0 oy
495 göst.
Diğer kategorisinde (1,012 puan) tarafından

Çok iştahsız birisiyim 44 ile hamile kalmıştım. 59 ile doğuma girmiştim. Şuan oğlum 4 buöuk aylık ve ben 50 kiloya kadar düştüm. Süreklide düşüşteyim. Hiç iştahım olmadığı için Sütüm de az oluyor o yğzden mama vermek zorunda da kalıyorum.. Hem sütğm olabilmesi için hemde kilo alabilmek için neler yapabilriim. Basit yoldan çözümğ yok mu bu kilo almanın. Boğaz yok bende iştahlı hiç değiilim çünkü :(

11 Cevaplar

0 oy
(13,717 puan) tarafından

La nasıl iştahın yok?

Canın şuan bisiler cekmiyo mu ya :D

Ben mi oburum

(1,012 puan) tarafından
Ya yeminki çekmiyor :( karnım aç dahi olsa canım bişeyler yemek istemiyor. Gerçekten böyle söyleyince herkesin bi gsribine gidiyor sadece iştwhı olmayanlar anlayabiliyor ne demek istediğimi:( bekarken diyetisyene dahi gittim ama yok olmuyor boğaz olmayınca
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ayyy benimde iştahım kesilse yaaa habire yiyorum offff
(1,012 puan) tarafından
Bugün 3litre su içtim kendimi zorlayarak belki faydası olur diye bilmiyorum inşallah:(
tarafından
Meyvesuyu falanda iç
(1,012 puan) tarafından
Süt yapar mı canım onlar. Komposto hoşaf filan yapmıştım onlardan tüketsem
tarafından
Evet yapar tabii bana kiloda yapıyo onlar :(
(1,012 puan) tarafından
Bebek için kimse laf diyemez kilona canım. En azından bebeğin sütünü içinceye kadar boşver olsun. Sonra nasıl olsa yesikleeine içtiklerine dikkst edersin
0 oy
(253 puan) tarafından

Iştahim şekersemelerim kesilsin diye dua eden bi ben miyim :'(

(1,012 puan) tarafından
Bebeğim olmadan önce bende sıkıntı etmiyordum iştwhsızlığımı ama ben bişey yemedikçe sütümün iyice yetmediğini görüyorum bebeğim de bebim yüzümden aç kalıyor hissine giriyorum. O yüzden bana kilo aldıran ve süt yapan bişey lazım :(
0 oy
tarafından

Şurda bekleyim bende 43kiloyumm:ermm:

(1,012 puan) tarafından
Sütğn oluyor mu canım. İştahsızlığım yüzünden sütüm olmuyor eşim zorla bişeyler yedimeye çalışsada soeun bende boğaz yok . bebeğime üzülüyorum:(
tarafından
Oldu heralde :F 10buçuk aylık 6aya kadar sadece anne sütü aldı mama vermedim hiç Bi ara gece doymuyor diye düşünüp vermeye kalktım sadece 3gece verdim sonra kendisi istemedi şu an 10buçuk aylık hala emiyor
(1,012 puan) tarafından
Peki süt olsun diye bişeyler tükettin mi yada içtin mi canım. Benim ilk 3 gün göğsüm sertti sonra hep yumuşak oldu süt çok olmadı. İlk aydan beri gece mama veriyorum . bu aralar öğlende doymuyor gibi ağlamaya başlayınca iyice moralim bozuldu daha 4 buöyk aylığız çünkü
tarafından
Valla kuzum ne yalan söylüyüm süt olsun diye ekstra bişey yemedim normal yedim ama ben çok yiyorum ne yersem.
Süt arttırmak için rezene çayını öneriyolar bide ben her gene süt içerim bir bardak sanırım oda fyda etti bana Bi dene istersen yağlı sulu yemekler ye soğan ye bol bol
0 oy
tarafından
Yuce Rabbiiimm benim istahimiii alsin sizeee versinnn insaAllaaaah ben oturdugum yerde kilo alıyorummm :(
(1,012 puan) tarafından
Bebeğime süt olarak versin aminnn :( iştahsızlığım yüzünden bebeğime süt olmuyor napcam bilmiyorum süt olması için:(
tarafından
Sivi tuket cok en iyi sut yapan seyy su diyorlarr
(1,012 puan) tarafından
Suyu da içmiyoeum diye bugğn kendi i zorlayarak 3litre su içtim. En azından bari onu yapabiliyim diye. Diğer günlerde de 3litre böyle içecem inşallah. 2 damla fazla gelse oğluma fayda. İniallah artsın oğluma yarasında
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Ben seni çok iyi anlıyorum aynı durumdayım şurada bekliyim belki yardımcı olurlar
(1,012 puan) tarafından
Son 3 4 gündğr kafama taktım açıkcası canım. Benim neden sütüm olmuyor. Kendi iştahsızlığım yüzümden oğluma da zarar veeiyorum diye kendimi suöladım hep. Doğum yaptım 3 4 gün sütüm geldi. Sonrasında göğsüm bidaha hiç dolu dolu sert olmadı hep yumuşak hiç sertleşmiyor süt olmayınca
(9,626 puan) tarafından
Ben hamileyken tika basa yiyodum 20 kilo aldım doğum yaptığım gibi iştahım tekrar hamilelik öncesine döndü hiç bise yiyememeye başladım yani çok ac olayım günlerce bise yemiyim hayatta aklıma gelmez 3 aydır zorla yiyorum kendim içinde değil sırf biraz sütüm olsun diye yiyorum onun dışında iştahım sıfır..hamileyken 1 saat içinde 2 3 ekmek yediğim günleri ağzımın bi dakika boş durmadığı günleri hatırlıyorum ve özlüyorum   bende mama takviyesi yapiyodum 2 gündür rezene çayı içiyorum ve çok şükür göğüslerim doldu sende ondan al istersen
(345 puan) tarafından
Bol bol sivi tuketmeye bak canim kendini stres edersen iyice kesilir sutun bide ne kadar emzirirsen o kadar artar sutun hic takma kafana bi kac gundur benimde azaldi ilk zamanlar emmedi mi akiyordu resmen ama takmamaya calisiyorum stres oldugum zaman azaliyo fark ediyo cunku
(1,012 puan) tarafından
Rezene çayı tğketiyorum aslınsa ara arw içiyordum. Demekki az içmişim ben. Sen gğnde kaç bardak içiyorsun da csnım rezeneden. Ay maşallah inşallah benimde öyle olur canım ya
(9,626 puan) tarafından
İnsallah canim benim sen uzme kendini..ben daha ilk defa kullandım dün ve bugün kullandım aldığım yer sabah akşam iç dedi ama ben 3 öğün içiyorum düzenli kullanırsan  işe yarar inşallah canım
0 oy
tarafından
Hayat ne tuaf kız kardeşim gibisin sende 20 yaşında 40 kilo ye diyoruz yiyemiyorum diyor bizede yeme diyorlar durduramıyoruz kendimizi bol su iç canım hurma incir kuru üzüm tüket kuruyemiş ye hem süt yaparlar hem sütü yaglandırırlar
(1,012 puan) tarafından
Ne ladar yiyecem canım bunlardan. Hurma incir kuru üzümü.(siyah çekirdekli kuru üzümden mi bide). Sütüm yağsız sanırım yaramıyor aynen. Eşimde bu şekilde söylüyor bebek boş emiyor bişey yemediğin için yağsız sütün bişeyler ye artık diye adam yalvarır oldu resmen o hale düştüm: ( anne sütü gibisi yok çünkü
tarafından
Normal sarı üzüm canım
(1,012 puan) tarafından
Tamam canım not aldım bunu. Yarın aldırtmsk için. İniallah faydası olsa keşke de oğluma süt olsa :(
tarafından
Olur Allahın izni ile sen stres yapma çok etkiler sütüne stres
0 oy
tarafından
Sutbolmasibicin corekotlu ayranbic cnm faydası oluyor çok sabah akşam iç bir bardak  hem süt olur hem kalsiyum sen halsiz kalmassin
(1,012 puan) tarafından
Ayranın içine mi çörek otunu atacağım canım. Ne kadar atacağım çörek otundan. Birde çekilmiş olarwk mı taneli olarwk mı çörekotu .. Bu basitmiş hergğn yaparım yeterki faydası olsunda inşallah çok duamı alırsın yeminki
tarafından
Evt oluyor iki sene bile emzirebilirsin çocuğunu.normal taneli çörekotu bir çay kaşığı at iç öyle cigne yut onlarida denenmiş tavsiyeler bunlar
(1,012 puan) tarafından
Yaa geeöekten çok çok teşekkür ederim Allah razı olsun yarın hemen yapacağım bunu. Gğnde sadece 1 bardak mı içecem canım
tarafından
Sabh akşam iç zararı yok  ayran sonuçta
0 oy
(345 puan) tarafından

Kiz ne sanslisin rezene ic hem sut yapar hem istah acar ben dal gibiydim dogumdan sonra doymuyom arkadas ayu gibi oldum :D

(1,012 puan) tarafından
Rezene içiyorum canımda çok fayda göremedim gibi hissettim . yada az mı içiyorum bilmiyorum günde 1 bardak içiyordum bu aralar
(345 puan) tarafından
Ben gunde 2 bardak iciyorum bi ara birakmstm cok istah aciyo diye hemen fark etti sutum azaldi bilmiyorum kisiden kisiye degisiyor mu ama bi de malt icecekleri oluyo arpa suyu onlarda cok sut yapiyo bi dene istersen
0 oy
tarafından

image

image

bak canım bu tarif var burda bir bayan paylaştı gögüslerden süt fışkırcak diye 270 küsür yorumu bak baya kişi olumlu sonuç almış
(1,012 puan) tarafından
Doğru mu ki acaba bu yaa. İşe yarıyor mu ki. Denemekten zarae gelmez gerçi içeeiği bays zenginmiş de. Yalnız elimde olmayan malzemeler var. Alıp denesem bi olur aslında meyvesuyu niyetine gibi içilebilir. Çok teşekkğr ederim canım foroğraf atarak zahmette bulunmuşun Allah razı olsun
0 oy
(591 puan) tarafından
Bende emzeren biriyim canım ve suan su saatte bişeyler yiyorum canım sureklı bıseyler cekıyo 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 156 göst.
21 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 170 göst.
31 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Osaf bugnaz (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 71 göst.
16 Mart 2022 Diğer kategorisinde Azkaban (2,746 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 119 göst.