0 oy
407 göst.
Diğer kategorisinde (923 puan) tarafından

Önceleri oyl3 böyle severdim bu hayati .en azından sevdiklerimle olmaktan .karma karışık yazicam belki ama içimi boşaltmak istiyorum. 2020 ye girdik girmedik işler yolunda gitmiyor .hoş öncesindede benim için öyleydi ama bu sene daha da kötü benim için .ailem eşim bebegim bunlar beni mutlu eden şeyler. Ama mutsuz eden şeylerim de az değil .bazılarınız belki of yeter isyan etme şükür et dicek ama .kendinizi benim yerime koyun. Kendimi bildim bileli hep hastane köşelerinde süründüm.en ufak örnek ilk okulda 23 nisan gösterisine seçilmiştim elbiselerimi aldım heyecanla hazırlandım ama bilin bakalım ne oldu? Zavallı özlem yine hastalandı hastaneye yatırıldı yine aylarca kaldı o ilaç kokan odada.

Hiç yaşıtlarım gibi olamadım.hep hasta hep güçsüz. Geçmişteki tüm hastalıkları car3sizliklerimi hep kabullendim onlarla yaşamayı öğrendim. 
Şimdi evliyim hayatimin askini buldum mutluluktan  ayaklarim yere basmazdi.1yilin sonunda uğraş babam uğraş çocuk sahibi oldum .ilk 6ay o kadar güzel geçti ki hamilelik şükürler dualar inanamıyordum.bebegimde sağlıklıydi .6 aydan sonra başladı 11 mayis hemde kendi doğum günümde kutladıktan sonra fenalastim hastaneye yallah .tahliller testler şunlar bunlar .aaa nolmus tasikardi var kan gazi yüksek oksijen düşük aort damarı genişlemiş ve emboli olablir..doktorların hemsirelerin acıma bakışları. Yazık hamile bide ....
17 gün yatış..
Hamile olmazsan yoğun bakıma yatircaktik diyisleri 
Tedavi.....sgk dan eve oksijen cihazı 
Geceleri uyuyamama sırt üstü sağ sol yatamama. Çünkü vücut bozuk.hamilelikte sadece 5 kilo almama rağmen anam ağladı.
36+5 de doktor ve ebenin alttan muayenesiyle kanama oldu söyledim normal dediler eve geldim 1 2 saat sonra suyum geldi  hemen hastaneye. Yine alttan bakma 2cm açıklık ve normal dogum hayati riskimi 2 3 kat arttırıyor.ne deseler begenirsiniz .burda  yoğun bakım yerimiz yok hastalıklarından dolayı hayati riski yüksek izmir ege ünv sine götürün dediler .Allahtan arabamız vardı. Bize bi ambulans bile vermediler .apar topar ben annem kaynanam eşim yallah izmire .acilden giriş vs vs açıklık 4cm  
Hastalık geçmişimi anlatıyoruz bi yandan bi yandan ailemi dışarı aldilar  eşime tonla kağıt imzalattılar yüksek riskli doğum hasta büyük ihtimal entübe olacak vs vs .acilen sezaryana aldilar 10 15 dk da bebek çıktı.hic hayal ettiğim gibi olmadı:'( hep video izlerdim bende böyle kucağıma alicam diye :'( hemen çıkardılar bebeği götürdüler ben kaldım gözüm gittiği kapıda kaldı.45 dk falan toplam sürdü çıkardılar normal odaya herşey güzel gitti demiş doktor bi 10dk sonra solunum sıkıntım olmuş oksijenim 50lere kadar düşmüş  hemen nivm makinesine bağladılar tabi istemiyorum çünkü o solunum makinesi basınçlı ve burun ve ağızı komple sıkıca bağlıyorlar .ahh ahh bi yandan belden aşağı tutmuyo bii yandan ameliyatliyim bi yandan nefes alamiyorum  .izin vermedikce elimde olmadan cunku dayabamiyordum cihaza .doktorlar hemşireler hasta bakicilar bi dünya insan tepemde ben yanlız başına. Doktor tepemde bagiriyo boğazını delcez ölmek mi istiyosn die. 
Hemen sonrasında anestezi 3.basamak agir yoğun bakıma aldilar  ilk 1 .5 gün tekli odadaydim sonra kalabalık yoğun bakıma aldilar hepsi yaşlı entübe hastalar boğazları delik solunuma bağlılar .benim bilincim açık burundan oksijen veriliyo yeni doğum yapmışım bebeğimi görememişim.3 4 gün kaldım orda ağlama krizleri çıkarın diye yalvarmalarim şuan bile düşününce kafayı yicek gibi oluyorum.normal servisler dahil 20 gün kaldım orda ailem perişan oldu benimle. Eşim annem babam .
Asla unutmucam o günleri.
Hamileyken gittiğim doktor emboli olmadigim.halde emboli olabilir diye kafadan kan sulandırıcı verdi 1 ay kadar kullandım. Dogum yaptığım hastanedeki doktorlarda hasta öykümde emboli olduğu için her an fenalaşıp olcem diye beni ağır yoğun bakıma aldilar .zaten her şey zehir oldu.ustune annemin lenfoma kanseri olduğunu öğrendik 
Dün gece fark ettim başımda sol tarafta kemik gibi sert yuvarlak bisey var dokununca ağrıyor.kim bilir bu sefer ne yasicam.keske ölüm parayla olsaydı şimdiye çoktan almıştım. Ama şimdi oğlum var bana bisey olursa o ne yapar diye düşünüyorum. ALLAHIM artık bi kapı açsın ben çok yoruldum coook :'((

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hepsini okudum gerçekten çok zor şeyler yaşamışsn Rabbim yar ve yardımcın olsun çok zor :(((
(923 puan) tarafından
Allah razı olsun :( tüm bunları unutmak istiyorum ama oda olmuyor.keske rabbim şifa verse bende sağlıklı olsam.bende dige4 insanlar gibi 1kere derin nefes alsam nasıl bisey onu merak ediyorum inan :((
tarafından
Allah büyüktür inşallah en kısa zamanda şifa bulursun canm
-Reklam-
0 oy
tarafından
Çok geçmiş olsun sanada annenede Allah şifa versin. Bebeğini saglıcakla büyüt inşallah ne denir ki gercekten çok zor şeyler bunlar. Bebeğine tutun hayata tutun eminim sana o iyi gelecek. 
(923 puan) tarafından
Allah razı olsun...bebegim ve ailem için güçlü olmaya güçlü durmaya çalışıyorum:(
0 oy
tarafından
Allah seni çocuğuna bağışlasın insallah okurken bile senin yerine yasamis gibi oldum :(
(923 puan) tarafından
Allah razı olsun .rabbim düşmanıma bile bunları yasatmasin
tarafından
Amin amin
0 oy
(13,748 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım
(923 puan) tarafından
Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Çok geçmiş olsun canım Rabbim şifa versin inşallah güzel düşün asla ölümü düşünme sana ihtiyacı olan bi yavrun var Rabbim onunla ailenle yaşlanmayı nasip etsin inşallah Rabbim annene de şifa versin inşallah :(( 
(923 puan) tarafından
Amin amin Allah razı olsun ..ölmek güzel dort dortyluk deglizi wma rabbim merhamet eder.Allah elden ayaktan düşürmesin bu dünyada çekmek zor
0 oy
tarafından
Çok geçmiş olsun kuzum herseye rağmen bebeğine tutun onun için umutlu ol Rabbim Şafi ismiyle şifa versin inşallah ❤️
(923 puan) tarafından
Allah razı olsun .kendimi geçtim zaten oğlum için yaşıyorum. Sadece oğlum için rabbim şifa versin bana :(
tarafından
Amin canım benim inşallah rabbim duysun sesini ❤️
0 oy
(1,714 puan) tarafından
Cok gecmiş olsun Allah sifa versin annenle sana cnm. Senin bu dünyada ki sınavında demek hastalıkmış rabbim seni sınıyor bakalım kulum isyan edecek mi DİE. 
(923 puan) tarafından
Allah razı olsun.insaoglu işte arada ağır geliyor of pof diyorum ama sonra kabullenip yoluma devam edip şükür diyorum
0 oy
(2,589 puan) tarafından
ALLAH SANA ŞİFA VERSİN İNŞALLAH CANIM 

Coook üzüldüm inanki Allah yardımcın olsun  Allahım 

Sana saglık sıhhat versin 
(923 puan) tarafından
Allah razı olsun
0 oy
(399 puan) tarafından
Rabbim seni evladina bağışlasın
(923 puan) tarafından
Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Sınav dünyası canım herkes bir şeyle sınav oluyor sende sağlıkla sınavdasın Allah yardımcın olsun 
(923 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun
0 oy
tarafından
İmtihanın çok ağır ama Allahın izniyle ahirette bu çektiklerinin karşılığını kat kat alacaksın Rabbim sevdiği kuluna dert verirmiş sende inşallah sevdiği bir kulusun. Peygamberimizi düşün Allahın Resulu ne sıkıntılar çekmiş anasız babasız yoksulluk açlık evlat acısı en zor şeyleri yaşamış. Sabret kardeşim bu dünya ebedi değil çok şükür ümidimiz var ahiretten
(923 puan) tarafından
Olmazmi Rabbim dermansız dert vermesin .ben sadece bu.uasaklarimdan şuna seviniylrum sevdiklerim degilde bana geldi diye.cunku rabbim bana bunların yanında gucte vermiş cok sukur
tarafından
Öyle tabi Allah kimseye kaldıramayacağı yükü derdi vermezmiş sende dayanıklısın demek ki Rabbim imtihanını kolaylaştırsın inşallah
0 oy
(2,630 puan) tarafından

Okurken bi an nefes alamadim cnm rabbim sana cennetinde yer vermis o yuzden. Bu imtihanlar 

Allah yardimcin olsun safi ismi hurmetine sifa versin sana :'(

(923 puan) tarafından
Amin insallah Allah razi olsun.nerde varsa Allah yardım etsin .ben yoğun bakımda öyle hastalar gördüm ki .kendimi de ordan asla çıkamicam zannettim döndüm geçmişi düşündüm her şey o kadar boştu ki .bu koşuşturma bu kavgalar vs vs herşey çok boş geldi insan oralara düşünce anliyo
0 oy
(990 puan) tarafından

Çok üzüldüm yaşadıklarına kardeşim. Sabır ve duadan başka elden ne gelir. Rabbim tez zamanda her ikinize de şifa versin. :( hemen korkutma kendini, belki kötü bir şey yoktur. Biliyorum çok zor ama geçmişe takılıp üzülme, gelecek için kaygılanma. Hayatın ne getireceği belli olmaz. Allah gönlüne göre versin bundan böyle 

(923 puan) tarafından
Allah razı olsun ..gelen Allahtan geliyo diye baş göz üstüne. Rabbim bana çok büyük güç te vermiş başkası olsa belkide bunların hiç birini kaldıramazdı ama rabbim derdin yanında gücü sabri da veriyor.insallah bende bir gün sağlıklı olurum.derin bi nefes alırım.insan kaybedince anlıyo. Hepinize söylemek istiyorum aldığınız nefesin kıymetini bilin size göre belki çok kolay nefes al ver ama benim gibilere nefes almak çok zor ulasilmicak bisey gibi ..hayatımda hiç normal bi insan gibi nefes alamadım nasıl bisey bilmiyorum .hep kesik kesik ağızdan nefes aldım.suan da bile kesik kesik alıyorum derinden almaya çalışıyorum olmuyo
(990 puan) tarafından
Rabbim şifalar nasip etsin tez vakitte :-(:-(:-(
0 oy
tarafından

Hayat olduğundan da zor canım yaa , rabbim yar ve yardımcmiz olsun inşallah...

(923 puan) tarafından
Amin inşallah

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 169 göst.
12 Eylül 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Sevgi semiz (280 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 418 göst.
14 Nisan 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 51 göst.
6 Kasım 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 228 göst.
18 Kasım 2022 Aile kategorisinde Turkiyem1998 (54 puan) tarafından soruldu

384,731 soru

11,508,402 cevap

35,165 kullanıcı