0 oy
893 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Bu soruyu sordum çünkü bana biraz moral vermenize ihtiyacım var 2 buçuk yıldır sabir sabir sabir kızlar sabirin sonu selamet midir sonunda benimde yüzüm güler mi umudumu kaybetmedim herşeye rağmen pes etmedim çabalıyorum :(

17 Cevaplar

+1 oy
tarafından

En İyi Cevap
Ah sabır nede güzel bir imtihan dert çekiyorsun bunalmışsın nefes alamıyorsun sonra diyorsun ki bana bu derdi veren dayanmam için güç veren bunun tatlı meyvesini de verecek diyorsun Allahım sana sığındım diyorsun bir pamuk gibi oluyor o kalp... Dertler üst üste geldiyse pes etme yapamıyorum deme Çektiğin her dertte Allahım buna da şükürler olsun de elhamdülillah de nasıl ferahlık veriyor Rabbim sana emin ol.... Unutma her gecenin bir sabahı var bu karanlık çekilecek tertemiz güneş açıp yüreğin ferahlıyacak sabret selameti vardır Allahın izniyle 
tarafından
Degilmi aynen dediğin gibi oluyor umut fakirin ekmeği sağol cnm moral verdin
tarafından
Sabret inşirah oku kalbin ferahlar
(2,589 puan) tarafından
Ne güzel yazmışsın canım ♥️
-Reklam-
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Değildir eğer 2 yıldır geçmeyen bir durumda ömür boyu devam eder. Ayrıca geçse bile yaşlanınca dönüp dönüp gençliğime yazık oldu dersin ha başka çarem yoksa çekeceğin varsa o baska
tarafından
Deme ya sanki herşeye rağmen herşey çok güzel olacağına inanıyorum normalde cabuk vazgeçerim ama bende şaşkınım icimden bir ses herşey çok güzel olacak diyor
(4,040 puan) tarafından
İşte bırakıp gidersen de insanın içinde hep acaba kalıyor. Ama eski kadınlara bakıyorum zamanında çekmişler şimdi durumları iyi olsa bile dönüp dönüp eskileri söylüyorlar orda takılı kalmıslar
Tabii onlar uzun yıllar çekmişler 3 5 yıl olsaydı bu kadar yıpranmazlardi
0 oy
(119,168 puan) tarafından
Ben cok sabrettim ama selametide gordum allah buyuktur umudunu kaybetme
tarafından
Inşallah öyle olur sevda sağol
0 oy
tarafından

Bizler ne desek boş Allah sana derdi vermiş ki ona yaklas diye ... secdede derdi verenle dertleşmek çok iyi geliyor insana dertlesirken ağlamak... 

Mesela hacet namazı var denediniz mi hiç ben çok faydasını gördüm. 
tarafından
Evet cnm biliyorum hacet namazını
tarafından
Allah sıkıntılarından feraha çıkarsın ne derdin varsa dermanını da göndersin
0 oy
tarafından
Dayanılmayacak derecede ciddi manada dünya imtihanından geçen kişiler biliyorum, buradaki okuduğum bir çok hayat hikayesi onların dertleri yanında benim gözümde zerre geliyor o derece imtihanlı  hayatları oldu çok sabrettiler, çok dua ettiler ve beklediler. Şu an bambaşka hayatları var aynı kişilerle farklı koşullarla mükemmel hayata devam ediyorlar, selamete erenlerden oldular hamd olsun. 
tarafından
Inşallah cnm bende onlardan biri olurum
tarafından
İnşallah canım
0 oy
(27,340 puan) tarafından

Tabiki sabrın sonu selamettir 

Ne demiş   peygamber efendimiz (s.a.v) 

“Hoşlanmadığın şeye sabretmende büyük fayda vardır.”

Rabbim yardimcin olsun uzme kendini  buda senin imithanin  demekki..

tarafından
Allahümme salli alâ seyyidine MUHAMMED Ne güzel söylemiş efendimiz
(27,340 puan) tarafından
Evet :)
0 oy
tarafından
Sabrın sonu selamettir evet. Bu dunyada meyvesini alamazsan ahirette elbet alırsın. Bu sözü sadece dunya icin düsünmeyelim ♡
tarafından
Çok haklısın aynen inşallah her iki cihanda da alırız:(
tarafından
Insallah canim. Rabbim seni ferahlatsın amin.
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Selamettir canım sabret dua et şükret rabbim muhakkak güzel günleri gösterecektir. Hiçbir dert dermansız değildir.  Derdi veren allah dermanını da verir. 
tarafından
Amiinn inşallah verir cnm
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Allah sabredenle beraberdir. 5 sene sabrettim ve şimdi sabrımın mükafatı canım oğlum kollarımda şükürler olsun... 
tarafından
RABBİM sana bağışlasın cnm moral oldu bana
(25,224 puan) tarafından
Allah sabrının sonunu selamete çıkarsın  inşallah
0 oy
tarafından
Valla kuzum ben selameti gördüm çok şükür Rabbime inşaallah sen de görürsün 
tarafından
İnşallah ben de görürüm canım Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Tabikide kendin söylüyorsun bak zahmet çekmeden rahmet olmaz Allah sevdiği kulunu imtihan edermiş  elbet birgün herşey duzelecek
tarafından
İnşallah canım inşallah Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Senin imtihanunda boyle demek kii allah sevdigi kuluna verirmis dert
tarafından
Ayan cnm benim derlerim hiç bitmiyor
0 oy
(167 puan) tarafından
Aynen cok dogru sabrin sonu selamet.bana deselerdi simdi yasacaklarimi yasayim inanmazdim ama allahima bin sukur o kadr sey yasadm sabir dedim ve sukurler olsun bu gunume sabrettigim herseyin mukafatini aldm
tarafından
Be mutlu sana inşallah banada nasip olur
0 oy
(12,510 puan) tarafından
Ben buna çok ınanıyorum 

Sabrın sonu selamettir 
tarafından
Bende cnm bende
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Ben 8 senedir sabrediyorum hergün başka şey çıkıyor. Eş kayınvalide ise problem sakın selamet olacak diye bekleme. Hamileliğim burnumdan geldi. Gelmeye de devam ediyor. 
tarafından
Es cnm eş inşallah düzelir ne diyim
(13,202 puan) tarafından
Çok mu büyük? Eşimden yana gram sıkıntım yok çok şükür de
tarafından
Cnm psikolojik hap bagimlisi ama özünde melek gibi hapı içince degisiyor
(13,202 puan) tarafından
Normal psikiyatri hap bağımlısı mı? Beni de eşim kurtarmıştı sonra ona bağımlı oldum
0 oy
tarafından
Sabrın sonu her zaman selamet değildir. Birşey olmuyorsa vardır sebebi. Rabbim hayırlı görmemiştir. Üstüne gitmemek lazım. Konu ne bilmiyorum ama.
0 oy
(396 puan) tarafından
Canım.bn eşimle 8 yıl önce tanıştım aramızda 14 yaş var yaşım küçük diye ailem hep karşı cıktı ama biz birbirimizden vazgeçmedik 6.ci yilimizda istemeye geldiler babam eve bile almadı banada yapmadığını bırakmadı bizde kaçarak evlendik senelerdir karşı gelen ailem düğünüme bile geldiler evimin eşyalarında olsun çeyizini falan hep yaptılar şimdi 2 yıldır evliyiz çok mutluyuz ailemle de aramız çok iyi 29+3 haftalık hamileyim oğlumuzu bekliyoruz. Çok zor günler geçirdik ama çok şükür rabbimin izniyle birbirimize kavuştuk huzurlu bi yuvam var. Ve senin sordugun soruya gelince EVET sabrın sonu selamet..
tarafından
RABBİM mutluluğunuzu daim etsin cnm
(396 puan) tarafından
Amin inşallah cok teşekkür ederim canım

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 73 göst.
7 Aralık 2023 Aile kategorisinde Asli_eren_47 (762 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 628 göst.
24 Mayıs 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy