0 oy
664 göst.
Diğer kategorisinde (421 puan) tarafından
Hem sohbet olsun hemde benim gibi henüz doğurmamışlara tecrübe olsun :) 

31 Cevaplar

+1 oy
(13,887 puan) tarafından

tek başıma sancı çektim çok yanlızdım:(

(421 puan) tarafından
İnşallah canımm aminn artık vakit çok zor geçiyo bunaldıkça bunaldım
(13,887 puan) tarafından
bayan elmas  ne sen sor ne ben söyliyim çoook zor çokk anlatamıyorum kimseye içimdekilleri
(13,887 puan) tarafından
öyle yaa son haftalar geçmiyorr☺
tarafından
Insallah bundan sonra evladin sana yoldaş olur sen o yalniz kaldigin gun  en degerli varligina sahip oldun
(13,887 puan) tarafından
çok güzel söyledin valla cnm ☺☺yüreğine sağlıkkk❤❤❤
-Reklam-
+1 oy
(2,565 puan) tarafından
Herkesin dogumu aynı olmaz canım arasında zor olanlar vardır korkarsın belki 
0 oy
tarafından
Valla cok uzun ya postumda yaziyor sadece cooook aci vericiydiiii ama yine olsa yine dogururummm unutuluyor valla  sanki hic cekmemis gibi oluyorsun hastane gunleri falan cok guzel geciyor benim cok guzeldi inslalab seninde oyle olur nekadarin kaldi
(421 puan) tarafından
İnşallah canımm giriyim okuyum profiline :) 33 haftalığım ne zaman gelir Allah bilir bende normal doğum dan çok korkuyorum da herkese soruyorum yakında yoldan geçenleri çevirip sorcam :D :D
tarafından
Korkma aci ceksende inan ki o an birdaha digurmicam falan diyorsun ama valla eve gelince 2. Ne zamaaan diye dusunuyorsun bende oyle oldu cunku cooook guzeeel birseeyyy
(421 puan) tarafından
İnşallah canım tabi yaşamadan bilemeyiz inşallah bende o mutluluğu tadarım Allahım nasip eder :)
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Hangi birini anlatayım canım 4 taneyi :D
(421 puan) tarafından
Hay maşallahh çok imreniyorum size valla ben 1 taneyi doğurcam diye canım çıktı bu hamileşik bana mı zor stresli bi anlamadım valla helal olsun :) ben şuan 2. Yi bile istemitom diyorum :D
(2,078 puan) tarafından
İnşallah bir sancıda doğurursun canım, evet bazıların çok zor oluyor hamilelil süreci doğumu
0 oy
(27,353 puan) tarafından

Hastaneye gittim doğdum geldim ;)

(421 puan) tarafından
Sağol canım :D inşallah bende böyle kolaycanak doğururum
(27,353 puan) tarafından
InsAllah kolay dogum nasip eder Rabbim
0 oy
tarafından
10kasim sabah 9zu beş gece Atatürk'ün siren sesiyle doğdu prensesim çok kolaydı doğumum adet sancimdan hiç farkı yoktu sdce acilmam uzun surdu
(421 puan) tarafından
Ben hiç adet sancısı çekmedim canım adet olduğumu fark bike etmem hatta tuvalete gidince anlarım şimdi bana adet sancısından bi kaç kat fazla diyolar ama anlamıyorum :)
0 oy
(1,094 puan) tarafından
Korkutamayacagım şimdi kimseyi. =S
(421 puan) tarafından
Aha şimdi korktum :D
(1,094 puan) tarafından
Ya saçma sapan bir dogumu Allah ınandırsın.
(421 puan) tarafından
Ayy ilahii akşam akşam güldürdün beni saçma sapan bi doğumu da ilk defa duyduö o nasıl oluyo kız :) töbe yarabbim
(1,094 puan) tarafından
Saçmaydı işte karma karışık o dediler Baska sekilde yapıldı dogum. Sezeryan genel diye konusulup en yuksek mebla odendi, belden yapıldı. Sonra doktor normal de olurmus dedi. Bir ton gereksiz para istendi. Eşimi içeri alacakları doguma son anda almadılar. Sapma sapandı işte. İlk ya deneyimsizdik tabi ki. İmdi olursa agzını yırtarım doktorun
0 oy
tarafından
34 35 e girecektim mide bulantısı ve ishal şikayeti ile doktora gittim doktor hemn nst ye alinmasi gerek dedi sancım 80 90 100 arasi normal hiç bişey yokmuş gibi davranıyorum doktor sen iyimi sin diyor bana bende evet gayet iyiyim sadece midem bulaniyor diyorum hemn yatiş verdiler tabi ben sancım yok ama nstde var demekki ishal ve kusma sancının oldugunun ve doguma yakın oldugunu gösteriyor muş 2 gün sancım ile ugraştilar sancım kesildi busefer kalp atişim 160 larda kalp atişim bebegi etkiledi ve onun kalbi yavaşlamaya başladı derken kalbim sıkışıyordu ve ben artık dayanamiyorum dum yeter artık çiksin bu bebek diyip bagiriyor dum kalp doktoru ile görüştük sezeryan olmasi gerek acilen denildi sabah sezeryana girdim uyuşturmalarina ragmen son anda herşeyi hissettim ve o acıyı asla unutamam..öyle sonra küçük kızımı kucagima aldim, ❤️ ❤️ ❤️ çiger geliştirici vurulduğu için küveze almadi lar hamdolsun çok şükür Rabbime 
(421 puan) tarafından
Çok şükür canım zor olmuş hem senin hem bebişin için :( nasıl hissettin ya inanamıyorum hiçmi kontrol etmiyolar hissediyo musun uyuştu mu diye
tarafından
Bilmiyorum kuzum demekki herkesin bünyesi bir degil uyuttular hemen beni gözümü açtigimda çoktan odama gelmiştim
0 oy
(369 puan) tarafından
Bebegim tersti dönmedi

39 da sezeryan oldu spinal olmadi hissettim genel oldu

Masaya yattım gözümü actim bebek yanimda odadayız hiçbişi anlamadim

Sonra sık sık yürüdüm hiç yatmadım 

5 gün baş ağrısı çektim kahve ve şu içtim bolbol onun dışın da bi sıkıntı olmadi dikişler filan acımadı

Sezeryan da süt inmez dediler hiç duymadım ineceğine inandım emzirdim sıkıntı olmadi

Emzirmeden önce soğan sürdük çatlama olmadi şükür

Normal doğum istemiştim ama nasip işte nasıl olursa olsun çok güzel 

Hele şimdilerde yavaş yavaş gülmeye başladı yaa çok güzel tüm derdi sıkıntıyı aliyor bi gülüşü çok şükür 

Rabbim isteyen herkese versin 
0 oy
(987 puan) tarafından
Gece 2de yataktan kalkarken suyum geldi, hiç sancım yoktu. 2.20 gibi sancılar başladı. Hazırlanırken bebeğim doğmak üzereydi, hastaneye zor attık kendimizi. Çatala çıktığım gibi Saat 3.48 kızım doğdu :-) yani sancılar 1 saat 15 dk sürdü 
(987 puan) tarafından
O zaman ona devam et canım ama bazı doktorlar istediğin yere gelebiliyormuş
(421 puan) tarafından
Bunu haftaya gittiğimde soracağım canım belki de yaparım der bi torpili olur :)
(987 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı olsun canım :-)
(421 puan) tarafından
Sağol canım ben aslında hiç normal düşünmüyodum bile başundan beri hep sezeryan istedim normalfen korkudan doktor kalça yapın müsait sen in doğumun kolau olur inan bana ameliyat olma dedi ama illa istiyosan ben yaparım tavsiyem budur dedi 33.haftafan sonra normal doğurmaya hazırlanmaya çalışıyorum :)
(987 puan) tarafından
Benim de doğum korkum vardı, her annede olur. Merak etme, Allah rahmine o bebeği koyduysa, çıkaracak mekanizmayı da sende var etmiştir. İnsanoğlu nasıl çoğaldı şimdiye kadar ;-)
0 oy
tarafından
Kendi sancimla baslayan degisik gelisen ve sonuclanan bir dogum :)))
0 oy
tarafından
3,sezryanmi oldum panikten aglayrk girdim birde arkamda kızım vardı ya birşey olursa diye ama çok iyi geçti amlytmi uyandgmda hiç ağrım yoktu amlyt olan ben degilmsm gbi doktorlarla muhabbet ederk çıktık odaya eşimle feln konstgm herşeyi hatrlyrm ilk ayağa kalksta tek seferde kalkıp desteksiz yurmstm hep diyorum yine dicem sezryn olcklara rabbim bnm doğumun gbi kolyni nasip etsin genel anestezi ağır geçer derler birde şuan kızım 1aylik ♥️
tarafından
Çok yürüdüm bütün gece yürüdüm sabahına gazi çıkardım taburcu oldm sütüm hemen geldi çok şükür hala emiyoruz gelmez diyenlere kulak asmayin yanımda yardmci olack biri yoktu evime geldm 4 gün genel temizlik yaptm eşimle evi temzldk korsemi giydn 13 kilo muda verdim günde 3 litre su içerek sukur
0 oy
(16,015 puan) tarafından
Uzun canım ya ikisini anlatamam şimdi postumda var istersen bak ama sadece oğlumun doğum postu var kızımın postu gebe bölümünde 
0 oy
tarafından

Anlatmıyım korkup doğurmazsın falan. Sebep olmıyım :angel:

0 oy
(2,091 puan) tarafından

40+3te hastaneye yatışim yapıldı sancim çok hafiften vardı ama düzensizdi 3 cm de açılma vardı ilk gün öyle yattım hastanede suni sancı vs.verilmedi kendiliğinden gelir diye bekledi doktor sabah verdiler suni sancıyı sonra doktor suyumu patlattı onun ardından sancı iyice çoğaldı ama bebegimin de benimde solunum sıkıntımız olunca doktor sezaryene aldı Çok şükür ki 10 15 dakika falan suni sancı çektim çok değil bebeğim de iri bebekti kanala girmedi spinal sezaryen oldum çokta güzel geçti doğumumun sezaryen kısmı inş açıklayıcı olmuştur :)

0 oy
tarafından

Çok uzun yaaa :D

0 oy
(2,069 puan) tarafından

Postlarimda var bakabilirsin :D

0 oy
(2,028 puan) tarafından

36 saat sancı çektim bnce ben anlatmiyım:O

0 oy
(10,385 puan) tarafından

Ayın 20 si için gün vermişti dr sezeryan için çünkü çatım müsait değildi. 17 şubat gecesi hafif böyle saatte bir vuran bir ağrım vardı ama ben ağırlaşmış olmama yordum. 18 şubatta annemle kahvaltıya oturduk biraz yedim bi sancı yokladı hafiften. Dedim ben uzanayım anne yemek yiyemeden kalktım. Sonra az toplanınca kalktım çamaşır astım falan eşim aradı işim var biraz diye haber verdi. Benim o ara ufaktan sancım var ama hiç doğum diye almıyorum çünkü düzensiz ve sadece kasıkta. Bir saat geçti eşim aradı panik yapma kaza yaptım gecikicem trafiği beklıyoruz araba için de çekici çağırdım gelsin merkeze götüreceğim dedi. Panik yapma demesi bende paniğe sebep oldu zaten. Sonra sancı yavaştan bele yayıldı saatte 4 ü gördü eşime dedim panik yapma ama sancım var :) sonra lavaboya gectımm baktım nişan gelmiş aradım eşimi eşim o ara yolda merkeze gidiyor çekici ile eşim arkadaşını aradı apar topar 1 saatlik yola yani merkeze yola çıktık sancı 10 dk ya indi arabada müslüm gürses çalıyor :) hastaneye girdim sancı 5 dk açılma yok 1cm de kaldı. Eşimi görmedim titriyorum kriz hali geldi ebe o haldeyim diyor nie normal düşünmedin Sabır dedim ya. Nst den kalktım ameliyat a giricem dediler kocan yetişti yürüyorum koridorda bi şey aktı bacağımdan suyum da geldi :) eşimi gördüm öptüm sarıldım girdim ameliyata. Sonrası rüya gibi 45 dk da hem ben hem kızım çıktık tek söylediğim çok güzel, kızım çok güzeldi ilk 1 saat :)

(421 puan) tarafından
Ay ne güzel gözlerim doldu :)
0 oy
(12,513 puan) tarafından

İlk doğumum beklediğim gibi geçmedi etkilenmesinler.. İkinci doğum daha güzeldi o yüzden onu bırakıyorum şuraya☺️

https://hamilesorucevap.annelertoplandik.com/1796031/ssvd-dogum-hikayem

(421 puan) tarafından
Okudum canım çok güzel inşallah Allah bana da böyle kolay doğum nasip eder sezeryan ardından mı normal doğum yaptın

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 410 göst.
0 oy
20 cevap 665 göst.
2 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Mina (2,623 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 1,066 göst.
27 Nisan 2020 Diğer kategorisinde Mina (2,623 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 680 göst.
23 Kasım 2019 Aile kategorisinde Dondu albayrak (59 puan) tarafından soruldu