0 oy
1,264 göst.
Diğer kategorisinde (137 puan) tarafından
Hayatta affetmem yada affetsem bile unutmam dediğiniz birsey var mi mi kizlar herkes ihaneti affetmem der ama affedip hayatı boyunca bu gerçekle yaşamaya çalışan çok insan var siz neyi neden affetmezsiniz?

25 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hiçbir şey için asla deyip büyük konuşmam zaman neler gösterir bilinmez
(137 puan) tarafından
Elbette herkesin dusuncesi yada hayat sartlari ayni olmuyor büyük konusmak istemesekte içten içe düşünmüyor degiliz
-Reklam-
0 oy
(7,402 puan) tarafından

Hic aklima bise gelmiyor canim inan. Hayatta affetmem diye bise demek dogru olmaz. Insan olan gecimi icin neler affediyor valla. Rabbim karşılaştırmasin ama. Buyuk konusmamak lazım diye düşünüyorum.:angel:

(137 puan) tarafından
Affetmem diyip sözünün arkasında dura bilen de var canim affetmem asla diyip belki zorunluluktan belki hayat sartlarindan affeden o kadar cok insan var ki elbette buyuk konusmamak lazim ama insanoğlu kin nefret isin içine girdim mi hep büyük konusur
(7,402 puan) tarafından
Oyle tabi canim. Allah kimseyi o duruma dusurmesin. Ne affetmem diyecegimiz seyler yasatsin nede icimize kin ve nefret duygusunu versin.  Ama işte uc gunluk dunya bizler neler yapıyoruzda Rabbim affediyor bizlerin oyle luksu olmamali. Ne yazikki nefsimize hakim olamıyoruz.
0 oy
tarafından
O kdr şey var ki hangisini desem
(137 puan) tarafından
Mesele aslinda affede bilmekte insanlar oyle seyleri affediyor ki bazen bizimkiler yaninda hafif kalıyor gibi geliyor bana
tarafından
Büyük konuşmamda aldatmak vs olursa ve siddet falan asla asla affetmem
0 oy
tarafından
İnsan o kadar çok şeyi unutup affediyor ki belki unutmuyor hep içinde kalıyor ama unutmuş gibi yapmak zorunda kalıyor o yüzden asla affetmem diye bişey demem 
(137 puan) tarafından
Orasi oyle en zoru o aslinda affetmemek yada hayata hicbirsey olmamış gibi devam etmek kolay ama hersey iyiymiş hiç birsey olmamis gibi davranmak zor oluyor
tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
(6,360 puan) tarafından

Asla onu yapmam bunu demem sunu affetmem diyodum yaptim,dedim,afettim :D o yuzden artık büyük konusmycam sutten dilim yandi yogurdu ufleyerek yiyorum :) zaman neler gosterir bilemiyorum.

(137 puan) tarafından
Bende oyle sunu yaparsanız affetmem bunu derseniz soyle yaparım dedim ama dedigimle kaldim genelde:)
(6,360 puan) tarafından
Ahaha aynen oyle oluyor :D
0 oy
(4,756 puan) tarafından
Hiç bir şey için demem canım çünkü insanın karşısına ne çıkar bilinmez büyük konuşmamak lazım tatlım 
(137 puan) tarafından
Hayat zor kimisi ailem dağılmasın diye goz ardi etmek zorunda kaliyor cogu hatayi kimide hic taviz vermeden yoluna tek devam edebiliyor biraz da yapı meselesi
(4,756 puan) tarafından
Aynen canım rabbim hepimizin hakkında hayırlısını versin yuvamız bozulmasın yavrularımız sağlıklı olsun hepimizin inşallah canım
0 oy
tarafından
Ihanet tabikide nolursa olsun kabullenilir gibi bisey deil
(137 puan) tarafından
Hayatta bir insanin başına gelebilecek en kötü sey bence
tarafından
Aynwn canim allah eslerimizi dogru yoldan ayirmasin
0 oy
(99 puan) tarafından
Dilim aslaa demedii hic ama kalpten soylemisim ki aslaa dedigim herseyin basrol oyuncusu oldum HD kalitesiyle yaşadım o yuzden ihanet nankorluk yalan gibi en kötü şeylere bile asla dememeye dikkat ederim artik  dilden ne yurekten.. 
(137 puan) tarafından
İşte büyük konuşma diyor insan kendine ama dil baska kalp baska soyluyor
(99 puan) tarafından
Aynen dil konusmasada kalbin dili var orda susmuyorsun ki o yuzden diyorum ya asla dememeye hem kalben hem dil ile dikkat etmeye çalışıyorum diye
0 oy
tarafından
Ve hayatta aldatilmayi hiç affetmem hazmedemem hatta katil bile olabilirim :-D tabi yinede büyük konusmayim ama Allah büyük :-D
(137 puan) tarafından
Ayyy kafa karisikligi bu olsa gerek insan dusunurken bile neler hayal ediyor :)
tarafından
Aynen çok şükür eşim öyle bişey yapacak biri değil ama başka kadına bile yapılsa hazmedemiyirum :))
(137 puan) tarafından
Çok zor gerçekten insan baskasina bile uzuluyorken kendine olsa ne hale gelir Allah korusun valla kimseye yasatmasin :)
tarafından
Amin kuzum inşallah rabbim düşmana bile gisetrmisin :)
0 oy
(242 puan) tarafından

Ihanett aff etdim ama unutamiyorum.hep kalbimde hep onumde hep arkamda:'(

(137 puan) tarafından
Rabbim yardimcin olsun canim isteyerek mi affettin yoksa zorunluluktan mı cok zor bir durum
(242 puan) tarafından
Aldatma sanal yolla oldu telefonla kac kez kadinlarla konusdunu yakaladim bebeklerim icin ailem icin ailesi icin aff etdim deyelim. Aff etmekde degil gerci her kavkada neredeyse kafasina carparim:((
(137 puan) tarafından
Carpman cok normal canım baska türlü icin sogumaz affetsen bile burnundan getir oylesi herseyi hak eder sen sikma canını
0 oy
(19 puan) tarafından
O degilde hayatta hayatta demeyin :)))) 
(137 puan) tarafından
Bayağı kafiyeli olmus bencede hayatta demeyelim de işte içimizde ki ses susmuyor biz napalim:)
(19 puan) tarafından
Ben hayatta yapmam dedidgm ne varsa yaptim Allahtan ufak tefek seylerdi :) anladmki insansan basina hersey gelir ve oyle bi an oyle bi durum olurki sindirmek kabullenmek zorunda kalirsin hayatta boyle bisey
0 oy
(758 puan) tarafından
Kursagimizda o kadar heveslerimiz kalmisken affetmem dedigimiz seyleride affederiz büyuk konusmaya gerek yok bence . Bizim hata yapmayacagimiz ne maglum . Affediliyorsak affederizde 
(137 puan) tarafından
Hata yapar her insan ama kimi ihaneti asla affetmem derken kimi küçük bir yalanda bile yıkılıyor elbette büyük konuşmayız ama insan içten içten kendince düşünür hazmedemeyecegi şeyleri
0 oy
(536 puan) tarafından

Hayatta affetmem demiyorum diyemem de :ermm: eşimin kaç kere başka kızlarla mesajlarını gördüm ama ne yaptı ne etti yine affettim tabi hep içimde şüphe var ama oğlum için ve hala çok sevdiğim için.

(137 puan) tarafından
Cocuk icin herseyden vazgecilir ama sevdigim icin diyorsunuz demek ki kendiniz icin dogru olanı yapmissiniz bir daha yasatmasin Rabbim
0 oy
(1,254 puan) tarafından
Ben Asla Affetmem soylemedimde ama unutmadim hep yureyimin bir yerlerinde gizli sakladim ve sakladigim gibi sakince hayatima devam etdim
(137 puan) tarafından
Bunu başara bilmek bile zordur aslinda belkide size yapılan yanlıştan bile daha zor birseye göğüs germissiniz ne yaşadıniz bilmem ama Rabbim tekrar yasatmasin
(1,254 puan) tarafından
Amin ehhh ben neler cekdim bunu bir Allah biliyor sadece konussam kendi yaralarim sizlayacak neyse
0 oy
(2,172 puan) tarafından
En zor anımda arkasına bile bakmadan giden arkadasımı bi sildim bidaha yazmadım yazmamda artık tabi dunya hali bu ne olacagını bilemezsin. 15sene arkadaslık yaptık herseyimiz birdi beni onsuz onu bensiz kimse bilmezdi cok fazla iyi arkadastık ama sonunda noldu kotu gunde yanımda olmazsa iyi gunumdede gerek yok
(137 puan) tarafından
Arkadaş dediginiz kötü günde belli olurmuş zaten demek ki cok iyi bir arkadas degilmis gecte olsa gormussunuz bosverin kurtuldugunuz icin sevinin bence
(2,172 puan) tarafından
Tabi gec oldu güc oldu ama bunada şükür.
0 oy
(9,652 puan) tarafından
Asla asla dememek gerektiğini  öğrendim kesin net kurallarım yok artık..  belkide olmalı ama o kurallar yıkınca insanın kendine saygısı kayboluyor bilmiyorum hangisi daha iyi.. 
0 oy
tarafından
Bundan 1 buçuk yıl önce düşük yaptım düşük yaptıktan 2 gün sonra bizim evde kedi besliyoruz biz yavruları oldu ve eltim bana daha benim acım tazeyken "kedi bile becerdi sen beceremedin" dedi bana ölsem affetmem affetsem bile unutmam . Ama allah kimsenin ahini kimseye birakmaz ya şimdi 36 haftalık hamileyim ve eltimin çocuğu olmuyor doktor olmayacak eşin kısır dedi. Rabbim onlara da versin allah bi evlat sahibi olmayı nasip etsin ama o sözünü asla unutmam asla . Onun affetmeyecegim bir şey olmaz heralde diye düşünüyorum 
(19 puan) tarafından
O nasil biseydir ya benm komsum dusuk yapti ayni anda hamileydik o gelecek diye vitamin ilaclarmi kaldrrmki oda kullanyodu gorunce uzulmesin diye ne kadar gereksiz insanlar var
tarafından
Öyle valla ama ben allaha havale ettim canım rabbim herşeyin en iyisini bilir ve yanına da bırakmadı. Benim kız bebeğim olacak ve ben buna çok sevindim eşimde aynı şekilde kaynanam erkek diye tutturdu niye erkek olmuyor diye. Şimdi büyük gorumcemin çocuğu da olmuyor ve kaynanam oğlum ile kızımın çocuğu olsun da ister kız ister erkek olsun diyor. Dedim ya arabanım kimsenin ahını kimseye bırakmaz diye herşeyin bi zamanı var. Keşke herkes senin gibi ince düşünse kuzum ama malesef öyle insanlar var ki diyecek söz bulamıyorum
0 oy
tarafından
Asla şunu affetmem diyemem çünkü illaki başına geliyor. Sizde demeyin
0 oy
tarafından
Ben ihaneti asla affetmem 5vyillik ilişkim vardı çok severdim tüm ailemi bile silmiştim ihanet etti çok sevmeme rağmen terk ettim şuan eşimle evliyim onada en başta söyledim 20 tane çocuğum da olsa taşım 50de olsa ihanet edersen bosanirim hayattaki en büyük düşmanın olurum dedim 
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Ben hayatta hayatta demem :)) büyük konuşunca insanin başına gelmeyeceği ne varsa geliyor ve asla yapmam dediğin şeyleri yapmak zorunda kalıyorsun o yüzden korkarım asla demeye. Ama beni en çok yıkacak olan şey aldatılmak olur heralde ve RABBIM göstermesin o zaman neler yaparım kestiremiyorum 

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 420 göst.
6 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Shrtrn (44 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 330 göst.
20 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Nedirsinoglumm (229 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 1,385 göst.
9 Temmuz 2019 Diğer kategorisinde ❤️❤️Mrvnr❤️❤️ (13,564 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 382 göst.
12 Eylül 2022 Aile kategorisinde Anne.adayii (798 puan) tarafından soruldu

377,145 soru

11,287,054 cevap

34,694 kullanıcı

...