0 oy
456 göst.
Aile kategorisinde (41 puan) tarafından
Kızım 28 aylık 2 yasını gectı yanı 

3 4 aylıjje. Kıtao okudum. Sürekli konustuk. 

Sürekli kıtap masal kart VS. 

Ne yaptıysam olmadı. Etrafımda cocuk yok.. 

Hala sadece dede dıo baska kelime yok 

7 24 konustum kızımla uyurken kitaplar okudum oyunlar aktıve ne varsa ya. 

Olmadı. Cok canım sıkıldı. 

Konusur mu. Boyle dilsiz gıbı kalmaz degil mi. 

Doktora gittik krese ver kafa zehir dedi 

Kres. Kış mevsimi dıe vermek istemiyorum 

O kadar kafaya takıyorum ki bazen anlatamamm

15 Cevaplar

0 oy
(597 puan) tarafından
Dk a götürmen lazim bence en doğrusunu o söyler
tarafından
Zaten doktora götürdüm yazmış canım
(41 puan) tarafından
Gittik canim. Suan erke bir sey yapamam dıo. En ii sey sen konusmaga devam et ve kres deıdm. Kızıma baktı kafa zehir. Gercekten oyle cunku. Bol etkınlık yaptık.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bugün eşimin kuzeni bize geldi onun da bebeği konuşmuyor Muş yeni yeni konuşmaya başladı doktora gitmişler doktor demiş ki kendi haline bırak bazen sen üsteledoginn için konuşmuyor olabilir demiş o da kendi halinde bırakmış şu an bebeği konuşuyor üç üç buçuk yaşında
(41 puan) tarafından
Ins benimkinde konusur
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Benim oğlumda 27 aylık cnm iyi bir cocukcuya rastladım dedim sadece anne baba amca dayi kelime söylüyor yani bizim dediklerimizi bazen teknkelimeyse söylüyor cümle kuramıyor dedim zaman ver annesi dedi normal doktor arkadaşım 8 yaşında knusmus
(1,015 puan) tarafından
Bana göre de geç cnm çocuk doktoru bana böyle söyledi
(1,015 puan) tarafından
Uzman doktor celal birlik insatgramda soruları cvbliyor ona sorun o dedi kaç yaşına kadar konuşması normal diye
(1,243 puan) tarafından
Onu bilmiyorum da cnm gerçekten zor durum terapist gelirdi eve ordan biliyorum ben
(1,015 puan) tarafından
Evet insan korkar tedirgin olur acaba knusmayacak mi diye bana göre de 8 yaş çok geç doktor diyince çok şaşırdım ilk defa duydum.genelde 3 .4 arası knusuyor cocuklar diye biliyorum ben
(1,243 puan) tarafından
Doğru cnm çok geç insan korkar tabi
0 oy
tarafından
4 yasa kadar normal cat pat bısıler dıyorsa soyledıgın seyı anlıyor nesnelerın adını bılıyorsa hıc sıkıntı yok benım oglum 3 yasına gırelı 1 ay oldu 1 aydır herseyı net soylemeue basladı son 4 aydır acıldı yanı zamanı var demek kı 
(41 puan) tarafından
Her seyı anlıyor cok ii anlıyor ama anlatamıyor tenezuuk etmiyor sankı onune 10 ****** resmi koyarım istediğimi verrır. Onune 10 meyve koyarım verır hıc karıstırmaz hemen anlar yapar
tarafından
o zaman bence bı sıkıntı yok canım benım oglumda oyleydı 3 yasıba 3 ay kala açılmaya basladı 1 aydır da artık herseyı soyluyor dun bır kart oyuncagının arkasında gerı donusum ısaretı gormus gelmıs anne bak geyi geyi dönüçüm diyor nerden duydu en ufak bır fıkrım yok :D bırde heyecanlanıyor ıkı uc kes soyluyor bazı kelımelerı bır anda acılır o bak gorursun sen ılgıne aynen devam et ama onu da kendını de bunaltma her cocuk bır degıl ılla kı konusacak eger bır sıkıntı olsa hala dede vs demez 10 haybanı 10 meyveyı vd bılemezdı ne zakasında ne dilinde bır sıkıntı oldugunu dusunmuyorum ben
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Benim komşumun kızı da öyleydi. Çocuk anne bile düzgün diyemezdi. 3 yasına kadar da anne sütü aldı ha. Sürekli açar açar eme3di.çok utangaç da bir çocuktu. Benim kızdan şikayetçi ay mı 6 aymı ne büyük.. Benim kız simdi 2 ye gidiyor onunki 1 e basladı. Doktora götürdüler ne teşhisi koyuldu tam bilemiyorum ama sen bence erken götür... Bu arada bence ver bir kreşe. Kreş ortamında çocuklar mallarına sahip çıkmayı oturup kalkmayı düzgün konusma yı düzenli saatlerde öğle uykusunu arkadaşları ile paylaşmayı ortamı öğreniyor. Ve kreşe giden çocuklar ilk okula baslarken hiö sıkıntı yaşamadıgu givi daha basarılı oluyor. 
0 oy
tarafından
Ben 9 aylıkken konusmusum kardeşim 3 yaşındayken. Bazı çocuklar ağır kanlı olur her çocuk aynı dönem konuşacak değil sağlıklı olsun da konuşur inşallah canım üzülme
0 oy
(27,338 puan) tarafından

Bence bekle konuşur

0 oy
(1,964 puan) tarafından
Çocuklarin konuşması için en iyisi akranlariyla bir arada olması canım doktor çok doğru söylemiş. Kendi yaşıtlarinin konuştuğunu görmek onların iletişimini arttırıyor. Benim kardeşlerim var normalde arkadaş çevreleri yoktu annemler taşındı alt kattaki komşunun 4 çocuğu varmış onlarla diyaloğa gire gire çocuklar konuşmaya başladı hele küçüğü benimle telefonda konuşunca şoka girmiştim büyük kardeşim konuşuyor sandım. Büyüğü geç konuştu ama küçüğü etrafında çocuk olduğu için erken konuşmaya başladı. Bence sende en azından belli saatlerde kreşe falan ver iletişim kursun
(41 puan) tarafından
Kış bitsin verecem kızım sürklşi hasta.. 5 gun iyi 2 gun hasta ya ishal ya kabız ya öksürük ben evde tek temiz baktığım halde ayda 2 3 kere doktora gıdyoruz o yuzden vermiyoruö.. Tuvalet egıtımı de veremedim.... Cok emek ettik eylul 1 eyluk baslaıdım 15 ekime kadar 45 gun ıgrastım oda olmadı kış gelmeden bitşsn deıdm olmadı.. Ben beceremiyorum..** apes eden yapım asla yokkk
0 oy
(3,380 puan) tarafından
Benimki 2 ay snra 3 yaşına bascak toplasan 10 kelime konşmz görümcem eşiminde geç konştğnu söylüo beklioz işte ilerlemede yok kreşede hem yaşından dolayı hemde salgından dolayı vermk istemyrum inş tez zamanda konuşurlar
(3,380 puan) tarafından
Yok canm bi hafta sonra 3 yaş olcak aynı değişen bişi yok dr götrcem mecbur
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Sen konusnaya devam et.bir gun bir acilir sen bile sasirrsin.belki ustune gttinz belki konus dye farketmeden baski yaoms olablrsinzz.ondanda olablr.knusur bebegim allahn iznyle
0 oy
tarafından
Benim kızımda iki yaşını gevti sadece kelime konuşuyor 
0 oy
(175 puan) tarafından
Doktorla kres ikisini birlikde yurutmelisiz daha etkili oluyor
0 oy
(12,852 puan) tarafından
Doktoru dinle ve kreşe götür canım
0 oy
tarafından
Doktor bir sorun gormediyse normal canım komşumun oğlu 4 yaşını doldurdu anca konuşmaya başladı ben tanıştığımda 2 buçuk yaşlarındaydı hiç bir şey diyemedi işte daha bu sene konuşmaya başladı

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 227 göst.
12 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 1,266 göst.
19 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Limonlumelemen (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 742 göst.
28 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Mlk22 (658 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 311 göst.
8 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sevcanyurdada (57 puan) tarafından soruldu

378,243 soru

11,320,778 cevap

34,765 kullanıcı

...