0 oy
1,311 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Lütfen bu mübarek günde dalga geçecek yazmayın. Ben bucuk  yillik evli 2 bucuk aylik bebegim var. Kendi ailemle altli uslu Oturuyrouz bu zamana kadae hersey cok guzeldi. Esim annemlerle arasi cok iyiydi her dediğini yapardı annemlerin vs vs.. kaynanam geldi memleketten eltimle beraber . Bebek kurani icin . Bende agir idrar yoli enfeksiyonu geçirdim . Onlarla ilgilenemedim ama yeminle. Annem kendi evinde hersey hazirladi etti. Neyse sonra kaynanam gorumcem gitti. Sonra memleket donecekken esime demis. Ben bu sefer hic menmun kalmadim. Surat yapmış demis. Bende duydum çıldırdım tabi. Ben 1 hafta yatalaj yattim. 2 gece hastane yattim bana niye bakmadu. Kizinin evine kaçtı dedim.  Esimle tartıştık esim bana gun oncesi suray yapıyordu ben anladim yalvardım.  Neyse sonra annem kapiyi yumruklayarak geldi. Annem ve esim tartıştı . Araya soğukluk girdu  benim 14 yasindaki 2 kiz kardesim esimi instgram silmisler wp engellemisler . Esim gordu çılgına döndü . Bende anneme dedim keske silmeseydi silecek ne vardi dedim. Annemde onlar çocuk vs diyo. Bu zamnaa kadar anmemlerde yemek yerdik. Simdi esim annemlere cikmiyor. Ben hayatta 2 kiz kardesinle konusmam. Kizimi onlarin kucaginda gormicem diyi Ben napacam.  Bu arada kaynanami o gun bugun aramadim nolur akıl verin baska yere tasinin deme kiralar pahalı kucuk çocukla nereye gidiyim. Esim kiz kardeşlerim yuzunden bir yere gelmiyor yukarı cikmiyor. Benim kardeşlerime iicm buruk napayim od of:(((

18 Cevaplar

0 oy
(6,362 puan) tarafından
Annenin sizin araniza girmesi bastan yanlış kaynanamin esine oyle demesi ayri yanlis senin esine surat yapman ayri yanlis konussaydn ya acik acik ben buhaldeyim yaranamiyom ne yapym diye birak annenlere gelmesn ne olcak gelmezse? Sonradan duzelir esinde cocuklarn yaptığı seyleri kafaya takacak kadar takintili bi insan değildir umarim. 
tarafından
Ben surat yapmadim esim yaptı esim cok takintili birisi. Hep kaynamsm yuzunden oldu. Anne işte kizinca
-Reklam-
0 oy
(32 puan) tarafından
İki tarafıda alttan alttan idare edin bir süre. Bahsetmeyin eşinizin yanında ailenizden. Ailenizin yanında eşinizden ama şunu söyleyin bizde anne babayız hiç kimse ailesini seçemez ve atamazda. Ailem seni evladı gibi görüyor seviyor. Kardeşlerim neden silmiş bilemem ama belki sayfalarında rahat paylaşım yapmak için de olabilir. Onlar toz pembe görüyor herşeyi bizler büyüğüz ve onları hoş görmemiz gerekiyor diyin. Hâlâ diretiyorsa siz kesinlikle ne eşinizden nede ailenizden vazgeçmeyeceğinizi tekrarlayın. Anlayacaktır ki ailenizi sakın atmayın sakın onlar sizin arkanız. Arkanız olmazsa vuran çok olur
(32 puan) tarafından
Teşekkür ederim cnm her yolu denediğim için artık tecrübemden yazdım. İki tarafıda idare etmeye çalışıyoruz ama en önemlisi eşin gönlünü almak. Sonra kaynana da vız gelir hiç kimsede huzurunu kaçıramaz.
(337 puan) tarafından
Benim anlamadığım insan evladın mutlu olmasını neden istemez
(32 puan) tarafından
Bilerek yapıyorlar canım senin mutluluğun batıyor. Anlamıyorum bende oğulları sanki prens mübarek elinden gidiyor diye bunu yapıyorlar. Ama onlarda bir yere kadar boşvereceksin. Eşinin yanında lafını açma. Güvendiğin biriyle hatta yakınında hiç olmasın dök içini rahatla. Bendede biliyorum yani iyi görünüp ne cadı olduğunu tüm Türkiye biliyordur. Sülale diyor sen gençliğini görmedin Allah'tan diye. Hepsi genetik şizofren bence
tarafından
Inan bende yruldum ya of sıkıldım hergun kabga etmekten
(32 puan) tarafından
Sabr en iyi ilaç. Rabbim o kadar büyük ki inan bir anda herşey değişebiliyor. Dua edelim herşeyin en doğrusunu Allah bilir ve onun kudretine inanıyorum verecekse ceza o versin hak edene. İyi düşünen iyi olsun diyorum her zaman ama hakkımda kim kötü düşünüyorsa Rabbimden bulsun diyorum. Benim gücüm yetmez ama onun gücüne sual olmaz. Çok iyi geliyor dua etmek. Sık sık dua et bu bile sana neler katar. Dua edince aynaya baktığımda sanki yüzüme güzellik gelmiş ☺️
0 oy
(242 puan) tarafından
Her ailede kavqa olur yeterki zaman gecsin yine duzelir aralari. Merak etme
tarafından
Pek sanmıyorum 1 ay oldu tik yok
0 oy
(1,232 puan) tarafından
Canım kendi ailende olsa Kaynana da olsa ailelerle bu kadar sıkı olmayı hergun onlara gitmeyi oturmayı ben hiç doğru bulmuyorum .kayanana ayıp etmiş ama annen de çok ayıp etmiş kapı yumruklama falan hiç hoş değil.Bence siz irfan taşının ailelerden ne kadar uzak o kadar iyi
tarafından
Bende oyle dusunuyorum ne kadar uzak o kadar iyi
(1,232 puan) tarafından
Aynen çünkü aile ister istemez müdahale ediyor .İmkan varsa oradan taşının en başta tavır yaparlar ama sonra daha iyi olur.Birde sürekli gidip gelme işine anlam veremiyorum ben
tarafından
Canim kucuk cocukla nasil tasiniyim suan 450 veriyorum ilerde ne kadar veirirm
(1,232 puan) tarafından
Niye tasinilmasin ki canım.Sen bilirsin tabiki ama aileler ile altlı üstlü hiç hoş değil illa ki sorun oluyor kaynananda anne de kız kardesleerinde hepsi ayıp etmis
0 oy
(8,323 puan) tarafından
Bi süre kendi haline bırak herşeyi canım bırak eşin gitmesin bi süre.ama bebek konusunda esıne tavız verme derım.Sen konusma ama bu cocuk uzerınde benımde hakkım var de buna tek basına karar veremezsın de.Olaylar yatıssın kayınvalıdene de Allah hidayet versin. 
tarafından
Ya inan artık cok sinirlendim herkess bişey diyo kaynanam yüzünden az daha sutum eksiliyordu
0 oy
(12 puan) tarafından
Kaynanan iki günde ortalığı karıştırmış suç sizde degil annende hiç degil 
tarafından
Bende ona kizdim ortalığı karıştırdı o böyle yapmasaydı
0 oy
tarafından
Neden eşinizle yaşadığınız sorunları sizin aileniz öğrendi ve eşinizle tartıştı .keske kayinvalideni arayip kusura bakma anne desydin eşinin hatrına madem esin senin ailene bu güne kadar her dediğini yapip saygı duyduysa. Ben 7 senelik evliyim kendi ailemle ayni sitede oturuyorum siz gibi hep annelerde yerdik içerdik daha bir şikayetimi annem duymadı.annem vefat etti kaynanam geldi ayni siteye eşim benim aileme nasilsa simdi bende onun ailesine öyleyim. Kusura bakma ama canim haklıyken haksız duruma dusmusssun
tarafından
Aynen oyle oldu bende hastalığın getirdigi sinir vardi bilmiyorum iste en basta kaynanmam sikayet etmesine sinirlendim
0 oy
tarafından
Kendi ailenin durumu öğrenmesi ve annenin müdahale etmesi çok yanlış aile içine kimse karışamaz  (dayak aldatma vs dışında) sen esinle aranda halledebilirdin boşuna büyümüş mevzu 
0 oy
tarafından
Kayinwaliden ortalgi karistirip gtmis o ayri, annen araniza grmemeliydi oda ayri, kardeslern her ne kadar 14 yasinda olsalarda onlar hcbr zman araya grmemelydi snucta sizn aranz 3-5 gün bozuk olur baristgnzda unutucaksnz herseyi ama esinz ne annenin kapiyi yumruklayark tartsmaya gelmesni nde kardeslernin hmen tawr alp ensteyi slip engellemesnı unutmucak. Ve szde hp arada kalicaksnz. Olaylar yeni olmus hç üstelemeyin sz gdin gelmezse israr etme zamana birak elbet düzelr.
0 oy
(104 puan) tarafından
Canım şöyle diyim kabul edersen kayınvalideni ara olanları biliyorsun annecim de sizi agirlayamadim mahçup oldum falan de alttan alabildiğini kadar al anne esimde kızdı senin kalbini kırdım diye de  gerekirse kaynanan eşini arasın konuşsun kızları takma şimdilik al karşına konuş kızlarla o enisteniz benim eşim çocuğumun babası falan dersin sen en başta şunu kacirmissin bitanem mesafeleri kızların enistelerine saygılı olması lazım o yok mesela biz kavga etsek bile erkek kardeşim beni değil eniştesini tutar ama beni de asla kirmaz o yüzden unutma yuvayi dışı kuş yapar herkesin arasını bulmakta senin görevin 
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Bence biraz eşinin sakinleşmesini bejle kardeslerinlede konuş enisteniz size kızdı ondan bu ara biraz anlayışlı olsunlar sana ben hep şu kafadayım esinle iyi ol gerisi önemli degil
0 oy
(427 puan) tarafından
Canım annen ve kaynananın yaptığı eş değer bi hata bence ikiside aynı şey sen sen ol aileni evine karıştırma kardeşlerine gelince seni sevip sayıyorlarsa gelip eniştelerinden özür dilesinler yoksa ben düzeleceğini sanmam arada kalan sen olursun 
tarafından
Ozur dilemiyor işte
0 oy
(1,204 puan) tarafından
Kardeşlerin gelsin  özür dilesinler annem de güzel bi şekilde konuşsun oğlum ben elimden geleni yaptim anan memnun kalmazsa ne yapayim desin altan almazlarsa esin yola gelmez olur Öyle şeyler diyip uzatmayalım de.   ( bide dalga geçilecek bir post acmamissin ki.  Rahat ol  ;)
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Canım kaynanan bombanın pimini çekmiş evin ortasına atıp gitmiş yaptığı çok yanlış  ama senin annenin ve kız kardeşlerinde abartmışlar acaba annenler sizin evden çıkmanızımı istiyoda söyleyemediği için böyle şeyler yapıyolar bilemedim
0 oy
(1,151 puan) tarafından
Annen seni savunmus annenin yemegini vs yerken iyiydi simdi mi kotu oldu inan aynisi bizdede var kaynna degil mi iste halden anlar insan 
0 oy
tarafından
Annen kapıya neden yumruk vurarak gelmiş çok ayıp etmiş 

Eşinde çocuk k.bakma ne demek kucağında gormicem haedememeis belli sen hiç araya girme derim 
0 oy
(1,948 puan) tarafından
Ne kadar saçma bir sorun eşinde de hiç akıl yokmuş annesinin lafına kı inanıyor önce gelsin sana sorsun Allah akıl fikir versin 
tarafından
Aynen oyle anasi ortalığı karıştırdı inan bana 3 haftayı aramiyom kaynanami ders olsun ona anlar belki
0 oy
tarafından
Bence evliliginize iki tarafin anneleri fazlaca dahil olmuş canim. eger esinle senin aran iyiyse seviyorsaniz birbirinizi musade etmeyin ucuncu kisislerin karismasina . Eger ev bulursaniz baska bir ev olmasi lazim. Bak sen esinle tartismani yarim saaat sonra unutursun ama anne babalar unutmaz esine karsi sevgisi azalir. 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 929 göst.
23 Şubat 2020 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 533 göst.
5 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 732 göst.
23 Temmuz 2019 Güzellik-Bakım kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 479 göst.