0 oy
406 göst.
Diğer kategorisinde (161 puan) tarafından
Son 15 günüm kaldı ve ben sabrsizlaniyorum. Sürekli doğum hikayeleri okumak tecrübeli insanlardan bilgi almak istiyorum. İlk hamileliğim. Her kes kendi doğum hikayesini anlatırsa merak eden bir çok hamilelere destek ve bilgi olur...

29 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Bence yanlıs bı dusuncen var canım. Her dogum kendıne ozeldır . Ben acı cekmıs olabılırm sen cekmezsın. Cok kolay gecırebılırm sen  zor gecırursn. Smdı yorumlarda cok zorlandım cok kotuydu şöyleydi böyleydi derlerse bu sefer senıde korku saracak. 15 gunun kalmıs bırak bosver arastırma hıc kmsenın dogum hıkayesını. Senınkı sana özel olarak kalsın ☺ ben cok arastırmıstım cok da kotu sonuclar okudum dogum vıdeoları bıle ızlemıstım ama ınan bana o kadrda korkulacak kadr zor bısey degıl. Şahsen benımkı cok kolay gectı. Sunı sancı aldım ılk dogumum ama 15 dkkada dogurdum. Herkez sasırdı ılk cok uzun surer sen nasıl bu kadr kolay dgurdun felan  dıye. Yan odamdada 3.gebelıgı olan bı kadın cok zorlandı seslerını duydum dogum snrası knustuk baya zorlandı. Yanı demem o kı herkezın dogumu  kendıne ozel. Hayırlısıyla sag saglım kucagına alırsn ınsallah 
(161 puan) tarafından
Öyle canım ama ben doğumdan önce ağrılar nasıl olur nasıl hissederim sonra suyumun gelmesi falan bunları merak ediyorum. Tabiki herkeste farklıdır ve ben kendimi hep ağrılı bir doğuma hazır tutuyorum ki ağrıya katlama bileyim. Çok teşekkür ederim canım. Tüm hamileler sağ salim bebeklerini kucaklarına alırlar insaAllahh
tarafından
Amın ınsallah canm. 40 +5 de dogum yaptım . Ne sancım geldı ne suyum ne bısey  . Ara ara sancı gelıyodu ama azar azar . Sunı  sancıyla anladım o agrının nasıl bı agrı oldugunu . Ama kesınlıkle kendını korkutma rabbım kolaylıgını verıyo
-Reklam-
0 oy
(3,457 puan) tarafından

Daha dogurmadim kız dogursam yazardım :D

(161 puan) tarafından
O zaman doğuranlari bekleyelim bakalım)))
0 oy
(5 puan) tarafından
Merhaba canim benim 27 nisan gecesi saat 3.te sancim geldi hafif hafif adet sancici gibi surekli wcye gitme istegi geldi

Sonra ben namaz kildim evde dolandim yatamiyodum cunku

5e kadar durdum sonra bi bakim kan gelmiş ti hemen eşimi kaldirdim hastaneye gttik

Hemşire elini soktu 4 cm aciklik var dedi doguma alindim

Suni sanci verdiler cok yandi canim ama allah dayanma gicunu veriyor saat 9.45 te.oglumu kucagma aldim normal dogum ile
(161 puan) tarafından
Doğum sancısı dan öncesi nasıldı canım. Her hangi bir ağrı falan hissettinmi?
Birde dikişin falan oldumu
(5 puan) tarafından
Ögle vakitlerinde karnima bi aci saplanmisti o günün gecesinde sancim geldi zaten evet 16 tane dikişim oldi
(161 puan) tarafından
Ouuu nasıl katlandin o dikişlerle canım yaaa
(5 puan) tarafından
Çok zorlandim ama napaym.mecbur canm
(1,151 puan) tarafından
Kız ben de 27 nisanda gece 3 te suni sancılarım gelmişti. Sabaha karşı 6 da doğuma alındm
0 oy
(557 puan) tarafından

Yurumeme asla izin vermemislerdi ama ben bel ağrısından ölüyordum iki kere uyardı ebe sonra doktor geldi dedi acını anlıyorum ama ebeleri kizdirmassan iyi olur yoksa Şeninle ilgilenmezler diye bnde korkmustum her dediklerini o kadar yaptım tuvalete bile gitmedim ne su ne yemek verdiler iki gün sürmüştü açılmam yani onun için ne diyorlarsa yapın çünkü kötü davranıyorlar :D

(557 puan) tarafından
Cnm o kadar çok utanmıştım ki yakınırken onların çıkmasını yani dedim hocam kusura bakmayın yani o dedi sorun değil canım benim sen de ormana devam et bebeğim ıikinmana devam et hiç bunları düşünme yani bir tek bir tane genç ebe iyiydi o da benimle aynı yaşta 23 yaşında falan da bir de doktor iyi diğerleri hepsi pislik gibiydi yani ben sadece o ikinma ya odaklandım ne bağırdığım ne ağladım ne bir şey yaptım  sancı geldiği gibi ikiniyordm da benim doğumun 1 saat sürdü ne oğlum arkaya girmişti öbür türlü çıkmıyor diye yani şükürl doğumumu yaptım oğlum şu an 1 hafta sonra 8 aylığını dolduracak
tarafından
Bebek de geç gelince senin doğum çok zor olmuş kuzum ya. Böyle zor doğum hikayelerinden ne kadar korksam da senden şu an çok büyük bir ders aldım ben:) ne kadar zor olursa olsun gelip geçiyormuş bak
(557 puan) tarafından
Yani sonrası var 20 dikiş içli dışlı sonra sen enfeksiyon kap tekrar açılsın ondan bir hafta yat hastanede ocsirada bebeğe süt sağmak zorundayım çünkü oğlumun kanında enfeksiyon çıktı 1 hafta yoğun bakımda kaldı öyle yani Allah'a şükür geçti o günler
(161 puan) tarafından
Ya çok zor günler geçirmiş son canım. Geçmiş olsunnnn
(557 puan) tarafından
Allh razı olsun cnm kardeşim
0 oy
(147 puan) tarafından
Bende beklim:)
(161 puan) tarafından
İnsan hep bir bilgi almak istiyor doğumla alakalı ya ilk hamilelik olunca halimiz böyle))
(147 puan) tarafından
Benim ikinci ama olsun fazla bilgi göz çıkarmaz:D
(161 puan) tarafından
Aynenn))
0 oy
(215 puan) tarafından
Ayy hiç sorma benim kini 37+9 da bi akşam uzandım bi anda sıcaklık hissettim kan die korktum baktığımda suyum gelmiş eşimi aradım meşgule attı beni:)deli oldum neyse sonra açtı tabi kos suyum geldi dedim o an ambulans çağırdı hastaneye gittik sezaryenle doğum yaptım :)
(215 puan) tarafından
Sorma canım meşgule atmayaydi iyiydi:)
(161 puan) tarafından
Ahahaha))))
(161 puan) tarafından
Ama sonra nasıl koşa koşa gelmiştir)))
(2,091 puan) tarafından
37+9 ne kız Allah seni napmasin:)))
(215 puan) tarafından
Yanlış yazmışım:)37+6 olacaktı çocuklar kafa bırakmadı ki:)
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Ben sezeryan  oldum  cok  güzel  geçti  hemen  ayağa  kalktım  sancım  ağrım  hiç  olmadı  genel  anestezili  istedim  15 dk da bebeğim  doğmuş  bebeğim  Doğduktan  15 dk sonrada beni  odaya aldılar  yani  cok çok  güzel  bir  doğum  yaşadım  ♥︎
(161 puan) tarafından
Benim de bebeğin boynuna kordon dolanmış riskli durum olursa sezeryan olucam insaAllah. Ama normal istiyorum. Ama bir çok sezeryan olanlar doğumdan sonra ağrılarının olduğunu duydum sizde çok şükür iyi gecmis
(5,949 puan) tarafından
Hem bünye hem  doktor  çok  önemli  benimde  çatım  dar  olduğu  sezeryan  oldum  iyiki de sezeryan  diyorum  allhım  senin  bebeğini de sağ salim kucagina  almayı  nasip etsin
(161 puan) tarafından
Amin canım teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Canım ben 41 hafta oldu ama ne sancım ne acilmam vardı doktor kendi yatisimi verdi 4 serum suni sancı verdi ama sancıyı hissetmedim son olarak alttan ilaç koydu yine açılma olmadı nöbet değişimi oldu başka bir doktor geldi dosyama baktı sezeryan yapalım 2 gün çeker yoksa dedi sezeryan oldum 

Inşallah sağ salim kucağına alırsın canım ağrısız geçer 
(161 puan) tarafından
Allah Allah bu kadar ilaca rağmen acilman neden olmamış canım?
tarafından
Bende anlamadim ki canim aci bile hissetmedim sadece bebek icimde kasılıp kalıyordu onun haricinde hiç bisey hissetmedim hastanede açılma olmasi için yürüttüler plates yaptırdılar ama yok olmadı 1 cm bile açılma olmadı 6 saat uğraştı doktorlar
0 oy
(1,288 puan) tarafından
38 gun once dogurdum 36+6 kontrolum vardi. Hicbiseyim yoktu sadece gece yarim saat kadar gaz sancisi gibi sanci cektim ne artti ne de azaldi ayni duzeyde. Sonra gecti. Sabah 9 da kontrole gittim nst de hafif sancim cikti düzenli aralikli. 6 dakikada bir. Tabi ben hissetmedim doktor çati muayenemi yapınca şok olduk. 7-8 santim acigim varmis. :) Hic hissetmeden hemde. Hemen doguma alindim suni sanci verildi epidural yaptirdim onu da sadece kasilma seklinde hissettim 1 saat icinde dogumum gerceklesti evraklar epidural dogum. Allaha cok sukur :) bu arada bi hafta boyunca gunde 5 hurma merdiven inip cikma yarim saat yürüyüş 20 squat ve 15 dk sandalyeye ters oturdum. Bide geceleri yatmadan once bi gun melisa bi gun papatya cayi ictim. Sanirim onlarinda faydasi oldu. Sadece 1 hafta yaptim ama. Kontrole gitmesem evde doguracakmisim :))
(1,288 puan) tarafından
3450 gram dogdu.
(161 puan) tarafından
Yaaa masAllah çok güzel bir doğumuş. İnsaAllah bendede böyle olur yaaa. Sandalyeye ters oturma nasıl oluyor onu anlamadım canım. Dediklerini dünden beri bende yapmaya başladım bakalım ne oluyor
(1,288 puan) tarafından
Sandalyeye ters oturma yani sandalyenin sirtina bakcak yuzun o sekilde
(1,288 puan) tarafından
Maksat kemikleri esnetmek
(161 puan) tarafından
Anladım canım onuda yaparım bugünden itibaren
0 oy
(215 puan) tarafından

4,5saat evde sancı çektim. 27saat sonunda doğurdum. doktorlar şey diyordu artık bu kadın hala doğurmadımı.doğurtan doktoru çışdırtmıştım valla. İçeride sen dışarıda eşin beni yediniz demişti:) Suni sancı verdiler ama ben serumu gevşettim zaten kendi sancım vardı bide suni sancı eklenince daha zor oldu. Ama hastane ve doktorlar ilgi alaka yemekler falan çok güzeldi. . Yaşayıp görmek lazım canım inan bilgi almakla olmuyo. Her bünye farklı belki sen hemen doğurursun. Allah sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin. 

(161 puan) tarafından
27 saatmiii. Çok uzun olmuş. Peki kacinti haftandi canim
(215 puan) tarafından
Aynen canım çok uzun sürdü. 40+5de doğum yaptım. Ama bebeğini kucağına alınca herşey unutuluyor. Şuan kızım 21aylık oldu
(161 puan) tarafından
MasAllah canım. İnsaAllah benimde doğumum güzel geçer ya heyecan yapiyorum
(215 puan) tarafından
İnşallah canım hakkında hayırlısı olsun. Stres yapma Allah büyük dua et
0 oy
(968 puan) tarafından
38+3um oglen gibi agrim geldi sadece bel okudugum seylerde karindan asa baski olurmus dogum sancisinda oyle degildi hazirlandik gittik 1.5 cm benim zaten 10 gundur 1.5 cm vardi nisanimda 10 gun once gelmisti eve geldim agrilarim 6 dk da  geliyor ne yatiyosun ne uyuyabiliyosun o geceyi evde gecirdim ayaklarim kopana kadar egilip kalktim yurudum sabab hastaneye tekrar gittm ayni doktor ne yaptiysan cok iyi yapmissin 3.5 olmus dedi yatisim yapildi hala kendimi dogurcak hayatima bir bebek girecek gibi hissetmiyorum ama hastalandim iyilesip eve gidecek gibiymis 7.10 gece yatisim yapildi 2de dogurdum hic durmadim hep hareket ettim agrim geldikce plates topumda zipladim durunca topun uzerinde dairesel harektler yaptim ikinma hissi gelince yuruyosun bebek asa inmesi kolaylassin diye 6 cmden sonra suni yedim 4 ikinmayla geldi tabi benim icin zordu smdi anlatmasi guzelmis rabbim kolaylik versin 
(161 puan) tarafından
Ne güzel canım senin doğumunda güzel geçmiş canım. İnsaAllah benimkinde böyle olur. Ben 37+5teyim şu an aynı senin gibi 38+3te doğum yapsam ne güzel olur yaaa
(968 puan) tarafından
38+4te dogurdum 38+3 sancim geldi acilmam az diye eve gonderdiler 10 gun erken dogurdum ben
(968 puan) tarafından
Sen bol bol hurma ye be plates topun yoksa suan gidip al yani ben hic onemsememistim hastanede ustunden inmedim keske gebeligimde kullandaydim
(161 puan) tarafından
Bizim burda erkek bebekler vaktini geçirir sonra gelir diyorlar ama benim sabrım kalmadı artık hemen gelsin istiyorum. Birde boynuna kordon dolanmış ondan korkuyorum bu yüzden artık gelmesi daha iyi diye düşünüyorum. Gelicek hafta bende aynı 38+4te olucam . Öyle doğurdan çok güzel olurduuu)
0 oy
(14,025 puan) tarafından
Sezaryen oldum anlatacak pek bir şey yok maalesef :)
(161 puan) tarafından
Sezeryandan sonra ağrıdinmi canım?
(14,025 puan) tarafından
Çok bı ağrım olmadı ayaklandim çabucak
0 oy
(579 puan) tarafından
Normal dogumlarimi mı anlatım sezeryan doğumu mu anlatim canım 
(161 puan) tarafından
ikisinde de en önemli dikkat etmem veya bilmem gereken yerler anlatırsan çok sevinirim canm
(579 puan) tarafından
Normal doğumun öyle çok dikkat gerektirecek bı durumu yok canım sadece kendini usutmiceksin sezeryan doğum içinde bol bol yurumeni tavsiye ederim çünkü ne kadar çok yürürsen o kadar çabuk toparlanirsin ben sezeryan sonrasından çok korkuyordum burdaki okuduklarimdan ama inan korkulacak hiç bişey yok canım 3 normal doğum yaptım 1 sezeryan yaptım bana dediler toparlanamazsin hemen sezeryanda yürüdüğün zamn ilk karnın dusecek gibi olur dediler çok şükür hiç bişey olmadı ikizlerim sezeryan oldu şuan 17 günlükler ikizlerim her işimi kendim yapıyorum
(161 puan) tarafından
MasAllah canım ne güzel. İnsaAllah benimde doğumum güzel geçer
0 oy
(2,765 puan) tarafından
https://annelertoplandik.com/forum/2460205/dogum-hikayem-etkilencek-olan-girmesin

Bu kizim dogumum sonlari zordu ebeler iyi degildi ama genede guzel gecti diyebilirim heleki dogumdan sonra odadan kizimla cikmak en buyuk hediye idi bana

https://annelertoplandik.com/forum/7161080/dogum-hikayem-03-07-2021

Bu oglumun hikayesi cok pozitif cok kolay bi dogum oldu tabi dogum oncesi bir suru sey yaptim ama yaptiklatima degdi saat 16da sancilarim yogunlasmisdi ama ben gene ayaktaydim nstde sanci 50 cikiyordu kizimda 100 cikiyordu oglumda dogumhanede kafadi gelene kadar ýa platesde ya banyodaydim bu sebebden 60 gecmedi sancilarim nstde cok kolay bi dogum oldu
(161 puan) tarafından
Oğlun kaçıncı haftada doğdu canım?
(2,765 puan) tarafından
37+6da geldi canim
0 oy
(3,099 puan) tarafından
Anlatayım canım;

40+0 kontrole gitmiştim nstye falan girdim 0 sancı eve dönmek için arabaya bindim karnım kasılmaya başladı sürekli toplanıp duruyordu neyse eve geldik akşam 6 7 civarlarina kadar kasılma devam etti sonra sancım başladı yarım saat 15 dk 5 dk derken süreleri kısaldı 1 2 dakikada bir girmeye basladi gece 11 civarları hastaneye gittik tabi o hastanenin meşhur huyu ilgilenmediler sabaha kadar ara ara açılmam varmı diye acile girdim sancı var açıklık yok bu süre içinde fazla oturmadim merdiven inip ciktip sürekli yürüdüm acilde ilgilenmeyince kimse geceden polikinlige randevu aldım sabah 8e tam randevuya gidicektik bı lavaboya gireyim dedim nisan geldi muayeneye girdim sonunda açılmam olmuş 5 buçuk 6 cm acilman var dedi doktor kadın doğum acile kağıt gonderdi indim acile dogumhaneye indim saat 9 dan öğleden sonra 15:03e kadar sancı çektim suni sancida aldım 15:03 doğum gerçekleşti sana vereceğim tavsiye sancı çekerken hareketsiz bekleme yürüyüş yap merdiven in cik nefes egsersieri yap
(161 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım
0 oy
(3,739 puan) tarafından

Gece saat 2 den sabah 6 ya kadar sancimi evde çektim sonra hastaneye gittim açıklık 3 cm olmuş yukarı aldilar sancı odasindayim ebeler hemşireler çok iyi ilgileniyolar herşey yolunda gidio neyse öğlen 1 gibi oğlumun dışkısını yediğini öğrendik acil sezaryana alındım çocuğumun yüzünü göremeden kuveze aldılar kuvezde kaldı :( tabiki herkesin başına aynısını gelecek diye bir şey yok şuan oğlum 1 yaşında yanımda sağlıklı rabbim herkese hayırlı doğumlar nasip etsin inşallah

(161 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım. Kaçıncı haftada doğum oldu canim
(3,739 puan) tarafından
Saol canım 40+3 ama geciktiğini için yememis dışkısıni strese girmiş içerde beyfendi
0 oy
tarafından
İlk doğumda normal doğum diye gittim sezeryan oldum bilmem kaç saat suni sancı aldım en son açılmam 7 8 oldu sonrası gelmedi bebek de ben de kötü oldum sezeryana alındım �kincisi ise çok kolaydı sezeryan oldum olur olmaz ayaklandım kolay geçti
(161 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım
0 oy
(7,923 puan) tarafından
Ayy benimde son 16 günüm kaldı bende çok heyecanlıyım :) 
(161 puan) tarafından
Aynı gunlerdeyiz. Austosun 15 ne gün verdiler ama çok sabrsizim artık gelsin istiyorum))
(7,923 puan) tarafından
Sezeryan mi normal mi
(161 puan) tarafından
Normal insaAllah canim
(7,923 puan) tarafından
Benimde ayın 14 üne denk geliyor uygulamada ama daha gün vermediler doğum için :) çatı muayenesi yaptılar mı size kasıklarımın altı çok ağrıyor dünden beri benimde eğilemiyorum
(161 puan) tarafından
Hayır canım yapmadılar daha. Aynı ağrılar bendede oluyor belimden kasıklarıma doğru ara da agrimar oluyor ve vajinaya iğne batar gibi oluyor sürekli. Hayırlısı olsun canım. Sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza alırız inşallah
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Profilime gir sorularında var dogum hikayem kuzum oku hatta tavsiye ederim cok guzel bu doğumdu ikinciyi yazmaya daha firsat olmadi onu da yazcm
(161 puan) tarafından
Tamam canım bakicam şimdi teşekkür ederim
(7,098 puan) tarafından
Önemli değil cnm
0 oy
tarafından
Bende anlatim ya ilk hamileliğimdi genelde hep ozel hastaneye gidyordum kontrole dvlette sra bulmqk mumkun dildi neyse doktor bana 30. Haftadan itbaren hep suyumun az ve bebegimin ters oldunu soyledi ama bunun zamnla duzelebilecegni soyledi herkez bna diyoduki onceden bikere devlwtte muayne ol yoksa seni dogma almazlar bende 38 . Haftada gittim 1 mart gunuydu kar yagiyordu acilden giris yapacaktim ordan calsan biri dediki soyle doktora agrm var de yoksa almazlar seni allah affetsin yalan soyledim agrm var dedim gittim doktor muayne etti dedi seni sezeryana alcaz allahm ben bi telas bi sitres elim ayagm titryo dedim hocam gidip yarn gelim hazirlikli gelmedim bna kzdi dedi acile gelmesini bilyosn ama neyse hemsireler yakinlarni ara dediler esimi kaynanami ablami filan aradm esyalarmi aldlar geldiler amelyat kyafeti giydirdiler iki saat nst de kaldm sonra amelyat vakti geldi allahm oyle bi aglyorm korkyorum bi yandan mutluyum bebegime kavuscam o amelyat ortamna gittim etrafmda bisuru insan ben ciril cplak hava soguk tir tir titriyorum belden uyustrcaklardi dedim beni bayiltn yok dediler bebegin zarar gore bilir ben  o ineden cok korkyordum o igneyi belime vurdular ama uyusmadi doktora uyusmadni soyledim beni dinlelemedi bcak gibi biseyle bastrdi karnma ben bagirdim sonra inandi ve narkozu verdiler zaten 2 sanye icinde uydm heralde sonra bi baktim biri beni tokatlyo ama nasil sert vuryo abla uyan abla uyan amelyatn bitti benim bilincm acik ama gizlerimi acamyorum dilimi kaldramyorum konusim sonra odaya getrdiler yanmda gorumcem ablam hemsire geldi karnina bascam o kan cksn diye allahm nasl bir acydi o ben bagryorum ama sesim ckmyo cok aglyorum bi yandan ablam bi yandan gorumcem ellerimi tuttilar hemsire karnma bastrdi of of cok zordu tabi sonrasnda cektim acilar falan filan iste ama herseye ragmen iyiki dyorum paşam 5 aylk oldu butun acilarmi unuttum :)))
(161 puan) tarafından
Ya hem eğlenceli hem korkulu hem acılı  hem heyecanlı bir doğum olmuş canım ya geçmiş olsunnn
tarafından
Aynn oyle oldu vala tesekur ederim

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 1,063 göst.
27 Nisan 2020 Diğer kategorisinde Mina (2,612 puan) tarafından soruldu
+3 oy
11 cevap 432 göst.
22 Mart 2024 Diğer kategorisinde ❤Mehincik❤ (6,681 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 311 göst.
21 Ekim 2018 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu