuveze girmesi gerektiğini söyledi başka ildeki hastaneye sevk etti benim elim ayağım boşaldı bayılmak uzereydim özele gittim belki bunda yanlışlık vardır diye aynısını söyledi kuveze girmez dedi ama 5 gün yaşar anne karnında ancak sıvısı bitmek üzere kalp atışı da yavaşlamış dedi ben çok daha kötü oldum sonra sevk ettiği hastaneye gittim onlarda aynısını söyledi kuveze girmesi gerektiğini falan söyledi ben yaşadığım ile geri geldim ozeldeki doktor daha samimi geldi kuveze girmez deyince 5 gün demişti 1i gitti zaten akşam oldu benim sancım başladı doğum sancısı :) sabaha kadar sabrettim sabah hemen gittik özele baktılar doğum baslamis ama bebeğin kalp atışları daha da yavaşlamış mecburi sezeryan oldum çok kötüydüm ilk bir hafta ama  çok şükür geçti bebeğim 2180 gram doğdu kuveze falanda girmedi şuanda maşallah çok sağlıklı ve hareketli:)))
0 oy
tarafından
Hangisini anlatsam ki canim 3 tane hepsinin ki ayrı ayrı güzel zor anlarımda oldu dünyanın en güzel anlariydi rabbim sanada kucağına almayı nasip etsin 
0 oy
(119,868 puan) tarafından

Post acmistim oku kiz cok komik benim hikayem :D

0 oy
tarafından
Selam canım ben suni sancı ile doğurdum annem vardı sancı odasında sabah 10 da gittim akşam 10 da doğurdum Allah yardmcn olsun valla detayları anlatmak istemiyorum daha doğurma mssn çünkü :=))) 
(421 puan) tarafından
Suni sancı çok fena diyolar canım :)

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 429 göst.
0 oy
20 cevap 675 göst.
2 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Mina (2,630 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 1,094 göst.
27 Nisan 2020 Diğer kategorisinde Mina (2,630 puan) tarafından soruldu
0 oy