+1 oy
1,353 göst.
Diğer kategorisinde (75 puan) tarafından

image

image

alıntı

25 Cevaplar

+8 oy
(9,626 puan) tarafından
Tabi ki onların da arasında dünya iyisi insanlar var bizim aramızda nasıl bize düşman olanlar varsa onların içinde de bize karşı iyi olanlar var kötü insanlar yüzünden herkesin adı çıkıyo işte 
(75 puan) tarafından
Aynen öyle
Allah razı olsun
tarafından
Aynen öyle bizim apartmnda irakli aile var kadin ve esi aşırı iyiler ve kadin acaip temiz 3 cocklrda aşırı saygili cocuklar 4 aile otryrz binada baska kmse yok bnm cocklr kucuk dye kadin bna merdvnleri bile yikattrmyo kendsi zemn katta bn 3.kattym oraya kdr cikiyo heryern kotusü oldgu kdr iyilerde var dunya kanunu bu
(16,015 puan) tarafından
Cok doğru söyledin canim biz bize düşmanız suriyeliler nerde kalmış. Su zamanda bile birlik beraberlik göstermemiz gerekirken birbirimizi yedik
-Reklam-
+7 oy
(1,024 puan) tarafından
Kimse kusura bakmasın benim halkım önce gelir 
tarafından
Helal lan Yusufi <3 ;)
(1,918 puan) tarafından
Ayakta alkisliyorum seni ++++
(663 puan) tarafından
Senelerce besledik. Yeter artık. Yallah herkes ülkesine.
+4 oy
(1,088 puan) tarafından
Her milletin iyisi kötüsü var. Bizim halkımızda evi yıkılmış şehri depremde yerle bir olmuş ama marketleri yagmaliyorlar. Onlarda türk o zaman Türklerin hepsi aynı mı deniliyor. Ben ırka bakmam insanlığına bakarım.
(1,140 puan) tarafından
Bazıları insanlığını kaybettiginden öyle düşünmüyor maalesef
(457 puan) tarafından
Bir depremde  enkaz olmuştu hangi deprem bilmiyorum galiba izmirdi bir kadını Suriyeli bir adam kurtarmıştı yani iyileri var kötüleri var tıpkı bizim ülkemizde gibi
+4 oy
(7,687 puan) tarafından
Çok üzülen varsa evlerini açsınlar üzüntünüzün gerçekliginu anlamış oluruz oylelikle. Cok yalnizlarsa ülkelerinde akrabalarinin yaninda kalsalardi
(2,562 puan) tarafından
Aynen öyle üzülüp aldık neler yapdiklari ni gördük
(7,687 puan) tarafından
Burada acindirip sempatik göstermeye çalışıyorlar ama yemezler artık sabrımız kalmadı onlara karşı
(2,562 puan) tarafından
Keşke birazda kendi milletimize acinsa
(2,562 puan) tarafından
Onlara üzüldük ve bize oluyo olan şanki çokmu umurlarinda nankör lerin
+3 oy
(10,531 puan) tarafından
Evde mi besleyelim napalim bıktık usandim artık ( kadın ve bebekler neyse)
(2,562 puan) tarafından
Valla artık kadinlarda aynı erkekler gibi onlardada azcik düşünce olsa doğurduk ca doğurmaz çocuklarını perişan etmezler
+2 oy
(1,278 puan) tarafından
Ya ben en çok o afganlara takılıyorum ne işleri var gerçekten burda bizim insanimiza zarardan baksa hic birşeyleri dokunmuş insanlar değil insana da benzemiyorlarda neyse ... Suriyelilerde ülkeleri düzelmiş dönün hadi ne işiniz var yetmez mi kaç yıl oldu ekmek elden su gölden...bı komutanları Suriyelileri sınır dışı edin bize ihanet eden kendi ulkesine bunu yapan kim bilir size ne yapar diye bir yazı okumuştum.bilmiyorm gerçekten anlayamıyorum artık hiç Bir şeyi 
+1 oy
(2,945 puan) tarafından
Bir yerde okudum. Suriyeliler ülkemizden gitsin diyoruz ama işini iyi yapmayan insanların ölümüne sebep olanlar için demiyoruz diye. Sonra düşündüm o kadar haklı ki. Yağmacılık yapan hangi milletten olursa olsun sınır dışı edilmeli(mecbur kalıp karnini doyuracak kadar alanlar haric) ve bu bunları bilerek isteyerek para uğruna eksik malzemeyle yapanlar, kolonları kesenler de sınır dışı edilmeli. 
+1 oy
(7,959 puan) tarafından
Suriyelileri hiç sevmiyorum ama şu yazı icimi acıttı keşke kendi topraklarinda savassaydilar böyle duruma düşmezlerdi bizim halkta haklı bizim vatanımız bizim topraklarımız öncelik bizim diyo insan olsede kendi toprağında ölsün böyle yaşamak daha mı iyi oldu bir yanım çok çok üzüldü bir yanımda keşke biraz cesur olup kendi vatanlarını korusaydilar dedi gercekten burda zırt pırt doguruyolar bizden daha iyi yasiyolar
(13,825 puan) tarafından
Bir kadın izledim Suriyeli biri çıkarmış onu enkazdan çıkınca bulucam onu diyordu hiç unutmam diyordu
(7,959 puan) tarafından
Cnm tabiki iyileride var kötüleride var tıpkı bizim millet gibi deprem oldu diye sevinen Kürtler ölsün diyen Suriyeli değildi bizim milletimizdi biz birbirimize bunu dedik ne kdr üzüldüm  o yazıyı görünce sadece şunu düşünüyorum yıllar geçti turkiyedelerr savaş hala bitmedi mi Ülkelerinde'birde şu var orda kalnlar nasıl kalıyor bunlarda gidebilir demek ki gitmiyorlar burası daha iyi şartları sadece benim vatanimda benden daha iyi şartlarda yaşamları zoruma gidiyor
(7,959 puan) tarafından
Ama tabiki çok üzüldüm o durumlarına
(13,825 puan) tarafından
Konuşacak şeyler var da iste hauirlisi
+1 oy
(4,681 puan) tarafından
kendi ulkesinden kacip gelene saygim yok 
+1 oy
(1,824 puan) tarafından
Gördün mü bak onlar da bizim gibi yerini yurdunu terketti diyen ( depremzedelerin geçici süre şehirden ayrılmaları için) kişiler mi bunlar. Bıraksınlar ya ülkelerinde de deprem oldu koşup gidip sahip çıkacaklarına hala acındırma peşindeler 
0 oy
(1,140 puan) tarafından
Ya o kadar kötüleyen var ki..ben de çok üzülüyorum.neymis yağma yapmışlar bilmem ne.Türkler de yaptılar.bizden de iyi kötü var onlardan da.yszik günah o insanlara da
0 oy
(58 puan) tarafından
Iyi.kötü hakli haksiz.karişti günlerdir.. böyle olmamali yavrulara yazik onlarin ne günahi var Allahim yeryüzünde adaleti sağlayan insanlarin sayisini artirsin herkesin kalbi e merhamet diliyorum
0 oy
(712 puan) tarafından

:'( almanyada yaşamış bir türk olarak Kendi memleketinden uzakta yabancı olduğun için ayrımcılığa uğramak çok kötü birşey. Zamanında giden türklerden de çok sorunlar çıkaran olmuş ve herkesi öyle biliyorlar sürekli kendini kanitlamak zorunda olup ben böyle değilim ama demek çok yorucu. Hayata -1den başlıyorsun. 

(1,140 puan) tarafından
Doğrudur.gel de bunu ırkçılık yapan kalbi taşlaşmış olana anlat
(58 puan) tarafından
Bazen tahammül edemiyorum suriye irak afgan mülteci olaylarina ama sonra diyorumki bizimde gurbette insanlarimiz.war onlarada.hala irkcilik yapiliyor aklima sizler geliyorsunuz.. ama depremin 3.günü hatayda yasayan arkadaşaaiarkadaşimla.konustugumda suriyeliler bize firsat vermiyor 1koli suyu zor aldik demişti
(1,140 puan) tarafından
Aynen dış ülkelerde de Türklere yapıyorlar malesef.burdan birisi sevdaydi galiba dış ülkede yaşıyor.bir kaç kötü Türk görmüşler diye bütün Türkleri disliyorlarmis aynı muhabbet yani..
O konularda da Türkler de yaptı Kürtler de Suriyeliler de..
Bir de biraz Araplar yani nasıl diyeyim genel olarak kaba bir millet.yani bu yetişme tarzlarından sanırım.onlar da orda aç susuz kaldı.onlara normal geliyor o kabalık galiba
(712 puan) tarafından
Aynn umreye gidenlerde diyor arap millet biraz daha kaba saba birileri diye. Mesela endonezyalilar kendi halinde çok halim salim insanlar deniliyor. Bizim türk milleti de az değil ama :D
Yinede işte her kişiyi ırkına göre degil insanlığına göre bakıp muamele etmek lazım.
0 oy
(3,411 puan) tarafından
Aslinda kendi  ulkelerinde kalsalar ve onların ulkerine  de yardim gönderseler  turkiyeden  daha iyi olur  
0 oy
(3,538 puan) tarafından
Herkese hak ettigi sekilde muamele edilirse sorun kalkar gariban kosede bekleyen bir insan gorsem irkini sorgulamam elimden geliyorsa yardim ederim insan olmak bunu gerektirir her seyin ustundedir insan olmak politikasi olmaz bunun
0 oy
(128 puan) tarafından

INSAN"  sonuçta söyle böyle ayrım yapamam onlarinkide can evlâd rabbim onların da  yardımcısı olsun........ 

Şuan ki ruh halim ile bu dayak atan vdiolari bile görünce içim bi garip oluyor zor zor çok zor bişey den geçiyoruz 
0 oy
(575 puan) tarafından
Ah ah anlamayacak insanoğlu kardeşliği.... 

Ancak o toprağa girince anlayacaz bunların ne kadar önemli olduğunu aslında.... 
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Sığınmacılara insanlık dışı muamele tabiki yapılmasın elestirelecek birileri varsa gelişi güzel ülkemize alanlara yapılmalıdir. Sınırlarimiza sahip cikmayanadir. Ülkemizin sınırı namusumuz sayılır. Gecenin bir yarısı İstanbul'un göbeğine bir tır ne üdüğü belirsiz insanları sokaklara salanları eleştirmek lazım. 
0 oy
(221 puan) tarafından
NE KADAR ACIMASIZCA YORUMLAR VAR ALLAH SIZIN KALBINIZE MERHAMET VERSIN YA BUNCA YAŞANAN FELAKETTEN HIC MI DERS ALINMADI BI SANIYE SONRA NE OLACAĞIMIZ BELLI DEĞİL SANKI BIZIM TURK MİLLETİ HEPSI SUTTEN CIKMA AK KAŞIK HERKES 4 4 LUK BI SURIYELILER MI KALDI DONELIMDE BI KENDİMİZE BAKALIM BI ACALIM PEYGAMBER EFENDIMIZIN HAYATİNI MERHAMET PEYGAMBERININ UMMETIYIZ NE ARA BU KADAR KATI KALPLI OLDUK EL INSAF YA EL INSAF 
(7,687 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ak kaşık degilse bizim millet, onlar da gidip iyiliklerini kötülüklerini kendi ülkelerinde yapsınlar
(2,562 puan) tarafından
Sanki yapdimiz iyilikleri kabul mü ediyo adamlarda hala diyolar yapmasaydiniz bizmi dedik yapın diye diyo hiç bı suriyeliyle aynı ortamda calistinmi resmen nankör köpek onlar yediği kaba pisliyolar sanki biz onların ulkesindeymisiz gibi bize artislik yapiyolarkafa tutuyolar haberlerde göstermiyorlar ama kaç tane türk u öldürdü ler
0 oy
(309 puan) tarafından
Ya gerçekten bazen başımıza gelen şeyleri hak ediyoruz bende en çok bunlara üzüldüm hemen onlara saldırdılar insanlar fazlalık gibisinden halbuki onlari en iyi anlayacağımız andı bu yaşanılan an evimiz yuvamiz memleketlerimiz yok oldu başka ülke olmasada başka illere dağıldık.yabancisi olduk bulunduğumuz yerin .heryerde kötü insanlar var ama masumları silip atamayiz biraz vicdan ya vicdan...

İlgili sorular

0 oy
61 cevap 2,380 göst.
18 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 225 göst.
7 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Bhreken (98 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 557 göst.
24 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 677 göst.