0 oy
3,043 göst.
Diğer kategorisinde (188 puan) tarafından

Bir gün hamile bir gelinin canı et istemiş. Kaynanasının 60 tane hayvanı varmış ama gelin kaynanaya bunu söylemekten çekinmiş çünkü kaynanası onun yoğurttan bile yemesine izin vermezmiş. Sonunda gelin düşünmüş ve kedi kesip yemeye karar vermiş. dışarı çıkmış bir kedi bulmuş karşı evin gelini görmüş yanına gelmiş. Ne yaptığını sormuş hamile gelin olanları ona anlatmış et aş erdiğini karşı evin gelinine söylemiş.

Evin gelini benim kayınpederim hacda onun bir sürü hayvanı var bitanesini kesip sana yedirsem hiç bişey Anlamaz demiş ve bu böylede olmuş karşı evin gelini hamile gelin için ****** kestirmiş ve etini hamile geline yedirmiş. Neyse günler geçmiş kayınpederi hacdan gelmiş ve direkt gelinin yakasına yapışmış.

Sen bu dünyada nasıl bi iyilik yaptın ne gibi büyük bir amel işledinki hacda seni kabeyi 7 defa tavaf ederken gördüm hatta sen olduğuna inanmadım eteğinin ucunu kestim demiş. Gelin koşa koşa gitmiş ve eteğine baksaki eteği gerçekten kesikmiş.

Yani hamile bi kadına istediğini yedirmek hacca gitmek kadar sevabmış. Hamile insanların gözüne bile bile yiyecekleri sokan ve önemsemeyen insanlar ne kadar büyük vebal aldıklarının farkına varırlar umarım.!!!

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benim kaynanam eşim hacca gitmiş kadar sevap işledi o zaman gece 12 de kaynanamın bana bişi yaptığını biliyorum adını söylemim şimdi zor bi yemekti ama Allah razı olsun eşimde ne istesem hemen aldı getirdi buldu yedirdi bana 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Çok kötü oldum biliyormusun çünkü benim istediğim hicbiseyi almadı eşim ben hamileyken caninin çektiği herşeyi yemek zorunda degilsin deyip arkadaşlarıyla yemeklere gitti
(1,113 puan) tarafından
Eşin bunun gunahini nasil cekcek acaba Allah acısın ona
tarafından
Hep böyleydi
(1,113 puan) tarafından
Cok üzüldüm insaalah düzelir bide bu adam sence baba olmayi hakediyor mu koca olmayi bile haketmemis
0 oy
tarafından
Hamileligim aklima geldi kayinbaba kayisi alir misin dedim oda donup kaynanama ya sahi bu aserme var mi yoksa gorgusuzlukten mi dedi kaynanam hanimefendide ben bilmem var mi yok mu dedi yani diyor ki alma sonuc olarak almadilar. Hala aklima geldikce uzulurum
tarafından
Ohaa görgüsüzlük ne alaka ya
0 oy
tarafından
Çok şükür ben her istediğimi yedim bir kere ağzımdan çıktı mı eşim kaynanam ne olursa olsun bulup getirirlerdi
0 oy
tarafından
Hemde nasıl valla hamileyken Bi kaç kere WhatsApp durumlarında yiyecek içecek paylaşanları gördüm inan uyuyamadım ağzım sürekli sulandı köyde yaşıyorum imkanlarım kısıtlı kaç gün göğüslerim sızladı mahvettiler beni.. Dün sarma muhabbeti oldu çok kötü oldum hamile olup bide emziren kadınların canı bişre istedimi yiyemeyince kötü oluyor. Emzirirken de geldi başıma tıkandı göğsüm tedavi bile oldum ve  tam iyileşmedi tıkandı iyice sağ göğsüm taş gibi. Arada bi sağıyorum sıkıyorum ama yetmiyor. Keyfi paylaşım yapıyorlar ama düşünmüyorlar alan var alamayan var. 
(188 puan) tarafından
Hamile degilsiniz yani çok sükür çok kötü hissettim yoksa neyse bugün sarıvereydin
tarafından
Yok kötü olman için demedim. İnşallah sen canın ne isterse hemen bulup yersin. Ben bazen eşime diyemezdim ama sağolsun o aklına ne gelirse almaya çalışırdı canım çeker diye. Buzdolabı çok boş kalmıştır bizim. Rabbim kimseye ağır imtihan etmesin
tarafından
Sarılmış pişmiş var da bitiremedik :d 2 kişiyiz arada Bi sofraya koyuyorum
(188 puan) tarafından
Yaa Rabbim yardimciniz olsun insallah ablacim :( Iki kisi olunca bitmiyor haklisin :))
tarafından
Amin kuzum sağolasın Allah razı olsun
0 oy
(1,713 puan) tarafından
Ayy yazıyı okuyunca cok duygulandım. 
0 oy
(357 puan) tarafından
Ya ben 35+6 haftalık hamileyim şuan 20  haftalık falan hamileydim eşimin hamile kuzeni vardı gece yarısı cuma günü hiç unutmuyorum pandemi den yasak geldi oda meyve paylaşmış şimdi ne olduğunu söylemeyeyim normalde markette görsem canım çekmez yarabbim canım bir istedi bir istedi 2 gün de yasak gelmişti alamadım yiyemedim ağladım resmen ah ettim hem hamile hemde her yediğini paylaşır di sonra üstüne kaç kere yedim ama o  isteğim gecmedi  o gün yiyemedim ya içimde ukte kaldı  ... hala düşününce üzülüyorum 2 gün ağladım ciddi ciddi  
0 oy
tarafından

İnsanın yüreğinde gerçekten merhamet olmalı ...

0 oy
(2,590 puan) tarafından
Icim urperdi okurken. Insanlar artik resim paylasmak icin yemek yiyo malesef dusunmuyo kimse biri gorur cani ceker elinde yoktur diye
0 oy
tarafından
Biz parkta oturuyorduk gorumcemle konusmuyorduk kaynanam vs.de vardi gorumcem borek yapmisti ama nasil canim cekti borek ama bana ye bile demedi aksamdi heryer kapaliydi ertesi gun esime dedim cabuk git yufka al aldi geldi borek yapip tepsiyi yedim gercekten goz hakki cok onemli ama kimse umursamiyor

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 6,623 göst.
7 Nisan 2019 Diğer kategorisinde ♥️İkRa'M♥️ (1,064 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 545 göst.
4 Ocak 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde ❤️İsmiAŞK❤️ (10,411 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 596 göst.
3 gün önce Aile kategorisinde Emirannesi (527 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 224 göst.
10 Nisan 2024 Aile kategorisinde Ksldnjxkckv (47 puan) tarafından soruldu

380,290 soru

11,386,191 cevap

34,887 kullanıcı

...