0 oy
460 göst.
Aile kategorisinde (470 puan) tarafından
Arkadaşlar 3 cm açıklık var doktr sen nasıl gezebiliyorsun ağrı felan hissetmiyorsun bu şekilde en fazla 7-10 gün gezersin dedi ama şu felan yok hafif kasıkta batma hissi var bugün .sizce ne yapabilirim geldi mi gelecek mi çok bunaldm artık zamanında geldi su gelene kadr doktra gitmek istemiyorum alttan muayene den çekiniyorum sizce ne yapabilirim

16 Cevaplar

0 oy
(118,971 puan) tarafından
Ben 3 cm aciklikla 4 gun bekledim su gelmesi şart degil benim suyumu dogumdan once ebe patlatti sancin geldimi git hastaneye
(470 puan) tarafından
Doktr da öyle dedi canm ama şiddetli bı ağrım gelmiyo ki yaa aglicsm artık dayanamıyorum catlicam sanki
-Reklam-
0 oy
(1,012 puan) tarafından
Bnde de vardı dr.a gittiğimde üç santim açıklık ama bı şey hissetmiyodum 
(470 puan) tarafından
Makinada ağrı çıkıyor ama ben hssetmiyrm canm
(1,012 puan) tarafından
Kaç haftalık hamilesin canım
(470 puan) tarafından
38+4 cnm
0 oy
(6,204 puan) tarafından
Suyunuz gelmeye de bilir her gebelik ayni degil sanci da olmayabilir o yuzden kontrollerinizi aksatmayin
(470 puan) tarafından
Kntrole gdiyrm suyu bekleme dedi doktr da ağrı olunca gel dedi ağrı yok hssetmiyrm ama makinada cikiyi
0 oy
tarafından
Kız suyun gelse nolur benim suyum geldi gittim yinede alttan muayene ettiler hemde defalarca yani ondan kaçış yok
tarafından
Benim suyum evde geldi gece 2de ben hemen gitmedim 5 buçukta gittim 4 cm açıklık vardı yatmışım yapıldı tabiki gelip gidip baktılar yani sonra sancıları arttı aksilikler oldu sezeryana aldılar
tarafından
Yani alttan muayeneden kaçış yok canım doğum santimine ulaşana kadar sürekli bakıyorlar
(470 puan) tarafından
Şu hamilelik olayında galiba en sevmediğim şey alttan bakmak.o an açıklık ölçen makina bile acitmiyo ama ebeler sert davraniyo sanki halbuki bişey yaomiyolar ama işte insan acısıyla yanlış anliyo bide kendini kasarsan kas katı kesiliyosun .rahat bıraksam bişey yok eminim yoksa o bebek nasıl olacaktı
tarafından
Emin ol kimse sevmiyor o durumu ama mecburuz napalım hele büyük hastanede doğuruyorsan bu işlem iki katına çıkıyor bi normal doktorlar bakıyor birde stajyerler
(470 puan) tarafından
Büyük hastane değil Allah'tan o zaman kndimi sakinlestrmeye çalışmalıyım muaye için.bide bı yandan hemen doğsun dyorum bı yandanda daha erken diyorm
0 oy
(1,105 puan) tarafından
İlle şu gelecek diye bişey yok ki canım . Benim suyum dogumda gelmişti mesela 
(470 puan) tarafından
Ben nasip doguracam cnm valla catlicam artık kalça kigim batiyo iki gündür
(1,105 puan) tarafından
Sancin gelir açıklık varmış merak etme bende hiç açılma yoktu sancım tuttu gece sabah gittim 3-4 cm açık olmuştu öğlen doğurdum . Onlar geleceği zamanı iyi biliyor bol hareket et
(470 puan) tarafından
Hiç oturmuyrm ki canm ya artık çatlayacam herşey sıkıntı olmaya başladı kucağıma sağ salim almak istiyorum
0 oy
(947 puan) tarafından
Benim de 1,5 cm açıklık vardı iki kez  nisanim geldj sancım düzene girdi yatışım yapıldı.  8 cm olunca ebeler patlatti suyumu dogumhaneye girmeden evvel .
(470 puan) tarafından
1.5 cm le ne kadr gezdin ve agrini hssediyor muydun canm
(947 puan) tarafından
2 hafta gezdim.  Ağrım coktu benim ama bende miyom da vardi ondan cok agrım oluyordu. Son zamanlar arttı doguma yakin
(947 puan) tarafından
Ama doğumu hızlandırmak icin ilişki oneririm doktor tavsiyesi ben nisanim geldi annem bizdeydi bi gun evine gitti esim izinliydi o gün iliskiye girdik ertesi gün dogum sancim başladı:D
0 oy
tarafından
Açıklığı artır, ilişkiye gir. Squat yap, secde pozisyonunda otur 
(470 puan) tarafından
Canm dogim çok yaklaştı hem korkuyoruz eşimle uzun süredir ilişki yok bide şuan ev baya kalabalik eşimle yanyana bile gelemiyorz diyebilirim:D
tarafından
Valla ben son 3 ayı kaynanamın yanında geçirdim doğuma son 2 gün kala eşim geldi pişmanım o zaman yapmadığımıza. Çok zor oldu. Ev çok kalabalıksa bişey diyemem :)
(470 puan) tarafından
Canm eşim ucuna geldik allh korusun bişey olur diye korkuyor evde  zaten bana bakmak için geldiler kaynananlar baya kalabalık yani eşim.hayatta yanaşmaz :) Spuat yöntemi nedir veya başka neler yapabilirim
tarafından
Video izle kuzum çömeliyorsun  tam oturmuyorsun. YouTube de var.. Sıcak duş beline doğru. Bacak hareketleri fln
0 oy
tarafından

Kızımda suyum gelmedi doğumdan önce patlattı ebe sancım vardı hastaneye gittiğimde 6 cm di suyumu bı patlattı 10 dk sonra doğurdum:D ama ikinci çocuğum olduğu için doktor kolay oldu dedi açılma konusunda

(470 puan) tarafından
Allhim bnde oype olmak istiyorum yaaa nolir senn yardim et hamile annelere.su gelse hastaneye gtsem ve 6 cm dese ve hemen dogursam inşallah allhim
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Kuzum.illa su gelecek diye bisey yok sancini takip et bol bol yuru merdiven in cik otur kalk sicak dus al bol bol rabbim yardimcin olsun 
(470 puan) tarafından
Karnimin nustu bomboş oldu öğleden beri az kaldı sanki ya öyle geldi bana
0 oy
tarafından
Suyun gelse de doğana kadar elli kere alttan bakacaklar kuzu kaçış yok. Suyunun gelmemesi daha iyi. Benim erken geldi acıkmam yoktu neler çektim bebek içeride nefessiz kaliyo du. Onu da geçtim doğdu elleri ayakları kabuk kabukdu vücudu hala öyle. Yaf sürüyorum kar etmiyor. 
tarafından
Bukett bukeett napiyonn ozledim seni nasilsin napiyon canim
tarafından
Kotu semosum sıkıntı bitmiyor ya ☹
0 oy
(12,851 puan) tarafından
Su ve nişan gelicek diye bir şey yok bende ikiside gelmedi ben de 1 hafta 4 cm açılma ile gezdim hiç sancım olmadı canım 
(470 puan) tarafından
Snra nasıl oldu doğumun başladı canm valla en yakın senin yaşadığın sanki
(12,851 puan) tarafından
Gece aniden vajinaya ağrı girdi canım bı anda yataktan fırladım kalktım biraz yürüdüm geçmedi istifra ettim ve ishal oldum duşa girdim sonra hastaneye gittik sabah 7 de oğlumu kucağıma aldım suni sancı da verilmedi canım
(470 puan) tarafından
Yaaa ne gzel canm darısı bana inşallah
0 oy
tarafından
Benimde 4 cm acıklık vardı suyum gelmedi sancım yoktu. Kontrole die gittim akşamına doğum yaptım
(470 puan) tarafından
3 cm idi işte üç gün önce daha bakmadı ama sancı felan yok hic
0 oy
tarafından
Su benim 6 cm açıklık olduğu halde gelmedi ebe patlattı suyun gelmesini isteme açıklık artsın ben 2cm açıklıkla 2 gün gezdim üçüncü gün doğurdum 
(470 puan) tarafından
Canm karniminnustu bomboş oldu öğlenden beri çok durmaz gibime geldi
tarafından
Durmaz canım Rabbim kolay doğum nasip etsin inşallah
0 oy
tarafından
Onlar patlatirlar suyunu cnm . Bn 2 cmle gittim suni sanciyla dogurdum 
(470 puan) tarafından
Suni sancı felan vermiyo ki ya alttan bakıp bakıp mahvedecekler beni
0 oy
(44,604 puan) tarafından
Ben 8 cm le gittim suyum yoktu orda patlattilar

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 109 göst.
30 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Ecrin23 (134 puan) tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 96 göst.
30 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Ecrin23 (134 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 221 göst.
8 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Azkaban (2,746 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 176 göst.
22 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hawa (1,552 puan) tarafından soruldu

376,982 soru

11,282,376 cevap

34,686 kullanıcı

...