0 oy
1,108 göst.
Diğer kategorisinde (1,113 puan) tarafından
Hamileyim ikizlere oturuyoduk bugün esim ve annemle altindan falan acildi konu annemler bizim icin 50 bin kadar masraf yaptilar evlerini yaptirip kiraciyi cikarip bize verdiler oturalim diye suan yapiliyor ayrica bebeklerin herseyini ama akliniza gelecek herseyi aldilar neyse annem çeyrek takariz falan dedi esimde anne siz ceyrek takarsaniz elalem 50 lira takmaz dedi normalde pek konusan bir insan degildir okadar sasirdikki anlatamam annemde kaldi oylece bende kendi ailesi tam takcaklarmis iki tane ama onlar bebeklere 5 lira bile harcamadilar zaten

21 Cevaplar

+1 oy
(10,163 puan) tarafından
Sen eşine bunu anımsat canım bence özür dilesin ailenden kırıcı olmuş. Durumu da olmayabilir ailenin 
(1,113 puan) tarafından
Kirici oldu evet maalesef aslinda hic oyle bir insan degildir neden bianda agzindan atti anlamadim
(10,163 puan) tarafından
Canım belki ele karşı demek istemiştir ama olmamış. Hal diliyle uyar sen belki böyle demek istedin ama bizimkiler kırıldı de
(1,113 puan) tarafından
Muhtemelen oyle demek istedi yani alaleme karsi diye atti agzindan ama ayip etti
(10,163 puan) tarafından
Düşünmeden konuşur bazen insan eşini de kırma kuzum çok öyle demiş ortaya. İki evladınız olacak buna kızıp kırılma eşine. Özür diler eşin hani kusura bakmayın ben öyle demek istemedim der düzelir tamiri olmayan dert vermesin allah
(1,113 puan) tarafından
Kirmamaya calisiyorum ama düşünseydi iyiydi ben onun ailesine karsi hep düşünür konusurum yaslidir kirilmasinlar diye suan o unuttu bile dediklerini belli kötü niyetli degildi ama annem asla unutmaz
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Kusura bakma ama esin ac gözlü yapmış 
(1,113 puan) tarafından
Evet ama hic oyle biri degildir neden yapti acaba babasi ilkkez bisey alinca havaya mi girdi nedir
0 oy
tarafından
Elalem 2 parca bisey getirir sizinkiler onu da getirmedi deseydin :D esine bak ya acgozluluge bak kendi ailesi kömür parasi vermemek icin size geliyor o annenlerin altinini mi konuşuyor yazik
(1,113 puan) tarafından
Nedem boyle dedi anlamadim onun anasi babasi gelsin bakalim ben onlara nasil davrancam
0 oy
(9,890 puan) tarafından
çok iyi demissin valla. Az bile takiyolar
(1,113 puan) tarafından
Kiz hicbisey yapmadilar 2 tam altin neki zaten bütün kisi bizde geçircekler cikarirlar bizden
0 oy
tarafından
Nankör insan boyle olur 100 tane iyilik yap 1 tane kötülük yap o kötülüğünü konuşur iyiliginden bahsetmez 

Yuhh...
(1,113 puan) tarafından
Yaa normalde asla para hesabi yapan biri degildir neden boyle dedi anlamadim
0 oy
tarafından
Esinin Allah gozunu doyursun 
(1,113 puan) tarafından
Ben anlamadım neden boyle dedi normalde hic agzini acmazdi
tarafından
Canm siznkiler vere vere alstrms esini ondan dolayı  daha fazlasni istyo bence
0 oy
(2,591 puan) tarafından
Kırk yılın başında ailesi elini cebinde atmıs onunla övünmüş sanırım keşke annen de deseydi tam altın fiyatı kadar herşeyi aldım torunuma diye..  eşin patavatsızlık yapmış 
(1,113 puan) tarafından
Fazlasini bile yaptilar kimkime simdi 50 60 binlik masraf yapar ayip etti gercekten
(2,591 puan) tarafından
Eşine söyle ama güzel bi dille.. Ailenin yaptıklarını görmezden gelmesi ne demek? Burda kac insan yazıyor ailemiz bir iğne bile almadı evladımıza diye kac yorum yapıldı kimse mecbur degil diye
Ama senin ailen Allah bin katını versin kızlarını düşündükleri için hic bi şeyden kesmemişler.. Sende tatlı bi dille söyle yani cekinme canım de ailem fazlasını bile yaptı tam altın fiyatına.. Eşya almayıp altın taksalar dı emin ol eksiklerimiz hala vardı vs de.. Deger bilsin
(1,113 puan) tarafından
Onlari konustum ben elaleme karsi dedim diyo hani kaynananlar ne takti diyince ceyrek durcak orda diyo valla icim sıkıldı
(2,591 puan) tarafından
Çeyrek artı tüm eşyaları onlar aldı desin üstüne ev veriyorlar desin.. Eşin de ailesi 40 yılda bir bişi yapmıs heralde görgüsüzlüğü tutmuş balım kusura bakma :) kız
(1,113 puan) tarafından
Yok yok aynen öyle evlendik 8 yil olcak ilkkez bisey yapiyolar düğünümüz dahil
0 oy
tarafından
Benim çocuğuma ne gelsin ne taksinlar valla ben istemiyorum eni sonu borç oluyo zaten bence annende takmasin yaptığım masrafa sayın desin
(1,113 puan) tarafından
Bende hep oyle dedim iki tarafta takmasin diye ama onalr almislar bile bizimkiler tam falan takamazlar cok borclandilar
0 oy
(111 puan) tarafından
Çok ayıp ya annem e dedim sakın altın filan alma ısrar etti dedim o zaman küpe al küpe de ucuz yani çeyreğe göre  elbisede çok alma dedim eşim hayatta karışmaz ekonomik sıkıntılar var zaten ne gerek var düşünmeleri yeter ilk kızımda da izin vermedim küpe aldı annem dedim bunda da küpe al yeter zaten her gittiğimde elbise olsun para olsun veriyorlar 
(1,113 puan) tarafından
Bnde oyle dedim hatta sizinkilerde almasin dedim ama iste onalr ilkkez bisey yapinca havaya girdi galiba
0 oy
(1,642 puan) tarafından
Keske sizinkilerde hicbir harcama yapmayip altin taksalardi altin goze geliyor ama o esyalar gorunmuyo tabi bilen bilir ama ayrica herkes durumuna gore takar o ne bicim laf ya
(1,113 puan) tarafından
Tabi canim ben dedim masraf yapmayin yeter diye ben yeter dedikce devam ettiler bide ustune kiracilarini cikarip evlerini sifir olcak sekilde bir eski igne birakmadan yaptirip bize verdiler
(1,642 puan) tarafından
Esin buyuk ayip etmis canim bi sekilde gonlunu alsin ozur dilesin
0 oy
(528 puan) tarafından
Ailenin durumu iyiyse belki o yusden oyle demistir canim. Kötü niyetli değildir bence ama sen yine de konuş:)) ailen yanlis anlamasin. 
(1,113 puan) tarafından
Ya soyle diyim iyi durumlari cok zengin degiller ama yigenleri dogum yapinca yada nisaninds falan altin takiyolar oda galiba onlara ceyrek takan bize fazla takar diye düşündü ama 2 tane yani
(528 puan) tarafından
Sonucta sen kendi kizlarisin o yüzden daha iyi bisey takarlar diye düşünmüştür. Esinin ustune cok gitme bence.  Benim esiminde cok zengin bi halasi var allah daha cok versin. Durumu normal olanlar ceyrek takti o geldi gram takti. Bende bi an esin gibi olmus olabilirm:)))
(1,113 puan) tarafından
Yaa anliyorum hani bende tam olmasa da yarim takarlar diyodum kendi kendime ama bisey diyemem yani agzimi acmam kimseye
0 oy
tarafından
Anlattığına bakılırsa esas demek istediğini diyememiş gibi yanlış anlaşılmış yani kendini ifade edememiş bence 
(1,113 puan) tarafından
Galiba elaleme karsi demek istedi yada ne biliyim kötü niyetli olsa uzatirdi suan unuttu
tarafından
Sende unut zamanla annende anlar
0 oy
tarafından
Bence esınle konus. Annende dıyebılırdı oglum her seyını aldık daha ne yapalım diye.. Sende soyle esıne nekadar cok verırlerde dahasını mı ıstıyor. Elaleme ceyrek taktıgını degıl çocufun her ıhtıyacını aldıklarını soylesjn para vursa 10bınden aşa yapmaz 10bın bırde ceyrek verdı dıyebılır elaleme. Ozaman aaa bızde takalm dıyecekler mı... Kotu davranma ama o konustıgunun kırıcı oldugunu aılenın yaptogo seyleri anlat bence guzel dılle annemıde benıde kırdın de
0 oy
(7,165 puan) tarafından
Eşin belesci birisi mi ? Hakaret olarak sormadım yanlış anlama sakın kimisinde var bu ne kadar verirsen daha fazlasını bekler 
(1,113 puan) tarafından
Yok iste bende ona sasirdim asla para hesabi yapmaz elinde ne varsa harcar bir kere para nereye gitti demez
0 oy
(180 puan) tarafından
Karısının ailesinin parasinda gözü olan erkekte ayrı bir itici degilmi. İç guveysi gitmişsin evlerinde oturuyorsun daha birde tam altın istiyorsun iticiliğin daniskasi 
0 oy
(27,307 puan) tarafından

Sağlıkla bebeklerini kucagina al insAllah

Takilma bian boşluğuna gelmistir konus esinle duzelir uzme kendini

Kac haftaliksin bu arada 

(1,113 puan) tarafından
32+3 canim duzelir insaalah yani suan bir gerginlik yok ama annemin akli orda ben anladim esim unuttu bile
0 oy
tarafından
Ağzından o an öyle çıkmıştır belki eşinin 
(1,113 puan) tarafından
Olabilir çünkü o unuttu bile
0 oy
tarafından
Aklindan gecen diline dokulmus resmen
0 oy
(48,392 puan) tarafından
o anda diyeydin ev veriyo takmasada olur senin ailende araba alsin taki takmasin diye
(1,113 puan) tarafından
Annem yanimdaydi diyemezdim ben tartismam birileri varken bilirler
(48,392 puan) tarafından
ne yaptin konustun mu sonradan
(1,113 puan) tarafından
Tabi gece konustum herkes yatinca ben öyle demedim yani siz oyle getirirseniz kimseden bisey beklemeyelim pahali manasinda dedim diyor
0 oy
(251 puan) tarafından
Alıştırıyorsunuz böyle elin adamlarını sonra hep bana hep bana yüzsüz

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 714 göst.
17 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Glstanbeste (253 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 320 göst.
25 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Glstanbeste (253 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 252 göst.