0 oy
10,600 göst.
Diğer kategorisinde (202 puan) tarafından
Arkadaşlar yardımınıza cok ihtiyacim var bebeğim in boğaz iltihabindan dolayi çok atesi var yakınlrda doktor yok hemen sorabileceğim.acildeki doktor İburamin ates dusurucusyle calpol u 4saat arayla dönüşümlü kullan dedi ama calpol bebeğime hic etki etmiyor. Onun yerine dolven aldim bugün ama dolvenle iburamin ikisi dönüşümlü kullanılır mi agir gelir mi cok zor durumda kaldim.bileniniz varmi 

15 Cevaplar

+1 oy
(501 puan) tarafından

Donusumlu veremezsin ikiside ibuprofen grubunda.calpol gbi parasetamol iceren suruplarla ibuprofen icerenler donusumlu veriliyor. Sen ya dolveni ver ya ibrumini ikisi de ayni ayni grup ilac

Dolven ve ibrumin calpole gore daha etkili ama dolveni verdin atesi yine dusmezse bence doktora gotur
(202 puan) tarafından
Hmmm oylemi canim. 4saatligine dusup geri yukseliyor kuzum
(501 puan) tarafından
Dolveni de ibrumini de dort saatte degil alti saatte bir vermen gerekiyor diye biliyorum cunku calpole gore daha agir daha etkililer sen duruma gore bi doktora git bence.cok gecmis olsn,Allah sifa versin insallah
(202 puan) tarafından
Tmam canim cok tskederm
(501 puan) tarafından
Rica ederim ;)
-Reklam-
0 oy
(969 puan) tarafından
Ben pedifen kullanıyorum çok etkili ama yinede bilgili birine sor 
0 oy
(1,358 puan) tarafından
Bilgim yok kuzum post uste ciksin
(202 puan) tarafından
Tskederim  cnm
0 oy
(1,499 puan) tarafından
Bebeğin kaç aylık canım
(202 puan) tarafından
9bucuk aylik canim
(1,499 puan) tarafından
Canım Allah şifa versin sen yine doktorun dediğini yap iburamin ile dolven ağır gelebilir ayaklarının altına limon suyu sür oda ateşi birazda olsa düşürüyor
0 oy
tarafından
Ateş için çorabını limon suyuyla ıskat giydir ilaç hiç kullanmadım yorum yazmıcam canım ama ateş için onu önerebilirim sirke kullanma içe vurur bilmezsin ateşi olsada ve sürekli ılık suyla yıka 
(202 puan) tarafından
Yapiyirum ama yeterli olmuyor baya yuksek iltihabi
tarafından
Rabbim şifasını versin inşallah canım istersen bir serum ne taktir Allah korusun havale ne geçirir
0 oy
(1,301 puan) tarafından
Postun yukarı çıksın 
(202 puan) tarafından
Tskler
0 oy
(924 puan) tarafından
Parol çok etkili carpol benim çocuklara da etki etmiyor canım ben dolvende kullandım kullan canım çok kafana takiliyorsa  +10dk arayla ver rabbim acil şifalar versin evladina
(202 puan) tarafından
Amin canim tskler
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Iburamin ates dusurucumuydu ben grip icin saniyodm dolvende calpol de ayni etkiye sahip ilac diye biliyorum ben canm yanls bilgi vermek istemiyorum ama atesini dusuremiyorsan eklem yerlerine islak pamuk koy dusurur atesini 
(202 puan) tarafından
Tmm canim deniyorum saol
(4,237 puan) tarafından
Insallah duser Rabbim sifa versin
(202 puan) tarafından
Amin ins cnm bnm
0 oy
(1,037 puan) tarafından
Canim eczaneye sorsaydın keşke ama ikisi de ateş düşürücü zaten ya 
(202 puan) tarafından
Yarin gidip sorayim
(1,037 puan) tarafından
Aynn sor canim yada sağlık ocagi numara varsa ara sor sabah acildigin da ikisi de doğru olanı söyler
(202 puan) tarafından
Tmm cnm tskederm
(1,037 puan) tarafından
Geçmiş olsun bu arada
(202 puan) tarafından
Sagolun tsk
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Dönüşümlü verilmesi önerilmiyor düşmeyen ilacı neden vermesin düşen ne ise onu ver 4 5 saat Bi 
(202 puan) tarafından
Evt canım ama ibrumin gunde 3kez kullanılıyor ve bebefim 4 saatte bir ateslendigi icin mecbur baska ilacta vermek zorunda kaliyorum
(12,777 puan) tarafından
Kan idrar baktırdin mi antibiyotik şart o zaman
(202 puan) tarafından
Antibiyotk veriorm ztn kuzum ama buraya yazmadim
(12,777 puan) tarafından
Ağır gelir 3 ilaç da yazik ya inş hemen iyi lesir
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Valla onu Bilmiyorum da fitil varsa yarım yap iyi gelebilir 
(202 puan) tarafından
Simdi yaptim fitil canım
(3,669 puan) tarafından
Allah sifa versin iki gündür bizde öyleydi maf olduk
(202 puan) tarafından
Bizimde 2.gun amin tum bebeklere sifa versin allah cokzor evt
0 oy
tarafından
Ben calpol dolmen ibramin hepsinin dönüşümlü kullanmıştım aynen çok atesliydi
(202 puan) tarafından
Doktormu demisti canim ozaman sorunolmadi yani diyosun
tarafından
Evet doktor demişti canım sorun olmadı şükür boğaz enfeksiyonu demişti aynen
(202 puan) tarafından
Canim cok tsk ederm rahatladım allahraziolsn ozmn bende dönüşüm yapmaya devam edeyim
tarafından
Doktor dedi ve bende denedim hatta bir tane daha vardı novalgin di sanırım onuda kullandım 3 r güne geçiyor canım sürekli ateşini ölç dikkat et olup bez köy alnına elini yüzünü yikasurekli geçecek inş sendende Allah razı olsun
0 oy
(48,693 puan) tarafından
tek ates ates dusurucu o anlik geçirir canim antibiyotik kullanmaniz lazim doktor sart 
(202 puan) tarafından
Antibiyotk de verdi doktor buraya yazmadm. Sorun sadece calpol yerine ne vereceğimi sasirdm etki etmeynce
(48,693 puan) tarafından
canim antibiyotik 48 saat icinde.etki eder agir gelebilir kullanma bekle biraz sabret koltuk altina el ayak bileklerine basina kasıklarına islak bez koy ilik dus aldir gecmis olsun insallah hemen etki eder ilaçlar
(202 puan) tarafından
48 saate azkaldi tmm canim tskederm zorlayayim oldugu kdr
(48,693 puan) tarafından
takipte kal sürekli insallah gecer canim
0 oy
(1,126 puan) tarafından
Dönüşümlü verilen ilaçların etken maddeleri farklı olmalı. Biri paresetamol biri Ibuprofen olmalı. Ibuprofen için dönüşümlü olabilecek parol var. Bir de fitil.
(202 puan) tarafından
Kuzum cok teşekkür ederim ben aynı tip iki ilaci dönüşüm yapmışım ozaman. Paranox fitil var onla dondureyim olmazsa.
0 oy
(1,148 puan) tarafından
Bebeğin iltihabı geçmediği için ateş devam eder. Eğer farklı bir sorun yoksa ve olmazsa antibiyotik 3-4 günde etkisini göstermeye başlar ve ateşi çıkmaz Allah ın izniyle. Dolven etkili bir ilaç kimisine calpol daha çok etki ediyor kimisine dolven ama bize dolven daha çok etki etmişti. Calpol düşürmüyordu bile. Dolvende dediğiniz gibi 3-4 saat sonra etkisi geçiyordu ateşi çıkıyordu. Bizede doktorumuz dedi antibiyotik 3 gün sonra etki eder sabredin dedi . Gerçekten 4. Gün ateşi çıkmadı. Ilık suya falan oturtuyorduk vücudunu ıslıyorduk. Valla 3 gün ne gecemiz ne gündüzümüz vardı eşim işe bile gitmedi. 4. Gün iyileştik bizimkide kulak iltihabıydı. Yani siz antibiyotiğini düzenli kullanın. 3 günde başka bir sorun vs olmazsa endişelenmeyin düzelecektir ateşi 3 gün sonra yani 4. Gün çıkmaz inşallah antibiyotik etki etmeye başlayınca . Birde dolven ve ibıramin aynı gurup ilaçlar calpol parasetamol yani onlardan farklı bir grupta ilaç. O yüzden calpolü dolvenle yada iburamin ile dönüşümlü kullanabilirsin. İki iburamin grubu ilacı yani dolvenle iburamini dönüşümlü kullanamzsın. Aynı ilacı 3 saat arayla vermek gibi olur bu. Dediğim gibi endişelenme ateşi çıkar antibiyotik etki edene iltihap azalana kadar sen dönüşümlü ver ilaçlarını duşunu aldır sürekli takip et. Çok fazla çıkarsa yine acile gidersin mecbur
(202 puan) tarafından
Oy canım gerçekten cok aciklayici ollmus ben ayni tip ilaci donusum yapmisim meger calpol etki etse calpolle ibrumin dogruolmus ama etki etmeyince dolven verdm ama ayni tip oldu senin dedigin gibi.ins dedigin gibu bugun 3.gun azalir.insallah

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 150 göst.
11 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Arife.. (35 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 151 göst.
0 oy
4 cevap 166 göst.
30 Nisan 2024 Diğer kategorisinde nefestugce.asaf (838 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 377 göst.
2 Kasım 2022 Aile kategorisinde Snmbade (322 puan) tarafından soruldu

380,171 soru

11,380,961 cevap

34,874 kullanıcı

...