0 oy
319 göst.
Diğer kategorisinde (983 puan) tarafından
Kızlar geç prematüre bebek anneleri var mı aramızsa ? Birbirimize yardımcı olalım, benim kızım 36+4te doğdu 2320 ve hastanede 2250ye düştü 5 gün küvezde yatıp çıktı şükür şimdi 2680 bugun 13. Gün tek sorunumuz beni emmiyor sağıp veriyorum sonradan alışır mı?

11 Cevaplar

0 oy
(229 puan) tarafından
Bnm ikinci kizim 33 haftada dogmustu  2 430 grm sarilikti cok zor emziriyoduum. Sag ama genrde zorla canm emmesi icin kucuk oldugu icin anca alisir
(983 puan) tarafından
Sukur sarilik bari yok canim zorluyorum ama aglamaktan kipkirmizi oluyo bnde kilosu dusmesin diye zorlayamiyorum biberonu veriyorum
(229 puan) tarafından
Biberona alismis canm. Keske kasikla verseydin gemede sen bilirsin
(983 puan) tarafından
Hastanede biberonla verdiler canim dutum gelene kadar heo
-Reklam-
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Memeyi vermeye calıs emzirme danısmanından yardım al  yoksa meme istemeye bilir kücükken alıstı benimki pramütüre degil 2400 dogu 4 ay emdi sonra bıraktı emziremedim 
(983 puan) tarafından
Cok agliyo memede kilo slmasi lazm diye zorlayamiyorum doktor kilosu inmesin dedi dikkat ediyirum cok zor
0 oy
(1,292 puan) tarafından
Kızım da 34 haftalık, doğdu 1 hafta küvezde kaldı sonra da kilo alması, için sağıp biberonla verdim 8 gün ölçülü olarak arttırarak. Sonra emmeye alışması, çok zor oldu 3 gün gece gündüz, uğraştım 1 saat kesintisiz ağzına damlatmaya çalıştığımı biliyorum. Silikon uç bile aldım çok zor bir süre ti ama şükür alıştı ve şuan 1 yaşında hala emiyo biberonla mama da içiyo 
(983 puan) tarafından
Masallah Allah bagislasin bende silikon uc denedim onu da istemiyo cokta zorlamak istemuyorum kilo almasi icin icmesi lazim cok zor boyle insallah alisir zamanla doktor cenesi kuvbetsiz dedi daha belki ilerde daha iyi kavrar memeyi
(1,292 puan) tarafından
Tabiki daha çok güçsüz biberon kolayına geliyo o yüzden. Israrla vermeyi dene inşallah Bi süre sonra tutacaktır zaten göğsünü. Her geçen gün güçleniyor annesi
(983 puan) tarafından
InsaAllah tutar cok istiyorum emzirmeyi zaten
0 oy
(7,210 puan) tarafından
37+2 de 2190 doğdu 2060 düştü . Benim kız emiyordu ama uyurken sarılık olmasın diye sağıp biberonla da veriyorduk. Allah yardımcın olsun ten tene temas edip vermeyi denesen ? Gaz damlası kullanıyorsan göğsüne damlat belki onun tadı cezbeder ben emziği öyle veriyordum ağzına hiç damlatmadm onun yerine emzige damlatıp verdim bir taşla iki kuş oldu. 
(983 puan) tarafından
Ten tene temasta denedm sukur biraz tutuyo ama gucsuz devami gelmiyo
(7,210 puan) tarafından
O güçlenecek annesi merak etme benim kız gogsumun sadece ucunu alabiliyordu parmaklarımla ucunu alıp ağzına veriyorm öyle makas bile değildi şimdi dana 9 aylık kendisi alıyor indiriyor kaldırıyor istediği şekilde yararak üstüme çıkarak oturarak nasıl keyfi isterse ... Sen pes etme yeter ki bu zor günlerinde geçecek inşallah
(983 puan) tarafından
InsaAllah canim bugunlerde gecer Allah bagislasin yavrunu darisi basima
0 oy
tarafından
Cnm o haftada prematüre sayılmiyor ki
(983 puan) tarafından
Geç prematüre olarak geciyor canim 38. Haftaya kadar oyleymis
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Bende 36 haftalik dogum yaptım ama benim kız biraz iriydi 3300 doğdu emme sorunu yaşadık ememiyordu emse yutamiyor boguluyordu iki defa çekip uyuyordu sagdigin sütü kaşıkla ver canım biberona alisirsa meme almayabilir 
(983 puan) tarafından
Acliktan agliyo canim uyanimca biberonu zor bekliyo masallah istahli bi bebek 3 satte uyaniyo 90 ml iciyo kasikla hayatta bekleyemez
(2,039 puan) tarafından
İnşallah biberona alışmaz canım benimki 20 günden sonra aktif bi şekilde emmeye başladı
(983 puan) tarafından
Masallah insallah devam eder ne kadar oldu smdi?
(2,039 puan) tarafından
4 buçuk aylık oldu canım
(983 puan) tarafından
Allah bagislasin canim
0 oy
(1,948 puan) tarafından
Hep ver pes etme canım ama 
(983 puan) tarafından
Once meme sonra biberon veriyorum canim
0 oy
tarafından

Ben ben yazdım sana diğer bölümden :D

(983 puan) tarafından
Evet canim bebek bakimimdan :)
0 oy
tarafından
36 haftaya girdi doğumu oldu 32 haftada açılmam oldu hastanede yattım 1 gece doğum hanede 1 gece serviste 36. Haftadada suyum sızıyor sandım hastaneye gittim sancım çıktı açılman var dedi doktor doğum yaptım doğumum çok zor oldu çok fazla dikişim vardı oturamadım uzun süre bebeğim emmedi ebelerde ilgilenmedi 36 saat aç kaldı sonra mama verdiler eve çıkardılar 2770 doğdu 2660 oldu doğru düzgün emmedi hastanede emzirme Pol. Varmış oraya yönlendirdiler sütüm geldi bu seferde oğlum emmediği için rahatsızlanmaya başladım 4. Gün sarılıktan hastanede yattık 2110gr olmuştu hastanede biberonla beslendi biberona alıştı benden size tavsiye sakın biberonla vermeyin sütünüzü ve mamayı çay kaşığı veya şırınga ile verin yada plipsh Avent biberon aldım anne memesine benzeyenden onun sayesinde biraz daha fazla tuttu memeyi oğlum sağmayı bırakmayın mutlaka bir gün tutar memeyi uyku arasında veya biberonu verin emsin biraz çekip kendi memenizi verin 
(983 puan) tarafından
Lansinoh biberon kullaniyorum oda anne memesine benziyo memeyi tutuyo bazen ama 2 cekip birakiyo daha cenesi gucsuz dedi doktor hep sagip veriyorum biberonu zor bekliyo zaten kasikla hayatta durmaz masallah istahli bir bebek 3 satte 90 ml iciyo once kendi mememi veriyorum alissn diye sonra biberonu kiyamet kopuyo memedeyken
tarafından
Aynı bizde sizin gibiydik bende lansinoh kullandım 3 saatte bir 60-90cc arasında veriyordum mamasını kaşıkla ben verdim bir kaç gün ondada biborana alışık oldupu için uzun süreli olmadı
(983 puan) tarafından
Insallah benimkide tutar emer birgun
0 oy
(902 puan) tarafından
Bende 36+5 de doğurdum 2980 kilo doğdu.saglikliydi çok şükür o eve döndü ama ben 20 gün kaldım:'(
(983 puan) tarafından
Gecmis olsun canim senin saglik sorunun mu vardi niye kaldn?
(902 puan) tarafından
Sağol canım. Valla çok şeyler yaşadım sağlık sorunlarım çoktu. Çok riskli bi doğumdu. Post açmıştım. Hatırlamak bile istemiyorum :'(
(983 puan) tarafından
Sonunda yavruna kavusmussun en onemlisi o canim saglikla buyutun :)
(902 puan) tarafından
Amin Allah  razi olsun canim ❤

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 159 göst.
2 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,625 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 277 göst.
26 Eylül 2021 Aile kategorisinde Dilan28999 (41 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 226 göst.
28 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Mislimisli003 (3,895 puan) tarafından soruldu