0 oy
658 göst.
Diğer kategorisinde (188 puan) tarafından
Arkadaşlar benim öyle çok bilgili bi kayimvalidem yok yani illa olur demeyin yok vallaha ben uzakta oturuyorum.Doguma kayinvalidem gelir muhakkak ama endiseliyim hadi herseyi gectim kalacagi taş catlasin 2 ay olsun ben sonra napcam Allah esirgesin bogazna bisey kacsa ödüm kopar yani bebelerde fitil falan isi oluyo yapamam vicdanim dayanmaz yani bunun gibi cok düşüncelerim var ben napcam bi akil verin ya:((

31 Cevaplar

0 oy
(49,846 puan) tarafından
fitili bende sokamiyorum da geri kalan herseyde kendim baktim sadece 6 ay annemle yikadik sonra esimle yikmaya devam ettik
(507 puan) tarafından
Fıtılı ıslat oyle verın gıder cnm bunda ne var
(49,846 puan) tarafından
çok şükür fitil verecek kadar hastaligi olmadi gecen atesi cikti acile götürdük orda hemsire fitil verdi bana sen yapar misin dedi yok sen yap dedim ☺️
-Reklam-
0 oy
tarafından
Benimde kimsem yok hep kendim baktım balyozunu fln tek başıma yaptırıyorum yaparsın hiç korkma banada kimse yardımcı olmadi eşimle ikimiz baktık eşim ise başlayınca tek baktim
tarafından
Okurken balyozunu yazmis klavye bende sasirdim acaba ne diyor diye sonra anladim :D :D
tarafından
Kiz bu lanet klavye ayyy biktim ya :-D acaba ne dedim orda öyle yazdi:-D
tarafından
:D olabiliyor bazen :D
0 oy
tarafından
En acemi insanlar bile anne oluyor ve anneliği öğreniyor. Sen böyle olumsuz olursan yapabileceğin şeyleri bile yapamazsın önce kendine güven 
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Bizler nasil baktık kiz anadan doğma bilmiyorduk sonucda bakarsın yani güvenin olsun kendine
0 oy
(7,971 puan) tarafından
Ahh ahh kuzum ayni durumdan muzdaribim benim yanimda ne kaynana var ne de annem esimle birlikte bakcaz ama ben özel bi ebe tuttum en azindan bana bi kaç önemli seyleri öğretir
0 oy
tarafından

Çocugun kakasini içinde birakmaya sanci çektirmeye vicdanın dayanacak ama fitili sokmaya dayanamicak mı kendine gelllllllllll :D

0 oy
tarafından
Doğduğunda 2 hafta annem yardim etti su an 7 buçuk aylık bu zamana kadar tek baktım bundan sonrada oyle olur büyük ihtimal
0 oy
(1,718 puan) tarafından
Bende tek baktim 1 hafta kaynanam kaldı sonra gündüzleri günde 1 kaç saat annem geldi falan sonra 40 ı çıkınca annemle evlerimiz uzaklaştı banyosunu da kendim yaptırdım ağladı kendim sakinleştirdim herşeyi kendim öğrendim allah'a şükürler olsun ki  bak anne ol o bi doğsun onu korumak için elinden gelenin fazlasını yaptığını göreceksinn ben nasl anne olcam daha kendim çocuğum çocuğum olcak derdim doğurduğumda 23 yaşındaydımm benn
0 oy
(549 puan) tarafından
Cnm bnde Snn gibiydim kayınvalıdem bilgili ama hıc anlasamıyorz 1.5 ay onn ynnda dayanabildim 

15 20 gn annem kaldı

Bnde cok panıklyprdm tutamam edemem dıe ama o cesaret geliyor emin ol

Suan sadece yıkarken tutamıyorum onu da esimle bırlkte yıkıyoruz file de onun dısında herseyi ogrenıosn 

Bilmedign bsy olunca bebek bolumnden yaz bırsuru fikir oluyor 

Kendini rahatlt dıe bu kdr uzun yazdm yapamasm ben yapamazdım bıkere kucuk Cock tutmamsm hıc tecrbm fln yk ama suan bebegm 2.5 aylk tek bakıyorum esim calısıyor 
0 oy
(1,094 puan) tarafından
Yapacaksın canım alısacaksın merak etme. 
0 oy
tarafından
Ben doğurduğum gün bile yanlizdim bide sezeryanla doğum yaptım kimse yoktu yanımda hemde hiç kimse üstelik daha 19 yaşıma yeni girdim Allah bir şekilde veriyor sabrını
0 oy
(2,934 puan) tarafından
Anne olunca herşeyin üstesinden geleceksin evelAllah. Ben kızım için onu buyutemem diyordum 20 gün annem kaldı yanimda 40dan beri tek başıma yıkıyorum 16 aylık çokta güzel baktım. Sende yaparsın annelik insana çok farklı şeyler yaşatıyor emin ol yeri gelir onunla ağlarsın yeri gelir minicik minicik ayaklarını severken gözlerinden akar o yaşlar. Ama sen Anne olacaksın ❣
0 oy
(796 puan) tarafından
Bı an kendimi gördüm :) korkma canım bakarsın hatta senden iyi kimse bakamaz bende tırnaklarını kesemem diyodum bir kere yapınca gerisi geliyor fitil işi de aynı bir kere yapınca alışıyorsun zaten o ağlarken yüreğin dayanmıyor çaresi ne olsa yaparım diyosun 
(188 puan) tarafından
Yaa şuan empati kurdum anlayabiliyorum o an iyi olsun diye dayanmak zorundasin bende tırnaklarini keserken acitirmiyim diye düsunuyorum sonra cok düşünmemeye calisiyorum o zaman gelince dikkat ederim diyorum
0 oy
(2,634 puan) tarafından

Hayatim, kayinvaliden de gidecek elbet. O zaman ne yapacaksın? 

Korkma bu kadar. Annelik öyle kutsal ki ne yapacağını herkesten daha iyi biliyorsun çoğunlukla..
0 oy
tarafından
Canım bende ilk hamile olduğumu öğrendiğimde ağlamıştım yapamam bakamam yetemem diye. Ama sonra 9 ay boyunca okudum araştırdım videolar izledim.tecrubeli annelere kulak verdim doktorlarin dediklerini araştırdım. İnan 9 ay kendini anneliğe hazırlamak için o kadar yeterli bir süre ki. Benim kaynanamin da hem bilgileri eskiydi hemde çogu şeyi unutmuştu bebek bakımına dair. Ama kendi çocuğuma bakmak için çok hevesliydim. İlk banyosu için altını değiştirmek icin ne bileyim herşeye cesurca atladım ve kızımın iyiliğini sağlığını düşünerek. Emin ol annelik olağan üstü bir güç veriyor kadina. Çocuğun doğduğunda anlayacaksın bunları düşünüp sıkma canını. Gebeliğin tadını çıkar o doğduğunda herşey o kadar olağan gelişecek ki sen bile sasiracaksin :)
(188 puan) tarafından
Bu mesaj rahatlatti içimi.Onun iyiliği sağliği için aliscam iste napalim rabbim beni onsuz onuda bensiz birakmasin yeterki :))
tarafından
Amiin amin inşallah ❤️ hem ne zaman bir sorunun bir sorun olursa biz burdayiz baksana hiç bu kadar anneyi bı arada gördün mü ? :) İçini rahat tut biri bilmezse biri illa bilir ve yardımcı olmaya çalışır. Güzel güzel doğumların mutlu huzurlu bı bebeğin olsun inşallah♥️ ama sen hamileyken huzurlu ol ki daha sağlıklı daha mutlu bir bebek olsun doğumdan sonra seni zorlamasin. Ben buna inanıyorum çok güzel bir gebelik yaşadım ve bebeğim pamuk gibi çok sukur. O yüzden yersiz vesveselere kulak verme bebeğini sev onu düşün :)
(188 puan) tarafından
Allah razı olsun iyiki bu uygulamayla tanişmişim burda birsürü tecrubeli ablalarım var çok şkür beni motive ettiginiz icin hepinize tesekkur ediyorum daha yolun başındayim ben :))
0 oy
(616 puan) tarafından
Öylede güzel yaparsın ki sen annesisin senden başka kimse senin kadar güzel bakamaz iyi bir anne olacaksin
(188 puan) tarafından
Ay duygulandim bi an tesekkur ederim
(616 puan) tarafından
Rica ederim gerçekler topuk kanı alınırken oğlundan fazla ağlayan anne konuşuyor burada ama şimdi evelallah hallediyoruz her seyi
(188 puan) tarafından
Demek ki bebeğin iyi olmasi icin anneler dayanmak zorunda
0 oy
(188 puan) tarafından
Hepinize tesekkur ediyorum inanin içim rahatladi herkes bakabilmişse bende bakarım inşallah yeterki saglikli olsun insallah ben ve benim gibi tum hamileler saglikla alsin kucaklarina :)) 
0 oy
(76 puan) tarafından
Napıcaksın kaynanayı. Kız 40çıkana kadar tek kalma yardım etsin hadi. Tamam da. Kocan yanında yardım ediyo sa. Ne gerek var başkasına.. Güven kendine kimse kimseye güvenerek çocuk yapmıyo boşvrr.. Oo boşvrr iştw neyse ananın alası olırsun bak hele bi. Doğsun ayrıca fitil de can yakmıyo korkma :). Ameliyat oldu  ben ağlıyamadım onlar ağladı kan alınması lazım tek başima bıraktılar onlar çok duygusal mış dayanamıyor muş.. Lar ama öyle sıradan kan almak değil serablel palsi benim oğlum zor yani. Biraz hele bide beceremeyen hemşire ye denk gelirsen... O yüzden kimseye güvenme gayet te güzel yaparsın. İlk yıkamada bile ben bilmiyorum beceremem dedi pramatüre doğdu benim oğlum becerdim valla. Bak uyumuyo da yemek de yemiyor hala sağlık la. Gelsin de. Yaparsın herşeyy ni çokta güzel 
0 oy
(2,210 puan) tarafından
Annelik öyle birşey ki dogurdugun an bütün herşey yüklenmiş gibi bilmediğin korktuğun cekindigin ne varsa sanki daha önce defalarca yapmış gibi oluyorsun.. 
0 oy
(377 puan) tarafından
Canim ben dogumumdan beri yanlizm kzimin herseyinj kendm yaptm. Annelik ic gudusu herseyi halleder merak etme. Ilk coçugum bende cok korkyodm hepsinden ama is basa dsnce sanki yillardir cocuk bakiyomussun gbi hepsini yapyosun. Ilk iki gun aglamstim ben lohusa sendromu ama hemen gecti

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 80 göst.
0 oy
7 cevap 264 göst.
0 oy
6 cevap 267 göst.
22 Mart 2024 Diğer kategorisinde Alisimm (2,394 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 784 göst.
12 Ocak 2024 Diğer kategorisinde RaHiME_91 (2,707 puan) tarafından soruldu

397,310 soru