0 oy
486 göst.
Diğer kategorisinde (277 puan) tarafından
Slm hanimlar bebegimin yanaklarında boynunda sivilce gibi şeyler çıkmış pütür pütür olmuş dokunduğumda hissediyorum. Kaynanam ay başi olan biri çocuğa bakarsa çıkar diyor.bana saçma geliyor.sizce var mi böyle bişey  

11 Cevaplar

0 oy
(581 puan) tarafından
Canım bebeğin isilik olmuş. Öyle dediklerini bende duydum bilmiyorum gercekmi
(581 puan) tarafından
Canım bebeğini çok mu sıcakta bırakıyosun?
(277 puan) tarafından
Bilmiyorum ki aslında çok da sıcakta bırakmıyorum.aksamlari açıyoruz doğalgazı.ilk bebeğim olduğu için tam ayarlaamıyorum sıcakla soğuğu.hastalanir diye korkuyorum bazen iki kat giydiriyorum.
(581 puan) tarafından
Canım çok sıcak olduğu için olur o üstüne zaten bahtaniye atiyosun ya yatarken falan öyle kalın giydirme.
(277 puan) tarafından
Bazen sık uyanıyor ayaklarıyla üstünü açıyor.demek ki sıcaktan yapıyor.sagol canım daha dikkat edicem
(581 puan) tarafından
Bebekler fazla sıcakta durmaz canım. ❤
-Reklam-
0 oy
(327 puan) tarafından
Benim bildiğimde annenin sütü yaramış derler cocuk oyle olunca inanma yahuuu hurafe
(277 puan) tarafından
Eşim de bana kızıyor.ne yapayım dedim eve gelene ay başi olup olmadığını mi sorayım .annesi ne demişse benimkini de inandırmış bu sacmaliklara
tarafından
Gelenlere sor olmuyo derse inanma ac bakcam de :DDD
(277 puan) tarafından
:D tepemi attiracaklar sonunda öyle yapicam
0 oy
(145 puan) tarafından
Bende duydum onu. Hurafe diyorum ama bi yanimda olabilir diyo :D
(277 puan) tarafından
Kız ne yapalım adet olanı nerden bilelim alnına mi yazıyor. Hurafe ya inanmak istemiyorum
(145 puan) tarafından
Ben bebek gormeye gitcektim annem gondermemisti hastasin gitme cocukta isilik atar diye :D kiz faha cok hurafeler var. Dogum yaparken saclarini yuzune surersen yuzundeki butun lekeler gidiyomus falan :D:D
(256 puan) tarafından
Bende duydum benim cocuklardada oluyordu yuzunde arkadaslarim gelmedi hic bu cicugumda kaynanamda cok kizardi otekilerde hasta biri bakmasin diye nerden bilecez ki kizimin yuzunde de olmadi  gelenler hasta degildi demekki namaz kiliyolardi cunku o saclari yuze surme hikayesi yanlis bence ben yaptim gecmedi yuzumdekiler
0 oy
(545 puan) tarafından
Yok oyle bisi canim batil inanc yeni doganlarda hep olur oyle yada cok opuluosa ondanda olur
0 oy
(1,397 puan) tarafından
Yok cnm ya isiliktir o:)
0 oy
tarafından
Öyle diyorlar ama doktorlar, hemşireler en yakın refakatçimiz yani olabilir durumda herkes.. Bence çoğu bebekte olan bişey benim oğlumdada vardı. Çokta şey yapmamak lazım geçiyor bi kaç haftaya
0 oy
tarafından
Ayy yok artık ya millet neler üretiyor yaaa allahım ya rabbim inanma böyle saçma şeylere 
0 oy
(571 puan) tarafından
Evet canim cogusu gerçek Bn bakmıştım öyle yeni doğan bebeğe 40 çıkmadan bakılırsa ay basiyken çıkıyor kardeşim doğarken çok bakıyordum yüzünde ertesi gün Pütür Pütür şeyler çıkıyordu ama dayanamiyordum sevip opmeye
(277 puan) tarafından
Benim 40 cıktı canım iki aylik oluyoruz ayın 22 sinde.
(571 puan) tarafından
Ozaman öpmek ten de olabilir cilt hemen tahriş olabiliyor
0 oy
(76 puan) tarafından
Benim kiziminda olmuştu baba amca bıyıklı galiba dedi doktor cildi hassas olduğu için opmekten oluyomus
(277 puan) tarafından
Eşim öpüyor bezen.diyorum sakalın batıyor o hala annesinin dediğine inanıyor
0 oy
tarafından
Benim de kayinvalidem oyle der ama sacma geliyo bana bnce sicaltan siislik olmustur cnm
(277 puan) tarafından
Ah şu kayinvalideler varya. Daha neler duyacağız kim bilir
0 oy
(1,567 puan) tarafından
Kesinlikle hurafe . Benim kizimda da oldu aynisini dediler bekliyoruz gececek diye . Kizimin yuzu oldu kabuk kipkirmizi. Doktora götürdük seboreik egzama yani konak hem sacinda hem yuzunde yani konagin yuzu tutan cinsindenmis.
(277 puan) tarafından
Acaba benim  kızında mi öyle ya korktum şimdi
(1,567 puan) tarafından
Insallah değildir canim. Oyleyse bile kremi var  suruyosun hemen geciyo ilerlemeden gotur doktora. Insallah isinin ehli bi dr denk gelsin amiin. Çünkü 2 dr gordu devlette alerji toksik eritem dediler daha yeniyken buyuklerde adetli biri bakmis dedi bekledik ozele kontrole goturduk Allah razi olsun doktorumuzdann cok iyi ve tecrubeli hemen anladi.
(1,567 puan) tarafından
Hatta 3 dr gordu devlette biri de atopik egzama dedi.
(277 puan) tarafından
Inşallah değildir canım. En ıyisi götüreyim doktora. Çok sağol
(1,567 puan) tarafından
Gotur tabiki canim. Insallah degildir. Basit biseydir insallah  ama ilerlemesin . Sen tedbirini almis olursun.

İlgili sorular

0 oy
33 cevap 593 göst.
9 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 363 göst.
22 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nur343746 (85 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 125 göst.
22 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nur343746 (85 puan) tarafından soruldu
+1 oy
23 cevap 599 göst.
17 Şubat 2024 Aile kategorisinde Etkiye tepki (555 puan) tarafından soruldu

378,451 soru

11,328,037 cevap

34,783 kullanıcı

...