0 oy
363 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Selam kizlar. Bu marketlerde kurban hisseleri satiliyo. 20 kg kemiksiz et vs yazio. Mantikli Manio aslinda ama daha once bu marketlerden hisse alan varmi. Nasil gelio. Yada verilen isme ozen gösterip ona göre kesiolar mıdır. Daha uygun fiyati nesela 1600 tl. Vekalet onaylama vs yazio. Bana akil verir misiniz esim alalim dio 

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Post yukari çıksın 
tarafından
Tsk ederim :)
-Reklam-
0 oy
(10,036 puan) tarafından
Bizde dusundukte migros ve carrefourda alkol satiliyor canım o aklimiza gelmemisti ama a101 nasil bilmiyorum. Vazgectik
tarafından
Hic dusunmemistim.alkol satisini hakaten dogru diyosun
(10,036 puan) tarafından
Aynen canım bizde dusunmemistik basta sonra vazgectik. Bizim komsu her sene a101 den aliyor. Ama nasil bilmiyorum
tarafından
Her sene aldigina gore heralde memnun. Ama önemli olan kabul olması. Baska yerde de sey okudum. Mesela min 20 kg dir yazio ya ama 17 kilo cikti. Baskasinin hissesi 23 cikti. O 3 kiloyu sana katio. Yani karistiriolarmis biraz 20 kg olnasi icin e ole olunca olur muki
0 oy
(7,193 puan) tarafından
Caiz değil canim boşuna almayin 
tarafından
Alkol satisida var diyemi acaba bizde daha kolay olur die dusunmustuk
(7,193 puan) tarafından
Alkol satılan yerden sakız bile alınmaz kaldı ki kurban alınsın . Ve de kurbanda niyeti bozuk bir kişi olunca 7 kişinin de kurbanı geçersiz olur . Asla böyle şeylere karışmayın. Birisi Allah rizasi için değilde et için girse ne bileceksinz
tarafından
Him anladim tamam tsk ederim
0 oy
(240 puan) tarafından
Migros carrefour 'da hep alkol satışı olan yerler yanlış anlama ama kesilen kurban ne kadar kabul olur ne kadar doğru olur o tartışılır ama A101 daha mantıklı geliyor ama tabiki tercih sizin 
tarafından
Cok doğru diosun hic dusunmemistm alkol satisini. İnternette de arastrdm brz kabul olmaz yazio ama kolay olurdu die dusunmustuk
(240 puan) tarafından
Evwt kolay olur  ama nasıl alkol giren evden bereket olmaz derler büyüklerimiz alkolün olduğu yerde de kurban kabul olmaz canım niyet önemli ama bunlara da dikkat edilmeli tabi sen daha iyi bilirsin kuzum ama iy karar ver ki emeginde niyettinde lokmanda ziyan olmasın..
tarafından
Valla dogru diosun. Normal hisse 2 - 2.5 arasi bu marketlerde 1500 tl. İnsanlarida cezbedio tabi ama vazgeciorm bende heralde. Fazlasi olsun kabul olsun en azindan gerci onada butcemiz yetmio neyse hayirlisi
(240 puan) tarafından
Rabbim niyetini kabul etsin canım hayırlısı
tarafından
Tsk ederim :)
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Daha öncede yazdım tekrar yazıyorum migrostan kesinlike et almayin et depoları leşşş gibi kokuyor oradaki etleri düşünmek istemiyorum çok fazla bakteri ürüyor 
tarafından
Hadi ya cidden mi sen orda mi calistin yada calisan mi var tanidigin pismiymis
0 oy
tarafından
Migras carrefour zaten konuşmaya bile değmez alkol domuz ne ararsan var ordan kurban kabul olmaz. Ben olsam a101 den de almam çünkü mesela bir kurbana 7 kişi niyet etse o kişiden bir tanesinin niyeti et yemek için kurbana girmiş olsa (tek niyet Allah rızası olmali) o zaman 7 kişinin de kurbanı kabul olmuyor o yüzden ya küçükbaş kesin yada tanıdıklarınızla kurbana girin envai çeşit insan var kime denk geleceğiniz ne belli
tarafından
Himm anladim tamam tşk ederim
tarafından
Rica ederim canim
0 oy
tarafından
Insan guvememez yaa nasil bi hayyvan hastami iyi mi kotu mu vs die bu devirde herkez herseyi yapar
tarafından
Valla vazgectik zaten o yuzden dogru diosun tsk ederim
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Canım erler geliyor bayramda akşam üzerine doğru alıyorsun fakat uygun değil 1600 lirada az para değil kurbanınızı riske atmayın derim çünkü seninle birlikte hisseye gireceğin insanın niyeti kurban kesmek değil ucuza et almak olabilir 
tarafından
Aynen bizimde butcemiz böylesine yetio die bi niyetlendik ama iste kabul olur mu olmazmi die şüpheye dustuk. Yeni doğum yaptım bi ay oluo malum masrafta cok oldu. Seneye nasip olur ins diyelim o zaman :)
(3,036 puan) tarafından
Inşallah kuzum
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Canım kesin kesildiği belli değil bence öyle yerlerin bence, bi de migros Carrefour yıl boyu alkol de satıyor ki alkol satılan yerden alışveriş yapmak bile değil. Ben olsam riske girmezdim
tarafından
Evet vazgeçtik bizde haklisin ben ole dusunmemistm. Seneye nasip olur ins :)

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 305 göst.
2 Eylül 2023 Aile kategorisinde Pamuk şekeri (1,298 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 196 göst.
2 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Yasmin26 (540 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 322 göst.
14 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Melekkk (10,036 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 107 göst.