0 oy
456 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (48 puan) tarafından
Canlar ilk bebeğim suan da 23. Hafta dayız. Oğlum olacak insallah.. ama daha yavruma bi iğnr bile almadım neyden baslamalıyım erken mi geç mi esimin ailesi tarafı bizim cocukların var getircez diyorlar haliyle ilk bebegim sıfır giydirmek istiyorum her seyini.. Ne almam lazım neler böyle bi listesi falan olan var mıdır

7 Cevaplar

0 oy
(3,446 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bence önce büyüklerden başlayın beşiği puseti yapılacaksa odası bebek arabası falan filan yüksek tutarlı diye ancak biter ödemeleri elbise gibi şeyler son ayda alınır zaten
(48 puan) tarafından
Haklısın canım ama oda yapamam evim dogalgazlı degil o zaman yatak odasına bi tane beşik bi tane de kücük oturma odasına her yere götürülebilen mi almalıyım acaba
(3,446 puan) tarafından
Ya besikler çok uzun süre  kullanılmıyor ilk kizimda 1 yaşında sonra kaldırdım ikinci kızım 5 aylık içine girmiyor artık istemiyor odaları da ayrı var ama bizimle yatıyorlar o zaman bence siz bir park yatak alın  bide küçük eskilerin kullandığı beşik daha çok işinize yarar park yatak büyük kullanabilirsiniz
(48 puan) tarafından
Yani yatak odasına ahsap altı cekmeceli den ziyade park yatak daha mı iyidir.. Simdi sunu dusunuyorum ben bebek olunca hep yatak odasında kalmıycam oturma odasında da ayagıma alıstırmak istemiyorum kücük ana kucagı tarzı  sallanan bisey mi yoksa araba koltugu puset olan o da brsik gibi kullanılır mı gündüz arada falan
(3,446 puan) tarafından
Yanı park yatağı istediğiniz yere getirebilirsiniz ana ahşap şeyler bir iki değişiklikte kırılma ihtimali var oturma odası için tahta beşikler var ya onlardan alabilirsiniz
-Reklam-
0 oy
(1,722 puan) tarafından
Kıyafet verecez diyen insanları seviyosan verdiklerini giydirebilirsin ilk zamanlar çok kıyafete ihtiyaç oluyo ve çok çabuk küçük geliyo bn eltimin ve knfi yengemin verdiği birsürü esyayı kullandım kullanıyorumda tabiki hiç bişy alma demiyorum kırk çıkaba kadar eldivenli şapkalı hastahane çıkışı gbi önden çıtlı takımlar çok kullanılıyo zıbın al banyo gereçlerini al artık yabaştan başla civilde e bebekte güzel indirim oluyı a101 bim şoka güzel uygun ürünler geliyo takip et almaya başla 
(48 puan) tarafından
Tabi görümcelerim temiz kullanır ve severim kendılerini onlar düskümdür yeğenleri ne . o zaman bakarım uygun olanı varsa alırım olmaz sa almam dün bi tane 19 numara beyaz konvers ayakkabı verdi mesela yepyeni cok hosuma gitti bikac kez giymis bebegi sadece
(1,722 puan) tarafından
Bnce seve seve giydir o zaman gereksiz masraf yapma bebek zaten bi dünya eksiği olıyo doğduktan sonrada hemende büyüyolar 4-5 kere giyebiliyo kıyafete vereceğin paraya bol bol bez al bebek kıyafeti cidden çok pahalı yazık günah
(48 puan) tarafından
Sagol kuzum öyle düsünüyorum bakalım
0 oy
(1,430 puan) tarafından

22 haftalık olduk biz 

1 tane 10lu

2 tane 5li 

4 tane askılı zıbın 

3 tane uzun kollu zıbın 

3 tane alt üst takım 

2 tane tek alt pijama

3 tane tulum aldım indirimde gördükçe alıyorum ben beşiğini arabasını büyük şeyleri temmuz gibi alıcaz yavaştan başlasan iyi olur benimde yengem kızının küçük bir kaç eşyasını verdi bana bende aldım zaten cabuk küçülüyor bir kaç kez giyiyorlar canım sevdiğin kişilerse alabilirsin 
(48 puan) tarafından
Valla guzel almıssın daha hic bisey almadım ben ramazan diye de bide çalışıyorum pek vaktim olmuyor. Ama e bebek düsünüyoruö bi ara bakalım
(1,430 puan) tarafından
Bende çalışıyorum kuzum internetten alıyorum ben dışarı çıkmaya vaktim kalmıyo maalesef alınacak çok şey olunca yavaştan başladım
(48 puan) tarafından
Canım internetten o zaman e bebekden mi alıyosn malları iyi mi hic anlamıyorum ne akdar aylık kac cm falan
(1,430 puan) tarafından
Çillim civil ve en ucuz bebek marketten aldım ben canım gayet memnunum çok güzel zaten 0-3 ve yeni doğan aldım ben bi laç şeyi 3 ay aldım zaten cok çabuk büyüyorlar 0-3 ay çok fazla alma ilk zamanlar yetecek kadar
0 oy
(75 puan) tarafından
Bizde 29 haftaligiz sadece kuvet setlerimiz kaldı ilk bebek benimde herseyini aldık son aya bırakmayın bence toplu ödemesi zor oluyor atladigin detaylar oluyor bana alma alma biz alırız veririz dediler akşam listeye baktım iyikide almışım kafam rahat en azından 

1 tane 10lu hastane çıkışı

1 tane 5li hastane çıkışı

4 tane sadece alt donu

5 tane citcitli badi

10 tane corap

2 tane tulum

Havlu seti

2 tane el örgüsü 1 tane hazır kalın 1 tane ince battaniye 

10lu ağız mendili

Emzirme örtüsü

Emzik biberon suluk

Popolin pişik kremi

Şampuan deterjan islak mendil 

Oda takımı 

Anne yani besigi 

Bebek arabasi 

Sırt çantası 

Alt açma minderi

Bebek bezi 

Bebek için herşey hazır biraz uzun oldu ama:)
(48 puan) tarafından
Böyle böyle tecrübe edicez canım artık ben daha numaralarını bile bilmiyorum zıbın falan yeni yeni ögreniyorum :)
(6,814 puan) tarafından
Bende öyle aldıklarım elimde patlamaz ınsallh
(75 puan) tarafından
Amin cümlemize inşallah rahmimize düştüğünden itibaren kendimden çok onu dusunuyorum
(75 puan) tarafından
Herkes prima dedi çok araştırdım bende tecrübesizim tabi ama molfiks almaya karar verdim primaya gore daha uygun fiyati kullananlar var etrafınmda pişik falan yapmazsa molfiks devam ederim diye düşünüyorum
(75 puan) tarafından
Zibinlarin kimi büyük kimi küçük karışık benimde :) bebek bezini 1 paket 1 numara 1 paket 2 numara aldım
0 oy
(8,268 puan) tarafından
Bence sana verılenlerı kabul et canım ates pahası hersey gelecek seyler cok eskı pusku degılse kabul et.Yenı bı kac parca sey daha alabılırsın.Benım de ılk bebegım kız olaca k kız yegenlerımın kıyafetlerını aldım 3 büyük hurc kıyafet var.baska seylerını alıcam tabı gonul sıfır kullanmak ıster ama eger maddıyatın su kosullarda yeterlı degılsr bunu bı düşün.
(48 puan) tarafından
Aynen canım bende öyle düsünüyorum bakalım insallah
0 oy
(277 puan) tarafından
Kuzum bende iki ay önce ilk bebeğimi aldım kucağıma.inanir misin çoğu elbisesini kullanamadım hepsi rafta duruyor kimi küçüldü kiminin lastiği sıkıyor boşu boşuna almışım.cok bişey alma derim.
(48 puan) tarafından
Valla canım bu tecrübeleriniz cok isime yarayacak artık kafama göre is yapmıyorum hemen buraya tanışıyorum ;)
0 oy
(1,353 puan) tarafından

Verdiklerini al gitsin :D hemen büyüyorlar her ay alışverişteyiz masallah gene alırsın bi kaç bisey ama sen onlarinkileri de al canım büyük eşyalardan başla şimdiden almaya sona doğru sıkışıklık olmasin

(48 puan) tarafından
Sagol kuzum öyle yapıcam artık ;)

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 409 göst.
20 Aralık 2022 Aile kategorisinde saripapatyaa (142 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 202 göst.
8 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Ade0 (62 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 114 göst.
17 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Karars8z (33 puan) tarafından soruldu