0 oy
2,373 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
bizim evin arka tarafindan surekli bebek aglamasi geliyor kolik herhalde diye dusundum hep bugun camasir asarken bi baktim capraz balkonda bir kadin kucaginda minicik bebek avutmaya ugrasiyor gozgoze geldik dedim hayırlı olsun allah anali babali buyutsun benim bebisin kiyafetlerini gordu asili sanada falan neyse iste kac aylik emiyor mu huysuz mu diye konustuk agliyo surekli sesini duyuyorum dedim kadinin gozleri doldu huysuz biraz dedi gecistirdi bende kaldim bi an ne soyledim diye sonra geçtik iceri çamaşırları toplamaya ciktim baktim yine balkonda bana seslendi dedi biraz rica etsem mama verebilir misin virusten dolayi gorusmek istemezsen kapiya biraksan gelip kapidan alsam esime ulasamadim uzerimde de para yok dedim gel veririm tabiki de bebegiyle geldi uzaktan konusuyoruz 3 aylik bebegi ama sanki yeni dogmus gibi eşimle ayriyiz sutum yetmiyo elime para gectikce ip alip evde patik lif yapip satiyorum sahilde (arada yuruyuse ciktigimda denk geliyordum mecbur olmasa saatlerce durmaz buralarda diyordum meger komsu sayilirmisiz tabi gec dank etti bende o kadin oldugu) bez mama oyle alabiliyorum komsular falan getiriyor is ariyorum kimse almiyor bebekten dolayi dedi allah yardimcin olsun sen yine bisey olursa seslen dedim gitti sonra benim mahallede kimseyle pek konusmuslugum yoktur o yuzden ne oluyor bitiyor bilmem komsularda disarida oturuyorlar dedim sor nolacak belki bilirler tum gun disarida oturup geleni gideni izledikleri icin sordum hemen eşi herseyi alıp baska kadinla kaciyor basinin caresine bak diyo ailesi de baska sehirde köyde sakin buraya gelme cocugunla kocasini bile elinde tutamadi diye rezil etme diyorlar diyo komsular toplanip arada destek oluyorlarmis bez mama yiyecek falan ama cok bisey alamiyoruz bizde hepimizin durumu belli dediler o kadar kotu oldum ki allahim kadin olmak anne olmak sahipsiz olmak ne zor utana sıkıla evladinin acligi icin mama istedi belkide tekrar balkona cikmami bekledi saatlerce tersleyip kabul etmeyedebilirdim memurum ama bu aralar benim durumumda cok iyi degil yarin gidip bez mama alayim asayim kapisina diyorum goturup versem ben daha kotu olurum konusamam bile ayip mi olur kapisina da asmak bilemedim cok sukur benim ailem eksigimizi tamamliyor kendi evladimin ac kaldigini dusunuyorum da kafayi yer insan eee bu kadinda nereye kadar bu şekilde devam edecek kirasi var faturasi var dusunmeden edemiyorum sosyal hizmetleri arayip talepte bulunayim diyorum gelip inceleme yapsinlar çözüm bulsunlar diye uzun oldu kusura bakmayin paylasmak istedim kafam durdu resmen

61 Cevaplar

+5 oy
(832 puan) tarafından
Düşüncelerin o kadar güzelki bence kapısına asman daha iyi olur çünkü senin yardim ettiğini bilirse ihtiyacı olduğunda senden bişey isteyemez
tarafından
Bugün ben hayirli olsun diyip konusmasam belki isteyemeyecekti mamayi aynen bende oyle düşünüyorum bisey oldugunda isteyemezse benden cekinirse sanki ben soyledim de aldirdim zorla gibi dusunurse kapisina asayim en iyisi sağolasın
(832 puan) tarafından
Aynen canım Rabbim seninn gibi iyilerin sayısını çoğaltsın
(132 puan) tarafından
Çok çaresiz kalmış ki Rabbim onu sana göndermiş ne büyük sevap islemissin Allah senden razı olsun Rabbim ikisinizin de yuvasina huzur bereket versin inşallah
-Reklam-
+4 oy
(9 puan) tarafından
Canim ben bir miktar yardim etmek istiyorum bende hamilryim daha ilk gebeligim içim parcalandi  yaşım kucuk 21 yasindayim elimden ancak para yardimi geldi senin hesabina bir.miktar atsam o aileye esya alip birakirmisin kapilarina 
(3,024 puan) tarafından
Bende ayni sekilde yardim etmek istiyorum kadinin ibanini felan istesen kadinin ibanina yollasak
tarafından
Canim allah razı olsun tabikide alir birakirim seve seve varsa eger kadinin hesabina gonderin isterseniz bugun gidip sorucam kendisine banada atabilirsiniz sorun yok da sonra biri cikar der acaba kendine mi aldi vermedi mi kadina falan zan altinda da kalmak istemem vebali cok agir çünkü eger yoksa kadinin hesabi kabul ederse soylerim bir hesap actirir actirmazsa da son care guvenirseniz bana atarsiniz ben alirim biseyler size de fisini atarim
(460 puan) tarafından
Aldıklarınızın fotoğrafını atarsınız eğer böyle bir çekinceniz varsa. Böylelikle inanır insanlar.
(9 puan) tarafından
Kadina sorarmisin ibani varsa atariz yoksada ben size gondermek isterim sonucta sizde bir annesiniz alip cebinize atacak degilsiniz kessinlikle oyle dusunmedim yanlis anlamayin sizde yanlis anlamayin bizi ben inaniyorum yani anlatirken bile içtenlikle anlatmışsnz
+2 oy
(251 puan) tarafından
Önce güzel yüreğinden öpüyorum okurken gözlerim doldu nolur onu yalnız bırakma yapın birlikte birşeyler dediğin gibi bi sosyal hizmetlere falan başvurun mahallemizde muhtara bi bilgi verin ne bileyim belediyeyi arayın gerekirse birisi mutlaka yardımcı olacaktır siz bi el uzatın kimsesi yok belli ki cesaret edemiyor belkide birşeylere. Hangi şehirde bu arada ne bileyim belki bizlerde birşeyler yapabilirsek :(
tarafından
Allah razı olsun canim elimden geldigince destek olmaya calisicam bugun her yere gidip konusucam benimde bebegim var hemen cikamiyorum evden yoksa coktan cikip gitmistim konusmaya bile cekinen biri gidip birilerinden yardim talep edebilecek kadar girisken degil anladigim kadariyla bursadayim canim bazen bir dua bile yeter inanki cok sagol
+2 oy
(3,274 puan) tarafından
bir hesap numarası olsa dileyen 3 5 yatırsa sen ona ulaştırsan nasıl olur acaba cnm yaa çok üzüldüm rabbim hiç bir anneyi çaresiz bırakmasın çok zor senden isteyecek kadar çaresiz kalmış kıyamam yaa 
tarafından
Canim ben veririm hesap numarasi da sonra birileri cikar der kendine mi aldin naptin falan zan altinda kalmak istemem vebali var bunun bi kadina sorayim bugun varsa ona atmak isteyen atar olmazsa son care bana atarlar ben aldiklarimin fisini gonderirim size aklima da baska bir yol gelmedi aynen belliki cok caresiz kalmis
+2 oy
(976 puan) tarafından
O kadını tek bırakan herkesin Allah müstehakını versin. O koca bozuntusunun, o anne babanın, o akrabaların, eşin dostun... Lohusa bir anne bebeğiyle bir başına :-( bebeği kız mı canım? Kızsa ben de yardım etmek isterim kıyafet olarak. İban atarsan yardımcı olmak isterim ben de. Bi de böyle şeylerde çekinme. Kapısına asma bence. Direk kapısını çal de ki : çok zor bir durumdan geçiyorsun kardeşim, insanız hepimizin başına böyle şeyler gelebilir. Sakın çekinme, sana yardım etmek isteyenler var, ben de elimden geleni yapmak istiyorum. Sakın kendini yalnız hissetme. İyi insanlar da var bu dünyada de. Elinden tut. Bir nebze rahatlar. Ama kapısına asmak sadece maddi olarak bu yardımı yaptım, başka da elimden bişey gelmez demek. Bi de devamı gelir mi gelmez mi hep bir ümitle bekler. O yüzden manevi olarak da yanında ol. En çok ihtiyaç duyduğu şey bu çünkü 
tarafından
Canim allah razi olsun cok guzel yazmissin gidince bunlari soylim ben tutulurum yoksa konusamiyorum boyle durumlarda bugun gidip numarasini ibanini falan isticem varsa ve verirse atarim sana da erkek dedi komsular cinsiyetine bebegin ben yine teyit ederim bugun
(976 puan) tarafından
Tamam canım, Allah hayrını kabul etsin ❤️
+1 oy
(264 puan) tarafından
Gozlerim doldu Allah yardimcilari olsun tasima suyuyla degirmen donmez 5 yardm edersin 10 edersin 15de kalirsin :( insallah devlet yardm eder. Bizm buradada bir aile var 5 senedir her ay yardm ediyoruz araci olduklarimda 3 cocukla asfaltin uzerindeki cadirda yasiyorlar devlte basvurduk heer yere aadece aylik 80 tl market yardimi yapiyir belediye Allah bildikleri gbi yapsin kendi calisanlarida arabalari kullanip ozel hayat yasayip tatil yapiyor konu nereye geldi ama belediyede calisiyordum sirf bu yuzden ayrildim 4 sene dayandim midem kaldirmadi gorduklerimi :(( calmada degil acik  acik yiyorlar birde yardm yapmiyorlar ibb basvurdum belediye ilgilendigini belirtti hepsi birbirinden beter hic iyi calisan isini yapan yok bu istanbul bizim ilcede
tarafından
Allah razi olsun sizden de bakalim bugun soracagim belediyeye ne yardimlari varmis dedigin gibi tasima suyla nereye kadar dondurecek degirmeni
+1 oy
(704 puan) tarafından
Oyyy gece gece içim parcalandı Allahımm yardimcıları olsun çok güzel düşünmüşun Rabbim sende de razı olsum o güzel kalbinden.. Allah kimsenin evladını aç susuz bırakmasın hele ki bi anayı bu hallere sokmasın keske yakın olsak bizde sürekli yardım edebilsek canım özelden numaranı yada o bayanın adresini atabilir misin Bursa da tanıdıklarım var bende yardımcı olmak isterim yada sen kendi hesap numaran falan varsa lütfen benimde kızım var çok kötu oldum :(
tarafından
Kadinin adresini tam bilmiyorum canim bugun gidip ogrenicem kapi numarasini falan allah razi olsun senden de istersen bana da atabilirsin canim sen nasil istersen
0 oy
tarafından

Ahhhh ahhh :(mama bez  vermek istiyorum de kapına  getirip asarim simdi de

tarafından
Ne bileyim ben böyle seylerde cok cekiniyorum ya tutulup kaliyorum ne diyecegimi bilmiyorum cok stres oldum
0 oy
(487 puan) tarafından
Allah yar ve yardımcısı olsun
tarafından
Amin inşallah
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Uf ya cok üzüldüm keske elden bişey gelse sen nerede oturoysun istanbul'da msn
tarafından
Keske imkanim olsada her ay marketini bebeginin eksiklerini giderebilsem bi nebze yükünü hafifletebilsem yok canim bursadayim
tarafından
Bursanin neresnde oturuyorsun cnm
tarafından
Gemlikteyim canim
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Siz bence bı yerlere haber verin muhtari arayın mesela haberi olsun. Allah yardım etsin
tarafından
Buraya daha yeni geldim ama yarin gidip muhtara sosyal yardimlasmaya belediyeye ugricam belki biseyler cikar amin inşallah
tarafından
Canm mesaja bakarmisin
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Allah yardımcısı olsun gerçekten çok zor insan her türlü zorluğa yokluğa dayanır da işin içine evlat girince iş değişiyor yapmam dediğin herşeyi yapıyorsun Rabbim kimseyi darda koymasın inşallah evlat sahibi olup kıymet bilmeyenleri de ıslah etsin 
tarafından
Amin inşallah aynen evlat olunca akan sular duruyor çok zor bi durum
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Çok  zor bi durum Rabbim yardımcısı olsun iyilerle karşılaştırsn tez zaman da
tarafından
Amin inşallah cok cok zor
0 oy
tarafından
Cokniyi düşünmüşsün canim durumun varsa yardim et sen onlara verirsen Allah sana verir
tarafından
Elimden geldiğince destek olmaya calisicam canim
0 oy
(4,134 puan) tarafından
Allah yardimcisi olsun..:(
tarafından
Amin inşallah
0 oy
tarafından
Cok üzüldüm biz kadınlar cok yıpranıyoruz memurum diyon yanlış anlama 100 200 kimse zenqin olmaz 
tarafından
Olan kadina oluyor hep elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım zaten
0 oy
tarafından
Allah yardımcisi olsun cok üzüldüm gece gece  kadına yardim etmek isterim mama bez olsun elimden geldiğince izmirde yaşıyorsanız özelden adres verirmisiniz bana
tarafından
Amin inşallah yok bursadayim canim
0 oy
tarafından
Amin..bugün ben de kızımı arkadaşıma emanet ettim 1 yaşında emiyor..2 saatte anca gidip geldim sonn 5 dksında ağlamaya başlamış krize girer gibiydi emmek istemiş belli..yemek yedirmiş kız ama emmeyi istemiş beni görür görmez sustu memeyi açmaya çalıştı gözlerimin içine bakıyordu kekşke yanımda götürseydim dedim..bir bebeğin aç kalması kadar kötü birşey yok hele ki elinden birşey gelmiyorsa çok üzülüyorum ama herkesin durumu aynı değil..kendini o kadının yerine koy biri gelse de bez mama getirse diye bekliyordur kesin..ben de 2 gündür eşime diyorum bezi bitti diye ama haftalığını alamadı daha bakkaldan al haftasonuna veririz dedi ama borçlu kalmak istemediğimden gizli aldığım altınımı bozdum bezi aldım mutfak eksiklerimi hallettim..bu devirde bebek büyütmek çok zor..Allah tüm annelere sabır güç kuvvet versin anlayışlı eşler versin
tarafından
Allah yardımcın olsun seninde canim aclik kadar zor bisey yok inanki biz buyuk olarak bilr idare edemiyoruz bebek nasil idare etsin valla cok zor
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Nerde yaşıyor canım, boğazım düğümlendi çok üzüldüm 
tarafından
Bursada canim valla bende cok kotu oldum
(2,104 puan) tarafından
Canim bursanin neresnde yaknsa bende elmsen geldgnce yardm ederm
(2,078 puan) tarafından
İstanbuldayım canım yakınsa kendimde görmek isterdim :((
(2,104 puan) tarafından
Sana demedm canm bursada yazmsya bende bursadaymda
(2,078 puan) tarafından
Bana demediğini anladım canım, ben sormuştum nerde yaşıyor diye ona cevaben yazdım kuzum
0 oy
(2,840 puan) tarafından
ay isi bizim burdada var kadin hamileyken adam birakip gitmis 1 bile olmadi dogum etti bebegimin esyalrini verdim erzaklarimi paylastim rabbim kabul etsin okadar mutlu olduki ama su var sosyal yardima demissin bebegini alma ihtimalleri olabilir canim sen en iyisi elinden geleni allah rizasi icin yap ve muhtara filan duyur soyle 
tarafından
Allah kabul etsin canim seninkinide anneyle bebegi ayirmayacak sekilde cozum bulmaya ugrasicam gidebildigim tum kurumlara gidicem bugun bakalim nasip

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 562 göst.
21 Nisan 2020 Aile kategorisinde sevda1234 (439 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 373 göst.
27 Ocak 2020 Diğer kategorisinde Ebru-a (74 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 792 göst.
14 Ekim 2019 Aile kategorisinde İnstructor (738 puan) tarafından soruldu
+1 oy
25 cevap 1,352 göst.