0 oy
783 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından

Kızlar şuan ortaya atılmış bir iddia var o da şu ;

Çin hükümeti koronayı sakladığı için aslında yayılım daha erken oldu. Yani korona Türkiyeye aslında Aralık ayında geldi deniyor.

Ben ocak ayının başında bugünkü korona tanımlamasına birebir eksiksiz uyan bir hastalık geçirdim ve 2 hafta kadar sürdü.

• Düşmeyen yüksek ateş
  • Bitmeyen kuru öksürük 
  • Nefes alamama
  • Halsizlik
Gibi pek çok şey yaşadım. Acaba denilen gerçekten doğru mu çok merak ediyorum. 
Sanırım bu gidişle antikor testi yaptıracağım. 

28 Cevaplar

+1 oy
(1,462 puan) tarafından
Vallahi canım öyleyse eğer o zaman ben de atlattım ben de Ocak da öyle oldum hem de iki 3 aylık hamileydim anneme geldim düşün kalkıp su içemiyordum günlerce  o bana baktı ateşim vardı midem bulanıyordu kusuyordum hiçbir şey yiyemiyordum öksürüğüm vardı ve bütün eklemlerim ağrıyordu
-Reklam-
+1 oy
tarafından

Bende şubat ayında grip nezle gibi geçirdim sanirim tad vs yoktu bende geçirdim düşündüm kii 1 ay önce ameliayt olmak için covid testi yaptılar ve negatif cıktı kan tahlili de yaptılar eğer geçirmis olsaydım çıkardi muhatelemen ki covid olanlara kan vermek için :ermm:

+1 oy
(567 puan) tarafından
Canım bir çok iddia atılıyor ortaya ama hangisi gerçek bilmiyoruz. Aralık ayında Türkiye de olsaydı taa o zamandan Bi yayılım olmaz mıydı Türkiye de. Ama mart ayında ölen ilk hastayla başladı bizler sadece onu biliyoruz başka bilmediğimiz ne var acaba 
tarafından
Medya her zaman gerçekliği yansıtmaz.
(1,250 puan) tarafından
Canım Zaten birçok ölen kişiye akciğer yetmezliği solunum yetmezliği teşhisi koymuşlar yani kimse koranadan öldü demedi O yüzden biz de bilmiyoruz Korona olayı patladıktan sonra ölenlere koronadan öldü dendi
(249 puan) tarafından
Ben artık haber bile izlemiyorum yalancı sahtekarlar çoğusu
+1 oy
(7,412 puan) tarafından
Bende insaAllah dogrudur ve atlatmisimdir diye dua ediyorum. Subatin basiydi sanirim once buyuk kizimiz hastalandi 39 larda ateslee icinde okula fakn gidemedi 1 hafta ardindan ondan esime gecti. O iyi oldu ben hastalndim 3 gece 39 atesle yandım elim ayagim tutmadi agridan kivrandim. Kizimi emziriyorum diye doktora gtnedim ilac verirler emziremem diye. 
0 oy
tarafından
Bızde agır grıp atlattık canım bılemıyorum bızde suphelenıyoruz aslnda. Antıkor testını nasıl yaptrıyoruz pekı ısteyınxe yapıyorlar mı ucretlı mı
0 oy
tarafından
Yok kiz koku tat alamama seyi olmadiysan korona olmamışsındır hic olma zaten Allah uzak etsin 
tarafından
Koku ve tat kaybı da yaşadım
(1,126 puan) tarafından
Ahahaha dilnaz  profil fotona  bayıldım ya :D
tarafından
Ahahahahah:-D
0 oy
tarafından
Zaten herkes atlattı diyor yada atlatacak ya hafif ya ağır derecede o bendede olmuştu aynı
0 oy
tarafından
Eğer öyleyse bende atlattım çünkü hamileliğimin son ayında doğuma yakın çok hasta olmuştum hatta doğumdan sonrada hafif devam etmişti
0 oy
(517 puan) tarafından
Canim kesinlikle bende bunu düşünüyorum uzun zamandır bende ocak sonu gibi aynılarını yaşadım 
0 oy
(1,358 puan) tarafından
Ee herkes korkuyor bak demekki neymis, grip gibi yenmek kolaymis dimi. Abimle babamda atlatmis babam.gunde 2 paket sigara icen adam hatta koronaliyken bize gekmiy o zmnlar turkiyeye geldigi ilk gunlerdi bizede bulasmamis dusun yani. Demekki neymis bu kdr korkmamak lazimmis
(7,199 puan) tarafından
Havale geçirdiğini nasıl anladınız ? Benim kizima da menenjit geçirdi dediler
(6,825 puan) tarafından
Dr dedi cnm Dr hatası yüzünden havale geçirdi ztn post açmıştım o zmnlar da.şu an hatırlasam ağlarım oku istersen kuzum.Allah hepimizin evladına hayırlı ömür versin korusun
(7,199 puan) tarafından
Okudum rabbim bir daha yaşatmasın kötü zamanda yasamissin üstelik . Benim kızımda Ocak ayında on gün hastanede kaldı ağlamaktan tansiyon hastası olmuştum o gün.  Rabbm kimseyi evladı ile sinamasin
tarafından
Kaderin ki böyle bir durumda korona onların kaderi gibi düşünüyorlar, onları her şekilde bulacağına olan inançları onları kendilerini koruma konusunda özensizleştiriyor.
Tamam, doğumumuz ve ölümümüz, ölüm şeklimiz kaderimizdir.
Kimse kimsenin nasıl öleceğini bilemez.
Ama İslam da tevekkül vardır.
Tevekkül de her türlü önlemi alıp Allah’a sığınmaktır.
Kadere boyun eğecekseniz eğer tevekkül içinde bulunduktan yani, korona gibi bir salgına karşı önlem aldıktan sonra, dikkat etmeniz gereken hususlara uyduktan sonra eğin.
Şu an bu yaptığınız intihar ve cinayetten farksız çünkü.
Her şeyi yapıp tüm tedbirleri almanıza rağmen koronaya yakalandıysanız işte asıl o zaman bu sizin kaderinizdir.
Aksini yapmak kader değil, tamamıyla seçimdir.
Ve seçimlerinizin sonuçları ne yazık ki, hem sizlere hem de yakınlarınıza ağır bedeller ödetecek.
65 yaş üstü kişilerin hep 3 gün yatak 4’üncü gün mezar şeklinde ağızlarına sakız gibi yapışmış lafları vardır.
Elden ayaktan düşmeden ölümü isterler.
Koronayı o denli basit düşünüyorlar ki, öldüresiye kadar süründürdüğü gerçeğini ve öldüresiye kadar bilincinizin açık olduğu gerçeğini görmezden geliyorlar.
Koronaya yakalandığınızda ölene kadar iliklerinize kadar acı çekerek ve tek başınıza ölüyorsunuz. Böyle bir ölümü kaderimizde varsa çekeriz diye kabullenmek yerine çıkmayın dışarıya, önlemlerinizi alın. Belki yaşamdan, etrafınızdakilerden, çocuklarınızdan, hastalıklarınızdan yorulmuş olduğunuz için bir an önce ölelim diye bekliyor olabilirsiniz ama siz ölünce hiçbir şey değişmeyecek. Ne yazık ki, biz ciddi anlamda kader konusunda yanlış eğitildik.

Yanı herşeye kader diyip geçmeyin tedbirinizi alın.
5 yaşındaki çocugun ölümü kader okey
Fakat tedbir yok .
Evde oturamayan bir kaynana ondada tedbir yok anneside koronaviruslu idi bu virüsü kaynana getirdi yani çocugun ölümüne sebeb oldu tedbirsizlikten  .
Geç tedavi (kan sonucu ertesi gün çıkıyor) e devlette.
1 hafta sonra öğrenebilmisler .
(6,825 puan) tarafından
LMihrace amin kuzum amin yaşamayan bilemez bu yüzden dikkat edilmesi şart yaşamadan evladını öyle görmeden belki düşünüyor olabilirler ama bn acıdan kıvranan oğlumu gördükçe tüm tedbirimi alırım tevekkül Allah tan.
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Evet ilk ölenler Aralık ayında öldü bende geçirdim diye tahmin ediyorum zatürre dediler bı kaç gün sonra tekrar acile gittim bronşit dediler Doktorlar röntgen de sol cigerinin tamamen kapalı olduğunu söylediler 
0 oy
tarafından
Ben hamileligim ilk basinda bir hastalandim ama boyle bacaklarim titiriyodu nefes alamiyodum.esim banyo yaptiriyodu bana. Bende diyorum o donem gecirdim bence. 
0 oy
tarafından
Cnm aynı belirtılerı ben ve cocuklarım yaşadı 

Hatta çevremdeki herkes yaşadı neredeyse 

Ben inanıyorum valla kuzum 
0 oy
tarafından
Benimde kızım ve oğlum atlattı ama oğlum astım olduğu için hastane de yattı iki gün boyunca yürüyemedi kalktı geri düştü yere 
(2,332 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım Ne zaman oldu ya ☹
tarafından
Aralık sonunda canım
0 oy
(1,094 puan) tarafından
Bemde gecirdiğimi dusunuyorum. Eşim taksici daha bu corona meselesi yeni çinde patlarken cinden gelen 3 tane cinliyi fabrikadan otele götürmüş. İng bildiği için de bu cinliler eşimi istemiş 3 ün. Neyse biz sonra ben eşim ve kızım cok hasta olduk bir anda hepimiz. En cabuk kızım atlattı. Halsiz düştük yataktan kalkamadık iki hafta öksürüğümüz geçmedi. Kızım o ateşi 2 gün cekti ben daha uzun süre 4 gün filan. Titredik üşüdük. İshal olduk. Sonra önce kızım sonra eşim sonra da ben iyileştim. Şansımıza o günlerde kimse gelmedi bize. Allah tan gamsız bir çevrem var. 
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Bilmiyorum ama nisanda eşimden oğluma grip bulaştı oğlum havale geçirdi şu an çok korkuyorum ateşten

Bazen bnde düşünüyorum inmek bilmedi o ateş.acaba o korona mıydı eşime de iş yerinde bi arkadaşı bulaştırmştı gribi. Yoksa o da mı grip dgldi nerden bilecez ki
0 oy
tarafından
Benim eltimde aralık ayında senin yazdıklarının aynısı geçirdi ama benim eltimin kızı ve kayınpederim ikisi de risk gurubuna giriyor yani ikiside direk solunun cihazı alırlar eğer yakalanirlarsa ve eltimden geçerdi eğer öyle bir şey olsaydı yalan yani
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Grip aşısı normalde Eylül de yapılmaya başlardı bu yıl grip aşıları çok geç geldi nedense nerdeyse Kasım i falan bulmuştu saglikciyim yaptıran arkadaşlarım var ve grip aşısı yapıldığında üzerine bı grip gecoriliyor ağır bir şekilde ve onlar ilk gribi oldular ve herkese yayıldı resmen kırdı geçirdi ben hamileydim o zaman atesledim grip oldum Kasım aralik falandı bu olayın olduğu da yani amntikli geliyor bana 
0 oy
tarafından
Atlatmış olsam bile bağışıklık 3 ay sürüyo atlayan kişi üç ay sonra tekrar korona olabiliyo yani 
tarafından
Bağışıklık kazandıktan sonra tekrar olabiliyormu canım
Fakat olsa bile daha hafif atlatır gibime geliyor .
tarafından
Olabiliyo haberlerde izledim 3 ay oluyomuş bağışıklık.
0 oy
tarafından
Bende ocak basında çok ciddi bi grip mi desem soğuk algınlığı mi desem atlattım. Bazen insan şüphelenmiyor değil 

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 852 göst.
5 Eylül 2020 Diğer kategorisinde MuratınAnnesi (673 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 115 göst.
1 Şubat 2022 Diğer kategorisinde ❤Semos❤ (2,423 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 204 göst.
14 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde FilizAk (97 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 138 göst.