0 oy
1,815 göst.
Diğer kategorisinde (193 puan) tarafından
Çok şey yaşadım çok zor günler geçirdim. Eşim ne zaman bir tartışma olsa ailesinin yanında. Param vardı eşime Ankaraya yada Eskişehire gidelim dedim götürmedi. Kaç gündür kız kardeşleri ile geziyor bugün hastane randevum vardı hastaneye götürdü hastanenin ortasında bana bağırıp çağırdı. Kız kardeşinin işi varmış bugün hastaneye gitmem şartmiymiş 30 haftalık hamileyim bununla 3 kez ancak gittim. Senin yüzünden gezemiyorum ben hizmetçimiyim senin peşinden gezeceğim bin dolmuşa kendin git dedi bana. Sonuçlarımi gösterecektim bekle 10 dakika dedim ben sigara içmeye gidiyorum bekleyemem dedi bende sonuçları yırtıp çıktım arkamdan bağırdı gel göster diye bende yırtım sonuçları dedim. Hastaneden bağıra çağıra çıktı. Bana gelince hep böyle arkandan gezemem benim 1 tane arkadaşım yok ki yanıma alıp gezeyim kimsem de yok mecburum tek gitsem kaynanam laf ediyor bu kez. Kadın kısmı tek gezmez diye. Neyse eve geldik kaynanamla aynı evde yaşıyorum onun yanında bana bağırdı beni suçladı neymiş durup dururken sonuçları yırtıp hastaneyi terk etmişim. Kaynanami markete götürdü ondan sonra arabada ne dediyse kaynanam evde üstüme geldi. Kızım 3 aylıkken doktor kalbinde büyüme var dedi ankaraya sevk etti ben çok ağladım o gün neyse ankaraya gittik sonuçlar temiz çıktı. Kaynanam ta onu başıma kakiyo sen durup dururken bizi masrafa soktun 3 aylık kızı ankaraya götürdün diyo bağıra çağıra Ankara bize 55 kilometre ve devlet hastanesine gitmiştik. Bana bağırdı bende kaynanama sesimi yükseltip sesini kes bana bağırma dedi saygısız dedi. Oğluma tasma takmışsın dedi köpek gibi kullanıyorsun dedi. Eşimde şoför şehirler arası gidip bir daha gelmicem dedi ne halin varsa gör dedi. Ankaraya gittiğimiz gün araba 50 TL yakmıştı kızıma. Doğumundan sonra çekip gitmeyi düşünüyorum doğacak çocuğumuda bırakacağım beni linç etmeyin lütfen beni anlayın annem yok babam yok babanneme amcam bakıyor onların yanında kalcam çocuklarimi kabul etmezler. Ayrı eve çıksam çocuklarıma mi bakcam yoksa çalışcam mi? İkiside küçük bir annem olsa baksa asla bırakmam şuan bile içim içimi yiyor. Bakıp bakıp ağlıyorum kızıma ama beni anlayın çok üstüme geliyorlar köpek gibi kullanıyorlar Kocam olacak insan da beni ailesine kötülüyor babanneme amcalarima durup dururken küfür ediyor çocuklarım için Altan almaya çalışıyorum ama akıl sağlığım yerinde değil gittikçe deliriyorum kendi kendime ağlıyorum konuşuyorum zoruma gidiyor. 

45 Cevaplar

0 oy
(5,311 puan) tarafından
Kuzum ıntsagramda pauv var ona yaz o sana getek bütün yardımı sağlar kadınalrın arkasında durur 
-Reklam-
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Okurken boğazım düğümlendi ablamı gördüm sende  dava aç bişey yap yetkili Bi yere başvur ama bırakma ne olur onları öksüz bırakma boynu bükük bırakma bak annen baban yokmuş  annesizligin ne olduğu en iyi sen anlarsın onları annesiz birakma
0 oy
(1,565 puan) tarafından
Evlatlarıni o pisliklerin eline bırakma cnm senin acıni o masumlardan çıkarırlar onlari büyütüp köle niyetine kullanırlar gidiyosan al yavrularını ben kendi yavrumdan ayrılmayi hayal ettim içim parçalndı hayali bile kötü idare eder bakarsın emin ol senden kötü olanlar senin gibi olupta yavrularını öyle zorluklarla büyutenler varki Allaha dua et sığın umudunu kaybetme onları bırakıp gittiğınde daha kötü olursun aklini kaybeder sokaklara düşersin yapma sakin Allah büyüktür güçlü dur emin ol üsyesinden gelceksin sen annesin 
0 oy
(381 puan) tarafından
Cocuklarını asla bırakma unutma onları doğurur ken cektiğin acıyı kimse onlar İcin ne  acı ceker nede senin  gibi bakar annesin sen bir kuru ekmek yiyeceksen de onlarla ye
0 oy
(4,666 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canim. Cocuklarını bıkma ilerde pişman olursun Rabbim esinede akil ve vicdan versin 
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Kaynanan magarada yasiyo galiba o esine de Allah akil versin evlendigini algilamamis daha
0 oy
(415 puan) tarafından
Tmm çok şey yaşamışsın yaşıyorsun da ama evlat bırakılmaz ne olursa olsun yanlış düşünüyorsun 50 bin tl  var diyorsun sakarya gbi yerlerde evler ucuz bi isde  bulursun kendine yaprsn  bnce paranda var Rabbim hayrli bi kapı acar bakıcı yatılı kalmayack  ya belirli bi ücret dersin krese gonderirsn az daha büyüdüklerinde cocuklarn yoksa sendn nefret eder
(193 puan) tarafından
Var evet 50 bin TL neye yetecek kiralar ucuz olsa bile dogalgaz elektrik su mutfak masrafı bakıcı parası çocuklarımın bezi ihtiyacı söyle nolur varda ben mi esirgiyorum?
(415 puan) tarafından
Valla bacım var bunlar evet ama sen o adamdan ayrılınca mecbur tazminat verecek sana ne olursa olsun evlat biraklmz  yaa nsl dayancan  buna esirgemiyorsun  ama çok çabuk vazgeçirsun  kendini kurtarmaya bakıyorsun doğru yapmıyorsun
0 oy
tarafından
Bacim öncelikle allah yar ve yardimcin olsun kesinlikle seni yargılamak icin vermiyorum bu cevabi ama buyuk konusmayim allah kimsenin basina vermesin ama çocuklarımı hayatta bırakıpta gitmem onların bana ihtiyaci var bebegin cok kucukmus birde doğurayım onu da birakacam demissin içim parcalandi inan ama beni o evde öldürürlerse sesim cikmaz hic degilse evlatlarım büyüyünce annem bziim icin dayanmis sabretmiş desin bizi birakip terk edip gitti demesin sabret ve allaha sigin rabbim esine hidayet nasip etsin insallh 
0 oy
tarafından

Karısının ihtiyacını karşılamak karısını hastanede tek bırakmamak köpeklik miymis bu ne ya böyle tabiki de gidicek seninle sen tek başına mı kurdun bu yuvayı o zaman niye evlendirmis oğlunu tabiki de gelicek tabiki de koşacak gerekirse bekleyecek bu ne böyle ne sanıyolar kendilerini 

Kadın sığınma nasıl almıyomus çocuklarını çocukları anneye veriyolar sakın bırakma çocuklarını iyi araştır 
0 oy
(10,339 puan) tarafından
Senden nefret eden evlatların olacak çünkü sana ihtiyacı varken onları terk etmiş olacaksın bu düzeltilebilir bir şey değil. Açıklaması hiçbir literatürde yok. Yıllar sonra evladım diye kapılarına düşünce anlarsın dediğimi. Evlat senin evladın onlara bakmak manevi olarak anne olarak yanlarında olmak zorundasın. Hayal Et bi doğan kuzun kokunu aramayacak mu şu an ben bile ağlıyorum düşüncesi dahi korkunç. Alacaksan onları da al yanına. Eziyet görmen yavruna hasret kalman hangisi bir düşün ya. Bir de param var demişsin Allah yardım eder boynu büküğe. Ay cidden sinirim bozuldu ağlıyorum ya
0 oy
tarafından
Kesinlikle bırakma yavrunu sana bunları yapan bebeğe neler yapmaz iki gün sonra başkasına anne derse senin için yanar bırakma yavrunu o kadar param varmış bosevr al yavrunu yeni bı hayat kur
0 oy
(60 puan) tarafından
allah yardimcin olsun canim buna es denilmez keşke 2 ci cocuk olmadan çekip gitseydin insan bazı şeyleri sineye çeker de bukadar da olmaz bence ayrıl yorumlarda yazılanı yap evlatlarını bırakma canından vazgeç onlardan vazgeçme onların sana ihtiyaçları var sana boyle yapan çocuklarına neler yapmaz baksana ankaraya götürdün diye lafıni yapmis onun torunu nasil baksin onlara bence git dilencilik yap yinede evlatlarini bırakma 
0 oy
(1,291 puan) tarafından
Ne saçmalıyor sun sen ya hiç çocuklar bırakılır mı git kadın sığınma evinde kal sanıyor musun sana muhtaç küçücük bebeği onlara bırakınca çok mutlu olacaksın hiç üzüntü olmayacak tam tersi daha da çok üzüleceksin ben bırakma çocuklarını derim
(1,291 puan) tarafından
Darp raporu istiyor diyorsun onlar yakında darp da eder seni hemen git al bir tane rapor
0 oy
(1,908 puan) tarafından
canım valla o parayla kiraya girip çok rahat gecinirsin isede girersin bakiciyi da illa asgari ücret li değil yakın tanidgn biri yokmu parayla bakcqk benim çevremde bile ucuza bakan var yani o kadar para her türlü yeter tutumlu olursan ilerde üstüne katıp ev de alirsn bir artı bir tutsan yeter zaten ama kocan sorunlu bı tipse bunları yapmadan önce koruma kararı falan cikartman lazım 
(193 puan) tarafından
Kimsem yok olsa zaten böyle olur muydum çocuklarımı bırakacak kadar vicdansız değilim ben çocuklarım için ölürüm kızım ağlamadan kucağıma alır gezdiririm sırf göz yaşı akmasın diye
(1,908 puan) tarafından
seni çok iyi anlıyorum o zaman sabret biraz daha birikim yap gizli de tut birikimini kimseye asla verme de söyleme de çocukların için biraz sabret birikimini yükselt bende boşanmış bı anne babanın çocuğuyum annem bize bakmak yerine gidip evlendi bizi de istemedi babam desen dövüyordu habire anneme kaçtım orda da batyrsn büyüdükçe erkenden evlendim kendim evlenmeyi seçtim ama ailem arkamda olsa asla bu kadar erken evlenip kendimi ezdirmezdim
0 oy
tarafından
Yazdıklarını okuyunca bir arkadaşım var iki kardeşler anneleri çok küçükken terk edip gitmiş aklıma onlar geldi. Babası çok içen bir tipti niyesini nasılını bilmem ama muhtemelen anneleri bu yüzden gitmiş olmalı. Daha sonra anneleri çocuklarını bulup konuşmak istedi ama çocukları annelerini istemediler. Bu annesinin penceresi ve o kadar berbat bir çocukluk geçirmişler ki ergenlikte zaten bunu gayet net görebiliyordum. Gerçekten kötü bir babaannesi, halaları vardı. O kızın ve kardeşinin çektikleri gerçekten Allah bilir cinstendi. Karşısına çıkan adamlarda berbattı. Geçen yıl atandı kendim atanmış kadar sevindim şimdi birisiyle nişanlandı. Onun hikayesi güçlü olmak zorunda kalması bazen boyundan büyük acıları kaldırması hep dramatik gelir bana. Annesi olmayanın babası hiç olmaz bunu aklından çıkarma. Gideceksen sığınma evine falan git bebeğin toparlayana kadar bir çözüm bulabilirsin.
0 oy
(85 puan) tarafından
InsaAllah evlatlarini  birakmamissindir benim annemde  amcamlardan babamda days I yrdi iftira attilar  annem bsns hamileyken  cani donma  cekmis kaynanam da varmis ama o yemedim diye  cope dokmus  annemi saclarindan tutup  yerde surukluyordu  suan 45 yasinda anem  hayal azindan tutuo  ceker  namusuna kadarhakaret eder yengemler  yani annesin eltisi  surekli annemi  eziklerler  babam annemi defalarca aldstii  bizde sahit olduk  babamin annesinede  babasinada  annem hastalaninca bakti yikadi  snnesink  sirf bizim icin dayandi  bu zulme  biz savrulmayalim  diye  annem hep diger dunya var diyor  Sen dshs zulum  silence gormemissin  haline surer senden daha kotu durumda olanlari  dusun  Ben bebekken  babam duvar atmis  beni sirf agladm  diye kalin varsa sakin evlatlarini  birakma o swbilere  acidim  esin boyle biriyse  sende gitme biyere esinin  nefret ettigim seyleri yapma evladin  icin  Ben 3 yildir  evliyim dogru duzgun gezmeye bile gitmedim  esim cok calisiyor ikimizinde kimsesi yok  1 bebegim var esimle mutkuyum sukur benimde arkadasim yok  olmasinda  evladim yeter sakin o bebkleri birakma  vebalini  odiyemezsin  yazik o masumlara 
0 oy
(868 puan) tarafından
Yalan yalan şeyler madem öyleydi niye 2. Yaptın.. Sizin psikolojilerde çocuk yaparken sağlam, çocuk olunca bozuluyor.
tarafından
Eski post ayrıca kimseyi yargılama kocası olacak adam ve ailesi kızı mahvetmis düşüncesi zaten normal değil ve psikolojisi bozulmuş hamileyken insan daha saçma düşüncelere giriyor musluman anne bir muslumana yargılamak yakışmaz böyle tok tok konuşma lutfen
0 oy
tarafından
Seni yargılamak kimseye düşmez bacım Allah yardımcın olsun eşinin sana ettiği eziyetleri gizliden videoya al veya yazışmaları vs sakla gizliden sonra onları mahkemeye sun tazminat al maddi manevi. Böyle olmaz yenidoğan bebeğinin sana ihtiyacı olacak onu öylece bırakmasın sen çünkü şuan psikolojik olarak çöktüğün için öyle düşünüyorsun ama onun sana ihtiyacı var bu dediğimi yap madem maddi durum yok çalışacak halin yok essek gibi bakacak o kocan olacak serefsizzz size. 
(11,505 puan) tarafından
Evini ayirmis galiba canum diger postlarina baktim da inşallah mutludur
0 oy
tarafından
Ahh ahh kardeşim niye ikinci çocuğu yaptın o çocuğa yazık değil mi madem huyunu biliyorsun sizden çok çocuklara üzüldüm. En çok onlar etkileniyorlar. Ne diyeyim Allah yardımcın olsun ins 
0 oy
(175 puan) tarafından
Benim anlamadigim senin cocuklarin esininde cocuklarin deyilmi.bu nasil sorumsuzluk bu nasil babalik.Insan yavrusu icin dunyanin bir ucuna gider.

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 683 göst.
17 Nisan 2024 Aile kategorisinde Powerpufff (84 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 414 göst.
17 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,037 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 662 göst.
25 Mart 2023 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,877 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 224 göst.
10 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Hayal53 (380 puan) tarafından soruldu

379,479 soru

11,359,844 cevap

34,838 kullanıcı

...