0 oy
1,041 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,181 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

benim gibi obez hamile olan var mi aranizda :( su an 115 kiloyum :(

cok kotuyum besinci aya girdigimden beri 2 kilo aldim :( aglamamak icin kendimi zor tutuyorum o kadar dikkat etmeme ragmen nasil oluyo anlamiyorum :( 

12 Cevaplar

+1 oy
(52 puan) tarafından

Ya canım benim hamile kalmak isteyip kalamayan ne insanlr var şükür rabbim sana nasib etmis hayırlısı ile doğsun bebeğin sonrasında verirsin kilo bunları takmü kafana Şükret:)<3

(2,181 puan) tarafından
cok sukur tabii asla isyan etmem. cunku cok istedim tam bunalima girdigim vakitte Rabbim nasip etti  ❤ ilk zamanlar iyi kilo verdim geri almaya basladim bu cok canimi sıkıyo
(52 puan) tarafından
Verirsin kız bende kilo aldım doğumdan sonra hemen anında o doğum kilosu gidi yo
-Reklam-
0 oy
(6,810 puan) tarafından
Canım biraz kilolu hamile kalmışsın amaa bebeğine odaklan esin seni öyle kabul edip seviyorsa çok takma
(6,810 puan) tarafından
Etkilemez ınsallh canım benim
(8,251 puan) tarafından
Canım delı mısın esın kılolu sevıyo dıye saglıgını nıye tehlıkeye atıcan bır kılonun bile ınsan üzerindeki etkısını bılıyomusun? Dogumdan sonra yerınde olsam verırım o kıloyu sevmezse de sevmesın.Kusura bakma ama saglık daha oncelıklı
(964 puan) tarafından
Kızlar benim eşim de kilo manyağı.  Kollarima bacaklarima vurur şaka yapar tuttunmu ele gelecek der manyak adam :):) hersey onların yüzünden oluyor zaten. Ben 98 kilo ile evlendim 127 kilo oldum tüp mid eameliyati oldum 2014 de. Mis gibi 70 kiloya inmistim bambaşka insan oldum boyu 172. Üstüne pes peşe hamilelikler ve dusukler yasadim. Eşim de çok zayifladin diye baskı yaptıkça aldım tekrar. Şimdi yine hamileyim 97 ile hamile kaldım 94e düştüm şimdi 94.500 geliyorum. 19+5 hafta olduk ama Dr o 500 gr burnumdan getiriyor. Nasıl doguracagiz bu çocukları yaa.ister istemez alınıyor arkadas
(2,181 puan) tarafından
esim seviyo diye vurdumduymaz davranmiyorum saglikli beslenmeye calisiyorum ama su icse yarayanlardanim :( tup mide ameliyatini bende dusundum ama esim cok karsi cikti benim de 2 dusugum var onlardan sonra iyice psikolojim bozulmustu iyice kilo almistim ko supriz yumurtam geliverdi
(8,251 puan) tarafından
Canım su içse yaramak dıye bısey yok senın saglıklı gordugun sey bakalım ne ya da porsiyon ayarlı mı.Sımdılık sıkma canını bebegını dogur ondan sonra mutlaka destek al.Benımde boyum 158 kılom 72ydı 20 kıloya yakın fazlam vardı gebelıkten once verdım bı 12 kılo 62 ye 61 e kadar dustum 7.ayındayım gebelıgın eskı kıloma gerı döndüm ben onlıne dıyet almıstım 2 3 ayda verdım 12 kg yı sımdı dört gozle dogumu beklıyorum tekrar baslıcam emzırme donemınde
0 oy
(244 puan) tarafından
115 kiloyu birak 90 kiloda olup da, kilosundan dolayi hamile kalamayan ve zayiflamaya çalışanlar var.

Senin üzülmen yerine sevinmen gerekir. Ne güzel mevlam sana o kilodayken bir bebek nasip etmiş.

Kilo gelir geçer. Sen Rahmani üzme ki, bebegin saglik sihhetle doğsun Annesi.

Kilolari dogumdan sonra verirsin inşallah 
(2,181 puan) tarafından
cok sukur bende ogrendigimden beri cok saskinim ama nasip etti Rabbim ❤ sadece cok kilo aliyorum onu cok kafaya takiyorum
(244 puan) tarafından
Takma sakin.
Mevlam öyle bir dert verir ki, o kilolari unutturur sana Allah muhafaza.
Tek derdin kilo olsun.
Ya Sağlık ile imtihan olsaydin :((
Kilo çare bulunurda, ya sağlığa çare nasil bulacaksin?
(2,181 puan) tarafından
en buyuk korkum da o ya kilo saglimizi etkilerse hem bebegin hem benim :(
0 oy
tarafından
Ya nie üzülüyorsun bebeğin için kilo al sonra doğumdan sonra verirsin ki takma 
(2,181 puan) tarafından
cok dikkat ediyorum nasil kilo aliyorum o canimi sıkıyo :/
tarafından
İllaki alicaksin canm çocuk var karnında bebeğin eşi kesenin suyu falan ztn 3 4vkilo yapar yani doğumdan sonra verirsin takma canm
(2,181 puan) tarafından
insallah bu surecte bizi etkilemesin de artik :/
0 oy
(44 puan) tarafından
Bende kilolu hamile kaldım şuan 104 kiloyum açıkçası kiloyu dert etmiyorum şuan bebeģim sağlıklı doğsun da kilo verilir bi şekilde yeterki gebelik sağlıklı ilerlesin canm kilo yüzünden boş yere strese girme 
(2,181 puan) tarafından
doktorum biraz cok sıkıstıryo kilo alma diye iyice bunalima giriyorum :/
(44 puan) tarafından
Doktorlar öyle canım ama emin ol sen ne kadar dikkat etsende ister istemez hamilelikte kilo alıyosun yani bebek sağlikli olsun da gerisini bosver
0 oy
(854 puan) tarafından

Canim ben de 80le hamile kaldim. 2 ayda 85 e ciktim. Yani bu gidisle doguma kadar kac olurum bilmem. Ama tabiki bebegine odaklan. Kendini sakın aç birakma yanlizca senden beslendigini unutma. Sonra nasil olsa verilir takma kafana. Sahsen ben öyle yapiyorum etrafimdaki herkes kendi annem bile ohooo sen bu gidisle 100 olursun diyo ama kim ne derse desin sagliksal acidan bi problemin yoksa salla gitsin :)

0 oy
(3,187 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bende 101 ile hamile kaldım biraz dikkat ettim biraz bebegim yukaridaydi mideme baskı yaptı vs buna rağmen 9,5 kilo aldım ama hiç fark etmeden belli aylarda kendisi ilerledi kilom iştah artışı vs yoktu yani.. şimdi dogum yaptım 18 gün oldu 103 kiloya indim...şuan mühim olan ikinizin sağlığı.. doğum sonrası verirsin canım olmadı destek alırsın dert etme doktorun  sana koydugu kilo aralığına dikkat etmeye çalış yeter..
0 oy
(725 puan) tarafından

Ben 91 kiloyla hamile kaldım 31.haftadayım 94 kilo aldım bende dikkat ediyorum ve şekerim de var:(

0 oy
(3,446 puan) tarafından

Burdayım:) 

Ilk hamileligimde 36 bedenle başladım 9 ay sonra 50 beden giyiyordum ve hiç bir kilom gitmedi 3 yıl boyunca bi ara 10 kilo verdim geri aldım 92.5 kiloydum bi baktım hamileyim önce kusma yüzünden 8 kilo verdim ama doğuma girdiğimde 5 kilo almıştım 5 aylık bebeğim sütüm yetmedi 2 sinde de perhiz e girdim bir kaç rahatsızlığım dan dolayi  15 kiloya yakın verdim bi 15 kilo filan kaldı  gelinlik kiloma inşallah 

Ama sukredin sizi öyle seven bi eşiniz var eşim kilodan nefret ediyor 

0 oy
tarafından
Canim bendem 108 le hamile kaldim esim diyordu 120 olursun diye sonra 7 ay hep midem bulandm kustm 102 ye dustum sonra 104 de ciktim doktorlarda hep kizdi ama cok sukur dogumda bi sikinti olmadi
0 oy
(806 puan) tarafından
Var ben 88 le hamile kaldım 95 olmuştum sağlıklı olsunlar Kilo verilir inşallah takma çok 
0 oy
(382 puan) tarafından
Canım 110 kilo hamile kaldım 114,5 kilo doğum yaptım 3800 grn oğlumu kucağıma aldım 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 345 göst.
29 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nursenaberkan (197 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 869 göst.
29 Mayıs 2019 Diğer kategorisinde Betül'ün Annesi‍‍ ❤ (3,078 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 227 göst.
1 Nisan 2024 Aile kategorisinde GnlRenat (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 78 göst.
15 Şubat 2023 Aile kategorisinde Ecenin annesiii (1,021 puan) tarafından soruldu

377,990 soru

11,313,885 cevap

34,753 kullanıcı

...