0 oy
494 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Dün oğlum sünnet oldu biraz toplu bı cocuk damar bulamadilar kilosundan kaynakli dediler eşim de kizdi çok yediriyon ondn diye az önce yoğurt yedrym dedim yok emzr dedi çocuğa kilo aldryon dedi 8,5 aylik daha yuruse verir dedim yok emzr dedi hakli mi sizce bence verir kilosunu yedrmek gerekli deglmi?

18 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Eşin küçücük bebeği terbiye etmeye mi çalışıyor. Haklı falan değil. Ek gıdasını alsın. Herşeyi yedir vitaminleri alsın yazık cocuga. Ayrıca ek gıda cok da kilo yapmaz sütün yarıyordur. Yürüdükten sonra zayıflar o zaman da bişey yediremiyorsun die laf eder. Doktora sor eşinin aklıyla iş yapma bnce
-Reklam-
0 oy
tarafından
E 8,buçuk aylık yoğurt yesin çocuk tek anne sütü yetmez ki. Paketli gıda vermiyorsun dimi ne yiyor ek olarak başka 
tarafından
Çok bişey yemiyo ki kuzum çorba yoğurt yumurta bunlar onlarida sık yemiyo zaten cocgunluk emiyo ek gıda hiç almadan geçirdigi günler bile oluyo
0 oy
tarafından
Fazla yedirme ama yedir tabi ki. 
0 oy
tarafından
Kaç kilo cnm
(1,016 puan) tarafından
Canım benim oğlumda e kilo 435 gram doğdu. Anne sütü tek alıyor oğlum ek gıda az yer yani a çok da emer. Senn sütun yarıyor maslah
tarafından
Kız erkek farkedyo canım geçen gün arkadasn bebgi 1 yaşında oda çok narin
(196 puan) tarafından
Bennim oglum 6 aylik 9400 kilosu cok mu oluyor ki ebe bana kilolu demedi ben simdi okuyuncsa sok geçirdim.
(381 puan) tarafından
Bnm kızım da 2 aylık dün tartıldı 5200 cıktı normal  mi  diye düsğndüm simdi
(7,165 puan) tarafından
6 aylık için evet biraz fazla kilolu ama anne sütü ise sorun olmaz bebeğin kilosu bir yaş kilosuna denk maşallah
0 oy
tarafından
Kilosunu merak ettim
tarafından
6 aylikken tartldi en son 9 kusurdu canım su an kaç oldi bilmiyorum
tarafından
Masallah bakma esine yedir zaten emekleyince yürüyünce  zayiflayacak
0 oy
(403 puan) tarafından
Benimde kızım 1 yaşına kadar yedi 1 yasndan sonra yemedi.cocuklarn çoğu da öyle zaten.aşırıya kacmadan yedir tabi okadr cocuk sade anne sütüylemi durcak
0 oy
(13,761 puan) tarafından
Valla benimkine ek gıda hiç kilo aldırmıyor ama emerken süt çok iyi kilo aldırıyordu. Sen eşine bakma ya yedir güzelce. Diş , yürüme derken iyice zayıflıyor zaten.
0 oy
tarafından
Bebegin kaç kilo ki
tarafından
6 aylikken tartldi en son 9 kusurdu canım su an kaç oldu bilmiyorum
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Senin sütün yarıyordur canım .Diş çıkarmaya başladığında kilo verir .Çocuğa diyet yaptırmayın
0 oy
tarafından
Niye kaç kilo bebrk
0 oy
(2,448 puan) tarafından
Yedir canım gidiyor o kilo. Benim kızım 4250 dogdu 6 aylikken 9. 5 kg idi. Simdi 19 aylik yesin diye peşinde koşuyorum 11.8 kg. Hareketlendikce gidiyor kilosu. 1 yaşından sonra da fazla almıyor zaten 
0 oy
(165 puan) tarafından
Sütün yarıyor Demekki şuanki 8,5 aylık çocuğa zararlı şeyler vermedikçe yemek kısıtlaması yapılmamalı
0 oy
(477 puan) tarafından
Bizimde öyle kilosu vardı şuan emekliyor hareketlendi kilo alımı 2 aydır durmuş çok hareketli olduğu için alamıyorlar malesef hatta diş cikarirken veriyolar bile sen yedir cnm esjne bakma 
0 oy
tarafından
Ay yok dis cikaricak bence yürüyecek verir gider bende severm yedirmeyi yemesini tombul tombul olmasını ama daha bisey veremyrm ben 3,5 aylk cunku 
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Canım çocuk hareketlenince o kilo gidicek merak etme, eşin senden iyi mi bilecek yaa boşver onu sen besle çocuğu 
0 oy
tarafından
Kuzum Allah bagıslasın evladını. Kılo alımı 6 aydna sonra yavaslıyor ve 6aydan sonra ek gıda desteklı gıtmelısın. 8bucuk aylıkken 2 ogun ek gıda alıyor olması gerek.. Cunku anne sutu 6 aya kadar bebegın tum vıtamınlerını karsılıyor...vitamınlı yemekler yapıp porsıyonlarını az tutabılırsın ancak ek gıdayı kesme. Doktora soylersen zaten detaylı soyler. Benım oglumda 6aylkken 9kıloydu 6aydan sonra 400 gr almaya basladı. Bırde ayaklanmaya baslayınca hepsını yakacak korkma. Doktor kontrolunde doktorun cocuk obez ıse yapman gerekenı soyluyor zaten. 
0 oy
(2,054 puan) tarafından
Canım çocukların hepsi kiloda verir kiloda alır seninkisi demekki almaya elverişli yürüyünce bı de oyun çağına gelince çoğu çocuk kilo veriyor ki o kadar bile sürmüyor bazısı diş döneminde de verebiliyor bu günlerini özlersin bırak tombik olsun sen hem emzir hemde ek gıdasını ver annesi maşallah yiyen çocuk iyidir uğraştırmaz annesisin sen babasından daha iyi bilirsin istemese zaten yemez demekki iştahı var yiyor :)
0 oy
(6,204 puan) tarafından
Cok fazla yedirmeyin cunku obeziteye kadar sonu var belirli bi yemegi olsun mesela bir gun yogurt yesin sadece diger gun brokoli boyle

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 110 göst.
21 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Esmaa (979 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 139 göst.
1 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Hatice000 (725 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 112 göst.
16 Mart 2021 Aile kategorisinde EbruMeva (111 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 457 göst.