0 oy
4,442 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (133,631 puan) tarafından
Değerli kullanıcılarımız,

Yemek tarifleri ile ilgili her gün onlarca soru geliyor. Ancak içeriği yansıtmadığı için bazı sorular kapatılabiliyor. Hem soruların kapatılmaması hem de diğer kullanıcıların kolayca cevap verebilmesi için başlıkları kurallara uygun bir şekilde yazalım. Ayrıca AŞERENLER GİRMESİN ibaresini kullanmanıza gerek yok. Çünkü bu şekilde yazılınca aşeren arkadaşlar özellikle merak edip daha çok giriyorlar. 

Yapılan yanlışlarla ilgili birkaç örnek verecek olursak:

Bir soru soracaktım aşerenler no. XXX

Aşerenler girmesin yemek tarifi

Hanımlar yemek tarifi

Bir şey soracaktım

(Bu şekilde uygun olmayan soru başlıkları içeriği yansıtmadığı için kapatılabiliyor.)

*Olması gereken örnek başlıklar:

Menemen nasıl yapılır?

Fırında sebze dizmesi nasıl yapılır?

Zeytinyağlı bamya tarifi nasıldır?

Kıymalı patates dolması nasıl yapılmalı?

Patlıcan musakka fırında nasıl yapılır?

Etimek tatlısı tarifi nasıl olmalı?

Sodalı börek nasıl hazırlanır?

( Bu şekilde sorular hem soran için hem de cevap veren için kolaylık sağlayacaktır.)

Bundan sonra yemek tariflerini sorarken yukarıda örneklere göre hazırlamalısınız. Çok zor bir durum değil. Görüşleriniz varsa yorumlara yazabilirsiniz. Hakaret ve kaba sözden kaçınalım. Anlayışınız ve görüşleriniz için şimdiden teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

58 Cevaplar

+30 oy
(9,651 puan) tarafından
Başlığa sadece -yemek tarifi - yazılsa?  Yada katagori seçimi gibi bisi olsa yada yemek postu olduğu başka turlu görülse?  Yada hiç yemek postu olmasa ? Zaten google tumm yemek tarifleri var :)
(6,978 puan) tarafından
Şurda en mantikli yorum galiba seninki, bana gore en azindan en guzel yoeum bu olmus ++++
(1,698 puan) tarafından
Benim akıllı dünürümm :)
(489 puan) tarafından
+++++++
(133,631 puan) tarafından
O şekilde olunca yine herkes asılsız başlıklar koymaya devam ediyor. Ne soracaksa direk yazılacak.
(7,410 puan) tarafından
Guzel fikrine saglik kurgucum... Ama burda onemli olan google amcada daha net  cikmasi simdi yemek adini yazincada nefis yemek tariflerinden sonra burası cikar:D yani tamamen duygusal durum.
-Reklam-
+13 oy
tarafından
Başlıktan yemeğin adını  görüp o yemeği direk canı çekme ihtimali %100.  Siz adını gördüğünüz yemeği yiyemediğiniz için uykularınızdan oldunuz mu ? göğsünüz şişti mi ?

Hiç aklında yokken menemen kelimesini görüp canı hemen çeker, direk yazmak direk akla sokmak demek. Buda bir vebal. Yaşadığım için bu şekilde anlatıyorum. 
(3,535 puan) tarafından
+++++++  Anlamadıkları nokta ne biliyor musun? Tv lokanta vs diyorlar ya onlar senin hamile olup olmamanı umursamaz ama bir hamile başka bir hamileyi umursamalı benim canım çekerse onun da çeker demeli bunu düşünmüyorlar işte tv de ya da dışarda gördüğü şeyi aşermesi beni ilgilendirmez ama benim yaptığım bir şeyi buraya atmam ve onu da benim gibi bir hamilenin aşermesi beni ilgilendirir ben neden vebal alayım?
tarafından
Arkadaşın kategori fikri mantıklı olmuş o şekilde devam eder artık orta yol bulunmuş oldu. Yani Bi uygulama yapıyorsan ve bunu yönetiyorsan her fikre hitap etmek durumundasın.
(403 puan) tarafından
Yani ben hamileyken bile reklmlari atliyordm nekadr sacma.sanki yemk tarifi programi da burası açık açık yazmalarini bekliyorlar ozamn ayri kategori yap milletide ugrastrma bukadr.iyice sacmaladilar yani.lokantayms sanki herks hergn lokantann önünden geciyor.herks tv izliyor her dakka ben tv ye bakmm bile genelde baktgm zamnda esim evde yokken hemn degisiyordm reklami hamilelkte insann cani gercktn o an çekiyor
tarafından
Bizde de Tv  yok izlemiyoruz. Sırf hamile iken YouTube gördüğüm Bi kaç video yüzünden neler çektim artık izlemiyorum
(13,693 puan) tarafından
Limon limon..
Limon için ağladım ben .
Bu limon için.

Anlamayacaklar..
+11 oy
(1,698 puan) tarafından
Ama o zaman başlıktan yemek ismi gözüküyor canı çeken olursa diye aşeren girmesin yazıyoruz
Tamam işte, nasıl yemek çıkınca kanal değiştiriyorsanız, burada yemekle ilgili soruyu geçebilirsiniz. Bakmak zorunda değilsiniz. En azından Facebook, TV gibi görsel olmuyor başlıkta.
(1,008 puan) tarafından
başlıkta okuduktan sonra mi ? İlginç
(132 puan) tarafından
Sohbet bölümü diyorsun da sohbet olsun diye mi tarif sorulur yoksa gerçekten tarif için mi sorulur?burda sorarsın 5-6 cevap alırsın buraya soracağına aç internetten bak bir sürü tarif bulursun kardeşim burada hamileler ve emzirenler var biraz düşünceli olmak gerek.
(48,660 puan) tarafından
bilgi almak icin sorulur nette her tarif tutmuyo bazen
(10,339 puan) tarafından
Adını görünce canı çekecek öneri istemişsiniz ama öneriler size makul gelmıyor ki ısrarla bu şekilde açın diyorsunuz. Yemek tarifi denilse bence yeterli olur. Ya da aslında tarif için de ayrı bölüm açılabilir
+6 oy
(25,224 puan) tarafından
Emredersin komutanım :D ben şimdi etli yaprak sarma nasıl yapılır yazsam başlığa benim ağzımı gözümü dağıtırlar yaa aşerdik diye :Dddd
Lokantada yemek yerken biri sizi görse o yemek size hastalık olarak geri dönüyor mu? Ya da piknik yaparken görenler.
(25,224 puan) tarafından
Admin soracagım soruyu sormuş
tarafından
Batıl inanc hastalık olarak döner felan
(1,037 puan) tarafından
Ağzına sağlık admincim :) alla alla demiştim.biran
(3,136 puan) tarafından
Ona bakarsan canım Burda bir tek aşerdikleri için değil herşeye laf söylüyorlar. Ağız göz dağıtmaya kalp kırmaya karşısındakini anlamadan yargılamaya meraklı insan çok. Admine de katılıyorum
+6 oy
(1,785 puan) tarafından
Ben yemek postlarindan falan degilde bu kadar kuraldan çok sıkıldım bi post açacak zaman sunu mu yazsam icerigi açıklar bunu mu yazsam açıklar diye arafta kalıyorum çünkü hic anlam veremediğim postlar kapatılıyor. Örnek veriyorum uygulamadan;

Kullanicilarimizin biri oluşumun odasini paylaşıyorum kızlar yazmis post kapanmis.. Ee yani bunda anlamayacak ne var ki icerigi özetleyecek şekilde olmalı diye kapatıyorsunuz? Oglusumun odası deyince herhalde biz patlican musakka anlamiyoruz kadin çocuğun odasini atacak iste. Daha bunun gibi birsuru mantik dişi olaylar oluyor. Bu kadar sikmazsaniz bizleri herkes daha mutlu olacak teşekkürler......
Olumsuz örnekleri yukarıda verdim. Olması gerekeni de. Çok mu zor sizce?
(891 puan) tarafından
Aynen cok doğru  katiliyorum artk kapanacak diye post acmktan cekiniyorum
(5,376 puan) tarafından
Vallahi çok doğru resmen soruyu başlığa yazmamız isteniyo
+5 oy
(8,081 puan) tarafından
Keşke bu kadar küçük şeylere takılmak yerine şu reklamlara bir çözüm bulunabilse☺
tarafından
Köy bulalım sonra bari ikboşum :)))
(48,660 puan) tarafından
ben baska koyde takılıyodum bu porgramdan önce sohbet kismi kapandi sapiklar yüzünden ☺️
tarafından
Hm anladım canım bak başka yokmuş en iyisi bu köyde kalalım biri bize bi köy inşa edene kadar :D
(48,660 puan) tarafından
☺️ hamile kaldigimda iki program indirmistim onun sohbet kismi cok belliydi ordaydim hep hemen gormustum. bu programınkini hastane cantasi hazirlarken kesfetmistim orasi kapaninca burda aktif oldum ☺️
tarafından
Hm anladım canım bende hamilelikte uygulamayı kullandım ama sohbet bölümüne katılmadım hiç yeni 2 aydır fln kayıt oldum
+4 oy
(9,651 puan) tarafından
Ornek basliklardaki yemekler aciktirdi :) 
(2,613 puan) tarafından
Haahahhh al sana admin biri aşerdi simdiden :Ddd
(9,651 puan) tarafından
Yok ben kronik acim:D
(2,613 puan) tarafından
Sjsjsj:)
(1,011 puan) tarafından
Hamile  olmadığım halde başlıktaki yemekleri benim bile canım çekti ha çocuk emziriyorum bide:) valla bence böyle daha çok can çeker ya kul hakkına girilir keşke böyle olmasaydı
(10,411 puan) tarafından
Benide açıktırdi
+3 oy
(2,768 puan) tarafından

Aşeren girmesin yazisi olmayinca bazi şahsına münasırlar hemen lincliyodu iyi oldu :D

tarafından
Seni linclemeye geldim "D napıyon kiiizzzzz ömrümün baharı
(2,768 puan) tarafından
Yaa bitanem nerelerdesiiin ? Hic girmiyosun iyiyim hamileyim :D senin prenseslerin nasil
tarafından
Annnaaaaaaaa ay çok sevindim maşallah sübhanallah rabbim sağ salim kucağına aldirsin inşallah kuzum benim ya ") iyiyiz şükür canım çocuk büyütmeye devamke "D küçük kızım yürümeye başladı evde terör estiriyor büyük desen zaten artık onu öyle kabul ettim kendine hür evde bağımsız takılıyor bende başımda huni yaşasın delirdim diye halay cekiyorum "D hahaha senin minnakin cinsiyeti belli mi ne kadarlık gebesin benim güllü lokumunda büyümüştür ki nasıl ballanmistir o şimdi ha
(2,768 puan) tarafından
Anaa yerim onu o bile büyüdü yuruyo haaa burada kucucuk resimlerini atiyodun :) ayy kuzum 12 haftalik olucak 1 hafta sonra kontrolüm var belli olurmu acabaa bıilmiyorum cokta merak ediyorum ☺ Elif zumra neler yapiyo teyzesii 17 aylik olucak kuzum anniii diyen evin icinde gezip aynı seninkiler gibi terör estiiriyor :))
tarafından
Oy kurban olsun teyzesi maşallah ")
Küçüğün cinsiyetine daha erkenmis canım ama nasip eğer pozisyonu gu zel olursa anlar belki doktor "D hayirlsii olsun bakalım rabbim azadan noksansız akıllı fikirli dinli imanlı evlatlar nasip etsin Inşallah
+3 oy
(2,891 puan) tarafından
Hamileyim Hatta ilk hamileliğimde de buradaydım ama şu Aşeren girme postları ve Aşeren girme yazmak zorunda olmak beni hep sıkmıştır aşerme konusu bayanlar tarafından çok abartılıyor Hayır çok başıma gelmese bilmeden konuşmayayım derim Ama aşerme konusu öyle gördüm canım çekti ismini Okudum canım çekti demek değildir abartmaya gerek yok başla yemek ismi yazarken bile linç yiyenler gördüm günlük hayatımızda eşlerimizden ve ailelerimizden görmediğimiz hassasiyeti buradaki insanlardan yabancılardan beklemenin manası nedir? Örnek vereyim Çok sevgili Kaynanam ben 3 aylık hamileyken  misafirliğe gittiği yerde ki dolu dolu Sofranın resmini çekip bana atıyordu bilinçli olarak canı çeksin diye değil ki burada bir iki yemek ismi okumuşum da canım çekecekmiş de bu ne hassasiyet?  yemek tarifi sorulabilir ama zırt pırt yaptığı her şeyin resmini çekip atanlardan da ben rahatsızım mesela 40 yılda yapılmamış bir şey denersin atarsın ya da ilk defa bir şey yaparsın nasıl olmuş diye sorarsın ama burada bakkaldan aldığı cipsi kolayı dahi paylaşan var o da bana doğru gelmiyor
+2 oy
(1,008 puan) tarafından
bence bu daha yanlis ben hamieyim aseren girmesin yazinca özellikle girmiyorum ki durduk yere birseyle ugrasmiyayim diye hamilelerin günahını almaya gerek.yok var olan yapar alir ama o an imkani olmayanda olur b3nce yanlis başlık bu sizinki 
TV de görünce ne yapıyorsunuz?
(3,535 puan) tarafından
Önemli olan bi hamilenin hamileyi düşünmesi tv yada dışarısı düşünmez ama hamile hamilenin halinden anlar admin bu düşüncede olanları çok saçma buluyorum.
+2 oy
(233 puan) tarafından
Ne kadar abartmissiniz ya yok canı çekermiş bu insan hiç mi dışarı çıkmıyor hiç mi TV izlemiyor hiç mi sosyal medya kullanmıyor ozmn canı çekiyor diye hiç TV ye bakmasın markete girmesin dışarı çıkmasın lokantalar kapatılsın ozmn bence bazılarınız çok abartmış admin sonuna kadar haklı 
+2 oy
(418 puan) tarafından
Admin haklı. Çok daha iyi olur. Aşeren no, aşeren cıs gibi saçma baslıklardan kurtulmuş oluruz. 36. Haftalık hamileyim hiç de yemek isminden aşermedim bu güne kadar, ki zaten googledan yemek tarifi de bakıyoruz hepimiz. Instagram falan zaten yemek resimleriyle dolu burda başliktan mı canınız çekecek..
(1,008 puan) tarafından
Google de yapmayı düşündüğümüz şeye bakıyoruz arada fark var burda olmadik.saatte olmadik  tarifi gorme şansımız cok fazla olan var olmayan var veya hasta yapacak hali yok
+1 oy
(1,793 puan) tarafından
Bence daha mantıklı olmuş çünkü bir hamis olarak Aseren girme yazan tüm postlara girip bakıyordum ☺️
+1 oy
(15,658 puan) tarafından
Teşekkür ederim admin soruyu kapatınca ee ne yazalım başlığa diye cemkirenler umarım açıklayıcı olmuştur. Başlık bulmak o kadar da zor olmasa gerek ☺
(7,410 puan) tarafından
Benim bildiğim kopekler cemkirir. Insanlara bu kelimeyi söylenmesini hic hos bulmam. Sanada yakıştıramadım dogrusu. Admine hanimin yorumlari zaten sok edici. Sizlerinde bu uslupte olmasi hos gelmedi.
Su ana kadar cok abartıyorlar baslik konusunu demistim.ama bence haklilarmis. Alt tarafı bos zamanlarimizda vakit gecirdigimiz uygulama saniyordum ama sanki nazi kampi olmus...
+1 oy
(13,849 puan) tarafından

Yemek tarifi yerine linç yiyoruz o zaman :)

tarafından
Ahahahah kiz Allah seni yaa
Sosyal medyada görünce telefonu kırmıyorlarsa size de birşey yapamazlar :)
+1 oy
(2,613 puan) tarafından
Kusura bakma admincigim bide tarif verseydin

Insanlar daha çok aşerir bole olursa ben hamile degilim ama benim bile bazen cnm cekiyo en iyisi uyarmak aseren girmesin diye kendini bilen girmez zaten

Tabi şaka olsun diye aseren girmesin yazanlari diyemem 
(48,660 puan) tarafından
☺️☺️☺️☺️
+1 oy
(27,348 puan) tarafından

Bencede gerekli olan bu yemek konularinda aseren bile merak edip çoğu zaman giriyor.

Tissikkurler.

+1 oy
(1,326 puan) tarafından
Burda neden tarif isterler anlamis degilim google de hersey var zatrn. Ac bak yap
(7,190 puan) tarafından
Aynen sacmalardan secmeler hamile ve emzirenlerin olduğu bir platformd yemek tarifleri yasaklanmalı iken iyice çıplak hale getiriliyor çok gereksiz.  Google de istemediğin kadar tarif var.  Ben TV izlemiyorum orda da var diyen admin inşallah buna da yazmazsin orda da var diye
(1,326 puan) tarafından
Ayenn sacmalik isteyen acsin baksin
+1 oy
(132 puan) tarafından

Neden buraya soruluyor ki internette herşey var istemediğiniz kadar tarifler var internetten araştırılsın daha iyi burda bir sürü hamile emziren var bence burda tarif sorulmamali!

(7,190 puan) tarafından
Soranlarin akıl tutulması işte
+1 oy
(2,267 puan) tarafından
Bu kadar baskıcı yaklaşım tıklanma içinse herkes uygulamadan soğumaya başladı bilin istedim.

İlgili sorular

+1 oy
22 cevap 728 göst.
0 oy
12 cevap 557 göst.
0 oy
8 cevap 295 göst.
19 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,481 soru

11,360,180 cevap

34,838 kullanıcı

...