0 oy
324 göst.
Diğer kategorisinde (2,484 puan) tarafından
Kızlar doktor bana hem emzir hem sütünü sağ dedi.

Ne sıklıkla sağıyım?

Emzirmeden sonra mı sağıyım?

Yarın doktora sorucam ama bi sizede sorayım dedim. Siz nasıl yapıyosunuz?

3 Cevaplar

0 oy
(545 puan) tarafından
Once emzir kaliosa sag canim yeni dogum yaptiysan sutun cogalsin die demistir doktor 
(2,484 puan) tarafından
Hayır kuzum goguslerim cok cabuk doluyo ve birini emzirirken digeri fiskiriyo komple. Hala gogus pedi kullaniyorum ben
(545 puan) tarafından
Benimde oyle kuzum oglum 7. Ayin icinde ama ben sagmiorum valla emzirirken bluzum sirilsklam oluo degistirip geciorum
(3,695 puan) tarafından
Ayy maşallah subhanallah ya keske benim de senin gibi olsa halil'in anası :/ ben guc bela yetiriyorum bu ay 650 gram almis kızım  hemsire bi sey de demedi aklim sasti valla
(2,484 puan) tarafından
Valla kuzun olsa dert olmasa dert benimde oglanin hep bogazina kaciyo hizli geliyo diye disarda bi yerde emziriken hep bi korku acaba simdi sutum tascak mi akcakmi gercekten cok sinir bozucu bi durum gunde 5 kere ic camasiri bluz degistirdigimi biliyorum
(3,695 puan) tarafından
Masallah subhanallah kız insan hep olmayanı istermis ya benimkinde o hesap tek sütüm fosur fosur olsun da 4 5  camasir degistiriyim :))
-Reklam-
0 oy
(636 puan) tarafından
Mesela bebiş tok diyelim. Senin de göğsün doldu o zaman sağ. Emzirmeden önce sağarsan bebişe kalmaz bu sefer. Yani doktor göğsun dolu kalmamasi icin demistir. Bi de bilgin olsun biliyo da olabilirsin ama genelde bilinmiyo bebeğe akşam sağdığin sütü gündüz, gündüz sağdığın süte de akşam verme. Anne sütünde gece bebeğin rahat uyuması için sadece gece salgilanan hormonlar da oluyor  gece sagdigin sütte. Gunduz sagdigin sutu bebege  gece verdin diyelim gece bebiş uyumayabilir haberin olsun. Gece sütü ile gündüz sütünun icerigi ayni degil doktoruna bu durumu sorabilirsin. 
(2,351 puan) tarafından
Bnde bilmiordm ilk defa duydum ilginc :) muazzam bisey ya nasl muhtesem varliklariz :))
(636 puan) tarafından
Rica ederim :) evet yaz canım tarihi de yaz buzdolabında 3 gün saklayabiliyosun. Buzlukta ise 3 ay. İsıtirken de kaynatma oda sıcakliginda kendi kendine ısınsın eger isitirsan ocakta falan icindeki butun proteinleri besin degerlerini öldürürsün
(636 puan) tarafından
Soyle soyliyim sagdiysan o sutu oda sicakliginda en fazla disarda 3 saat tutabilirsin.  Saat 10 da sagdin diyelim buzdolabina koy 3 saat gecmeden  diger sagdigin sutu ekle ustune at buzluga. Iki sagdigini birlestir 3 sağim cok fazla olur
(2,484 puan) tarafından
Tesekkuur ederiim kuzum ❤
(636 puan) tarafından
Rica ederim :)
0 oy
(319 puan) tarafından
Canım önce emzir emzirdiğin göğsünü tamamen sağ o zaman sütün dahada bollaşıyor
(2,484 puan) tarafından
Oyle deniyim canim bide sey dicem mesela gun icerisinde sagdigim sutleri birlestirebilir miyim acaba
(319 puan) tarafından
Canım sağar sağmaz hemen buzluğa at hiç bekletme
(581 puan) tarafından
Birlestiremezsin canım sutleri. Saat tarih yaz ilk en önce sagdigini vermen lazım. Karistirilmaz
(2,484 puan) tarafından
Tamam kuzum oyle yapiyim

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 50 göst.
3 gün önce Diğer kategorisinde Simsek21 (1,330 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 99 göst.
18 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Merve33soyturk (190 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 134 göst.
4 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gamze1azra (84 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 92 göst.
27 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Alpingo!!45 (336 puan) tarafından soruldu

378,371 soru

11,325,634 cevap

34,778 kullanıcı

...