0 oy
992 göst.
Diğer kategorisinde (347 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Ablam  dul yani kocasından ayrilmis sevgilisiyle  yatmış şuan gebe babamlarda  kalıyor bna dediki annemlere deme bebeginin  üzerine  yemin et diye sonra sana söylerim dedi bnde ettim oda dedi iste sevgilimle  ciddi dusunuyoruz  birlikte yatiyoz  hep şuan hamileyim  falan benim üzerime  resmen kaynar sullar  döküldü  bide iki çocuk annesi adamın altına  yatmış  bna soyledi  moralim  çok bozuk çok sınırlı öfkeliyim  ona boyle bisey nasil yapar insan ciddi dusunse  dahi sozlun degil nisanlin  degil nasil altına yatarsin  falan istahimda  kesildi dediğinden beri kendimde  degilim çok üzülüyorum  anneme yemekte yemedim  moralim  çok bozuk  anneme desem bisey olur mu yemin ettim yada  demesem mi annneme  napcam bilmiyorum . :(

27 Cevaplar

+4 oy
tarafından
Sen böyle iğrenç bir zinaya nasıl evladını alet edersin Allah akıl fikir versin diyecek birşey bulamıyorum evladı her ne olursa olsun yemine katmak annelik de değil insanlık da değil isteyen istediği kadar linç etsin beni umrumda değil 
(111 puan) tarafından
Ne yazdığını merak ettim valla gözükmüyor :)
(2,840 puan) tarafından
s  a   l   a   kkk :))) sansur yemisim
(111 puan) tarafından
Bende bip diye bi uygulama var hediye için kuzenime harflere basıp atıyordum öyle bakmadan erkek bide 1000 SMS atınca net veriyordu turkcell yanlışlıkla üst üste Kürtçe b.k yazıp atmışım çocuğa oda biliyor tabi yanlış olmuş diyor abla aşk olsun sen bana böyle demişsin utandım bide çok güldüm :DD
(111 puan) tarafından
Kötü olmuş :D
(2,840 puan) tarafından
klavye magduruyuk bacim ne edelim :)))
-Reklam-
+3 oy
(7,202 puan) tarafından
Bence hiç karışma bir daha da öleceğini bilsen evladın üzerine yemin etme . Ablanda resmen zina çocuğu dogurcak Allah hidayet versin ne diyeyim terbiyesiz kadın Allahım düşmanının başına vermesin.
(347 puan) tarafından
Amin bacım amin rabbim. Böyle bir insani  dusmanimin  başına vermesin
+2 oy
(969 puan) tarafından
Hiç karışma ne hali varsa görsün ne rahat bı insan mis sen evine yoluna bak boşver 
+2 oy
(2,479 puan) tarafından
Sonucta herkesin kendi hayati uslubunuzu hic begenmedim. Sonucta cocuk degiller. Yaptigi seyin ne noktalara gelecegini kendilerinin hesaplamasi lazimdi. sadece cocuga uzulurum ben..
tarafından
Ben gayette güzel beğendim üslubunu müslüman bir anne nin yapabileceği bir davranış değil zina
(111 puan) tarafından
Ablası sonuçta uslubunda ne varmış ailesine üzülüyor kadın kim olsa üzülür allah akıl fikir versin ablana canım
(2,479 puan) tarafından
"altina yatti"tarzinda cumlesinden bahsettim. bu benim dusuncem kizlar. Evet yaptigi kotu bisey ama biseyi yaparken insan sonucunuda goz onunde bulundurmali. Yazik olmus.
(111 puan) tarafından
He tamam doğru dedin canım ben yanlış anladım
(7,412 puan) tarafından
Müslümanlık tan bahsedip uslubu begenmen ne kadar sacma derya. Rabbim kul hakki haric her gunahi affedeceğini  bildirmiş biz aciz kullar olarak ne buyuk laflar ediyoruz hayret. Belki kadin tovbe edecek Rabbimin rizasini kazanacak. Bizlerde kinadigimizi yasadigimizla kalacaz. Burfa kimse yapılan yanlisi desteklemiyor zaten. Ama güzel ahlak bir butundur sadece yasayis degil. Konuşma dinleme tavsjye verme bi cok  sey. Ablasina kullandigi kelime cok yanlis ve cirkin.
+1 oy
tarafından
Yemin yalnızca Allah'a yapılır. Yani yalnız Allahın adı ile yapılır. 

Vallahi, billahi ve tıllahi dışındakiler yemin olmamakla birlikte, şirktir. Bilgi vermek istedim.
tarafından
Nasıl yani acikliyabilirmisniz
tarafından
Yemin yalnızca Allahın adına yapılacak bir şeydir.
Allah rasulü sallallahu aleyhi ve sellem buharinin ve tirmizinin naklettiği sahih bir hadiste "kim Allah'tan başkasına yemin ederse şirk koşmuştur" diyor.
Yani Allaha ortak veya denk olarak birilerini getirmiştir.
tarafından
Yani mesela şöyle diyemeyiz öyle mi yemin ederim ben yapmadım vb yaptım falan öyle yemin edilmez
tarafından
Cooook pardon şimdi anladım bebeğinin üstüne yemin etmesi yanlış ozaman yani ortak koşmuş oluyor dimi
tarafından
Evet canım
+1 oy
(4,705 puan) tarafından
Ve şimdi bir zina çocuğu var ortada sonra dünya niye bozuluyor ve tecavüzler nasıl çoğalıyor işte bu zihniyetsizler yüzünden sende sakın artık çocuğun üstüne yemin etme 
tarafından
Dünyanın çivisi çıkmış be aşkım
(4,705 puan) tarafından
Valahaaa öyle birtanem yaaa bu ne allah aşkına yaa valaha ölelim yaa
+1 oy
tarafından

Resulullah (s.a.s.) başka bir hadislerinde şöyle buyurmaktadır:

"Her kim bir müslüman kardeşinin ayıp ve kusurlarını, kimsenin görmediği ve görmesini istemediği şeylerini örterse, Allah'u Teâlâ da kıyamet gününde onun ayıplarını örter. Her kim müslüman kardeşinin meydana çıkmasını istemediği birşeyini ortaya çıkarır ve dile verirse; Allah da onun ayıplarını, kimsenin bilmesini istemediği hallerini meydana çıkarır. Bu suretle kendi evi içinde de olsa onu rezil eder. Müslüman kardeşinin ayıplarını örten, bir ölüyü diriltmiş gibidir. " (Buhârî, Mezâlim, 3; Müslim, Birr, 58; Tirmizî, Birr ve Sıla, 85) 

tarafından
He bu da altına yattı dul ablam altına yattı dul ablam altına yattı dul ablam diye diye birsuru insanın ağzına düşürdü örtmek yerine , sanki buradakiler çok iyi insanlar belki buradan bazıları daha  büyük hatalar yaptı (herkes değil) !!!
(347 puan) tarafından
Lütfen sende bilip bilmeden  burda beni iyice sınır etme zaten derdim  başımdan  askin  ucu bnim aileme dokunuyor  dul ne diyem  genç kız mı diyem halla halla
(3,769 puan) tarafından
Her kim olursa olsun böyle bahsetmemk lazım postunda yazdığın şekil hiç doğru şekil değil seninde evladın var yarın Ömür gün bu yaptığının bedelini ödersin Allah korusun
Kim ne yaparsa kendine yapar unutma..
+1 oy
(7,412 puan) tarafından

Babamın başı için, çocuğumun, annemin ölüsünü öpeyim...) diye yemin etmek haramdır. Tevbe etmek gerekir. Allah’tan gayrısı için yemin edilmez. Bu yemin olmadığı için, bozulursa yemin kefareti gerekmez. Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
(Babam hakkı için diyerek yemin etmeyiniz! Yemin, Allahü teâlânın ismi ile olur.) [Müslim]

Yemim sadece Allah u tealanin isimleri ile oljr. Yaptığin yemin degil ama gunah hemen tovbe etmelisin.

Ayrica ablanin gunahini cok cirkin bir dille anlatıp boyl3 bir insani Rabbim dusmanima vermesin demissin yorumda. Kimse kinadigini yasamadan ölmez. Ablan yarin bigun tovbe eder samimi bi sekilde Rabbim belki tum günahlarını affeder. Sende bi hata yaparsın tum sevaplarini götürur. 

Suan ablan icin acayip uzuldum. Ona yardim edip  batakliktan kurtarmak yerine ettigin larflar cok aci. Rabbim kalbine merhamet versin 

(347 puan) tarafından
Kadın kurtulmak  degil batmak istiyor sorun o zaten bizim ona doktugumuz  dillon haddi  hesabi yok bilmeden asagilamayin  bn 20 yaşındayım oda 30 insan evli olmadığı insanin altına yatar  mi hic bir kerede degil devamli yaptığı bisey suç bnde mi oldu o kötü yolda bacım biz annem kndimizi oldurduk  kadın dio yok
(7,412 puan) tarafından
Ben asagilamiyorum asla. Bilsemde aşağılamam uyaridan almiyosafa kendi bilir. Ama boyle rencide edici sekilde hala yazman altina yatti falan seni asla hakli duruma sokmaz. Insan evli olmadığı insanin diye devam eden cumlede kınama cumlesi. Kimse mukemmel degildir. Benimde ablam var zamaninda ayni olmasada bazi hatalar yaptı ama ben ne olursa olsun ablam hata yaptı diye kimseye onu kotulemedim hep destek olduk ve hatasini anladi. Siz boyle yaptıkça o iyice batacak maalesef.  Yani o hata yaptı onunla imtihan oluyor onun imtihanida sizin imtiihaniniz. Diyecek cok sey varda uzatmsk istemiyorum. Hala yanlisinizi kabul etmiyosunuz cunku.
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Iğrenç yaaaaaa 
(347 puan) tarafından
Bende igreniyorum  şuan kendisinden
0 oy
tarafından
Niye ediyorsun bebeğinin üzerine yemin Allah'ım ya   insan yemin eder mi Ayrıca kardesinde tam bir akılsız 
(347 puan) tarafından
Ablam dedi bebegin  uzerine  yemin et sana bisey diycem ama kimseye demiycenn diye  ettirdi
tarafından
Ya sen yine de niye ediyorsunnn ??? Yani soylemezse söylemesin çok mu önemli bebeğinin üstüne yemin edecek kadar yarica hem yemin etmişsin hemde siyleyimmi diyorsun yani zaten yemin etmiş olmasan bile karışma
0 oy
(591 puan) tarafından
Neden boyle bısey soyleme için seni bebeğini zan altında tutuyor ki ablanın yaptığı cok yanlıs madem yemıs bı *** niye bunu sana anlatmak İcin bebeğinin üstüne yemin ettırıyo 
(347 puan) tarafından
Bilmiyorim  kardesim  çok caresizim
(591 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun ablanada akıl fikir versin
0 oy
(3,446 puan) tarafından
Tamam bı b.. yemiste neden sana söylüyor, sana söyleyene kadar istemeye cagirsaydi..
(347 puan) tarafından
30 yaşında  kadin 1 aylikmis  bebek  aldirtcakmis  yarin
(3,446 puan) tarafından
Ne demek aldıracak , evlenmeyeck yani o zaman yoksa neden aldirsn
Bı nikahla hemen yapıp idare edebilirlerdi durumu
(347 puan) tarafından
Ailemin  izni yok şuan durumlar  zamn yeri degil aldircak  karnı büyümeden  evlenince  ne *** yerse yesin  yemiş  zaten bizi
tarafından
Sen ne dedin peki ablana
(347 puan) tarafından
Ben ellim  kolum  bosaldi  sanki hesap sordum boyle bisey nasil yaparsin  evli olmadığın insanin  altına yatiyon  bn nefret ediyorum  ondan ofkeden  iştahım kesildi yemek dahi yemedim
0 oy
tarafından
Ne kadar rahat bir ablanız var mide bulandırıcı kusura bakmayın. Ayrıca sizin bunda burda anlatmanız ablanızı kötülemeniz mide bulandırıcı 
(347 puan) tarafından
Kötülemek çok farklı bisey zaten kötü ben bi yemin etmisim   annemlere  soylememek  için  söylesem bisey olur mu diye fikir almak istedim  derdi anlatmadan derman  bulunur mu
0 oy
tarafından
Ben sadeca karnideki bebege uzuldum 
0 oy
tarafından
Ayy Rabbim okuyunca bile lanet ettim ne biçim bi insan ya böyle insanlar oldukça halimiz hal değil
0 oy
tarafından
Çocuğunun  üstüne nasıl yemen ettin sen ya yazık değilmi yavruna söyleme sakın söylemesen bile o yemin o kadar günahlı sen yemin etmenin  vebalini  bilmiyormusun  allahın cezası namussuz  bir kadın için  ettiğin yemine değmez kuzum  tövbe  et 3 gün oruç tut bor hocaya fln sor inşallah  birşey olmaz 
(347 puan) tarafından
Canım 3 gün oruç tutsam yeter mi nasil  niyet edeyim
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Ne olursa olsun çocuğunu katmamaliydin 
0 oy
(10,397 puan) tarafından
O onu bağlar canım da bilmediğin işe evladını dahil etme zaten yemin iyi değil bir de çocuğun üzerine etmişsin yarın ortaya çıkınca o da biliyordu olacak mevzu sen de kötü Olcan 
0 oy
tarafından
Hiç karışma hıc duymamıs gbı davran. Dul dul dıye vurgulamaktan da vazgeç. Bekar kadın ıstedgnı yapar ama hamıle kalması ıyı olmamış. Adam evlıyse ayrı sorun zaten ama sen hıc karısma bırdahada bebegın uzerıne hıcbseye yemın etme. 
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Canım ablan byük bir yanlış yapmış.Ortada isteme yok söz yok adam 2 gün sonra adres Türkiye deyip gitse nolacak ablan napmayı düşünüyor acaba. Ablana söyle 2 gün sonra bunlar ortaya çıktığında bu biliyordu deyip seni de günahına alet etmesin.

Evlatlarımız Allahın bize  vazgeçemeyeceğimiz bir hediyesi nolursa olsun bir daha böyle bir yemin etme lütfen .Tabi ki bir büyüğün olaralk ablanın böyle bir şey diyeceğini bilemezdin canım.

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 597 göst.
26 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 649 göst.
29 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 319 göst.
31 Mart 2024 Diğer kategorisinde Eda34 (324 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 119 göst.