0 oy
481 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar daha hamileyim doğurmadım ama burda bi adet varmış 1 haftalık bebeği tuzlu suyun içine koyuyorlarmış sonra 3 gün o tuzla kalıyormuş daha 3 gün sonra yıkıyorlarmış yani bunu bilen var mı bana çoooook aşırı saçma geliyor izin vermeyecem tuzlamalarına bebek benim bebeğim sonuçta

22 Cevaplar

+1 oy
(105 puan) tarafından
Oyle değil ya yıkadığın suyun içine az bişey tuz atıyorlar oyle tuzla kalmıyor cocuk:) benide öyle yıkamış annemler herkes yapmıştır bunu hemen hemen bişey olduğu yok:) 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Tuz asitli degilmi ya biz yapmadik topraga yatiracaklardi saglik sorunu vardi yapmadilar öyle adetleri yapmam yaptirmam
0 oy
(1,307 puan) tarafından
Evettt duydm saçma bişey sözde o zaman bebek kokmazmş herlde Bn de yapmam valla yazk çocuk lara tuz yakar vücut lrı
tarafından
Benim kizimda kaynanada yapacaktı yaptırmadım ben sonuçta çocuk benim napim kokarsa koksun onun kokusundan nolur dedim mis kokuyor zaten dedim saçma şeyler yaptırmam dedim ben
tarafından
Benim bebegim iki ay yikanamadi kanli kanli koktu da yine bisey yaotirmadim sildik sadece
tarafından
Saçma sapan şeyler ya bebeğin kokusindan nolur melek zaten mis kokuyorlar
tarafından
Yani cennet kokulu onlar
(1,307 puan) tarafından
Ya bebekken ki kokusu değil ileriye dönük bişey yapmaya çalışıyorlar saçma işte bişey yapıyoz sanıyolar
0 oy
(48,703 puan) tarafından
sizinkiler bildigin salamura yapiyor☺️

yikanilan suya konulur biraz bekletilir ter kokmasin diye bizi tuzlamislar ben bebegime yapmadım 
0 oy
(91 puan) tarafından
Sakin yaptırma ben bu yerde oludim su kaybı yaşıyormuş bebekler aman diyim
0 oy
tarafından
Kız çocuk yanar sakın yapma öle şeyler yaptirmada tuz  bu başka bişe değil yani yakarsın çocuğu 
0 oy
(16,015 puan) tarafından
Turşu suyu kurar gibi tuzlu su yapmıyorlar canım. Leğene su dolduruyorlar içine 1 yemek kaşığı ya var ya yok tuz atıyorlar eritip o suyla yıkıyorlar. Eskiler hep yapardı bende kızıma yaptım hiçte bişey olmadı.
tarafından
Peki ne işe yarıyormuş
(16,015 puan) tarafından
Teri kokmasın diye yaparlarmış
0 oy
(415 puan) tarafından
Bizzat şahit oldum kızımı hastaneden getrdkk  o günde  gorumcedeydk  sen kaynananla birlik ol bebişi yıkayalım deyip tuzla eşimi aradım  bacisina çok kızdı 5 dkya durdu ya durmadı kızım o şekilde hemn yıkadık   ya blmyrm ben istemiyorm ikinci kızım olcak 2 ay snra kesinlikle direk evime gelecem tuzlama felan yok  eskidenms  bunlar 
tarafından
Aynn bana da saçma geldi ben de eşimi devreye sokarım çünkü kaynanam yapacam dedi mi yapar
(415 puan) tarafından
Ben 5 dk zor beklettim yani 3 gun ne demek aman diyim sakin yaptırma canm tabiki eşine de bebeğe yazık gunah
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Bende çok tuzlayan gördüm ama öyle abartıldığı kadar tuz konmuyor ki. Bir çimdik tuz atıyorlar o da zaten belli belirsiz. Yoksa çocuğu  aşırı tuzlu suyun içine yatırmak da ne bileyim hiç öyle yaptıklarını görmedim. 
tarafından
Bilmiyorum valla sadece tuzluyoruz dediler
(3,052 puan) tarafından
Bence gereksiz saçma birşey ama bebek senin bebeğin senin kararın. Ama tuzlu suya yatırma derim peynir mi canım bu bebek sonuçta.
0 oy
tarafından
Çok saçma yapma bence 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Şehir efsanesi sakın yapma yakar yavruyu yazık 
tarafından
Kesinlikle
0 oy
(56 puan) tarafından
Öle olmaz bizde de adet ama bi tas suyun içine azıcık tuz atarlar o suyla koltuk altına vücuduna dökerler durularlar 1 gün olsa yeter beklemesin gerek bile yok cocuk pişer sıcakta 
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Oğluma yaptılar çok az tuzla izin verdim parmaklarına koltuk altlarına sürdüler ama hemen yıkadık bekletmedik 3 gün beklermi hiç taze bebek sakın izin verme 
0 oy
(450 puan) tarafından
Canim bnmm annmde yapms  bize ama suyun icine az bise atmis kayannamda 3 gun yapak dedi yok dedim cocuguma yapma arastrdik iyi degilmis 3 gun ben kimyaciyim asitli mahveder cocugu
0 oy
(77 puan) tarafından
O tuz bebeğin vücudundaki suyu çekiyor. Sakın izin verme. Allah korusun böbreklerine zarar verir. 
0 oy
(3,107 puan) tarafından

Küçükken annem bize yapmış ablamin olmuş hatta ablam hiç kokmaz ben hemen pismisim annem beni yıkamış hemen. Kızım doğdu annem dedi yapmam sen pistin bu çocuk da pişer dedi kaldı öyle. Ama gerçekten de kokmuyo keske pismeseymisim şimdi deodorantla uğraşıyorum:D

0 oy
(434 puan) tarafından
Sözde bebek tuzlama yapılınca kokmuyormuş heralde turşu ve peynir den esinlenmişler saçma ama 
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Annemgil benim iki çocuğa da yaptılar çocuk kokmasın diyeymis yikandigi suya tuz atıyorlar tuzlama bu yani
0 oy
(359 puan) tarafından
Öyle olmuyor o turşu mu kuruacaklar az bişy suyuna konur annem 4 çocuğunu da yapmış benim kızıma da yaptı bişey de olmadı 40 ında da tekrar yaparlar sonra çiçek bulabildiğin kadar kaynatırız onun suyuyla ve sütle yıkarız :))) 
0 oy
(2,765 puan) tarafından
Ben unutmustum 40 cikinca hatirladim yaptim suyun icine bir avuc tuz koyduk onunla yikadik bi guzel sonra suyunu degistirdik temiz suyla sabunsuz bidaha yikadik
tarafından
Ya bu post 15 gün öncesine ait niye hortlattın kıııızzzz
(2,765 puan) tarafından
Ayy ne bilim en yukarda duruyordu

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 35 göst.
5 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Alpingo!!45 (343 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 71 göst.
7 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde rabiaans (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 300 göst.
7 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde rabiaans (11 puan) tarafından soruldu
+1 oy
14 cevap 399 göst.
21 Nisan 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Nehirrr (757 puan) tarafından soruldu

380,334 soru

11,387,837 cevap

34,890 kullanıcı

...