0 oy
952 göst.
Diğer kategorisinde (667 puan) tarafından
Sorum yukarda bayanlar ☺☺

14 Cevaplar

+1 oy
(996 puan) tarafından
Canım koruyucu dualar Ayetel Kürsi Felak nas gibi sureler adetliyken de okunabilir
(667 puan) tarafından
Evet korusun diye okumak istiyorum oluyorsa okurum saol canım
(996 puan) tarafından
Okunur canım fetvası bile var korunma amaçlı Ayetel Kürsi Felak nas gibi dualar adetliykende kırklıyken de okunabilir
(357 puan) tarafından
Bunu söyleyen hoca ne diyanetdendir ne birşey .... ayetle kursu orunma duası değildir ayrıca ... muavizeteyn süreleri korunma duasıdır nas ve Felak ... ki onlar da hayız halinde OKUNMAZ  ... sadece dualar okunur ... Amentu , kunut duaları  tahiyyat ve salli barik okunan bilir .. ayet sadece zaruri durumlarda imtihana girecekse karşıdaki erkekse mahreminden bahsedemeyecegi için okunur fetva bu şekilde diyanetten
-Reklam-
+1 oy
(10,452 puan) tarafından
Kuzu kuran ayeti adetli.iken okunmaz ve amentü duasına kadar okuyabilirsin fatihayı da besmele çekmeden okuyabilirsin 
0 oy
tarafından
Okunmaz canım
(60 puan) tarafından
Adetliyken kuranda gecen hic bir ayet okunmaz  rabbim vücudumuza adetlenmeyi farz kıldı o bizim elimizde olan birsey degil elbette o süreçte herzaman olduğu gibi rabbim bizi korur ama adetliyken hic bir şekilde kurani kerimde gecen birsey okunmaz vesselam :))
(51 puan) tarafından
Kardesim yanlsi biliyorsunuz, zikir amaçlı dua niyetiyle okunur. Ben bunun ilmini goruyorum. Ama illa ilme gerek yok. Google yazsaniz bile guvenilir dini sitelerde yazar. Kuran okumak ayri, zikir amaçlı ayri. Kuran okumak vazi degil, dua okumak caiz. Selametle.
(161 puan) tarafından
Hayir canım ben kuran kursu hocasiyim elem teraden aşağısı okunmaz
(357 puan) tarafından
Ben de kuran kursu ogreticiyim OKUNMAZ burda millete okunur diye fetva vermeyin
(161 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
tarafından
Okunmaz canım 
(667 puan) tarafından
Tamam canım saol
(51 puan) tarafından
Yanlış biliyorsunuz.
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Besmele ile baslayinca okunmaz diye biliyorum. Allahu ekber ile baslananlar okunur. Suphaneke fln kisa olanlar
0 oy
(487 puan) tarafından
Ezbere okuyabilirsin diye biliyorum
0 oy
(5,491 puan) tarafından

Okunmaz canım, onun yerine 

Dert, bela, fitne, hastalık, nazar, sihir ve zalimlerin şerrinden korunmak için, sabah akşam, imam-ı Rabbani hazretlerinin bildirdiğini hatırlayarak, 3 defa okumalıdır. Âyât-i hırz okununca da, bu duayı okumalıdır. Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
(Bismillâhillezi lâ yedurru ma’asmihi şey’ün fil erdi ve lâ fissemâi ve hüves-semi’ul alim duasını sabah 3 kere okuyana, akşama kadar, akşam okuyana da, sabaha kadar hiç bela gelmez.) [İbni Mace] okumanı tavsiye ederim çok tesirli bi dua

0 oy
(499 puan) tarafından
Okunmaz çunku kurandan ayet 
0 oy
tarafından
Okuya bilirisn şeytandan korunma suresi dua niyeti ile oku hatta normal hayatimizda bile sürekli dilimizde olmasi gerek bizi korur ve emniyet içinde yaşariz 
0 oy
(220 puan) tarafından
Kurana el sürmedikçe ezbere istediğinizi okuyabilirsiniz, okunmaz diyenler neye dayanarak diyor acaba
(60 puan) tarafından
canim önemli olan öncelikle kurani kerimi hayizliyken ellememek ellenmeyen birseyi içindekini nasil okuyabilme izni verilsin ki hayızliyken allahin ayeti okunmaz
(220 puan) tarafından
Bu bilgiyi nerden aldın acaba herhangi bir hadis veya ayet var mı bununla ilgili
0 oy
(51 puan) tarafından
Böyle dini icerikli soruları burda sormayın bence, herkes bilmez ve sizi yanlis yonlendirir. Guvenilir hocalardan youtubeden izleyin, dini sayfalardan okuyun. Hic olmadı ilmihalde bile yazar. Selametle.
0 oy
tarafından
Adetliyken zikredebilirsin istedigin kadar.

Ama sure okuyamazsin bu net olarak yaziyorum. Bize hocalarimiz oyle ogretti cunki
(49 puan) tarafından
Canim ama quranda ele birsey yazilmayib adeliyken namaz qilmada yazilmayib men namaz qiliram adet olan vaxd indi hamileyem adet olmuram ama olanda qilirdim yeni cunki quranda elebirsey yazılmayıb onlar boş bos uydurmalardi
tarafından
Ne danisirsan sen aybasi halinda namaz qilinmaz hetta Peygamberimiz s.a.v buyurub ki, 10gunde artiq gozleye bilersiz birden olur ki qan tezden gelir. Baci gunahdi sen bie onu arasdir Qurana da toxunma qeti. Nece yeni Quranda yazilmayib? Men duranda sene atacam indi uzanmisam sekilini ataram sene cekib. Insan temiz olmalidi qusullu olmalidi bir din insani yoxdu etrafinda melumat al. Qurani oxumusan ozun?
(49 puan) tarafından
Oxumuşam can orda yazilmayibki adet vaxdi namaz qılma buna gore qiliram mende ele bilirdim ama quranda yoxdur.deyilenlerde yalannan deilir o insanin özündən aslı olmayan birseydi nie 5gunluk dinnen uzaglasagki?
(49 puan) tarafından
Bu seyler ancag hedislerde falan yazilib.quranda yazilmayib
0 oy
(49 puan) tarafından
Kuranda boyle bisey yok o senin icinden gelen bisey yani.kuranda adetliyken namaz kilmada yazilmiyo sadece sahte insanlar uyduruyor bircok seyi
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Okurken dua niyetine denip okunurmus ablam sormus hocaya 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 155 göst.
19 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Annebebek34 (1,022 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 57 göst.
26 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 388 göst.