0 oy
352 göst.
Diğer kategorisinde (18 puan) tarafından
Bebeğim 23 günlük. 23 gündür 2 saatte bir sütümü sağıp verdim çünkü uyuduğunda bir türlü uyandırmıyorum. Artık sağmak istemiyorum emzirmek için uyanmasını beklemeli miyim? Yoksa sağıp vermeye devam mı etmeliyim?

10 Cevaplar

0 oy
(553 puan) tarafından
Uyandırmaya çalış canım alissin emmeye yoksa istemez
(6,360 puan) tarafından
Altini acmayi denedin mi canm benim oglum da uyanmazdi oyle uyandirmayi becerdm
(553 puan) tarafından
Aynen arkadsin dediği gibi altını aç burnuna tokun ayağını sık
(18 puan) tarafından
Altını açıyorum gıdıklıyorum yine de uyanmıyor.  Süt sağmak bana da yorucu geliyor.
(553 puan) tarafından
Memenin ucunu sık dudaklarına sür ağzını açarsan damağına sür emer
(18 puan) tarafından
Öyle de deneyeyim inşallah uyanır.  Uyurken hiç emmiyor çünkü
-Reklam-
0 oy
(12,854 puan) tarafından
Ayaklarını gıdıkla ense ve omuz bölgesiyle oyna bezini aç bi şekilde uyandır canım kokuna memeye alışsın emmese de memeni aç yanında dursun kokunu alsın yoksa bidaha istemeyebilir
(18 puan) tarafından
Altını da açıyorum neler yapıyorum uyanmıyor
(340 puan) tarafından
Ne güzel ya bzmkide uyanıyor
(12,854 puan) tarafından
Benim oğlum da sağ olsun hiç uyumuyor :)
0 oy
(413 puan) tarafından
Uyanmasini bekle acikinca elbet uyanir aglar. Benimki bazen 4 saati buluyo ozellikle geceleri kendi uyaniyo acikinca agliyo zaten hemen. Ilk zaman tabiki de 2 saatte.bir bende uyandirdim emzirdim ama simdi 38 günlük kizim daha uzun suruyo uyku süresi. Sende emzir mutlaka ilerde meme reddi yasarsin biberona alışmasın 
(18 puan) tarafından
Biberona alışsın istemiyorum. Uyanmasını bekleyince acikir kilo alamaz diye de korkuyorum
0 oy
(1,948 puan) tarafından
Uyanınca niçin meme vermiyorsun
(18 puan) tarafından
O zaman veriyorum ama. Uyanık olduğu süre 1-2 yi geçmiyor malesef
0 oy
tarafından
Size birsey tavsiye edeyim mi eğer sosyal medya kullanıyorsanız emzirme Akademisi diye grup var mutlaka sorununuza  cevap bulursunuz. 
(18 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim mutlaka bakıcam
0 oy
(90 puan) tarafından
Canim acıkınca uyanır merak etme
0 oy
(3,151 puan) tarafından

Benim ilk kızımda erken doğmuştu 1 aylıkken aldık eve hıc uyanmıyordu gece gündüz 2 saatte bir emziriuordum hepsini bosaltamadigi için arkadan da sağıyordum sütümü. Ben burnunu sıkardım ayağını sıkardım uğraşırdım uyansın diye bir sağa bir sola evirip çevirip. Uyusa bike kucagima alıp ağzını açıp memeyi ağzına koyardım öyle öyle zorla emzirirdim sonradan düzeldi zaten ağlamaya başladı bu seferde uyuşun diye bekledik :D

(18 puan) tarafından
Bende beni emsin çok istiyorum inşallah bende başarabilirim
(3,151 puan) tarafından
Pes etme allahın izniyle olur dediğim gibi uyusa bile al kucağına ağzını ac göğsünü köy ağzına birkaç damla süt sık o şekilde zorla bir iki derken başlar emmeye inşallah.
0 oy
tarafından
Artık acıkıp ağlaması lazım aslında ama rahata alışırsa minik uyanmak zor gelir ben kızımın topuğuna vururdum ondan hiç hoşlanmaz uyanırdı hemen :)
0 oy
(278 puan) tarafından
Kendi uyanmiyomu benm bebis suan iki aylik ama o donemlerde 1 haftalikken surekli iyuyodu 1 haftadan sonra acikinca uyanyo mirildanyo emziryom oyle yapjnca iki saati bekleme canm emzir cocugun dili damagi kurur 
0 oy
(3,798 puan) tarafından
Canm benm bebegimde 22 günluk ilk gunler uyanmama sorunu bizdede vardi ama omzunu ovala masaj yapar gibi altini ac burnunu sık ismiyle seslen uyanir mutlaka 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 48 göst.
24 Mart 2024 Diğer kategorisinde elmakurdu34 (23 puan) tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap 73 göst.
8 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Nehir2763 (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 423 göst.
8 Ağustos 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde DIDO (2,840 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 52 göst.
9 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde glsm.ordu.12 (3 puan) tarafından soruldu

378,439 soru

11,327,815 cevap

34,781 kullanıcı

...