0 oy
530 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (899 puan) tarafından

image

image

38+0 haftalik hamileyim dünkü nst sonucum böyle. Dün gece yaklaşık 1 saat kadar ara ara sancım  oldu belime kuyruguma kasıklarıma ağrı giriyordu hatta yattığım yerde bayılacak mısım gibi hissediyordum sonra uyuya kalmışım.. sabah oksurdum birden yoğun akıntı hissettm lavaboya gittim baktım akıntım artmış sonra bı kaç dk sancı oldu geçti şimdi yine başladı yaklaşık yarım saatten fazla yine belime kasigima ağrı giriyor ilk hamileligim sancı var hatta 10 dj da bir falan giriyor ama böyle bagirtacak kadar değil sadece âdet sancısı gibi kendimden geçer gibi oluyorum doktor dün başı yerleşmiş dedi Çarşamba gelirsin kilosu fazla 4 u bulmasın takip edilmeli dedi ve normal doğum görünüyor ama sancın tutarsa gel dedi şimdi ben hangi durumda gideceğimi bilmiyorum nişan ya da şu gelmezse bu sancıyla beklemeli miyim ayy hiçbir şey bilmiyorum kayınvalidemde kalıyorum eşim il dışında onları da boş yere panik etmek istemiyorum ama sancı hissediyorum

7 Cevaplar

0 oy
(13,202 puan) tarafından
Benim de ilk doğumum ama galiba suyun gelmiş o yüzden git bence. Ve doktorun tarifine göre bunlar doğum sancısı. Bir de 4 ü bulmasın demesi saçma geldi. Tamam normale zorlanır insan ama kilosunu bilemezsin. 
(899 puan) tarafından
Suyum gelse bı anda olmaz mı daha çok yoğun akintiydi.. cumartesi akşamı hafifçe başladı sancı ama dün gece daha yoğun hissettm önceki günlere oranla şimdi de adet olacak gibiyim yatıyorum galiba sıklasmaya vaslicak.. söyle ki bebegim iki haftada genelde 500 600 arası kilo alıyor normal doğum için riskli bir durum doktora göre dün kontrole gittim 3500 dedi.. ama mesela benim annem kız kardeşimi 4 kilo erkek kardeşimi 5 kilo normal doğurdu belki ilk doğum için zor olur diye bilmiyorum
(13,202 puan) tarafından
Maşallah bebek sağlıklı olsun da 4 olsun kilosu daha iyi. Suyu bilemedim şimdi bir anda ılık birşey akar diye tarif ettiler bana da.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bekle canım. Hastaneye en son aşamada git. Çünkü normal doğumda hastanede fazla durunca inan mahvoluyorsun. Habire gelip alttan bakmak isticekler açılma var mı yok mu diye. Sen evde bekle sancin çok acı verirse çok sık 5 dk gibi arayla gelirse gidersin. Nisan gelince de korkma gene gitme. Ama suyun gelirse hiç bekleme hemen hastaneye.
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Takip et 5 dk da bire duserse git sıklasirsa falan kuzum ama eger suyun felan gelirse direk git zaten
0 oy
(10,080 puan) tarafından
Kaç kilo canım şuan
(899 puan) tarafından
3500 kilo
(10,080 puan) tarafından
Masallah canım saglikla gelsin insallah. Bende 37 haftaligim
0 oy
tarafından

Rabbim saglicakla kucagina almayi nasip etsin inşallah ❤️ canim

0 oy
tarafından
Su veya nişan gelmeden sancı da gelebiliyor canım sancın düzenliyor olarak 10 dk da bir geliyorsa doğum olabilir gitmen de fayda var canım 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 237 göst.
17 Ekim 2022 Aile kategorisinde Bn bir anneyim (224 puan) tarafından soruldu
0 oy
58 cevap 1,091 göst.
7 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 429 göst.
28 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde METİNHAN'IM (277 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 302 göst.