0 oy
668 göst.
Diğer kategorisinde (129 puan) tarafından
Aranızda bilenler biliyor arkadaşlar evimin durumunu maddi durumum yok Bı cocugum var hamileyim bırde dogum da az kaldı kurban eti dagıtan dernek vakıf var mı bildiğiniz bizim burada komsular kesip etini dolaba atarlar kimse dagıtmaz bende hamileyim biraz dpgıma kadar iyi besleneyım en azından diyorum 

12 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Allahyardimcin olsun burda bi arkadas yazmis kimse et yemese olmez hamile burine bunu soylerken iyi düşünün beslenmesine dikkat etmesi lazim hafyada 1 mutlaka et tuketmesi gerekir biz cekmedigimz icin bilmiyiruz ama enazindan empati kuralim benm etrqfimdada cimri insanlar kesip buzluga atip yiyolar
tarafından
Allah yardimcin olşun burda olsaydın elimden geleni yapardim biz kesecez insallah sana veren cok okur bol bol yarsın
(129 puan) tarafından
Allah razı olsun senden canım Rabbım kabul etsin inşallah
(349 puan) tarafından
Onu diye gerçekten akılsızlık yapmış başka zaman olsa neyse ama kurban günü heryer et kokar insan kurban kerken bile uzaktan canı çekiyo. Onu diyen kişi inş tövbe eder de başına gelmez
tarafından
Insallaj canm yoruma cok sinirlendim yazik heleki hamile birune bu denirmi
(129 puan) tarafından
Olsun herkes kendine yakışanı yapar çünkü bazı insanlar durumu iyi olduğu İcin bizim gibilerin halinden anlamaz bir sefer tek buradan bebrk kıyafeti yardımı istedim demediğini bırakmadılar ne diyeyim Rabbım kimseyi kimseye mıhtac etmesin insallah
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kizilay olur mu acaba vekalet veriyolar ya o tur kuruluslara
(129 puan) tarafından
Evet ama basvuru Almıyoruz dediler ben aradım
0 oy
(671 puan) tarafından
Komşular nasıl dağıtmaz ya ben inanmıyorum komşusu madur olan birine herkes yardım eder demekki ilişkiniz kötü yada anlattığınız gibi değil şuda var kimse et yemeyince ölmez 
tarafından
Herkes artik kendi yemesini dusundugu icin kesiyo dagitan kalmadi cnm
(671 puan) tarafından
Bizde kesiyoruz sadece bi pişirimlik eve bırakıyoruz onuda gelen misafir yesin diye kurbanın ne anlamı var dağıtmayacaksan o zaman git bittikçe kasaptan al tuhafıma gitti ailemden böyle görmediğim için herkes dağıtıyor sanıyorum
tarafından
Herked biz degil cnm . Ibadet yaptik saniyo oturup hepsini yiyenlerde
(129 puan) tarafından
Yok canım ölmez kimse ama dogum az kaldı 8aydjr et turu bizey yemedim en azından dogum dan önce yeseydim bebege biraz yararı olurdu diye ama yanlış sonuca cocugumda var herkesten et kebap kokuları gelirken insanın canı uster yani Hamileyim diye cocuk İcin yoksa et yemezsem ölmem yani ne alaka ama kurban dagıtmak icin kesilir
(129 puan) tarafından
Benim yengem bile gecen sene sadede kuyruk yago gönderdi cok az bisey ıcınde ne et nede kemik bile yoktu yuzune de vurdum en azından kemik olsaydı cırbaya katardım dedım
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Kızılay'a başvur canım şuan o geldi aklıma 
(129 puan) tarafından
Aradım basvuru Almıyoruz yurtdısına dagıtıyoruz dedi canim
0 oy
tarafından
Ihh olabilir kızılay olabilir diyanet vakfı olabilir 
(129 puan) tarafından
Hım oraları aradım yurtdısına dagıtıyorlarmiş
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Nerede oturuyorsun canım.
(129 puan) tarafından
Canim ramazanda aramadıgım kurulus dernek kalmadı yardım kolisi İcin ya bitti yada yurtdısına dagıtıyoruz dediler evimde elektrik su bile yok daha söyledim gelin evime bakın dedim yapacağımız bisey yok dediler burada bilenle biliyor kocam aylardır ıssız kaza gecırdı diye sigorta devam ediyor o yuzden hıcbı yardım alamıyoruz iptal de etmek istemiyorum dogum yapicam diye
(7,118 puan) tarafından
Aileler falan destek çıkmıyor mu kuzum :(
(129 puan) tarafından
Kayınvalidem destek olmuyor o yuzden esim konusmuyır kendisiyle benim ailemde 5 ufak kardesım var biri ozurlu babamın Bı asgari ücret tek yetmiyor bazen kahvaltılık ekmek alıyorlar ama onlarda kendine yetmiyor ki borc ıcınde
(7,118 puan) tarafından
Ah canım benim Rabbim en kısa zaman da hayırlı rızık kapıları açsın inşaAllah.
(129 puan) tarafından
Amin canım benim Allah razı olsun insallah
0 oy
tarafından

Allah yardımcın olsun canım 

O komşular nasıl insanmış :ermm:

Eşim aldı Allah kabul etsin ama kesilecek ve direk dağıtılacak kesilen kurbanı eve sokmuyor eşim ilk önce ihtiyacı olanlara dağıtılsın biz yine yeriz yemediğümiz şey değil diyor ki haklıda 

(129 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun insallah canım tabi durumu iyi olan normalde yine yer ama bizim gibiler Bı kurban da yer oda kimse dagıtmaz iste daha agzımızla söyleriz akrabalara dagıttık derler ne diyim
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Bulunduğun belediyeyey başvur canım, büyükşehirdeysen büyükşehir belediyesine. Bi şekilde yarfım ederler
(129 puan) tarafından
Basvuru almıyorlar mis aradım canım
(5,492 puan) tarafından
Anladım canım inşallah yardım eden olur
(129 puan) tarafından
İnsallah canım benim
0 oy
tarafından
Nerde oturuyorsun ko canım 
(129 puan) tarafından
Hım olsun canım Allah razı olsun Rabbım niyetini giriyor o bile yeter
(91 puan) tarafından
Adananin neresindesin
(129 puan) tarafından
Yuregjr
tarafından
Valla inan yakın olsan getirecktim canım hatta eşim kurban köyde kalsın diyordu çünkü getirecek biseyimiz yok otobüslerle de zor olur diye karşı bi tane komşumuz var sırf ona Allah'ın izniyle getirecem inşallah
(129 puan) tarafından
Olsun canım dusunfugun İcin bile Rabbım sevabını yazar insallah ihtiyacı olanlara verirsiniz Rabbım razı olsun insallah senden canım
0 oy
tarafından
Yok cnm artık herkes hak için kurban küp içn kavurma kafasında keşke Bn kesebilsemde snnle bölüşsem o kadar yardım vakfı var ve hepsi yurt dışına verıo nye onlar alamıo mu önce kendi insanına vermesi lazım öyle bir terbiyesizlik yapıp yorum yapanda Allah ıslah etsin inşallah 
(129 puan) tarafından
Aynen canım ya evimde elektrik su bile yok daha evin durumunu anlatıyorum ama hıcbır yerden hıcbır yardım almıyorum Allah razı olsun canım dusunmen bile yeter
tarafından
Allah senden de razı olsun cnm keşke elimden bsy gelse, elektrik su nye yok kesildi mi? Valla sni anlıom şuan bnde o kadar zor durumym ama insana sadece allha sığınıo o kadar o kadar kurum fln hikaye kmse kmseye yardım etmıo, muhtarlığa fln başvurdun mu cnm bnm
(129 puan) tarafından
Yok canım baglatamadık evi yapmaya basladık esim kaza yaptı ev yarım kaldı muhtarıga soyuyorum git basvjr devlete ben bisey yapamam diyor aynen öyle canım kurumlar ancak yurtdısına yardım yapıtlar sadede gosteriş icin Allah razı olsun canım
tarafından
Allah yardımcın olsun cnm bud bi sınavdır İnş bu sınavın sonnda çok güzel bereketli bir ömrün evin olur
(129 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun canım insallah
0 oy
tarafından
Ankaradaysan ben gönderiyim canm inşallah 

Ama onun dışında bilmiyorum mahallenşzdeki muhtara yada belediyeye başvursan 
(129 puan) tarafından
Adanada yasıyorum canim sagol ALLAH RAZI OLSUN insallah
0 oy
(3 puan) tarafından
Belediye ye basvuru yapılıyor diye biliyorum canım
(129 puan) tarafından
Adana canim
(3 puan) tarafından
Büyük şehir belediyesini ara olmadı Seyhan belediyesini yuregir i ara sor bir kuzenim geçenlerde söylemişti veriliyor diye
(129 puan) tarafından
Ben bıkac yeri aradım da yok dediler canim kuzenine sorsan varsa numarası bana yollasın olmaz mı istesen bi
(3 puan) tarafından
Yüreğir belediyesi vermiş geçen yıl komsularina bir ara bakalım Yüreğir belediyesini ama yuregirde oturman gerekir sanirsam
(129 puan) tarafından
Hım anladım canım bende yureğirde oturuyorum ararım

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 361 göst.
27 Temmuz 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 365 göst.
20 Haziran 2023 Aile kategorisinde Pasaninannesi44 (493 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 349 göst.
11 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,227 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 136 göst.
11 Temmuz 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Mevlanaa (4,859 puan) tarafından soruldu

382,129 soru

11,441,030 cevap

35,013 kullanıcı

...