0 oy
1,126 göst.
Diğer kategorisinde (25 puan) tarafından
Allah nasip ederse günümü aldım tahlili yaptırdım beni blr korku saldı ilk gebeliğim spinal anestezi istedim daha doğrusu genel yapmıyorlar geceden beri uyumadım kabus gördüm ya iğne vurulsa dahi beni kestiklerini hissedersem ya uyuşmazsa çok heyecanlanıp doktorların konuşmasından etkşlenirsem gün aldım diye tansiyonum 14 ten düşmedi halbuki bir an evvel doğurup kucağıma almak için gün sayıyordum kalbim çok hızlı atmaya başladı stresten ishal oldum karnım ağrıyor beni ne bekliyor bilmiyorum sakinleştirici yapsalar bebeğe etki eder mi bana ne oldu böyle anlamadım aşırı derecede korku ve heyecan sardı saçma sapan rüyalar görüyorum nefes almak bile çok zor oldu bana bugun hastaneye gidip doktorla konuşacağım nasıl geçer bu korku bilmiyorum o sonda denen şey hele o onu düşünmeden edemiyorum yalvaracağım bana uyuşukken taksınlar ya tuvaletimş yapamaz sam lavman yapıyorlarmış öyle duydum 

23 Cevaplar

0 oy
(25 puan) tarafından

En İyi Cevap

Ne olur bakın bebeğin ayağı mosmor olmuş doktor yok kadın doğum doktoru mürekkep diyor ama sildik geçmedi bileğine kadar mor çok kötüyüm 

image

(485 puan) tarafından
Canım mürekkep ayağının altinda oluyo bileğide mor çocuğun başka doktora götürün çok geç olmadan
-Reklam-
0 oy
(25,225 puan) tarafından
Korkma kız hiç bşy olmuyo içinden can cıkıyo o kdr acı olck tabi ama benim çok rahat geçti inşallah seninde öyle geçer 
(25,225 puan) tarafından
Yok be cnm :)
(25 puan) tarafından
rüyamda kiloluyum diye o anestezi etki etmemiş kesiyorlar beni durun hissediyorum dedim sen kilolu sun bu doz hafif geldi dediler öylece kalktım belim ağrıyor
(25,225 puan) tarafından
Uyuşmadan başlamazlar cnm uyuşup uyuşmadıgını anlamak için sana hareket yaptırıyorlar zaten o riske kimse girmez
(25 puan) tarafından
iyi bari içimi rahatlatın sağolun dua edin bana bende sağ salim kucağıma alırım inşallah bebeğimi bende annelik duygusunu tadarım
(549 puan) tarafından
Direk ayaklarının altından ates yakıyorlar sanki öyle bir uyusma snra bacagını kaldır dıyorlr ama kımıldatamıosn
Bacagını fln orda yardımcılr kaldırıyor dusun hıc bsy hsstmıosn
Dokunma hıssıde cok hafif nasl desem yuzune fondaten surersn ya aynı oyle hafif hafif dokunmalar
0 oy
tarafından
Sontayı zaten uyuşukken takıyorlar merak etme bende canım iğneyi vurduktan sonra bi baktım bebişim ağlıyor :) 
(25 puan) tarafından
Dur kız öyle deme bak daha heyecanlandım bebek ağlaması ayy seneler sonra olunca demek böyle oluyor ağlarsa bende ağlarım :) yanıma o yüzden eşimle annemi alacam ben bakamam diye korkuyorum küçük ya kucağıma alamam emziremem diye inşallah süt hemen geliyordur bebek aç kalmaz
tarafından
Merak etme canım sütün gelmezse hastane mama takviyesi yapıyor benimki 2.gün geldi
0 oy
(2,104 puan) tarafından
Bu kadar korkutma kendini igneyi vurdular saniyede uyumusum sondada acitmio kiz korkutmuslar seni
0 oy
tarafından
Belden yapılan igneyi hiç hissetmiyorsun. O kadar inceki hiç korkma. İğneyi yapınca yatırıyor sen daha ne zaman baslicak die anlayamadan kesip çıkarıyor. Bebegi Gördükten sonrası kolay ,r  Dikmeye basliyolar. Hic bi doktor bak şimdi kesiyorum haberin olsun demiyo. Baticon suruyorum simdi dedi bana meğerse kesmis cikarmis bi baktm bana bakio bebegim :)) basinda anestezi doktoru bekliyo hatta korkma diye elini tutuo. Miden bulandimi nasil hissediosun vs soruo surekli. En ufak aksilikte igneyi basio aninda bayiltio seni. Aksilik dedigim tansiyon vs. O yuzden kendini salma bayiltmasinlar. Spinal doğum cok harika bisey çünkü. Hergun yuzlerce kadin bu yöntemle doguruo kiz sen mi yapamican :))
tarafından
Özellikle devlet hastaneleri artık genel anesteziye karşı. Spinali yapıyorlar daha kolay hasta icin. Hem cikar cikmaz bisey yiyip icmene izin veriyorlar. Cayini kahveni icersin vs. Ben cok panik ve heyecanli biriyim dir. Ben bile yaptim yani :)
(249 puan) tarafından
Ya bide bisi sorucam bende gunlerdir gecmeyen ishal ve alt karnimda sanci var doktora gidicem bi saat sonrada acaba dogum baslangicimi cok ozur dileyerek soruyorum
tarafından
İshal kan ilaci ictigin icindir bence. Ben butun gebelik ishaldim. Dogum yaptigim gun suyum patlamisti ve gene ishaldim ama agri aci yoktu sadece artik adim atamiyodum cok agirlasmistm. O gun sabah dışarı çıkmıştım. Arabaya kadar bile yuruyemedim sanki daglari tasidim sirtimda ole bi ağırlık :) gece suyum patlaynca sezeryana aldilar iste :) gittin mi doktora ne dedi
(249 puan) tarafından
Yok kuzum gidemedim ameliyattaymis benim hemoroid sorunum vardi 2 haftadan beri boyle
tarafından
Ay sorma bende de var hemoroid hamileyken ne cektim ondan oturup kalkamiodum agrisindan
0 oy
tarafından
Nasil genel varmıyor ben amalyat hanede uyutun beni demistim belden istemiyonmu edi hayir ben korkuyorum demistim genel almıştım 
0 oy
(2,253 puan) tarafından
Sakin ol canım sürekli bebeğini göreceğini düşün. Ben de yazdigin hepsinden korkuyordum ama oldu bitti. Öncelikle nerdeyse 10 kez uyuştu mu diye kontrol ettirdim sen de ettir rahatlarsın. Sondayı da uyuşturduktan sonra takmalarini iste. Ve hissettiğin tek şey bebeğinin çıkışı olacak yani bende oylr olmuştu. Karnımda bir seyler oldugunu hissettim sanki bağırsaklarım çekiliyor gibi doktoruma sorduğumda sadece muayene ediyorum daha kesmedik dedi ama 1 dk sonra bebegimin sesini duydum sonrası boş zaten :)
0 oy
(2,564 puan) tarafından
Bende spinal oldum canım acısını hissetme gibi olasılık yok dogum anında doktorların konustuklarından korkma gibi bi durumda yok konustuklarını sen duymuyorsun bile göz acıp kapayıncaya kadar geçiyo emin ol 
0 oy
(3,617 puan) tarafından
Korkma canim hıc bise anlamıorum bi bakmışsın yavrun kucağında
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Bukadar korkacak bisi yok canim sakin ol bende sezeryanla dogum yaptim sondayi sezeryanda taktiklarini bile hissetmiyorsunki uyustuktan sonra takiyorlar taktiklarini gormedim bile ben devlette oldum bide sezeryani ayrica doktorlar oyle tepende konusmuyorlar canm korkacak kadar degl sen sadece sakin ol
0 oy
tarafından
Hahahahahahahahahahaha bendensin bende ya uyuşmazsa yada ben hissedersem çığlık atarsam falan diye düşünüyorum bende ilk oğlumu belden uyuşmayla getirdim dünyaya onda böyle bişey olmadi, korkudan bende böyle şeyler düşünüyorum 2.dogumum olcak
0 oy
(170 puan) tarafından
Eğer devlette doğum yapacaksan sontayi uyuşmadan önce takıyorlar. Ama hiç ağrı sızı hissetmiyorsun yeterki kendini rahat bırak. Belden uyuşma da hiç zor değil o iğne hiç acitmiyor. Şöyle söyleyim kola yapılan iğne daha çok acıyor.iğneyi yapınca hemen ayaklarında bir sıcaklık hissediyorsun. Daha sonra kalcanda hissediyorsun o sıcaklığı. Soruyorlar zaten sana pat diye kesmiyorlar. Anestezici basında zaten sürekli seni sakinleştirmek için konuşuyor. Sana bilgi veriyor kesi yapıldı bebeğin sesini duyacaksın birazdan falan diye. Ben öyle böyle korkmuyordum ama bumuymus dedim :) sağlıkla kucağına al inşallah canım. 
0 oy
(1,037 puan) tarafından
Canim bebeğini alacağın anı düşün kucağına ♡ 20 dakkaya bitio zaten canin açırken uyuşmadan yaparlar mı hiç:D zaten kucağına alınca herşeyi unutuyorsun benim de sezeryan hastanede evde sanki ameliyatlı değil gibiydim :) oğlumun heyecanın dan 
0 oy
(2,575 puan) tarafından
Bende tonton hamileydim gerçi hala tontonum ama.:D İğneyi vururken bacaklarinda sıcaklık oluyor altına kaçırır gibi:D gerisi zaten 5 dk sürüyor bı bakiyon bebiş ağlıyor. Korkma çok güzel spinal sezeryan mis gibi 
0 oy
(1,617 puan) tarafından
Sakin ol canim korkacak bisey yok zaten doktorlar o kadar rahat oluyor ki islerini yaparken ggunluk konulardan muhabbet ediyorlar ben 8.30 da girdim 9.20de odaya ciktim bende de korku vardi hic bisey bilmiyordum sondanin takildigini hissetmedim ben ama hemsire cikarirken biraz acidi ama cok degil sakin olmaya calis tansiyonun yukselmesin 
0 oy
tarafından

Kuzum hic korkma ben 3. Sezeryanimi 4 ay once oldum cok rahat gecti belden uyusturup yatirdilar hemen uyustum zaten hatta basimda duran hemşireye daha niye başladılar dedim oda çoktan basladilar bebegi cikaracaklar birazdan dedi o derece yani hic his yok :)

0 oy
(2,039 puan) tarafından
Canım sakin ol ama bu kadar heyecan yaparsan zaten genele çevirirler birincisi sonda acıtmıyor anlık bişey takılırken kendini sıkma rahat bırak sinek ısırığı gibi hissedersin sonra iğneden sonra zaten kontrol ediyorlar sen uyusmadan başlamazlar sürekli dua oku ben hep la ilahe illallah dedim doğum boyunca beni çok rahatlatmisti 
0 oy
(21 puan) tarafından
Bende 20 sinde sezeryan olucam ilk dogumum olacak bende de cok asiri heycan var ama stres sknti yapma kendine rahatlamaya bak aytel kursi oku doguma girerken girdginde icin ferahlasin cok kisi bu yontemle dogum yapmis ALLAH in iziniyle hiçbirşey olmaz kotu düşünme saglikla kucagina alirsin InsALLAH 
0 oy
tarafından
Anlattıklarının hıc bırınden korkma sondayı uyusukken taktır benım oyle oldu hatta uyusma gıttı agrıtır cıkarırlarken dedım ınankı hıssetmedım bıle ve hıc korkma oyle korktugun gıbı olmayacak hıc bır sey hıssetmeyeceksın iğne hele en basıtı anlamazsın bile vala bak benım 23 gun oldu cok şükür gectı gıttı ılk ayaga kalktıgında hı  asagı bakma dumduz bak kafanı kaldır oyle daha rahat ayaklanırzın anlatıldıgı gıbı degıl hıc bırı ınankı ben canlı canlı gordum kapattılar onumı ama amelıyathanede uzerımde ısıklar var ya hepsı oraya yansıdı karnımı dıktıklerını sureklı bır seulerle ugrastıklarını gordum hatt hocam bosuna kapattınız onumu dedım her seyı goruyom dedım ınankı hıc korkma vala bak dogumdan sonr bol bol su da ıc cok cabuk ıyıleseceksın sütün hemeb gelmeyebılır kesınlıkle mama bulundur bak benımkı ac kaldı svı kaybından ıkı gun kuvezds kaldı mama vermedıgıme cok pısmab oldum
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Korkma canım hiçbir şey hissetmiyorsun şipşak oluyor herşey. Zaten kesecekleri zaman uyutuyorlar bebeği çıkardıktan sonra uyandırıyoelar. Stres yapma boş yere.  Ben dikişlerimi attıklarını gördüm karnım nasıl kesilmişti ama yine de öylece izlemiştim :)) 

Sakin ol kafandan olumsuz düşünceleri çıkar çok güzel olacak diye düşün sürekli 
(3,136 puan) tarafından
Sondayı zaten uyuşukken takıyorlar farketmiyorsun beni odaya götürdüklerinde sondayı görmüştüm. Çıkarttıkları zamanda hissetmiyorsun

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 197 göst.
29 Mart 2021 Diğer kategorisinde blm96 (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 313 göst.
29 Eylül 2020 Aile kategorisinde Trbznlugln (1,944 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 602 göst.
0 oy
3 cevap 1,579 göst.
2 Şubat 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fts33 (1 puan) tarafından soruldu