0 oy
611 göst.
Diğer kategorisinde (84 puan) tarafından
kızlar kedi sahipleneceğim bebeğim var cins kedi istiyorum bebeğime arkadaşlık etsin diye yalnız bi bilgim yok tecrübeli insanlardan öğrensem anlatsanız aşılarını aylık giderlerini

11 Cevaplar

+4 oy
tarafından
Ben cins kedi arayışına girenlerin gercek hayvansever olduğuna inanmıyorum. Lütfen kıl döküyor ev kokuyor kumu dağıtıyor mobilyami tirmaliyor Mart ayında yok halima çişini yaptı diyecek ve sokağa salacaksan o kedi ev hayatına alışkın olduğu için çöp kenarında başka kedilerin saldırısına uğrayıp yada bir araba altında ezilecekse lütfen günahına girme. Ömür boyu sahipleneceksen al 
(10,069 puan) tarafından
Bende onu yazdim titizsen kıl tüy umrunda olacaksa alma. Cunku sonra bırakiyorlar genelde.
tarafından
Aynen öyle kuzum yaklaşık 8 yıl önce pitbul köpeği sahiplendim. Saldırgan bir ha yvan olmasına rağmen çok uysaldi. Evlendim köpeğim gelmesse evlenmiyorum. Dedim birakamazdim kiyamazdim evlendim yep yeni mobilyalarim yırtıldı evim yeri geldi koktu çok şikayet aldım ama pes etmedim bir yıl önce epilepsi hastalığından vefat etti bu yüzden sahiplenip sokağa bırakan insanlardan nefret ediyorum
(10,069 puan) tarafından
ahh kıyamam kuzum benim ya başın saolsun çok uzuldum bizimde kedimiz var 3.5yaşında dogdugundan beri bizimle. Evet tuyu çok zor kışın evin icinde kumu kokuyo. Ama ona kıyıpta atamam vicdan el vermez nasil birakayim sokaga hemen ölür valla. Sokagi asla bilmiyor cunku.
(84 puan) tarafından
canım oda benim evladım olcak ben kıla tüye takılmam sadece bebeğimle iyi anlaşabilen kedi türü olduğu için bu cinse sıcakkanlıyım sadece daha önce bakmadığım için endişeleniyorum zorluğuna kolaylığına aynı bebek gibi düşün eve girene kadar acaba yetevilecek miyim diye tereddüt ediyosun bende o yönden bakan kişilerden yardım aldım ve asla sokağa atıp o vebale girmem ben
(10,069 puan) tarafından
Aynen canım gercekten bebek gibiler. Dusunki cocugunu nasil evde yanliz gidemiyosan oda öyle. Tatile falan giderken hep yaninda olacak. Bi yere bile gidiyoruz aksam geliyoruz ya çıldırmıs oluyo valla. Ve üst katlarda falan oturuyosan canim camlarina balkonuna file yapman lazim canim. Kelebek sinek yada kuş gormesinler hemen qrkasindan atliyolar yada cam açmayacaksin.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hayv.an beslemek çok iyi ama canım bebek olunca zararlı ya kılını tüyünü yutarsa Allah korusun cins evcil bile olsa me edeceği hiç belli olmaz ben korkuyorum o yüzden 
tarafından
Kili tüyü asisini yaptirdiginiz surece sizin sacinizdan farkli degil yanlis bilgi vermeyin lütfen
tarafından
Nasıl sizden farklı değil ya yutarsa ya gider cigerine fln yapışırsa ayrıca kaç haber izledik evcil ****** vahşeti dehşeti diye çıkan ya ısırır ya tırmalar sevmeye çalışırken zarar verirse lafının arkasindayim gene ben evde küçük bebek varken sağlıklı bulmuyorum iyi o zaman kalkıp kili tüyü yemekten de çıksın bisey olmaz bizim saçımızdan farkı yok mu diyelim

Ayrıca onun temizliği tuvaleti fln çocukla ilgilenmekten ona fazla vakit bulamaz bile görüyoruz çocuk varken ev işini zar zor yapıyoruz
0 oy
(10,069 puan) tarafından
canım eğer çok çok titizsen takinti yaparim diyosan tüy falan asla alma derim
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Üç ayda bir iç dış parazit anıları oluyor senede bir de kuduz ve karma aşısı olur . veterinere göre değişiyor fiyatları canım . Ama bunları yaptırmam sart. Bebekli evde tekir kediler sıcakkanlı kolay uyum.saglayan oyunbaz kedilerdir yani bildiğimiz sokak kedisi . British bilmiyorum nasıldır karakter olarak ama genelde parayla satıyorlar cins olduğu için.  Benim Van kedim var en agresif cinslerden birisi olmasına rağmen kızımı çok seviyordu ağlasa hemen miyavlayarak geliyordu.  Uyurken yanında bekliyordu o da . Birisi oyun olsun diye havaya atsa zarar veriyor sanıp saldırıya geçiyordu . Çok korumacı oluyorlar bebeklere karşı 
(1,105 puan) tarafından
Ayrıca yavru alırsan daha kolay uyum sağlar istediğin gibi eğitirsin . Tüy için temzileme eldivenleri falan oluyor . Aşıları yaptırdığın sürece kist falan olup kimseye zarar vermez . Kist yapan kedinin tüyü değil tüyü ile uçan ve ciğere yapışan parazittir . Umarım bilgilendirebilmisimdir
(84 puan) tarafından
yavru istiyorum canım oğlum 1.5 yaşında
0 oy
(653 puan) tarafından
Benim var eşim aldı doğum günümde hediye olarak daha 2 aylıktı annemmm şuan kocaman oldu benimki egitimliydi ücretli almış eşim tabiki yemeği kumu oyuncakları vs. Almalısın ama o kadar müthiş paralar degil uygun yani tabi ben tekrar satıyorum kedimi hamile olduğum için ve çocuk için zararlı olur diye :-[:-[
tarafından
Heeeeee ozendim senin kültürsüz seviyesizligineee :) napcaniskooo bizde boyleyiskooo ajshshhd
(1,008 puan) tarafından
SATIYORMUSUN !!! insan evladını satar mı bence sen arastir tekrar hic bir zarari olmadığını
(38 puan) tarafından
satıyormuş bi de evladı gibi görmüşmüş. Hadi canım hadii..
tarafından
Laff anlatmayin kizlar konuşmalarini goruyosunuzz zatenn anlamazz :)
(38 puan) tarafından
evet anlamaz da tutamadım kendimi bi de sana cahil diyor. Allahım memlekete doğru düzgün bi ****** hakları yasası çıksa da şunun gibi bu çocukları terk eden satanlara güzel cezalar gelse artık.
0 oy
(449 puan) tarafından
Kedi işine hiç girme bebekle çok zor olur. Oda bebek gibi ilgi istiyor gece uyutmuyor vs
0 oy
(2,634 puan) tarafından
Bende yani ablamda british var ama muğla ve çevresine veriyoruz. 
0 oy
(418 puan) tarafından
Annemlerin kedisi british. Çok asil olurlar. Biraz da soğuk yapılari var, öyle çok mıncıklanmaya sevilmeye gelmez. Keyifçi bir kedi, ama uysal ve sakindir. Scotishler daha sıcak kanlı. Ondan bakabilirsiniz belki. Kucak delisi olur çoğu
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Canım ilk sorum ikinci bir çocuğa hazır mısın? Cins kedi merakı genelde hüsranla sonuçlanır çünkü. Koltukların halıların perdelerin kıymetli mi? Evin her yeri tüy olacak hazır mısın? Çevrendeki herkes yalan yanlış cahil cahil bebeğe zararlı diyecek adam akıllı araştırdın mı gerçekleri biliyor musun? Gece o da seni uyutmayacak bebeğini uyandıracak bazen bunlara hazır mısın? Bu sorulara olumlu cevap verdiysen sana diyeceğim o ki kendi evladımdan hiç farkı yok kedimin. Beni anneliğe hazırlamış senelerce haberim yokmuş. Masraf konusuna gelince insan evladı için harcarken gözü görmez ya o hesap. Ilk yıl aşılar biraz fazla tutar. Sonrasında 3 ayda bir 80 lira parazit aşıları var. Mama da her bütçeye göre bulunuyor.
0 oy
tarafından
Benim kedimde var sokak kedisi oğlumla cok iyi anlaşıyor fazla tuy dokmuyor oğluma esya zarar vermiyor 
0 oy
(1,094 puan) tarafından
İran kedileri cok sakın oluyor genelde canım. Ben sahipkenmiştim kızım için ama hayvana cok eziyet etti gibi geldi bana. Ufaktı kızım kuyruğunu tuttu cekti kulağını cekti.******n dipbucak kacıyordu strese girdi. 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 1,183 göst.
28 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Allizzwell11 (509 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 201 göst.
14 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Aygün24 (1,337 puan) tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 171 göst.
24 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Kader cinar (659 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 124 göst.