0 oy
645 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Hayatımda hep yerlenmiş hep kötü cümlelere maruz kalmış ve hayatıma giren kim varsa hepsi en ufak şeyde bana küsüp kimsesiz olduğumu bildikleri için beni yalnızlıkla sınadı. Şimdide eşimin ailesi arayıp sırf bir gurup misafir ağırladım ve onları çağırmadim diye bana, "bizi hayatından sil biz seni defterden sildik" dediler. Onlar bir organizasyon yapıp beni çağırmadığı için bende çağırmadım. Velhasıl kelam ben kimsesiz değilim 2 tane dağ gibi çocuğum var. Ve bu dünyaya andım olsun ki Allah hep benim yanımdaydı. %90 kısır teşhisi konmuşken dualarım sayesinde 1 kızım ve 1 oğlum oldu. Allahım canı gönülden hep neyi istediysem 2 tane verdi. Paramın olmadığı oldu üzüldüğüm anlarda cebime toplu para girdi. Kızım oldu oğlun yok dediler halbuki ne farkı var evlat evlattir şimdi anlıyorum ki kız evlat daha üstün ama o cahil aklı ile Allaha yalvarıp toplum baskısı yüzünden inşallah oğlum olur dedim sağlıklı sıhhatli Allah onuda nasip etti. Allah binimi bin etti. Ben oğluma hamile iken oğlumu gökte gördüm havada. Kızıma hamileyken bir yaşlı amca koluma 3 altın bilezik taktı ve dedi ki bunları sakın çıkarma bunlar senin geleceğin. Ben çok iyi biliyorum ki diz çöktüğüm kim varsa bir gün önümde diz çökecek çocuklarım öyle yerlere gelecek ki insanlardan yuttuğum ne kadar kötü anım varsa hepsini tek tek birer birer yuturcam. Şimdi diyecek olursanız nerden biliyorsun Allah kalbime doğduruyor benim evlatlarım gün gelecek önünde ceket ilikleyecek bireyler olacaklar. Çünkü benim kızım 2 Yaşında kalemi yeni okula başlamış bir çocuktan daha iyi tutuyor ve bunu hemşiremiz fark etti. Aşı olduğu gün ağlamasın diye önüne kalemle kağıt koydu ve kızımın kalemi tuttuğu andan itibaren kadının kurduğu tek cümle kızın çok zeki. Evet kızım üstün zeka bunun ailecek herkeste farkında. 2 Yaşında ezbere tüm çizgi film şarkılarını biliyor. Melodilerini bile bire bir tutturup söylüyor. Heidi başladığı zaman susun diyor mesela. Çarşıya gideriz evin yolunu ezbere bilir. Şimdi diyecek olanlariniz olabilir bizi ne ilgilendirir diye. Çok büyük umudum var çocuklarım ilerde beni öyle bir yere getirecek ki; benim düştüğüm ve diz kapaklarımın kanamasina sebep olan kim varsa hepsi bir gün kendi ayakları ile bana gelecek. 

15 Cevaplar

+7 oy
tarafından
Çocuklarinin suçu günahı ne senin intikamını alacaklar. Cocuklqrini nefretle değil güzellikle yetiştir bırak bilmesinler ne yaşadığını. Sen kendin yetersin herkese. Birileri seni defterden yok not kağıdından silmiş diye de bu kadar yazılar yazman bana korkutucu geldi baya kin dolusun. Küpüne zarar
(937 puan) tarafından
Aynen katılıyorum tehlikeli konuşmalar bunlar
tarafından
Çocuklarıma engelli diyen birilerine karşı şefkatle büyütmem herkese haddini bildirip karakter sahibi birer birey olacaklar. Çocuklarımı saf ve engelli olmakla damgalamis bir topluma karşı aferim kızım git sev onu mu diyeyim böyle bir dünya yok. Ayrıca intikamdan kastım sadece ilerde istediğim yerlere gelirlerse saygunliklari artacağı için insanların onlara yalakalık yapma girişimini önlemek amaçlı gard alıyorum. Kısacası dünyanın iyi bir yer olmadığını ve insanların menfaati kadar insan olduğunu savunuyorum.
(432 puan) tarafından
Çok haklısın canım hiç hoş cümleler değil içi kin dolu evet hayat zor insanlar kötü ama hepsi değil böyle demek yerine Allah iyi insanlar çıkarsın çocuklarımın karşısına de önemli olan merhametli, Allah korkusu olan, kendine saygısı olan, sevmeyi bilen çocuklar yetiştirmek mevki makam ne gelip geçici böyle insanlara bak hepsi kibirli merhametsiz kimse nin senin ayağına gelmesine gerekte yok Allah biliyor yeter. Çok sağlıklı düşünceler değil bunlar yapma çocuklarına yazık derim
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Sana bisi diyimmi hepsini okumadim yapamassin diz cokmezler bence sana bu lafi dedirten insanlar burnu dusse yerden almazlar diye dusunuyorum eski postlarina dayanarak
tarafından
Ben niye buyuk konusmus oluyom abi :)) fikrim bu
tarafından
Çünkü herkes inkar etse bile Allah benim yanımda
tarafından
Allahin adaletinden suphem yok zaten senin ahin farkli bisekilde cikar onu demek istedim
tarafından
Yok kuzum benim tek duam Allahım bana nasip etmediği o güzel hayatı çocuklarıma nasip etsin inşallah
tarafından
Belki gorecegin guzel gunler ilerdedir bilemessinki
0 oy
tarafından
Yani misafir agirladin ve onlari cagirmadin diye mi sildiler seni?

Pessss
tarafından
Evet canım aynen öyle oldu tam olarak arayıp söylediler
tarafından
Ay  nolur silsinler.
Varliklarindan bir hayir gordun mu yokluklarina yanasin. Bu insanlardaki egoya hastayim gercekten.
tarafından
Evet bir de akşama kadar ağırladığım kişilerdi hep çağırdım 1 kez çağırmadim diye dediler
tarafından
Aman be canim walla sen de ona gore koy tavrini. Gormezden gel, bir insani sinir etmenin en etkili yolu yokmus gibi davranmaktir. Sen de onlar yok gibi yasa hayatini.
0 oy
(8,450 puan) tarafından
Okuyamadım kız cok uzun
tarafından
Olsun canın sağolsun canım
0 oy
(27,174 puan) tarafından

Ay ne güzel yazmışsın insAllah herşey gönlünce olur Rabbim çocuklarını sana bağışlasın

tarafından
Amin canım inanıyorum Allah gönlüme göre verecek
0 oy
(2,585 puan) tarafından
Hurrem sultan gibi konustun.kiz afferin çokert onlarii
tarafından
Evet bir gün dünyaya hükmedecekler sonuçta Atatürkte bir annenin evladı iken bir dünya lideri oldu üstün zekası ile
0 oy
tarafından
Boşver canm Allah görüyor zaten. Allah mazlumun ahını yerde bırakmaz . Sen Allah'a havale et . 
tarafından
Allaha havale edeli çok oldu canım
0 oy
(446 puan) tarafından
İnanmiyorum ayni şeyleri yaşiyoruz ben şuan senin oğlun yok kısmındayim :)))
tarafından
Canım tam olarak aynı bu şeyi hep hissediyorum
(446 puan) tarafından
Ne diyebilirim ki yaşiyan bilir çok zor çooook ben seni anliyorum elinden geleni ardına koyma boşver evlatlarin sana yeter
0 oy
(2,256 puan) tarafından
Herşey birikmiş için de ama sana hak veriyorum ve bende senle aynı dusuncedeyim kimse bana yaptığını yaşattığini yasamadan olmuycek ben ne yasadiysam herkez aynısını yasiycak..
tarafından
Tabikide dünya çok kötü ve insanlar menfaati kadar insan olmaya başladı. Çocuklarımı iyimser yetiştirirsem benim gibi her şeye çok kırılan bir insan olarak yetisirler
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Ya canım kim sana ne yaptı bu kadar ya valla okurken üzüle üzüle okudum. İnşallah hayatından zaman çalanları evlatlarınla dolu dolu yaşayarak sende kazanırsın. Rabbim evlatlarını sana bağışlasın. Boşver kimse olmasın hayatında hiç gerek yoklar. Akıl sağlığını bunları düşünerek yitirme. allah çok büyük. Temiz kalbinden istediğin herşey daha da olur inşallah.
0 oy
tarafından
Nazalandırma kendini canım maşallah Rabbım evlatlarını yanından esirgemesin hayat boyu inşallah kalbinin ekmeğini yersin 
tarafından
Amin canım şu sıralar gün yüzü görmediğim kocam bile gün yüzü göstermeye başladı
tarafından
Maşallah canım da işte içinde sakla bunları yanlış anlama ben çok korkarım nazardan cidden de nazar var yani geçen yavruma oy dudağını yerim ne güzel dudiş kıx o dedim anam çocuk düştü dudağı patladı aslında kötü düşünceyle demedim ama nazar ettim yavruma sende dikkat et canım benim
tarafından
Çok teşekkür ederim kuzum ama insan mutlu olduğunu paylaşınca taclandirmak istiyor vallaha çok mutluyum huzurluyum kimse yok ama ben iki çocukla herkesten daha mutlu hissediyorum şu sıralar dnenmxmd
tarafından
:) Allah daim etsin inşallah canım
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Öncelikle okuduklarim karşısında haline yani dustugun duruma çok uzuldum ama kendi gerçekleştiremedigin hayallerini daha küçücük olan çocuklarının omuzlarına yüklemen hiç doğru değil bu arada benim de bir çocuğum var iki yaşında okuma biliyor yabancı dil biliyor Türkçe İngilizce sarkilar söylüyor bütün her şeyi hatta matematik bile biliyor ama ben asla büyük adam olacak onunde ceket iliklenecek herkes görecek mantığında olmadım çünkü her çok zeki olan malesef büyük adam olmuyor ruyalarina gelince kendin neye yormak istemissen ona yormussun bende ne rüyalar gördüm anlatsam evliyasin dersin ama malesef değilim kısacası yaandiktan sonra sana dünyaları verseler de boş bugünün kıymetini bil dünyayı kendine zehir etme 
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Sen Yasak Elma daki Yıldız mısın 
tarafından
Yaaa dkdkkdjx
(7,654 puan) tarafından
Hep bu dizilerden öğreniyorlar
0 oy
(371 puan) tarafından
Rabbim herkesin yaptığını yarına birakirda yanına bırakmaz buna İnan bunu yaşamış biri olarak söylüyorum canım
0 oy
tarafından
Benim kaynanamı çok ezmiş kayınbabamın ailesi kaynı sürekli küfreder dövermiş kaynanam aşırı cahil bi kadın kocası abisine küsmüş karısına öyle davranıyo diye ama kaynanam hep abi olarak görmüş hep ezdirmiş kendini. Şimdi eşimin karşısında herkes titriyo annesine karşı tek kelime edemiyo kimse o amcası bile lafını seçerek konuşuyo artık. Ne demek isdediğini bu hayattan ne beklediğini çok iyi anlıyorum seni yargılayanlar olmuş ama ben öyle düşünmüyorum haklısın çocuklarımıza sadede iyiliği güzelliği aşılamayı istiyoruz ama dışarısı kurtlar sofrası polyana olmaya gerek yok neyin ne olduğunu bilmeleri lazım gerçekten bide mazlumun ahı kalmıyo tıpış tıpış geliyo ayağına hiç merak etme

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 595 göst.
26 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 986 göst.
17 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Gkchtc (347 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 478 göst.
12 Ocak 2022 Aile kategorisinde Hicrannn (1,054 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 184 göst.