0 oy
852 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kaynanam dun bizde kusmustuk diye geldi ameliyat olmustu gelmedi dun geldi oda kayinbabama anlattik meseleyi kustugumuzu o zorla getirmis dakka bir oglum bebege bakiyor yorgun sen bak istedigin zaman uyaniyorsun diyor bebege bakmiyor butun gece teoefonda ondan uykusuz diyorum yok sen bak diyor laf anlatamiyorum neyse sesimi etmedim ben sanki insan degilim herseye ben yetisiyorum oglu niye bir caydanlik tasidi cay sehpalarino getirdi cocugu kucagimdaj aldi durmuyordu kadina batti bugunde kislik icin babakunuc yapiyorduk bana diyor ki kayinbaban cocuklarima bakmaz sevmezdi oglum bakmasin dedim o eski devir simdiki devir farkli bakacak tabii ben sanki butun gun yatirmiyor muyum dedim damadi kizina bakinca sorun yok benim esim kizima bakiyor ona sorun oluyor halamda dakka bir kocam calisip senle kizini doyuruyor ancak diyor sinir oluyorum cevap veriyorum ama susmuyor bana boylr okkali bi laf soyleyin ki bidaha soylerseler cevaplarini vereyum bidaha konusamasinlar

13 Cevaplar

+2 oy
(1,865 puan) tarafından
Benimkide öyle. Komşunun oğulları ekmek yahmayı öğrenmiş ev temizliği falen yapıyorlarmış bunun da hoşuna gidiyor. Sonra kendi çocukmarı için yapmıyorlar diye. Ben de komşun öğnetmiş ki yapılıyor yoksa onlarda yapmazdı sonra da bizimkiler neden yapmıyor diyorlan. Komyu diyor el kızına yazık reğil mi diye. Benil eşimde evde bikaç keri biyerleri silerken denk geldi aman yapma oğlum ben yaparım diyor.. bizde ataterkillikten dolayı daha bebeken eyimize oyuncak bebek vrehi onu beslemeyi evciyik diye yemek yapıp misafir,ağırlamalı öğreniyorlar erkek çocuklarına arabalarla ve tabancalarla hem teknolojiyi hem de şiddeti öğreniyorlar. Sen yahtır kuzum eşine sonuçta baba de yedek ebeveyn değil çocuğun tüm iptiyaclarındah sorumlu öğrensin yapsın. Bunun çalışmayla alakalı değil benil görüşüm böyle :)
tarafından
Yaptiracam canim anneleri hicbirseu ogretmemis ki ye ic keyfine bak ogretmisler ben onu egitince hosuna gitmiyo surekli laf sokmaya calisiyo esim ara sira bakar zaten yorgun olmasam baktirmam ama bende yoruluyorum bende insanim somucta cok sogru soylemissin valla canim ogullari inanmiyorlar kendi evinde yapsinlar bize yapinca zorlarina gidiyor damatlari bakinca yapinca onlar yapsinlar istiyorlar iste kizim diyorlar ya bize laf olarak soyluhorlar
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Kaynana lafı midemi bulandiyor artık hepsi kendini bilmezin teki nasıl o oğlunu kayırıyorsa seni de bı ana doğurdu gökten düşmedin sonuçta 
tarafından
Bende iste tam aoyledigini soyledim esime o seni dogurduysa benim anamda beni dogurdu oda gorse kizim yapmasin desin o zaman bende kaynanamdan nefret ediyorum ama mecbur cekiyorum esim icin
+1 oy
(2 puan) tarafından
Onlara en büyük cevap  cevap  vermemek boşuna yoruyosun kendini konuşur konuşur susarlar sen cevap  verme ki kendi hallerinde  çatlasınlar ama kocanada yine yaptırır herşeyi daha çok  kudursunlar
tarafından
Oyle yapacam canim artik laf soyluyorsun da anlamiyorlar zaten hala konusuyorlar em iyisi soyleyip dursunlar
+1 oy
(13,203 puan) tarafından
Benimki de aynı eşimden iş isteyince kalkar kendi yapmaya. Oğlum işte hem çalışıyor falan vs. Bir kere bozdum rahmetli kayınpederimden iş isterken kocandı oğlumda benim kocam diye. Şimdi adamcağızım evde oldukça kendi şu yapılacak bu yapılacak der oldu ona daha çok sinirlenir oldum. 
tarafından
O nasil laf ya oglumda kocam tovbe tovbe valla bu kaynanalar sevilmiyor sorsam onlara gore biz sucluyuz onlara basimizi egelim ogullarina is yaptirmayalim kopek gibi calisalim
(13,203 puan) tarafından
Yok kız eşim için oğlun da benim kocam dedim de malum telefon klavyeleri. Çalışırken de oğlu kıymetliydi şimdi hamileyim yine oğlu kıymetli. Bir de elin yanında demez mi birlik gitmesin zor oluyor diye. Başka birisi gelin alacak da
tarafından
Ha klavye hatasi canim mecbur yapacak sen hamilesin gun geliyor insan mide bulantisindan yemek yapamiyor esin yapacak mecbur kendi kizi olursa acaba hamile haliyle is yaptirir mi bu kaynanalar ne olacak hoc bilmiyorum sonra diyolar ki hata gelinlerde onlar bize karismasa biz niye onlara laf soyluyelim
(13,203 puan) tarafından
Eşi tayine gitti doktoru burda diye görümce 4 ay doğum öncesi kaldı elini sıcak sudan soğuk suya sokmadı. Ben önceki gün çıktım mutfak duvarı sildim kendi bir kere bakmadı neymiş koronada misafiri gelecekmiş
+1 oy
tarafından
Okkalı bi laf degilde okkalı bi tokat şart bence 
tarafından
Valla keske atabilsem hincimi cikarirdim uc senenin anamdan emdigim sutu burnumdan getirdi desem yeridir bide yalandan da kizimi sevmiyor mu daha cok deliriyorum
0 oy
(168 puan) tarafından
Benim kaynanamda öyle hamileyken yardım ederdi Esim neymiş kayınpeder görmüş üzülmüş bende napim yapacak hamileyim dedim cocuk olduktan sonra kirli bezi atmasını istedim benim yanım yanımda de ama başkasının yanında deme ayiplarlar seni dedi ben annesiysem oda babası mecbur yapacak böyle seyler konuşma dedim..ama suratım o bicimdi valla ezderha gibi olmuşumdur kesin :))
tarafından
Iyi yaptin valla canim helal olsun sana ben desemde anlamiyor tekrar ayni seuleri soyluyorlar dayim is yerinde kadinin birine masaj yapmia esine soyledi kaynanam esimin ismiyle diyorki ayni kocan orda neye ugradigimi sasirdim esimde mi isyerindeki kadinlara masaj yapiyor dedim
(168 puan) tarafından
İnanma ara bozacak suna inan bazı kaynanalar oğlunu kıskanıyor gelinden bana bi cay demlemedi sana nasıl yapıyor falan diyor esimde annesi gelince bi is yapmaz
tarafından
Ama yardimci olmalari sart daha bes aylik kizim kaynanami gorunce basiyor cigligi kucagina gidince kendini aglamaktan helak ediyor esime veriyorum tutsun caylari falan getirim diye esimde tutuyor kaldirmak icin kendi kalkuyor kaldiriyor o zoruna gidiyor bide patlican kozlerken bebegi niye getirmedin oglumun yanina biraktin diyor dedim cocugu bu dumanin bortu bocegin icine mi getireyim
0 oy
(107 puan) tarafından
Biz bir oturuyoruz . Kaynana bana yardım etmediği için gıcıklık olsun diye kocamdan yardım isterim.  Oda o kadar uyuzdurki kaynana . Tutar kalk yardım et oğlum der . O g*t devirip yatıyor .  Kadın haliyle yardım etmiyor . Bende gıcıklığına kocamdan yardım isterim . Onunda zoruna gider . Valla susmazlar .  Illa kendileri baskın gelecek ya . Ben hiç cevap vermezdim sessiz sakindim . Baktım daha çok üstüme geliyor . Çatçat cevap vermeue basladım . Kırılmış kırılmamış banane benim gönlümü kim onarsın. Ben kendi bildigimi yaparim dedim . Sen karışma dedim . Sen kendi bildiğini oki o zaman dedi .   Ama yine aynı. Ne zaman isim düşse mutlaka bir yere gidiyor . Bu saatten sonra ne ona yardım ederim nede yardım isterim . Ama bundan sonra napilacaksa beraber yapılacak ben çalışayım o paso yatsın yok öyle .  Ay çok doluyum daha fazla konuşmak istemiyorum sayfa sayfa yazacam yoksa .  Allah kolaylık versin canım sanada 
tarafından
Anlat dinlerim canim seninde kaynana az degil iki dakka elini atsa olmez sende esine soyle o yapsin hayat musterek nasil biz onlarin cocuklarinin arkalarini topluyorsak onlarda bizimkini toplayacak onlar bi is yapip yoruluyorsa biz butun gun 100 is yapip yoruluyorus hic kimsenin evladi kimseden kiymetli degil sorsan anama oda benim evladim kiymetli der ama kaynanalara anlatamiyorsum sanki onlarin evladi gokten gelmis
(107 puan) tarafından
Ah canım ah . Hamileyken birşey yoğuruyordum . Kitlenip kaldım hiç kımıldayamadım.  Yemeklere yardım edermisin dedim kitlendigimi gördüğü halde . Bana yardım etmedi ben yorgunum yardım edemem dedi gitti uyudu  o kadar zoruma gittiki anlatamam . Kalktım yaptım mecbur .  Işler bitti yanına geldi . Yardım edilecek bişey varmı diye . Ben hallettim sağol dedim . Ne yemek yaptın dedi hiç cevap  vermedim . Kaldırıp tencereye bakıyor alaçam o tencereyi fırlatacam ama yapamıyorum .  40 çıkar çıkmaz o gece kızına gitti hemen . Oda zorla durdu zaten . Çok merak ediyorum ne zaman gelecek . Gelsin çatır çatır sokucam lafımı .  Düşük tehlikem vardı o zamanda köydeydi .  Küçük bebeğim var yine gitti bir yerlere . Hamileyken son zamanlara doğru odamı temizleyelim dedim. Yorgunum aciliyeti yok sonra felan dedi elini bile sürmedi .  Eltim bunların afedersin ağzına sıçar .  Elti köye gitti indi evini temizledi . Bana inat yapmadıysa neyim . Bu saatten sonra bitti benim için o kadar gözümden dustuki . Çok severdim ben kaynanamı fırılfırıl arkasında dönerdim taki gerçek yüzünü görene kadar . Hele bi gelsin kızından sonrada köye gitcekmis.  Gitsin gelsin . O zaman görsün ben nasıl tavır alıyorum . Kimseye iyilik yaramıyor .  Zaten eşim iyi olmasaydı ben burda kafayı yerdim  . Allah şükürler olsun . Evim inşaat onun yapılmasını bekliyorum allahın izniyle seneye yukarı çıkıcam.  Tek hayalim şimdilik bu yukarı çıkmak .  Şimdi kafamı dinliyorum gelince allah bilir hergun bişey hergun bişey .  Allah sabır versin bizlere
tarafından
Sabret kuzum evin tamamlaninca xikarsin ama kaynananin yaptigi hic hos degil tepkini goster ona hatta direk yuzune soyle sana inat diye gidip eltinin evini temislemek ne bide hamile ve lohusa halinle
(107 puan) tarafından
Valla dediğim gibi eskiden çok sessiz sakin bi insandım . Ama artık yüzüne söylüyorum . Hatta artık cevap veriyorum diye şaşırmıştı . Ama bende insanım sabır bir yere kadar
0 oy
(9,626 puan) tarafından
 bizde kaynana olucaz empati kurmak istiyorum ama kuramıyorum yani tutulur bi tarafı yok sanırım o yüzden kuramıyorum..neden bi anne damadı kızına istediğini almayınca yardım etmeyince üzünce yerden yere vuruluyo aynı şeyi oğlu karısına yapınca yardım edince neden yaptın derler sen erkeksin derler,karisini savununca sen ondan üstünsün lafinin üstüne laf soylemesin derler kızıp bagirinca göklere cikarilir alttan alttan gaz verir huzur bozar anasinin lafini dinleyip el kaldirdi diye gerim gerim gerilir bi hosuna gider falan ben anlamıyorum o kız senin evladinsa gelininde başkasının evladı ama aynı şey kızına yapılınca hoşuna gitmiyo annemin şuan sadece 3 damadı var henüz gelini yok insallah 3 tanede gelini olucak ama şahsen bunu benim annem bile yapsa kabul etmem bana damadının nasıl davranmasını istiyosa annemde oğullarının eşlerine o şekilde davranması gerektiğini söylemesini isterim onlarda bi ana kuzusu..Tabi bu soylediklerim bütün kaynanalar için değil ama ülkemizde parmakla gosterilicek sayılı kaynana var buda acı bi gerçek yok denicem kadar az.
tarafından
Valla helal olsun kuzum cok guzel yazmissin onlar ne kadar sizi kizim olarak goeuyorum deselerde asla gormezler ben ogun 14 kilo domates bebek arabasi ve kizim tasiyordum kaynanam karsimda merdivenden dusuyordum som anda tutundum yardim bile etmedi esime dedim kizi olsaydi yardim etmez miydi sanki ben o an neye ugradigimi sasirdim basta severdim ama simdi inanki nefret ediyorum ondan o kendini tek dusunur evladinida milletin onunde dusunur gibi yapar biz borc altina girdik kadin bir lira vermedi durumlarida vardi vermek sorunda degil ama sonucta bisimde yoltu durumu vardi yardim etmek zorundaydi bende asla anneme isin vermem geline boyle davranilsin
(9,626 puan) tarafından
Ne biçim insan ya ya düşseydin bise olsaydı ya bebeğine bise olsaydı Allah korusun..O zamanda oğluna derdi ki bi çocuğa sahip çıkamadı anam bunların çoğu böyle merhametsiz..paraya gelincede ceplerinden 5 kuruş çıkmaz çünkü oğlunu senin borca soktuğunu düşünür yani o eve bise alınınca sanki gelinler kendileri için yapıyomuş aliyomus gibi görünür ne alsan gözlerine batar senin yanında değil oğlunun yanında ne gerek vardı niye aldınız bosa masraf diyip dolduruşa getirirler çünkü oğulları annelerine değil eşlerine harcar diye zorlarına gider
tarafından
Valla cok dogru soyledin canim benim kaynanam sadece meslekli kizina deger verir gerisi onun icin bostur gecende kisim kanepeden dustu kafasi su toplayan bebek doktor sakin yere dusurmeyin dedi ben kisimin derdine dusmusum korkudan oluyorum bisey olacak diye bebek kendini yirtiyor o orda bana bagiriyor neye ugradigimi sasirdim coxugumu kucagina alip sakinlestirmedi bile ayni dediklerini inanki yaoiyor esimi dolduruyor sizin yag seker ne cabuk bitiyor bizim bilmem kac ay gidiyor
(9,626 puan) tarafından
Sesi kesilesice valla şuan acayip **** oldum..Allahtan ben uzağım da aramız iyi yoksa bende aynı olurdum bizim durumumuzda bu olurdu bende beraber veya yakın yasamıyorum ama az çok tahmin edebiliyorum kaynana yapılarını ve başıma gelecekleri sanki senin eve giren şeyden ona ne o mu veriyo parasını bu kaynanaların 10da 9u bu kişilikte malesef
tarafından
Aynen valla en iyisini yapmissin ev bizim kredi oduyorus tasinamiyoruz ama esime dedim seneye bu evi kiraya verelim uzak biyere gidelim diye yoksa beni timarheneye gonderecek bu kadin obur eltimede aynisini yapti Rabbim meknaini cennet etsin hala bile arkasindan konusuyorlar
0 oy
tarafından
Benim eşimde hiç bı şey bilmezdi yumurta kiramazdi hamileliğim ağır geçince temizlik yemek her eeyi öğrendi o yaptı :D ama şükür kaynanam iyi olmuş ogrettigin dedi bana eşim yardım edince bozulmaz eşimde zaten yaptığı işin denmesini sever bulaşık yikiyo falan diye ovcem eşimi mesela hoşuna gidiyo  :)) değişik 
tarafından
Ne guzel ya biz iki aydir hastanelerdeyiz dinlenemiyorum esim yardimci oluyor bakiyor bende dinleniyorum kaynanam bes dakka yakinimda ama hic yardimci olmuyor arayip sormuyor bile oglu yardim edince yoruluyor sanki ben insan degilim ben yorulmuyorum
0 oy
tarafından

Okkalı lafla filan olacak bişey değil bnmki de bana hemde kocamla eltimin yanında oğlumu parmagına taktın oynatıyon dedi ses etmedim taktın oynatıyon dediğide ne biliyomusun hamileliğimin ilk ayları eşim işsiz kaldı bende çalışıyorum 4 ay işşiz kaldı ben işe gidiyom geliyom uyuyom iş ev uyku olarak geçti bnm günlerim kaynanamda bunu gördü ev işi yemek hepsini kocam yapıyodu :) neyse parmağına doladın dedi kaynanam eee koskaca kadın haksız çıkarmak olur mu:)  bende parmağıma doladım her istediğimi yaptırdım bunu da kaynananın gözüne gözüne soktum gıkı çıkmadı tabi kendiylede araya resmiyet koydum kafa rahat :)

tarafından
Ohhh valla iyi yaptin kiz mecbur o zaman herseyi yapmak sorunda hem calis hem yemek hem temislik bu kaynanalar bisi kole olarak goruyorlar
tarafından
O eskidenmiş canım bana kötü gelin derse kötü gelin olurum iyi gelin derse iyi gelin.. Eee kaynanayı haksız çıkaramam dimi:)))
Bunu yüzüne de dedim bana kim nasıl yaklaşırsa onu alır bir adım geline iki adım giderim bir adım geri çekilenden iki adım geri çekilirim kuralım bu :)
Kocamda şımartılmayı ilgiyi pek sever bende onu heryerde şımartırım kalabalıkta başbaşa heryerde o da bir dediğimi iki etmez eltilerim görümcem kaynana filanda buna deli olurlar onların kocaları öyle olmadığı için :)))
0 oy
(549 puan) tarafından
Bzmkide bnm oglum uyanır gece yarısı yorulur bılmm ne dedm bnm canım yok mu sn onu dusunuosan bnm annmde bnı dusunur. Hem mecbr bakıck Bn bu cocugu babamn evinden getrmedm dedım :))) 
tarafından
Valla col dogru soylemissin canim ben soyluyorum da susmuyor damati butun gun torununa bakar o baksin kizina yardimci olsun ama benimki bakimca batiyor ona laf sokmaya calisiyor
(549 puan) tarafından
Biz el kızı oldugumz ıcın
0 oy
(52 puan) tarafından
Sadece de ki ben sırtımı Allaha dayadım sizide Allaha havale ediyorum bundan sonra her sözünüzle Allah baş etsin de ne derlerse desinler duymamış gibi yap kudursunlar
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Benim kaynanam yok vefat etmiş ama annem bı kaynana   her zaman yengem  bizden da iyi agirlanir annem derki o bize gelfi  bı söz desem kırılır  ama size desem  o an küser unutursun o yüzden yengenizi sevip sayın    

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 374 göst.
16 Haziran 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 47 göst.
2 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Cetineylul317 (1,244 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 464 göst.
2 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Reyyreyyy (165 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 524 göst.
25 Ağustos 2019 Aile kategorisinde smsnannesi (597 puan) tarafından soruldu

374,661 soru

11,206,544 cevap

34,509 kullanıcı

...