0 oy
394 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
O kadar biktimki keyfii gezen insanlardan virusu tasiyip duranlardan ben bebegim dogdu dogali evdeyim dogmadan once girmistim zaten bizim hakkimiza girenlere asla hakkimi helal etmiyorim keyfi gezenlere tatile gidenlere belki bunlar yuzunden esim virus kapip ölecek kronik hastaligi var ve calismak zorunda ölürde bebegimizin büyüdugunu goremezse ahım tüm gezip tozanlarin ustune olsun neyse soruma geceyim guvenli bir is fikri olan evde calisma vs veya onlem alan isler esimin calistigi is sagolsun bir masada 10 kisi oturuyolar yemekte mecbur

10 Cevaplar

+1 oy
(4,040 puan) tarafından
Allah yardımcin olsun endişelenmekte haklısın benim kizkardesimin bağışıklığı düşük o yüzden ayrıldi işten ama onun bakacağı kimse yok 

Bu ortamda okullar açılsın diyorlar bı de
-Reklam-
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Yemekte oturmasin canim milletlw, imkani varsa alsin disarda yesin havalar sicak. Patronuna izah edebilir kronik hastaliginin oldugunu, ona gore belki yemek saatini kaydirabilir. Allah kolaylik versin canim endiseni cok cok iyi anliyorum,  ama birazda teslimiyet lazim tedbirin yaninda, olum vakti geldiyse su icerken bile olebilir. Kalbini ferah tut canim
tarafından
Dedim disarda ayri ye diyo olmaz diyo herkez masadayken onada hak veriyorum
(6,978 puan) tarafından
Eainide anlamali tabi, neyse onlemini alsin cok yaklasmasin mesafeli dursun, Allah in izniyle bisey olmaz. Demeai kolay biliyorum, ama artik tebdir bizden takdir Allah tan. Evde bilgisayar başı iş yapabilirse boyle bir ise bakmayi denesin, ne bileyim muhasebe gibi,
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Bende aynen hakkımı helal etmiyorum keyfî gezip tozanlara
0 oy
tarafından
E canım tamam da eşin tek başına otursun yesin. Masadakilere ayıp olmasın diye kendi sağlığını düşünmüyor sende bi sürü insana beddua ediyorsun önce eşin ayrı dursun yani onlara ayıp olmasın ama gezenlere ahım tutsun diyorsun böylede olmaz. 
tarafından
Tutsunnn benim esim mecbur calismaya orda yemeye ama gezenler mecbur degil tutsun insallah tek masa yokmus anlamiyomusunuz buyuk buyuk masalar ayakta ayri elindemi yesin
tarafından
Yani bi kenar köşe elbet vardır tabağını koyacak canı daha kıymetli bence
0 oy
tarafından
Bu kadar beddua etme hiç normal konuşmamıssn insanlar sokaklarda geziyor dolaşıyor bende çok şaşırıyorum bu kadar cesaretli olup başka insanları düşünmemelerini ama bak benim eşimi izne çıkardılar eve para girmiyor iş bulmak çok zor kimse dikkat etmiyor eşin kendini korusun kurallara uyarak ama beddua çift başlıdır etme beddua boşver yavrum 
tarafından
Tamam duzeltcem simdi dogru ya
0 oy
tarafından

Herkes onlemini alip gidiyormus canim  tatile bnm gibi caninizi dusun diyenlerde enerjilerni somuruyormus :D

0 oy
(1,037 puan) tarafından
Valla bende isterim eşim.gitmesin ise birde fabrikada çalışıyo bilgisayar başı 3 kişi var yanın da ama fabrika ortamına gidio gelio ise gitmezse ac kalırız:(
0 oy
(86 puan) tarafından
İnsanlar ne kadar evde tıkılı kalabilir ki napsın bu millet. Zaten aylardır evdeyiz virüsün biteceği yok bitmiyor yıllarca evde mi kalıcaz keyfi gezip tozmamama rağmen beddua etmeni çok saçma buldum. Benimde yakın bir akrabam kronik hasta ve durumu kötüydü. Korona yüzünden aylarca evde kaldı biraz iyileşince temiz hava almak modunu yükseltmek için dağa çıktı gezmek istedi napsın bu insanlar evde dura dura iyice panik atak hastası mı olsun çıksın. Haberlerde korona da korona başka Bi halt yok resmen milletçe psikolojimizi bozmaya çalışıyorlar. İnsanları aşağılayıp demediğini bırakmayanlar özellikle yasaklar kalktığı gibi sahillere aktılar sizin eşinizin de kronik rahatsızlığı olmasaydı siz de eminim ki öyle yapacaktınız. Ailecek gezip tozacak temiz hava almak d vitamini almak için o park senin bu deniz benim gezecektiniz!! Herkesin size empati yapmasını istiyorsanız siz de diğer insanlara beddua edeceğinize empati yapmayı öğrenin.. 
0 oy
tarafından

Kesinlikle sana katılıyorum hergün korkuyla yaşamaya çalışmak çok zor insanlar işin ciddiyetini neden anlamıyolar neden bukadar rahatlar  neye güveniyolar bilmiyorum 

Biz gibilere diycek tek lafım var Allah yardımcımız olsun :'(

0 oy
(2,078 puan) tarafından
Bunu yaşayan bir sen değilsin canım, eşim iş veren 22 kişi çalışıyor, çogu dişarsa maskesiz geziyor ee mecbur çalışmasada olmuyor, bir hayır duası edin bu mubarek günde, beddua ederek bu illet bitmez 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 439 göst.
10 Ağustos 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 349 göst.
21 Aralık 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 450 göst.
11 Mart 2022 Diğer kategorisinde Eda06 (3,739 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 398 göst.