0 oy
342 göst.
Aile kategorisinde (2,355 puan) tarafından
Kızlar sizce neyapmalym  2.sezerynm  olacak ablam cuma günü bebeler evde tek kalioms  kucuk olan 6 yaşında oyuzden  anneme sen bize gel alya yi da getir bebelere  birlikte bak,dio annem benim kiza ablamin ogluna bakamam ayni anda dio hadi bakti diyelim ablam,kendini,araya atiyo evde tek kaliosa  bebesi  eşi izin aldin olmazmış ( hastanede ablam kalacakta) bende geri dönüş zor olur abla arkada ben kucuk bebe puset ve ağrılı halimle nasıl basedeym  annemde alya ile yani büyük kızım  ile önde nasıl gitsin eve dönüşte  dedim bir sürü eşya hazırlanacak dedm beni strese sokuyolar  haftaya kocası başka bisey için izin alacakmsta  smdide alırsa olmazmış beni soktukları strese bak kaynanamdan da rahatsız oluyorum o kalsın istemyrm  acaba ilk gün ablam zor olur ya amelyttn  Snra 2.gün de esim mi kalsa diyorum ben  esimle idare edeblrmyz  cumartesi 2.gün olacak( 2 hafta Snra sezeryn  olcam) 2.gunun gunduzu gelsin aksamda evine gitisn,ablam kocam kalsin diyorum 

7 Cevaplar

+1 oy
(35 puan) tarafından
Hic canını sıkma  bile canım  bende sezaryen oldum 2 gun boyunca hastanede yalnız kaldım  pandemi döneminde almadilar kimseyi yanıma her şeyi  de kendim  yaptim Rabbim güç veriyor hiç  tasalanma bebegimi uyuttukca bol bol yürüyüş yaptım. Eve gelipte hiç  yatmadim bile hep ayaktaydım  benimde kimsem  yoktu kaynanamlar geldi ama onunda bana bi faydası  yoktu zaten. Eve gelince duşumu filan kendim aldm cok şükür hic sıkıntıya girme herşey hallolur Rabbin seni yalnız birakmaz
-Reklam-
0 oy
(3,187 puan) tarafından
Yani zaten hastanede hemşireler vs destek oluyor..ki bol bol yürüyeceğiz için bebeğin yanında kalacak biri olsun yeter bence.. hele 2. Gün toparlanirsiniz baya bence mantıklı.. strese gerek yok.. ilk gün destek olsa ablaniz yeter.. 2. Gün eşiniz..yada anneniz kalsın sizinle..
(2,355 puan) tarafından
Hemşireler gece bile gelio emzrmye  beni eşim yürütürken bebek yanlız kalıcak oyu,den diyorum ki ablam ilk gün kalsın ilk gün ağır gecirirm  2.gününde gündüzü kalsın aksama doğru evine gitsin eşimle ben kalalım diyorm zaten yürüme olmaz gece .. ablam da gelince konuşalım benim kucuk oğlan a bakacak kimse yok senin bebeyi annem bana getirsin dio (18 aylık kızım var) 2sine birden baksın dio annemde ikiside çok şımarır dayanamam dio bende diyorum ki abla ben doğuma mi hazirlaniym  18aylik kızıma çanta mi hazirlaym  bide dönüşü var arabaya sigmicaz  ben arkada agrilarimla  uğraşırken ve pusette kucuk bebekle  annem de inde 18aylik kızımla geri eve doncez  ve annem çok yakınan bi tıp hi  beyden memnun olma, kol bacak agrio die bisey taşımaz esinle yine onları yan yana getrmek  iştemyrm  çok üzdü ilk doğumda (buarada annem 2 gün benim kızıma bakicak) oyuzden hastanede ablam kalsın diyorm oda böyle dio
(3,187 puan) tarafından
Anladım canım.. olabilir ablan evine gitsin.. eşin gelsin..
0 oy
tarafından
Yazdığından hiç birşey anlaşılmıyor 
tarafından
Aynen valla sadece sonunu anladım
(2,355 puan) tarafından
Cnn nasıl anlamadin ya  tane tane okursan ablam sezerynn  ilk günü yanimda kalacak annem de benim kızıma bakicak 18 aylık..ablaminda 2 tane  çocugu var  biri buyuk digeri  6 yasinda ki evde tek kaliyormus da anneme diyorki bende için ezginin  bebeye bende bak hem babası arada gidip görür hemde benim 6 yaşında ki oğlum yanlız kalmamış olur dio annemde çok simariyolsr die ikisine bakamam dio ablamda Smdi onu ayarlamaya clisio  eniştemde gıcıklık yapıp izin almio kaynanasida  glmio yani ablam benim yanıma gelirse bebesi yanlız kalioms  ablamda böyle çare bulunmus  mesafe uzak 1. 5 saat var bide çanta mi hazirlcm  doğuma mi yetiscem  annemi ablama bırakmakla mi uğraşacaz hadi hepsi oldu diyelim geri dönüş nasıl kalcak araba kucuk annem bebeyle önde ben ye ni doğmus bebemle arkada   isimi kolaylastrcaklarina sacma fikirlerle geliyolar sinirim bozuldu
(2,355 puan) tarafından
Okurmusunz  attm
0 oy
(180 puan) tarafından
Valla senin sorununu hiç anlamadım inanki öyle karışık yazmışsın ki ablan ne istiyor sen ne istiyorsun anlamadim..

Benimde 2. Sezeryanim olucak 21 aylıkta oğlum var eşimde esnaf dükkanı kapatamaz annem zaten yatalak hasta ablalarim uzakta kocaları yollamiyo eltimin bebeği 2 aylık kaynanaminda Eylül'de yeğeni evlencekmis düğüne gidecem diyor ben ortada kaldım resmen 
(180 puan) tarafından
Bende gebelik tansiyonu var canım ilk gebeliqimde preeklemsi geçirdim şimdi yine tansiyon değerlerim yüksek çıktığı icin. Düğün Eylül 19 da bende 15 ile 30 arası doğum yapcam düğün baska şehirde olucak kaynanam diyor gidersem 1 ay dururum baya uzak gidecegi yer bizde şuan onu ikna etmeye çalışıyoruz
(2,355 puan) tarafından
Özelde olcm  ama 2 kişilik oda .. wlla sinir ettiler kaynanam ayrı hava ablam cuma günü bebem  yanlız kalacak ona da sen bak derdinde   annem benim bebeye ancak,bakalbilecgni  soyluyo ve ben 2 gün bebemi  goremicembunu stresi hüznü var  içimde ben olsam,eşime mecbur izin aldirrm yansitmam bile  aglicam,nerdeyse Smdi hafta alsin izin  napym yada bebesini halletsin hastaneye öyle gelsin gorumcemle  samimi değiliz korona var gelmez ben  dogumdan,cikinxa horluyormusum kaynanam,o halimle gorsun,istemiyom
(2,355 puan) tarafından
Bide bunlarin stresi,belki 15 inde alacak,doktor seni,yada 18 inde bi gun kaynanan kalsa 2.gun de  kocan wlla dertler btmio
(180 puan) tarafından
Kaynanam diyorki ben düğüne gidicem Eylül'ün 10 da çıkarım Ekim 10 da gelirim diyor. Tam dogacagim haftalarda gidecek yani
(2,355 puan) tarafından
Gicikliga bi  bak ozmn esin izin,alacak cnm mecbur ya  .. benim kaunana da bebeyi  bize verrsiniz dio 1.5 saatlik uzaklikta bende bakmıcak  bebeye güya onu demeye clisio  aman bana yardımı dokunmasinda  doğunca diğeriyle bahsedemezler  verirler bunların vermem demelerine bakma diolr bende  şimdiden kafama tkio
0 oy
(1,790 puan) tarafından
Eğer eşin bebeği ilk doğduğu zman kucağına alabiliyorsa çokta güzel hastanede idare edebilirsiniz diye düşünüyorum canım 
0 oy
(252 puan) tarafından
Valla benim sadece eşim kalacak yanımda. Başka kimseye de gerek yok. O da baba oluyor sonuçta ben ne yaşıyorsam yanımda olmalı diye düşünüyorum.
0 oy
(418 puan) tarafından

Pazartesi sezaryenim var hastane ile konuştum oglum eşim ben üçümüz kalicaz. Ama benim oğlum 6 yaşında seninki küçükmüş :( kizina annen bakarsa eşinle kal hiç ablana gerek yok

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 267 göst.
31 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Kenanveannesi (451 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 692 göst.
1 Ocak 2019 Aile kategorisinde Yseminn (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
50 cevap 417 göst.
18 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Mislimisli003 (3,895 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 158 göst.