0 oy
368 göst.
Aile kategorisinde (2,102 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Kizlar fikirlerinize ihtiyacım var. Çalışmak istiyorum kızımin da geleceği için. Eşim de bu konuda destekçim birde mesleğim var. Birikim yapmamız lazım. Yeni bir eve geçmeyi de düşünüyoruz amma velakin kizim 18 aylik olacak. Bir tek geceleri emiyor. Yani kaynanaya ve anneme bıraktığım zaman akşama kadar duran bir çocuk. İşe girmek istiyorum kaynanam ben bakamam belim ağrıyor aksama kadar baş edemem rahatsızım diyor. Ki annem de öyle rahatsiz bakamaz çocuğa kendisi de söylüyor. Bir İş buldum saatleride iyi ama çocuğuma bakacak kimseyi bulamıyorum. Evet bakmakta zorunda değil kimse ki para bile teklif ettim kayinvalideye önce tamam kizim git çalış sigortani yap dedi İş buldum dün de belim çok agriyor ben bakamam bosver çalışma dedi. Kimseye güvenipte çocuğumu bırakamıyorum birine devir kötü biliyorsunuz. Kres içinde cok erken birde piskolojisi bozulsun istemiyorum daha küçük. Bulduğum işte suan bizim için çok iyi olacaktı birikim yapip evimi ayiracaktim. Ne yapicam bilmiyorum beynim durdu. Siz olsanız ne yapardınız kizlar. 

Edit: Kaynımın evinde yaşıyoruz ama o evlenmeyi düşünüyor ve evlenince muhakkak kendi evinde yaşamak isteyecek bizde kirada yapamayız o yuzden ayrı eve geçeceğiz o yüzden birikim yapip hemen ev almayı düşünüyoruz. Yani keyfime çalışmayı düşünmüyorum. 

8 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Cok ihtiyacn yoksa calsma canim bebegin akli erene kadr  sinra krse verirsin bakcilara falan guven olmaz devir cok kotu
(2,102 puan) tarafından
evet devir kötü bende o yuzden kimseye güvenemiyorum ama çalışmam lazım. Kaynımın evinde kalıyoruz oda evlenmeyi düşünüyor evlendiği an evine geçmek isteyecek bizde kiraya geçemeyiz o yuzden birikimim yapmamız lazım o yuzden calismam lazim canim
tarafından
Mecbursun bi nevi
Tanidgin guvne bilcgn akraba baktr cnm parasiyla
(2,102 puan) tarafından
Akrabalarımın hic biri bize yakın değil yavrum ya. Esimin akrabaları yakin onlarla da hic sıkı fıkı olmadım tanımıyor gibi uzağım yani nasıllar bilmiyorum bile :/
-Reklam-
0 oy
(28,368 puan) tarafından

Çocuğumun iyligi icin çalışmam ben.. 

Biraz daha büyümesini beklerim

(2,102 puan) tarafından
Aksine bende çocuğumun iyiliği için çalışmak istiyorum. Oturduğumuz ev kaynimin ve o şuan evlenmeyi düşünüyor yarin bir gün evlenecek ve evine geçmek isteyecek bizde birikim olmadan hurra bi kiraya geçemeyiz o yuzden kaynim evlenene kadar benim birikimim yapmam lazım buda kizimin iyiligi icin.
0 oy
tarafından
Bakıcı tut kayınvalindengilde veya annende baksın. Basında sızden biri olsun. Ben yaprsa oyle yapıcam
(2,102 puan) tarafından
öyle de olabilir ne kadar istiyorlar bi öğrenmem lazım teşekkür ederim
0 oy
(228 puan) tarafından
Birlik mi oturruyorsunuz canım 
(2,102 puan) tarafından
altli üstlü canim
(228 puan) tarafından
Canım asla kimseye bırakma kızını ya kayna ya anne onlar bakmiyorsa sen dur çocuğunun başında bu devirde asla kimseye güven olmaz ama ikna  edersen iyi olur
0 oy
(16,085 puan) tarafından

bırakmazdım kimseye hele bakıcıya hiç güven olmaz 

(2,102 puan) tarafından
Bende güvenmiyorum zaten o yuzden cikmazdayim ya
0 oy
(11,930 puan) tarafından
Kızım 6 aylık okul açılacak ve ben bakıcı bulup çalışacağım mecburen. Bakıcı bulabilirsen bul canım 
(2,102 puan) tarafından
Cok kotu bir devirde yaşıyoruz yavrum ya bakiciya güvenemiyorum ben
(11,930 puan) tarafından
Canım mahallede yaşıyorsan eski tanıdık vs varsa bırak dedim doğru devir kötü. Dua edin kız bana da ben mecburum doğum iznim bitti kızıma hayırlı bakıcı bulayım içim katılıyor düşününce
(2,102 puan) tarafından
Suan ayni hisleri yaşıyorum. Allah yardimcin olsun seninde güzelim
0 oy
(5,327 puan) tarafından
Çevrende bakabilecek bi komsun arkadaşın yok mu parayla
(2,102 puan) tarafından
Komşularımi tanimiyorum cok fazla desem inanır mısın:/ arkadaşlarım da hep çalışan özgür insanlar cocuk bakabilecek bir kapasite de arkadaşım yok çok arkadasim var ama ya çocukları var ya çalışanlar yada gezmeyi seven insanlar :/
(5,327 puan) tarafından
Mesela eltim çalışmayı düşünüyor. Bende bebeğim belli bı müddet büyüyünce çalışmayı düşünüyorum. Benim mesleğim çocuk gelişimi. Kreş gibi yerlerde çalışacağım için bebeğimize goturecegim. Ama ben çalışana kadar eltim kızını bana bırakmayı dusunuyor. Kendisi dedi belli bı miktar parar vercem sana birakcam başkasına güvenemem dedi
(2,102 puan) tarafından
Peki eltin ne kadar verecekmiş sana ucret söyledi mi yavrum
(5,327 puan) tarafından
700-800 civarı sanırım canim dusundugu
(2,102 puan) tarafından
Tamam canim cok teşekkür ederim
0 oy
(614 puan) tarafından
Kuzum zaten çalışıyorsunuz bakımevine verebilirsin. Ben de çalışıyorum ve kendi işim olduğu için mecburen her gün işe gitmek duruşmaları takip etmek zorundayım. Benim de kimsem yok. 
(2,102 puan) tarafından
bakım evi derken hic duymadim canım nasil bi yer ve güvenirliği ne kadar birde sen çocuğunu bakim evine mi bırakıyorsun
(614 puan) tarafından
Aynı kreş yani. Daha az çocuk oluyor. Devlete ait olanları da var. Ben bakıcıyı evin güvenilirliği açısından çok tercih etmiyorum. Sabah bırakıyorsun akşam alıyorsun. Benim daha bebeğim yok ama bu şekilde yapıcam yapmak zorundayım
(2,102 puan) tarafından
Ben bir araştırayım cok tesekkur ederim bitanem.

Yapmak zorunda kalıyoruz evet imkanlar sebebi ile keyiften değil
(614 puan) tarafından
Aynen öyle. Çok fazla eleştiriye maruz kalacaksın ama hiç takma bile. Çocuk masraflı yani bir de o kadar okul okuduk kariyer yaptık. Çocuk da yaparız kariyer de :D
(2,102 puan) tarafından
eleştirenler önce bir kendisine bakmalı ben başında olduğum halde nasil annelik yapiyorum diye sonra çalışan anneleri eleştirsinler yavrum. Iste kariyer yaptık cocukta yaptik ama ortada kaldık:D

İlgili sorular

0 oy
42 cevap 1,094 göst.
3 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 95 göst.
31 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde MehSinOz (174 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 244 göst.
6 Temmuz 2024 Aile kategorisinde Nrc04 (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 123 göst.