0 oy
660 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (847 puan) tarafından

Hanımlar merhabalar. 52 gün kadar buralarda yoktum malum doğum yaptim toparlanma süreci vs. Şuan normal hayata elhamdülillah dönmeye çalışıyorum. Ağda mi vs yaptım bakımımı yaptım derken bir türlü psikolojik olarak cinsel iliskiye giremiyorum kocamla. Daha erkenmidir bu duyguların gelişmesi icin. Çünkü kendimi kötü hissediyorum acaba bebeğime ayıp olur mu bile diyorum psikolojikmen anneyim ben cinsel.iliski mi diye de sorar olabiliyorum. Acır mi diye korkuyorum. 

Sizlere sorum bu psikolojiyi nasıl düzeltebilirim. Yasayanlar tecrübeli arkadaşlar yazarsa memnun kalırım.

Boş yorumlara vs dalga linç vs böyle yapacaklar postuma gelmesin.

Sizleri seviyorum şimdiden teşekkürler <3

14 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Post açıyorsan herkese açık olduğunu ve herkesin yorum yapabileceği gerçeğini unutma cnm❤️ 

Durumun içinde sakin kal ve fazla stres yapma önceden oluyordu şimdi de olabilir de. Geçmiş olsun şimdiden❤️☺️
(847 puan) tarafından
Bazilari yazmak icin yazıyor kuzum o yüzden haklısın tabi yazıyorlar da ben yazmasınlar istedim ☺ çok teşekkür ederim balım sadece psikolojik ama ne bileyim kendimi yeni evleniyor gibi hissediyorum ☺
-Reklam-
+1 oy
(76 puan) tarafından
Bence önce bi dene  denemeden  bilemezsinki  canm  50 gün snra giriyorlar  iliskiye genelde eşinde ısderse dene denemedin  surece pisikolojin  hic duzelmez
(847 puan) tarafından
Denedik kuzum ama ben acır diye korkuyorum doktorum kayganlaştırıcı jel bile verdi hani 40 gün sonra kontrol oluyor ya sakinleştirdi bak iyileşmiş dikisim falan desede tövbe ben korkuyorum
+1 oy
(2,067 puan) tarafından
Inarnirmiisn  2 sene oldu  girmeyli  aslında  ilk baslarda  aciciak  korkusu  olucak diye  girmedim  ve eşim korunmak istemio  benimde  gizlden  yapayım  dedim eğer öyle yaaparsan halkımı helal etmem dedi  birsuru  seyler  şuan  artik  isitom  amaaa hamile kalcam diye korkiom  bebeğim  9 aylik  korun  diyom  hayır dio  psikolojimi bozdu  rsmen  
(2,067 puan) tarafından
Insllalah  canimmm  vallaa zor bir duurm  benim esimden kaynaklio  cinsel iliisye hiç önem vermoo   benim kadsr
(2,600 puan) tarafından
Yesilim çok uzuldum cnm ya Allah esine akil fikir vrsin sanki biz makineyiz pirt diye cikiyo cocuk malkafalar iste 9 ay bi eziyet sonrada 2 yasina kadar canin cikiyo toplsan 3 yil biz neler cekiyoruz

Ama esin herhalde pis videolar izliyo 2 yil çok uzun bi sure rabbim islah etsin :(
(2,067 puan) tarafından
Eşimi bi kaç defa yakaladım  izlemis  2 defa  bu uyuuodu  sonra kalkti  anlalti  ever dedi  ama ben nasıl  agliom   niye ben varken  niye onlar  dedim eşim beni  beğenmiomja  göbekli  ama kilo veremoom  eğer birdah izlersen  sana halkımı helal  etmem dedim  cocik göremesin dedim  şuan onu takipteyim  simdlkm  skinti  yok  canım  artik isito  ilşkiye girmek  ama bende go korku  var  nedense  sezaryan oldum  orası keisn  eski hale  dönmüştür benim ilişkim zor olio braz  valla canim şuan  2 ci çocuk isito  artik  bende hayır  dedim
(2,600 puan) tarafından
Tatli dille konussan cnm doktora sordum simdi çocuk yapamazsin dikislerin acilir dedi de belki vazgecer bide o korunmasa bile sen ilac al ic
Iliskidende korma kiz bi iki derken vucut alisiyo
Hem dogumdan sonra vajina genisliyo rahat oluyi
Ben iki sezeryan oldum ama genisledi normal dogumla alakasi yok
(2,067 puan) tarafından
Allah allah  canim  benim vajinam  dar ama  bileemdim   soylıyım ona  anlamio istiom  dio  çocuk  eğer öyle yaaparsan halkımı helal  etmem dedi  benimde korunmami istemior kendiside  olursa olsun artik dio  ama ben yeminle hala korkiom
+1 oy
(3,702 puan) tarafından
Bende  doğum yapalı 60 kusur gün oldu daha girmedik 
(847 puan) tarafından
Ne yapcaz biz ya. Gerçekten kadın olmak anne olmak zor.is mis rabbim yardim etsin.
(3,702 puan) tarafından
Benim ki korku da varda benim 40dan iki gün sonra adet oldum daha da bitmedi onu bekliyom
+1 oy
(27,296 puan) tarafından

Stres edıp kafaya takma.

Takarsan eger zor olur akisina birak 

(847 puan) tarafından
Insallah böyle yapabilirim inan ne zormus bu durum ya
0 oy
(2,600 puan) tarafından
Kiiz delimisin korma ven 40 sabahi oldu iliski iki sezeryandada bak doktor jelde vermis arayi açma cnm sogukluk giriyo sonra bebeginiz oldu ama esine hayatinizda biseylerin degistigini bu kadar yansitme birlikte uyutun bebisi sonra vakit gecirin emin ol erkekler maleeef bizim gibi anlayisli olmuyolar 
(847 puan) tarafından
Ayy nasıl.guzel anlattın. Evet soğukluk oluyor. Ben bebeğe karşı daha çok yüklemiyorum kocam da ben öyleyim diye biraz uzak duruyor. Bana da jel verdi doktor ben hala korkuyorum. Denedik kuzum ama sanki kendimi ilk gerdek gecesinde gibi.hissettim korktum.
(2,600 puan) tarafından
Kiz korkmaa sakin bebege çok yuklenme emzir uyut normal davran iliskiyi aksatma çunki 1 ay 2 3 ay derken pis seyler izliyolar sonra birakamiyolar iliski istemiyolar malesef cnm
Izlemrleseler bile huzursuzlul oluyo
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Kuzum iki ay bekle demişti bana doktorum . İlk biraz zorluyor doğru ama zamanla geçiyor o da normal yani doğum yaptin sonuçta 
0 oy
(880 puan) tarafından
Geçer canım daha erken pskoljk olarak dogum zor bı durum.. 
0 oy
tarafından
Sezryan dogum yaptıysan korkma hic bişey olmaz ama normal dogumsa bende korkardim acir fln diye
0 oy
tarafından
Benim canim cok acidi kiz  umarim herkesin durumu ayni degildir
0 oy
(46 puan) tarafından
canm merhaba bende ilk dogumumdan sonra cok korkmustum acir diye ama hic o psikolojiye girme kendini toparla ve yap unutma esinin de bun ihtiyaci var cokda bekletmemeye calis canm. korkacak birsey yok
0 oy
(94 puan) tarafından
Sezryan olduysam zaten o bolge hic degismiyor canim eger normal dogumsa ve dikisin varsa 52 gune hicbisey kalmamistir acimaz korkma. Bebegine niye ayip olsun kiz:):) o nasil dunyaya geldi sanki bunlari hic dusunme sen sadece akisina birak kafanda bisey olmasin 
(847 puan) tarafından
Normal oldu kuzum makatina kadar dikisim var di doktorum geçmiş girebilirisn dedi
0 oy
tarafından
Valla seni anlıyorum cok iyi hemde kuzum bnde korkuodum acırmi diye evet aciyor tabiki ilk iliski kadar degil ama acıyor bnm normal dogumdu dikislerim vardi ondan dolayi baya acımıştı 
(847 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim valla rahatladım yorumları okuyunca elhamdülillah
0 oy
(142 puan) tarafından
O psikolojiyi çok iyi biliyorum bende de aynısı oldu hem istek yoktu hem uykusuz geceler yorgunluk falan derken iyice ilişkiden soğumuştum bide acıyacak diye korkmuştum , 5 ay sonra birliktelik yaşadık eşimle sağolsun anlayışlı davrandı zorlamadı halimi görüyordu . Bebeğimiz çok uykusuz ve gazlı bi bebekti zamanla atlattık bitti gitti çok şükür eşine durumunu açık açık anlat hiç acele etme zamanla düzeleceksin strese sokma kendini , illa 40 çıktı olacak diye bişey yok 3 ay sonra olur 5 ay sonra olur kasma kendini
(847 puan) tarafından
Ay allah razı olsun kuzum çok teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 877 göst.
0 oy
6 cevap 543 göst.
1 Ağustos 2019 Aile kategorisinde Deva. (92 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 184 göst.
0 oy
34 cevap 912 göst.