0 oy
2,387 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
bizim evin arka tarafindan surekli bebek aglamasi geliyor kolik herhalde diye dusundum hep bugun camasir asarken bi baktim capraz balkonda bir kadin kucaginda minicik bebek avutmaya ugrasiyor gozgoze geldik dedim hayırlı olsun allah anali babali buyutsun benim bebisin kiyafetlerini gordu asili sanada falan neyse iste kac aylik emiyor mu huysuz mu diye konustuk agliyo surekli sesini duyuyorum dedim kadinin gozleri doldu huysuz biraz dedi gecistirdi bende kaldim bi an ne soyledim diye sonra geçtik iceri çamaşırları toplamaya ciktim baktim yine balkonda bana seslendi dedi biraz rica etsem mama verebilir misin virusten dolayi gorusmek istemezsen kapiya biraksan gelip kapidan alsam esime ulasamadim uzerimde de para yok dedim gel veririm tabiki de bebegiyle geldi uzaktan konusuyoruz 3 aylik bebegi ama sanki yeni dogmus gibi eşimle ayriyiz sutum yetmiyo elime para gectikce ip alip evde patik lif yapip satiyorum sahilde (arada yuruyuse ciktigimda denk geliyordum mecbur olmasa saatlerce durmaz buralarda diyordum meger komsu sayilirmisiz tabi gec dank etti bende o kadin oldugu) bez mama oyle alabiliyorum komsular falan getiriyor is ariyorum kimse almiyor bebekten dolayi dedi allah yardimcin olsun sen yine bisey olursa seslen dedim gitti sonra benim mahallede kimseyle pek konusmuslugum yoktur o yuzden ne oluyor bitiyor bilmem komsularda disarida oturuyorlar dedim sor nolacak belki bilirler tum gun disarida oturup geleni gideni izledikleri icin sordum hemen eşi herseyi alıp baska kadinla kaciyor basinin caresine bak diyo ailesi de baska sehirde köyde sakin buraya gelme cocugunla kocasini bile elinde tutamadi diye rezil etme diyorlar diyo komsular toplanip arada destek oluyorlarmis bez mama yiyecek falan ama cok bisey alamiyoruz bizde hepimizin durumu belli dediler o kadar kotu oldum ki allahim kadin olmak anne olmak sahipsiz olmak ne zor utana sıkıla evladinin acligi icin mama istedi belkide tekrar balkona cikmami bekledi saatlerce tersleyip kabul etmeyedebilirdim memurum ama bu aralar benim durumumda cok iyi degil yarin gidip bez mama alayim asayim kapisina diyorum goturup versem ben daha kotu olurum konusamam bile ayip mi olur kapisina da asmak bilemedim cok sukur benim ailem eksigimizi tamamliyor kendi evladimin ac kaldigini dusunuyorum da kafayi yer insan eee bu kadinda nereye kadar bu şekilde devam edecek kirasi var faturasi var dusunmeden edemiyorum sosyal hizmetleri arayip talepte bulunayim diyorum gelip inceleme yapsinlar çözüm bulsunlar diye uzun oldu kusura bakmayin paylasmak istedim kafam durdu resmen

61 Cevaplar

0 oy
(2,110 puan) tarafından
Allah yardimcisi olsun insallah gercekten cok zor durum rabbim kimseyi evladiyla sinamasin kiyamam yavruma yaaa :(( muhtara belediyeye falan bence haber verin Allah rizasi icin 
tarafından
Amin inşallah bugun gidip konusucam hepsiyle
-Reklam-
0 oy
(48,758 puan) tarafından
kiyamam ya götur canim icine not yaz anlar zaten o yakin olsa bende alirdim kiyafet verirdim bebise 
tarafından
Allah razi olsun canim dusunmen yeter numarasini falan istemeye gidicem o zaman birakirim artik
0 oy
(396 puan) tarafından
Ne kadar üzüldüm ya allah yardımcısı olsun canım alabiliyorsan bez mama al as kapısına emin ol daha az incinir ne yiyip içiyor kadın kim bilir yiyecek bsyler de yardımda bulunulsa  keşke pandemi yardımı yapılıyor o kadar o paralar gerçekten ihtiyacı olan insanlara gitmiyor ne yazıkki 
tarafından
Bugun cikip alicam canim evdende kurulardan falan biseyler ayarlicam haberi var mi o yardımlardan bilmiyorum ki belkide almistir yardim ama neyine yetecek
(396 puan) tarafından
Rabbim yardımcısı olsun
0 oy
tarafından
Ay Rabbim yardım etsin gerçekten çok güzel düşünmüşsün sosyal yardımı ara mutlaka elinden geldiğince yardım etmen de çok güzel ama bence bi not falan bırak içine 
tarafından
Amin inşallah canim bugun gidip konusacagim kendisiyle o zaman veririm artik destek olmaya calisicam elimden geldigince
0 oy
tarafından
çok iyi yapmışsın canım gece gece gözlerim doldu 5 aylık oğlum var düşünemiyorum açlıktan falan ağlayıp çaresiz kaldığımı Allah kımseyı muhtaç etmesin inşallah bebeği için bişeyler yapılır yetkililer falan araya girerse bi yardım eli uzanabılır. 
tarafından
Amin inşallah canim cok zor allah kimseye yasatmasin
0 oy
tarafından
Bende çok üzüldüm elinden geleni yap canım Rabbim sana daha çok verir eminim Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin hele ki küçücük bebekle çok zor gerçekten anne olmak 
tarafından
Elimden geldigince destek olucam canim tek basina bebekle ayakta kalmaya calismak cok zor bi nebze yukunu hafifletsem ne mutlu bana
0 oy
(535 puan) tarafından
Çok zor hersey ertelenir de ac bi bebegin maması ertelenemez bezi ertelenemez yap canım lütfen yap hem senin başının gözünün sadakası olur
tarafından
Biz koskoca insanken dayanamiyoruz acliga susuzluga yavrum o nasil dayansin cok zor valla yapabildigimi yapicam canim bende bebekle tek basimayim suan hemen cikamiyorum gidemiyorum
0 oy
tarafından
Canm mesaja bakabilir misin
tarafından
Ozelin kapalı canim senin
tarafından
Hemen duzeltiyorum canm
0 oy
(6,825 puan) tarafından

Ya çok üzüldüm anne olmak çok zor Bea Gözyaşımı tutamıyrm :(

tarafından
Dunyanin en guzel ama en zor seyi anne olmak
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Kadının haline çok üzüldüm yaa keşke yakın olsaydık da yardımcı olabilseydik. Allah hiç kimseyi çaresiz bırakmasın. Çok güzel düşünmüşsün en azından bir süre onunla idare eder. Sosyal hizmetleri aramanda  fayda var. Burda suriyelilere yardımda bulunuluyor ne zaman mama bez isteseler kapıya kadar getiriyorlar. Inşallah ona da öyle birşey çıkar da rahatlar 
tarafından
Dusunmen yeterli canim sagolasin bakalim biseyler cikarmaya calisicam elimden geldigince
(3,136 puan) tarafından
Rica ederim ne demek inşallah yapabilirsin birşeyler
0 oy
(7,935 puan) tarafından

Gece gece yüreğim dağlandı çok üzüldüm :(

Yardım etmek düşüncen için çok teşekkür ederim, Allah ne muradın varsa versin.Allah senin aracılığınla ona bi kapı açmış .Allah senin gibi merhametli insana daha çok versin .Gönlüne yüreğine sağlık canım

tarafından
Amin cumlemize canim
0 oy
(1,324 puan) tarafından
Çok üzüldüm imtihanın ağırlığına bakarmisin Rabbim yardım etsin darda koymasın onları sende gizli yap bence hayırı öyle daha çok sevap çünkü
tarafından
Cok agir bi imtihan rabbim elbet karsiligini verecektir diyorum bugun konusmaya gidicem o zaman veririm artik mecburen canim
0 oy
(2,589 puan) tarafından
ALLAH YARDIMCISI OLSUN ALLAH Bİ KAPI ACSIN İNŞALLAH.    İÇİM PARÇALANDI OKURKEN HER ZAMAN ŞÜKÜR ETMEMİZ LAZIM.  

ALLAHIM TÜM ZORDA DARDA BİR ELE MUHTAÇ OLANLARA YARDIM ETSİN İNŞALLAH..  
tarafından
Amin inşallah
0 oy
(111 puan) tarafından
Ah kuzum ya keşke herkes böyle düşünceli olsa ah allah yardımcısı olsun inşallah çok üzüldüm yazık ya allah o adamın bide yanına aldığı o....u nun belasını versin inşallah çok beddua etmek istiyorum ama hamileyim 
tarafından
Benimde içimden o kadar cok sey geciyorki ailesine eşine karsi ama disa vuramiyorum iste
0 oy
(698 puan) tarafından

Canim Bursa Buyuksehir Belesiyeyi ara sana zahmet anlat hem hosgeldin bebek çantası hazirlayip veriyorlar battaniyedir kiyafettir hemde her ay bez mama yardimi yapiyorlar gelip evine bakıp mutlaka ara olurmu bu hizmet buyuksehirdr var ilçe belediyeler ilgilenmiyor 

Cok temiz bir yüreğin var Allah senden razi olsun 
tarafından
Amin cumlemizden canim ya ben ilcesindeyim gemlikte acaba burda var mi ki ya da buraya gelirler mi ki bi sorayim ben yinede
(698 puan) tarafından
Direk büyük sehir belediyeyi ararsaniz yonlendirirler canim
0 oy
tarafından
Allah hayırlı kapılar açsın tüm çaresiz ınsanlara inşallah.  Senden de Allah razı olsun.  Peki gün sonrasında tekrar mama verdin mi açtır şimdi bebeği:((
tarafından
Amin cumlemize insallah canim 1 paket hic acilmamis mama vardi 500 gram onu verdim canim bugun alip goturene kadar idare eder diye
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Canım kapısına as sosyal hizmetlere başvur ya da mahallenin muhtarina söyle İmam varsa o da yardım eder cemaatten para toplanır çok üzüldüm çok Rabbim kimseyi çaresiz bırakmasın:((
tarafından
Sosyal hizmetlerle gorusucem ilk ordan muhtara falan gecicem imami bulabilir miyim bilmiyorum da denerim sansimi amin inşallah canim
0 oy
tarafından
Kız ciddi misin gerçek mi anlattıkların
tarafından
Keske saka olsa
0 oy
tarafından
ALLAH yardimcisi olsun canim cok uzuldum keske elimden bi sey gelse
tarafından
Dusunmen yeter canim dua et bazen en kurtaricimiz dua oluyor
0 oy
tarafından
Rabbim yardımcısı olsun canım elimden geldigince yardım etmek isterim benim kızımda 4 aylık kadının yerine kendimi koydum rabbim kimseyi zorda bırakmasın adresini falan biliyorsan yada bulabilirsen benimle paylaşırmısın
tarafından
Allah razi olsun canim tam kapi numarasini falan bilmiyorum bugun gidip ogrenicem o zaman gonderirim olur mu
tarafından
Olur canım

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 568 göst.
21 Nisan 2020 Aile kategorisinde sevda1234 (439 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 374 göst.
27 Ocak 2020 Diğer kategorisinde Ebru-a (74 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 795 göst.
14 Ekim 2019 Aile kategorisinde İnstructor (738 puan) tarafından soruldu