0 oy
694 göst.
Aile kategorisinde (1 puan) tarafından

Kizlar kayinvalidemle altli ustlu oturyoruz ama benm dogumum eltimin dugunune 1 ay kala falan olmus olcak ve ben annemi istiyorum 5-10gun kalsn  ama kaynvalidem kirilir mi blmyorm hc cocuk bakmams esimi hep babaneleei buyutmus ve hala esim  bzim cocgumz olnca babanesine gel yardm edersn dyor acaba benm annem kalmaya geldgnde kaynvalidem.surt yaprmi annemi istiyorum yanimda cnku bi yere kadr kaynvalide  bbaneside annen gelir diyor ama sonra kaynvaljdem laf ypcak dye esim bana dusman olck dye korkuyorm sncrta o her gorck altli ustlu ama bu sorunu nasl asicam

22 Cevaplar

+1 oy
(112 puan) tarafından

İlla ki biri kalmak zorunda değil yalnız kalın bence. Ben iki tarafı da istemedim karışan olmadan bebeğimle kendim ilgilendim. İki tarafa da bir gün bakiim bakalım yapamazsam çağırırım sizi dedim. Ki o an o ilk gün eşinizle ve bebeğinizle evde yalnız kalmalısınız bence. Çok ayrı bi duygu

-Reklam-
0 oy
(7,402 puan) tarafından

Canim annen musaitse calismiyor sa kizimi yanliz birakmak istemedim geldim desin. Bizde altli üstlu oturuyoruz benim dogumuma annem geldi kaynanam Allah var hic bise demedi aksine memnun oldu. Simdi her insanda bir degil. Bazi kaynanalar alınabiliyor. InsAllah seninki öyle değildir. Bi nabzini olc. Annem sağolsun gelecekmis yanima de bakalim ne dicek. Alınsada cok takma derim sonucta herkes kendi annesini ister.

0 oy
(446 puan) tarafından

Esinin annene karşı bı kini dusmanlik besledigi yoksa sorun olmaz. Sen çevreni değil. Kendini nasıl rahat hisseeceksen öyle davran. Çağır anneni 

Anne gibisi yok. 

0 oy
(9,651 puan) tarafından
Kuzum eşine sorabilirsin annemin yanında daha rahat olurum ağrım olucak annene belli ederim ağrını yanlış anlar ama annemin yanında yatsamda yanlış anlamaz eğer annen alınmazsa bi 5 10 gün annem kalsa iyi olur de önceden konuş eşinle canım bunda bisi yok ki kayinvalidenede soyle anne düğün olucak sizin başınız kalabalık olucak annem ben de gelir kalırım diyo size ayıp olmazsa oda kalabilir diye bi laf at ortaya tepkilerine göre karar verirsin
0 oy
tarafından

Kaynanama da bi yer3 kadae herşeyi diyemezsiniz. Bence annen gelsin

0 oy
tarafından

ah bende de ayni sorun oldu ben annemde kalıcam dedim esim de izin verdi kayınpeder kaynana ortalığı ayaga kaldırdı ama yinede annemde kaldım 5 gun. iyiki de kalmışım canim lohusalık cok baska bi psikoloji anneni istiyosan kesinlikle o kalsın gerçekten anne gibisi yok ya

0 oy
(415 puan) tarafından

Boyle bı durumda kımse kusura bakmasn annem herksden kıymetlı esım de cok ıyı bılır annem olucak yanımda esımde desteklıyor benı kaynanam gelsın yanında olsun baskasna gerek yok dıyor saolsun ılk dusuncesı ben oluyrm hayat arkadasıyız soncda

0 oy
(645 puan) tarafından

Canım bence aklı başında bilgili tecrübeli biri kalsa daha iyi bide yeri gelip senin özelini paylaşacak mesala seni aldırabilecek,gece yardım edebilecek çekilmeyeceğin biri olsun daha iyi olur

0 oy
tarafından

Benim elbetteki annem gelicek yanima ama kayinvalidem de kalmak isterse gelme diycek halim yok. Senin kayinvaliden altndaymis zateb istedigi zaman çıksın insin eve. Alinicak ne varmis ki bunda

0 oy
(4,666 puan) tarafından

Herkes annesi kalsin ister fakat bnm kaynanam kalir annem uzakta sehir disi 

0 oy
(1,379 puan) tarafından

Ya pardonda bu bayan annesi için eşinden izin mi alacak kadının annesi erkeğin de annesi sonuçta erkeğin annesinin gelinin yanında olma hakkı kadar diğer anneninde  hakkı var bence bu soru bile cok mantıksız olmuş  Allahım nasıl düşünceleriniz var ya Rabbim yardımcıniz olsun 

(704 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum valla gece gece sinirlendim yaa ne alaka alıncakmista falan altta oturuyosa otursun annen o senin sonucta izin almamali kimseden
0 oy
(5,938 puan) tarafından

Hic sanmam laf yapacaklarini cunku gorumcenin eviydi esyasiydi ceyiziydi kafasini kaşıyacak zaman bulamaz  senin doğum zamaninda.annen gelsin bence

0 oy
tarafından

Valla benim doğumuma 2 ay var annemde kaynanamda gelicek annem 1 ay falan kalır kimseninde bisey diyeceğini sanıyorum ki dedirtmem de zaten. Çalışıyor diye 1 ay yoksa ben 3 ay bırakmam  :) annemin yeri ayrı ❤

0 oy
(704 puan) tarafından

Ya ben anlamıyorum büyükte konusmuyorumda niye alınyormus kayınvaliden annen gelcek diye ne alaka ya böyle insanlara sinir oluyorum gercekten kendi ogullari degerli eee bizde bi ananın evladiyız tabikide annelerimiz evimize istedigi gibi girer kalır kimseye sormaya ne gerek var ki dogum bu insan annesini ister en basta ama kayinvaliden de gelsin boyle seyler sorun olmamali bende hamileyim ikiside gelsin kalsin ama kimseye sormaya gerek yok yanmda olmak isteyen gelicek zaten.

0 oy
(545 puan) tarafından

Kesinlikle annen kalmali yaninda. Ama bu kayinvalidenin cocuk bakmamis olmasindan degil tamamen senin paikolojik rahatin icin canim. Ana gibi yar olmazmis çünkü. Senin ihtiyaclarini en ii annen giderir. Surat yapan olursada cuvala girsin bi zahmet.

0 oy
(249 puan) tarafından

Benim eşim bakacak canım şimdi bile hastayım eşim bakıyor gelen giden yok torunlarını kendimi göstermek için kal bak demem yani ikisine de eşim yeter çok şükür . ama sonraki seçenek tabi annem sonuçta ne halde olcaz bilemiyoruz kaynana ayrı anne ayır aşarsa assın surat boş ver

0 oy
(765 puan) tarafından

20 gun once kayinvalidem kalacak 20 gunde benim annem kalacak :D

Cunku ramazan ayina geliyor Hayirlisiyla dogumum. Ama ben de once kayinvalidemi istiyorum annemde oyle istiyor. Cunku kayinvalidem bebek bakma konusunda master yapmis :D 

0 oy
(1,350 puan) tarafından

Ikiside gelsin sorun ne ki . Babanne olarak gelmek onunda hakki . 

0 oy
(3,446 puan) tarafından

Neden herkesi bu kadar düşünüyorsunuz ki? Diğer 2 gelinlerine eşimin ailesi bakmış. 1 yıldır eşimin ailesi ile aynı binadayım 43 gün  önce doğum yaptım önce annem ilr kızkardeşim geldi 10 gün kaldılar sonra ben onlarla babamın evine gittim 10 günde ben orda kaldım eşim geldi aldı. Ailesi ilr aynı binada olmamıza rağmen dün akşam bile diyor ya kızkardeşin gelsin istersen yada ben seni gotureyim annenlere. Evde iki tane bekar kızkardeşi var ama eşim benim ailemi tercih ediyor ki ben ilçede annemler merkezde yani yakında değiliz. 

Kısaca demem o ki önemli olan sizin nasıl hissedeceğiniz? Dünyaya birini getiren sizsiniz saygı sınırlarını aşmadiginiz ve sözle kırıcı olmadığınız takdirde içinizden ne geçiyorsa onu yapın bence

0 oy
(110 puan) tarafından

Valaha canım sonuçta senin annen kalkıp ta surat yapamazlar hadi yaptılar diyelim kalkıpta  annenin kovamazsın kavinvaliden surat yapınca eşin sana düşman olucak ne demek saygı duymak zorunda senin annene sen onun annesine nasıl saygı duyuyorsan varsın kalsın annen yanında nasıl rahat ediyorsan o kişi kalsın

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 343 göst.
21 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Alyakus (2,355 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 780 göst.
24 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Belinay esila (34 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 77 göst.
28 Temmuz 2022 Tatil-Seyehat kategorisinde Dyg_1 (506 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 186 göst.
17 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Aysen.aycan (1,370 puan) tarafından soruldu

378,115 soru

11,317,309 cevap

34,763 kullanıcı

...