0 oy
512 göst.
Aile kategorisinde (2,201 puan) tarafından
Ilk kez atcam oyuzden maruz görün ☺☺☺ 

Yas fasulye atcam ama nasl atcam yani domatessiz atmak istym çünkü 3 kilo var evde smdi fasulye ama domates az var yani nasl ayarliyim bunu ya bilemedim ? 

Bide patlican kozliyipp atmak istym ama nasl lutfen yardim edin

Hayirli cumalar öptüm ❤☺☺

15 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Post yukarı çıksın şunu de ye kalmasın :)

-Reklam-
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Ben tencerede sarartıp atıyorum fasulyeyi patlıcanıda közle soy poşetler koy
(2,201 puan) tarafından
Fasulyeye domates koyuyomusn buzluga atarken
(25,224 puan) tarafından
Yok pişirirken koyuyorum ben
0 oy
(2,266 puan) tarafından
Yıka ayıkla suyu kuruduktan sonra poşetleyip içindeki havayı pipetle çek canım ben hep öyle yapıyorum 
(2,201 puan) tarafından
Pipet yok :))))
0 oy
(13,836 puan) tarafından
Taze fasulyeyi , biraz yağ koyup hafiften kavurup koyuyorum. Rengi birazcık dönse yeter. 
(2,201 puan) tarafından
Domates olmadan da olur yani dimi
(13,836 puan) tarafından
Evet canım ben öylede koyuyorum. Tabi domatesle koyunca tadı daha iyi geliyor bana.
(2,201 puan) tarafından
Teskkur ederim canım saol ❤❤
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Sana da hayırlı cumalar canım fasulyeleri ne sade yapmak istiyorsan önce onları kesip sararticaksın yani biraz sıcak suda bekletiçeceksin sonra onları bir süzgece koy iyice suyunu akması ve kuruması lazım birkaç saat öyle  geçsin  bekledikten sonra buzdolabı poşetlerine koyarsın çıtçıtlı olanlardan düzgün bir şekilde soğuyunca da dolaba koyarsın sarartmadan da yapılıyor ama öyle de tadı güzel olmuyor ben yaptığında çok geç pişiyor sadece fasulye de koyabilirsin ya da biber domates de ekleyebilirsin domateslerin yoksa sadece yap ben öyle de yapıyorum her iki şekilde kolay gelsin
(2,201 puan) tarafından
Ya cansin saolll ;)))
(10,411 puan) tarafından
Rica ederim
0 oy
tarafından
düzenlendi

Buyur canısı :D

(2,201 puan) tarafından
404 not found cikiyo knka ;)
tarafından
Aha şimdi tıkla düzelttim :d buraya atınca hep bozuk oluyo video attığımı youtubeden izle kadın çok güzel anlatıyor
(2,201 puan) tarafından
Hahahha :))) allah razı olsun canim benim çok saol ❤❤
tarafından
Sendende canım :)
0 oy
(909 puan) tarafından
Yeşil fasulyeyi ayıkla güzelce yıka pişmeye bir tık kalacak dirilikte olacak şekilde hasla sonra soğuk sudan geçir dilediğin kadarını poşetle bir pipet yardımıyla havasını al bu kadar 

Patlicani kozle direk at soyup tabi 

Domatesi al kaynar suya at iki dk bekle geri al hemen kabukları soyulur yemeklik dogra bir su bardağı olacak şekilde poşetle

Patlıcanı al küp küp yemeklik dogra fırçayla tepsinin içini yağla patlıcanı doldur üstlerine de zeytin yağı sur pişince al sogut çok pismesin bu arada azıcık pişir sonra poşetle at buzluga 

Kabağı da aynı şokla ma yöntemi yani kaynar suda az pisir soğuk sudan geçir suz at yontemi 
(2,201 puan) tarafından
Teskkur ederimmm :)))
(909 puan) tarafından
Salatalık da atabilirsin ama rendeleme açıklık minnak minnak doğra birde salatalığı yıka kurut öyle yap ıslak olmasın pipetle havasını al
(909 puan) tarafından
Bir de kırmızı biberi küçük küçük dogra at önlere katarsin harika oluyor
(2,201 puan) tarafından
Cok saaol canim benimmmmmmm❤❤❤❤❤
0 oy
(2,241 puan) tarafından
canim yika dogra kaynayan suya at biraz sararsin sonra soguk suya al suz buzdolabi posetlerine koy daha guzel oluyo canim cigden koyunca hafif koku oluyo . patlican da buzlukdan cikinca hic sevmiyorum ama kozleyip kavanoza koy icine yag koy o zaman istedigin kadar kalir kaha guzel glur 
(2,201 puan) tarafından
Saol canim:) ❤❤
0 oy
(12,513 puan) tarafından
Bizimkiler az bisey kavuruyor fasulyeyi öyle atıyorlar yani bana öyle geliyor hazır :D dolap poşetlerine de paylaştırıyolar çok güzel oluyo 
0 oy
tarafından
Dogra fasulyeyi at cnm patlicanida kozle posetle at
0 oy
(656 puan) tarafından
Patlıcanı fırında közlüyorum buzdolab poşetine koyuyorum fasulyeyi dometessiz koyuyorum  bazen pişirmeden doğarayıp poşete koyuyorum bazende suda kaynatıp biraz pişince buzdolab poşetine koyuyorum buzluğa atıyorum 
0 oy
(5,323 puan) tarafından
Fasulyeyi doğra canım nasıl istiyorsan, sonra buzdolabı poşetine köy at buzluğa. Patlıcanı da kozle soy poşetle az buzluğa ☺️
0 oy
(44,603 puan) tarafından

Ben faaulyeyi sade iyice kavurur su koymadan ama ole atarim sogutup posetlerim domates biberlede denedim ama eksittiriyo fasulyeyi pisirirken koyunca domatesi daha guzel oluyo ben patlicani domates biber kapya biber bunlarla kavurup atiyorum cikarinca sadece sogan salca kavurup direk ustunede patlucani hemen koyuyoruk sip sak hemen cok guzel oluyo karniyariklik atiyorum kizartiyorum sagotuyorum posetliyorum bezelye atiyorum kapya  bbiberi 2  3 e bolup posetleyip atiyorum yemeklerin icine koymaya guzel oluyo yanliz bunlari sana saydim daha hepsini bende yapcam konserve melemen yapicam varda var pofff:ermm:

0 oy
(2,633 puan) tarafından
fasulyeyi yağsız kavur. Sarart hafif. Sonra poşetle at dolaba. 

Fırını ısıt, patlıcanları yıka,  dışına biraz zeytin yağı sür, bide bıçakla del aralarını. Isınan fırına at pişsin orda çıkart soy at dolaba. 

Domatesi de soğanla kavurup, dipfrize atabilirsiniz.
0 oy
(6,820 puan) tarafından

Bende kızartıyorum kuzu

image8

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 534 göst.
0 oy
7 cevap 215 göst.
16 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Alpingo!!45 (342 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 321 göst.