0 oy
738 göst.
Aile kategorisinde (219 puan) tarafından
Kaynanangilin bayram temizliğini eltim yaptı hem kaynanamınkini hemde babaannemizinkini bnde dedim ki abla bari sen temizlik yaptın baklavayıda Bn yapıyım dedim bn hamileyim diye beni temizliğe sokmadı Allah razı olsun arefe günü baklavayı yaptım gittim gönüllü yaptım zaten istemesem öyle demezdim ili tepsi yap dediler ikş tepsi yaptım ilk iki gün prdaydım birinci tepsi bitti tepsi mi yıkadım getirdim 3 4. Günde gitmedim kaynanam dün tepsiyi göndermiş Fatma yıkasın tepsiyi demiş çok şaşırdım cidden mesele tepsinin yıkanıp yıkanma adı değil bi tepsi sanki çokmu ıslatırım yumuşadımı yıkarım elime yapışmaz ama cidden köle yerine koyması hoşuma gitmiyor Bn o baklavayı senin için yaptım hamileyim kendiniz yapında diyebilirdim ama baklavayı aldı hiç teşekkürde etmek yok zaten yemin ederim bezdim eltim 9 senedir çekiyor Bn bir sene içinde bıkbık ım ne pis huyu varmış yaa haksızmıyım ama eşimde annesine kızıyor ama bana belli etmiyor dün tepsiyi getirdi mahçup birşekilde annem yıkamamış sen yıkayıver olur mu diyor laf etseydin ama yıkayıver ölümü derdi annen suçluysa annem suçlu de arka çıkma 

11 Cevaplar

+1 oy
(2,447 puan) tarafından
Ya anlamıyorum eliniz kolunuz tutuyor kendiniz bu zamana kadar yapmışsınız 1 2 gelin görünce hemen bi kenara çekilme huyu edinmişler.  3 yıllık evliyim nişanlılık sevgililik 7 8 yıl oldu 1 kere supurge açmadım kaynanam da. Yapmam dedim sende benim evime gelince yapma bisey herkes kendi evine baksın temizlesin dedim. Elimi sürmem valla nasıl alışırsa öyle gider hiç üzülme bosver 
(219 puan) tarafından
Ayy keşke bnde öyle olabilsem ama ses çıkaramıyorum eltime de diyorum ay abla cidden kaynananın üstünde oturuyorsun ama ağızlarının payını veriyorsun dedim
(2,447 puan) tarafından
Ses çıkarmadığın sürece bu devam eder
-Reklam-
0 oy
(219 puan) tarafından
Sadece içimi dökmek istedim cidden çok sıkıldım artık bu ailenin böyle yapmasından 
0 oy
(48,610 puan) tarafından
dua et eltin iyi bak kadin kana arka cikiyor boyle kucuk seyleride gorme huyu buysa

haklisin su tutsa eline yapismazdi ayip yaptigi 
(8,081 puan) tarafından
Baya çelişmişsin şimdi kiz haklı mi haksız mi☺
(219 puan) tarafından
Elhamdülillah elimden yana sıkıntım yok konu tepside değil ama resmen eltimle beni köle gibi kullanıyorlar bu buna çok dokunuyor
(48,610 puan) tarafından
elti konusunda şanslı kaynana konusunda hakli ben kaynanası yikamadi diye kizdi sandim eltiyi temizlige katmadi diye iyi kisi ilan ettim o yikamasada olur diye düşündüm ☺️
0 oy
(13,662 puan) tarafından
Bosveeeeeerrrrrr ölümlü dunyaaaaaaa

Kafana takmaya degmez
0 oy
(276 puan) tarafından
Ahh cnm kolay degil Allah sabir versin benim kaynada ben hamile olunca oraya cok gitmeyince degisiverdi degisirse degissin sevmiyorum zaten
(219 puan) tarafından
Amin canım cidden halime şükür eltim birde kaynananın üstünde oturuyor o hergün çekiyor Bn yine bi gittiğinde çekiyorum
(276 puan) tarafından
Bak onun isi daha zor sen gene iyisin o yuzden takma bosver
0 oy
tarafından
Dua et eltin iyi çok ayıp etmiş gerçekten
(219 puan) tarafından
Yani bnde kendimi öyle avutuyorum kendi ayıbı Bn kendim yaparım diyorum kusura bakmasın bnimde ağzım torba değil bu yaptığı ayıbı herkese söylerim
0 oy
tarafından

Eşin seni anliyor en azından buna şükür et,

O dert hepimizde var,ve ne yazikki hepimiz ahnj sorunları yasioz...

(219 puan) tarafından
Yani anlıyorum bu hoşuma gidiyor ama keşke biraz arka çıksa dicem annesi zorlamakta istemiyorum onu bu yaşına kadar o büyüttü bari Bn laf ettiğimde beni susturmasa
0 oy
(1,790 puan) tarafından
Yap yap yapmadın mı sen kötüsün yaptın mı da ne yani taç mı takalım ne yaptın ki havasındalar. Sorun tespi yıkamak değil biliyorum hemde çok iyi biliyorum. Neyse ki eşin farkında boşver eşinin birşey demesini ya da yapmasını bekleme annesi sonuçta. Sadece farkında olması bile sana en güzel dayanak. 
(1,790 puan) tarafından
Kuzum öyle durumlarda kim kimin ne olduğunu ne düşünüp düşünmediğini ne yapıp yapmayacağını çok iyi bilir. Hamileyim demişsin ilk çocuğun mu?
(219 puan) tarafından
Evt ilk çocuğun hadi şimdi işlerini yaparım ama başta düşük tehlikem vardı o halde bile ramazan bayramında temizlik yaptırdı eltim Bn yaparım dedi o yok tek başına zor olur ikimiz yağıverin çocuğa bişi olmaz dedi yaptırdı hakkımı helal etmiyorum cidden rabbim nasıl biliyorsa öyle yapsın
(1,790 puan) tarafından
Canım bak bu postu ve su diyeceklerimi sakın unutma. Şimdi yaşadığın herşeyi unutucaksin ne zaman biliyor musun doğum yaptığın zaman o ilk bir hafta da neler görüp neler yaşayacaksın az çok tahmin edebiliyorum. Çünkü inan aynı durumları yaşadım bir eltim var sağolsun herşey de yardım etti bana. Ben kayınvalidem ile aynı evde otururken doğum yaptım ve hasteneden eve geldiğim gun sabahtan akşama kadar 1 tabak çorba koydu önüme o da kaynima verdiği ve onun yemediği tabakti. Köpeğin önüne atar gibi koymuştu hemde. Akşam eltim geldi o yemek verdi bana ve benim için ben toparlanana kadar orda kalmıştı.

O yüzden sende şimdi birak ona yapmayı logusaligin için hazırlık yap. Kim gelip bakacak misafir gelince ne ikram edilecek yap koy dolabına vs vs . Öyle bir hazırlan ki o insana sakın muhtaç kalma. Çünkü herşey unutuluyor ama o zamanda olanlar asla.
(219 puan) tarafından
Rabbim eline düşürmesin dediğin iyi oldu inşaallah yaparım evimde ikramlık birşey olmasa kesinlikle anam babam bi sade kek bile döküvermez o derece pislik birisi
(1,790 puan) tarafından
İnşaallah canım düşürmez. İnşaallah ta çok sürmeden hemen ayaklanirsin. Çünkü kendi annen baban bile o durumda birşey yapmaya çekiniyor onlar var ayıp olmasın onları ezer gibi oluyor diye düşünüyorlar. Benimkilerde öyle oldu çünkü. Hiçbirsey de bilmedikleri icin. Kedi yavrusu gibi kalmıştım ortada.
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Böyle teşekkür etmeyi dahi bilmeyen cahil insanlara iyilik haram
(219 puan) tarafından
Vallaha öyle ama benim sabrım şimdilik dayanır elimde diyor sen benim gibi sabıelıda değilsin diyor birgün sinirli anıma denk gelir ağzıma geleni sayarım bir daha da ne evine giderim nede işini yaparım
0 oy
(263 puan) tarafından
Tembel kaynanalar. Ya bisi dicem hasta mi kaynanan neden kendi temizligini kendi baklavasini kendi yapmiyor. Buyuk konusmiim bidaha degil baklava gunahimi vermezdm kalksin kendi yapsin. Yani hastaysa bisi diyemem ama benim anam dagi deler tasi sikar suyunu cikartir bu erkek anneleri ne cabuk cokuyor boyle benim kaynanam da tembel de sinir oluyrm :)
(219 puan) tarafından
Yok valla senden benden sağlıklı ama işte baklavayı arefe günü yapın temizliğinde bayram haftası yaparsınız diyor yapar mısınız daa yok emri vaki yapın
(263 puan) tarafından
Vallahi tembeller kendilerine hizmetci alsaymis keske gelin alip.dugun yapmaktan daha basit. Kocan sahip ciksa dese ki karim hizmetci degil anne sana yardim ederiz ama onden sen git arkadan yapamadigini yaparz ama hepsini karim yapamaz dese bak bidaha senden bisi istiyo mu iste erkek evlatlari da analarina hic kiyamaz. Benim kocam benim yapmayacagimi bilir valla kiyamaz anasina kendi yapar :)
(219 puan) tarafından
Yok eşim kimin haklı kimin haksız olduğunu gayet iyi biliyor ama maalesef çıkıpta anasına haksızsın demiyor sürekli Bn anasına laf edecek olsam gelirmisin yapıver ölün mü oluyor
(263 puan) tarafından
Sen yapiver ölün mü de :) canim Allah yardimcin olsun ne diim insallah hayirlisi olur belki ilerde uzaklara falan tasinirsin rahat edersin.
(219 puan) tarafından
İnşaallah tek temennim o
0 oy
(181 puan) tarafından
Seni anlıyorum yaptığı hiç hoş değil sonuçta sen orda emek verdin en azından bi tşk etmek zor olmamalı..

Dunde bize geldiler hamileyim riskli gebelik sürekli yatmam lazim iş yapamıyorum ayakta durmak kesinlikle yasak ona rağmen işte ikramlar vs hiç eksik etmedik..en azından nezaketen bardakları tabakları vs mutfağa alıp goturmediler bile gittiklerinde..esimde mahcup oldu o yıkadı ilk kez böle bı hamlesini de görmüş oldum :)) ama erkek tarafı sanki çoğu böyle.
(219 puan) tarafından
Valla kaynanasına çeken bütün gelinlere Allah ecir sabır versin

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 520 göst.
21 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Prensss annesiii (107 puan) tarafından soruldu
+2 oy
28 cevap 1,152 göst.
4 Haziran 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 1,142 göst.
0 oy
4 cevap 439 göst.
28 Mart 2021 Aile kategorisinde Elifzi. (479 puan) tarafından soruldu

378,953 soru

11,343,228 cevap

34,809 kullanıcı

...