0 oy
662 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (226 puan) tarafından
Kizlar bugün yavrumu doktora götürdüm henüz yedi aylık değil bı haftası var demedi gibi bırakmadı 74 cm çocuk yedi kilo olurmu iyi beslenmeniz bunun anananesj bahanesi yokmu ne yiyosaniz onu verin dedi tuz muz verin dedi tavuk pilav yedir yasa cildiricam nolur yardım edin şuan çok kötüyüm. Psikolojik bozuldu midem baniyor kusuyorum baş ağrım geçmiyor napicak ben kizlar d

26 Cevaplar

+1 oy
(7,098 puan) tarafından
O doktor diplomasini manavdan mi.almis diyr sorsaydin keske 
(226 puan) tarafından
:(( Medical Park doktoru birde ya Allahım bı anne bu akdar suclanirmi meyve püresi veriyorum dedim meyveyle cocukmu doyar dedi
-Reklam-
+1 oy
(7,412 puan) tarafından

Kac kilo dogdu canim. Yani tamam hadi kilosu az olabilir de boyle uyari mi olur. Oldu lokantaya gotur ziyafet çektir :ermm:.  Hey Allah im yaa

(7,412 puan) tarafından
Rumeysada salcaisz yemezdi az cik katiyordum yiyordu yani :))
(48,695 puan) tarafından
simdi ela.yemiyo ya ilk ek gidaya gectigimixde kasigi ksrsidan kapiyodu ilaclari damlaları taniyodu istiyodu ne versem goturuyodu simdi sevdigi biseyi yerken bile kafasi hep öbür tarafa dönüyor her kasikta ☺️
(7,412 puan) tarafından
Ayy sorma canim aynen yaa. Hele sinir oldugum evde yemiyor cadi agzini açmıyor. Koye gidince kaynanamin yaninda anneme gidince de orda bi yiyor beni yalanci cikariyor :☺☺
(48,695 puan) tarafından
dimi bisey verecek oluyorlar yemiyo yemez diyorum bi bakmisim elinde yiyo ☺️ her çocuk ayni
(7,412 puan) tarafından
Hamikeyken bende evde yiyemez disarda rahat yerdim ondan oldu sanirim :D
0 oy
(4,134 puan) tarafından
7 aylik olcak inşaAllah  74 cm cok iyi maşaAllah 
(226 puan) tarafından
Sağolun ama boy öyle olunca kilo 7 kilo yetmiyor ama ben besliyorum almıyor kilo napiyimmmm napiyimmmmmmmmmmmmmm meyve veriyorum diyorum meyveyle çocuk mu doyar diyor annne sutude alıyor bu bebek neden bana denk geldi yaaa midem basım kusmalar hepsi  tetikledi
(4,134 puan) tarafından
Kiz dur iyi kilosu  boyu yerinde maşaAllah lütfen kendine gel:) Doktorunu deyiştir..
(226 puan) tarafından
:((( inşallah bunalıma girdim bu kadar çabalarken bunu duymak maffoldum
(4,134 puan) tarafından
Seni anliyorum ama bebegim gelişimi yerindeyse je mutluysa ozaman sorun yapma.. bebegin sadece açkalmasın buna dikkat et .. ve muhakak baska bi Doktora gir derim
(226 puan) tarafından
Mutlu şükür bı sikjntisi yok dişleri çıkıyor alttakiler çıktı üstteki patlamış sıkıntısı bı o ama böyle oldu iste doktor beni sinir etti
0 oy
(226 puan) tarafından
Kizlar lütfen sizce doktor haklimi bendemi succ reçel yedir dedi ya offfff off
(359 puan) tarafından
Reçel  mi daha neler saçmalama kendini suçlayacak binary yok önemli olan sağlıklı olması ve sağlıklı beslenmesi bebeğinin kizkm 9.5aylik  daha 7.5 kilo ne olmuş yani çok şükür çoğu şeyi de yiyor napayım öleyim mi yani
(25,224 puan) tarafından
Kız sakin ol ay bence doktorun dediğine gül geç kafayı yemiş o doktor reçeli ekmek arası yap sen ye deseydin
(226 puan) tarafından
Canim bende normal saniodum boyu uzun diye demedigini bırakmadı ya benitakintili hale getirdi
0 oy
tarafından
Felak tellalımı nasıl bir uslub bu başka doktora götürün yada sağlık ocağında takibini yapan hemşire doktorla görüşün 
(226 puan) tarafından
Çıldırdım ya vallahi ccildirdim canim sabahtan beri kusuyorum başım ağrıyor geçmiyor çok kötüyüm
tarafından
Sıkıntı yaptığınız için ondan her bebeğin gelişimi bir değildir bunu doktorun demesi lazımdı üzülmeyin
(226 puan) tarafından
Demedi genetik olamazdı dedim olamaz dedi
0 oy
(48,695 puan) tarafından
nasil doktor o ya anane babamne ne alaka pilav tuz ne alaka baska doktora götür canim saglikli olsun kilosu onemli degil di 
(226 puan) tarafından
Ananesi babanesi yokmuymus onlar yemek yedirirmis ben yedirememisimn ya tabi onlar şekerli çay verir kasikalriyla çorba iciriri yemeğin suyuna banar ya ondan diyor baana şişko bebeklerin fotolarını gösterdi bak bunlar köy çocuğu herşeyi yiyolar dedi
(48,695 puan) tarafından
benimki apartman çocuğu diyeydin kadın uzun uzadıya konusmus ya
(226 puan) tarafından
Yarım saat odadaydik
0 oy
(146 puan) tarafından
74 cm cou çok.iyi belliki boya gidiyor benm oğlum gibi
(226 puan) tarafından
:(((((
0 oy
(10,529 puan) tarafından
O doktora diplomayı kim vermiş allah aşkına 7 aylık çocuk o dediklerini nasıl yesin boğazından geçsin 
(226 puan) tarafından
Olan bana oldu canim kuskus midem çıktı
0 oy
(274 puan) tarafından
Öncelikle sakın olman gerekiyor bebeğinin boyu uzun ama buna rağmen 7kilo zayıf bir çocuk normalde 9.ayda bizimle aynı yemekleri yiyebilirler deniyor ama senin bebeğin zayıf olduğu için kilo alması için gıdalı şeyler vermen gerekiyor ilk yıl bebeklere karbonhidrat ağırlıklı yiyecekler verilir çünkü ilk yıl vücutları çok hareketlidir. 

Bebeğinin yemesi nasıl? Eğer iştahlı bir bebek ise tavuk ver kıyma ver mücverler köfteler ama ben tuzu önermem ayrıca bebeğe şekersiz reçel veriliyor sen meyve özleri var onu ver ayrıca en çok kiloyu tahin aldırıyor az az tahin verebilirsin ama alerjik besin dikkat etmen gerekiyor kahvaltın ve öğle yemeği ver ayrıca ara öğünlerde meyve püresi tahin pekmez zayıf olduğu için muhallebi verebilirsin 
(226 puan) tarafından
Sağol canım biliyorum sadece böyle söylenmez foto gösteriyor bana şişko bebebkelei gsoteriyor bubzayiflara değil her bebek için böyle olması gerekiyor diyor
(274 puan) tarafından
Benim doktorumda bi kaç besin saydı bunlar hariç her şeyi ver dedi 3 gün kuralına gerek yok dedi bende uygulamadım çok şükür bir şey olmadı ama yine de alerjik besinleri önce az veriyorum
(226 puan) tarafından
Bilmiyorum canım ama beni kahretti bu doktor inan yerimde başka anne olsa ağlardı zor tuttum kendimi savunmaya çalıştım hep ilaç firmaları ağzından konuşuyorsun dedi
0 oy
tarafından
Tadın yapıp alerji çıkamsıysa ver herşey den çorbalar yap sadece meyveye doymaz çocuk. Ben çorbalar yapıyorum gece yatarken pirinç unu muz yapıp veriyorum irmikle elmalı mama yapabilirsin tarif çok var sadece meyve olmaz. Doktor saçma konuşmuş insan o şekilde söylemez ama dediğim gibi yapabilirsin
(226 puan) tarafından
Canim sadece meyve vermiyorum bak bugün kahvaltıda bebe bisküvisi teereyag yumurta sarısı az anne sütü peynir yedi arada meyve püresi az önce irmikli patatesli havuçlu püre yedi azmi ya
(226 puan) tarafından
Çocuk yedikçe kaka yapıyor fazlasını atıyor zaten zorla midesini nasıl mahvediyim yavrumun bu benim ikinci çocuğum tecrübesiz degilimki çıldırmak üzereyim psikolojimi bozdu bı anne böyle yipratilirmi
tarafından
Anladım canım o zaman iyi bile yiyo benim oğlum da 7 aylık sabah cici bebe peynir yumurta sarısı yiyo öğlen meyve püresi veya yoğurt akşam da çorba ya da yoğurt gece yatarken de muzlu pirinç unu yiyo. Bünye meselesi kimi çocuk çok yese de kilo almaz takma doktoru kafana. Zorla yedirirsen bebiş tiksinir bi de Allah korusun. Aman valla takma hiç doktorunu değiştir en iyisi
(226 puan) tarafından
Yiyor kakasini yapıyor canim ondan metabolizması hızlı onla tartisabilirdim ama doktor diye yapamiosun sonuçta herkesin alanına saygı duymak gerek mantığıyla saygısızlık. Etmek istemedim
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Doktor hakli olsa bile hu ne lakayıt lik şikayet et 
(226 puan) tarafından
Edicem canim mahvoldum ben
0 oy
(657 puan) tarafından
Bende medicalparka gittim oğlum 8aylık 7.800zayıf dedi ayına göre mama ver dedi yok şöyle yapp şunu yedir demedi saçmalamış doktor sen takma kafana ben kaç doktora gittim hiç biride bunu demedi diploma almakla adam olunmuyor. Ben herşeyi veriyorum 7aylıkken tavuk et pilav ben nr yemek yersem verdim çok şükür gayette güzel yiyor bünye meselesi almayınca alınmıyor takmıyorum kafama sağlıklı olsunda zaten diş dönemi yürüme döneminde veriyorlar kiloyu sende takma pisliği saçmalamış takacak bi insanda değil 
(226 puan) tarafından
Pilav yapicam 7 aya beş gün kaldı ver mi diyosun yani canin
(226 puan) tarafından
O değilde bunları yiyince tospalak oldumu
(657 puan) tarafından
Çorbalarına ekmek doğruyorum 7.900 bugün tartıldık 1 aydır 7.800dü 100gram almış faydasını gördüm benim ki 9aylık hemşire kiloyu dert etme bide benim oğlum çok hareketli kucakta bile hakedemiyorum ayaklarıyla üstüme çıkıyor hemşire bundan kilo almasını bekleme fazlasıyla hareketli dedi sağlıklı olsunda kilo önemli değil
(226 puan) tarafından
Doktor önemli dedi ya resmen saglikliysa olsa önemliymiş gerizekalı kilolu çocuğu sağlıklı saniyorrrrr deliricem
(657 puan) tarafından
Doktorunu değiştir başka doktora git iyi bi doktor olsun
0 oy
(657 puan) tarafından
Bende medicalparka gittim oğlum 8aylık 7.800zayıf dedi ayına göre mama ver dedi yok şöyle yapp şunu yedir demedi saçmalamış doktor sen takma kafana ben kaç doktora gittim hiç biride bunu demedi diploma almakla adam olunmuyor. Ben herşeyi veriyorum 7aylıkken tavuk et pilav ben nr yemek yersem verdim çok şükür gayette güzel yiyor bünye meselesi almayınca alınmıyor takmıyorum kafama sağlıklı olsunda zaten diş dönemi yürüme döneminde veriyorlar kiloyu sende takma pisliği saçmalamış takacak bi insanda değil. 
(226 puan) tarafından
Genetik olamazmi dedim özellikle olamaz dedi:)
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Hangi doktor bunu söyler ya tuz muz yedirin ne varsadiye ismi ne doktorun canım onu da yaz bari 
(226 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Neyse sen gördüyse siliyum mahkemeye verir bide
0 oy
(894 puan) tarafından
Canım kendini bu kadar harabetme ağzı olan herkes gerekli gereksiz konuşuyor maalesef sen araştır kilo aldıran sağlıklı tarifelere bak tavuk suyunu et suyunu çorbalarına koy. Bir gün baklagillerden çorba yap sonra blenderla. Yeşil kırmızı mercimek buğday dan veya şehriye koy. Başka bir zaman sebzelerden çorba yap kabak patates havuç yine blenderla. Tavuk çorba yap içine pirinçte koy blender oh mis gibi rahatça içer yavru. İnternette bebe bisküvi tarifleri var. Tam buğday unu pekmez tereyağ yogurt veya suyu karıştır pişir bazen onu suda ezer verirsin. Yulaf ezmesi hazır var onu yaptığın meyve pürekerine haşlayıp blenderlayıp ekle daha doyurucu olur kiloda alır
(226 puan) tarafından
Allah razı olsun canim dediklrini hep verdim ayrı ayrı ama genetik olamazmi diyorum olamaz diyor ya çıldırdım :(((
(894 puan) tarafından
Ayy canım ne ispat etmek için yorucan kendini boşver adama bak yaa
(226 puan) tarafından
Adam olsa uzulmucem birde kadin
0 oy
tarafından
Yerinde olsam şikayet ederdim hiçbir doktorun bu uslup ile konuşmaya hakkı yok. 
(226 puan) tarafından
Edicem
0 oy
tarafından
Ayyyy cahil doktor 15 aylik 9800 kilosu oglumun sizinkinin masallahi var  saacmalamis bence o nasil doktor be baska doktora gotur canim
(226 puan) tarafından
Vallah canim ya beni bitirdi bitirdi karşısında surekl ezdi anneligimi ben herşeyi takmam inanki ama bana köy çocuğu gösteriyor bak nasıl tomb tombul diyor benimki değilmiş gevsekmis kendi oturamiyormus Allah aşkına altibuvuk aylık bebek nasıl kendi otursun desteksiz
0 oy
tarafından
Abim kızı 21 aylık 75 cm nasıl olmasını istiyor bu çocuğun
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Doktorun tavsiyelerini okudum da artık altı ayı geçmiş gayet yiyebilir bence alıştırmakda geç kalmışsınız. Sadece püre yiyen çocuk zamanla ağzında tutmaya da başlıyor. Kurban etinden de sanki eline tutuşturup ye diye vermeyeceksin ki. Lif lif dit köfte kadar ver. Köfte falan da verebilirsin kız bulgur pilavı yiyen bebek biliyorum o aylarda. Kilosu boyu konusunu standartları bilmediğim için yorum yapmıyorum. 
(226 puan) tarafından
Eline ver dedi eti direk dedi
(13,202 puan) tarafından
Ver kemirsin dursun sıpacığın hiçbir şey olmaz i.
0 oy
(403 puan) tarafından
O doktorun bugün psikolojisi nasldida bunu dedi acaba.o anki ruh halinde ne varsa sacmalamis resmen.kilosuda gayet iyi yani.ayına göre ek gıdalar ver tabi de. kurban eti tavuk pilav bide tuz nedir ya Allah aşkına
(226 puan) tarafından
Tuzda şekerde ver dedi doktorlar şekeri tuzu bize yasaklıyor bu bana alıştır dedi bencede bugünkü psikolojisini bana yansıttı ya gelini torununa karisttirtmiyir yada kizi torununa anlamadım ama bı sıkıntısı var
(403 puan) tarafından
:D aynen oyle canım sen bidaha o doktora gitme bence
(226 puan) tarafından
Valla ya Allah'a havale ediyorum bugunumu zehir etti benim içim dişim bir oldu çok etkileniyorum ya

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 76 göst.
27 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Yavrunun annesi (106 puan) tarafından soruldu

380,248 soru

11,384,488 cevap

34,884 kullanıcı

...