0 oy
624 göst.
Aile kategorisinde (60 puan) tarafından
ablam cok sert biridir otarıter. Yegnm tam ergenlik cagnda Sosyal medyadan gızlı takıp edıyorm cok uygunsuz seyler yapıyo yazdıkları falan hıc hosuma gıtmedı ablama 1 2 kere abla gözetle söle böle yapıyo dedm suclu ben oldm smdı bıdaha gornce napcammı sapıttım üzülmesini istemiyorum ablamın.sölesem kotu bılır dıyemem de böle bısı yazmıs sole foto koıymus dıye Ama yalnıs bısıde yapmasından korkuyorm takılıdıgı insanlar falan iyi değil napmam lazm ya 

9 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Teyze anne yarisidir al telefonu eline kır koy kenara o ney öyle yeni nesil iyice kendini şaşırdı küfür etmeyi saçma sapan pozlar verip abuk subuk videolar çekmeyi adam olduk sanıyorlar valla hiç tahammülüm yok benim yeğenlerim anneden çok benden çekinir teyzem görürse bizi mahveder diye hiç bir şey yapamazlar 
(60 puan) tarafından
Evet katılıyorm öle birsey olacak sanıyorlar ben yapamam kı ole   benle bir buyudugu ıcın ben daha cok arkdas gbı goruyo teyze gbı deglde öle ciddiye almaz beni yaptırmaz öle bişi korkmaz benden annesinden bile artk korkuyo  öle korksa smdıye yaptydm konustm kac kere bak yapma böle falan dıye engellemıs heryerden gızlı baktm zaten
tarafından
Şu sosyal medya ve şimdiki arkadaş ortamı zehir gibi bir madde magimliligi ile ben sosyal madde bağımlılığını bir görüyorum ve bunun sonu hiç iyiye gitmiyor bence gördüğün bir yanlış varsa buna dur demen lazım yaptıklarının paylastilarinin ekran görüntülerini al ablana göster baksın bir çaresine yazık günah küçücük küçücük çocuklar hesleniyo böyle böyle üç beş tane zibidinin iltifatına kanım alıp başlarını gidiyorlar ondan sonra ara mı bulasın evladını allah korusun hiç iyi değil devir hiç
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ne yapıyor mesela kötü olan sana öyle geliyordur belki
(60 puan) tarafından
Ya ayıp seyler yazıyor canm nasıl desem dilimde varmıyor cınsellıkle ılgılı
tarafından
Kız mı erkek mi yegenin
(60 puan) tarafından
Kız canm
tarafından
Aaa ama abla belki üzülüp sana kıza bilir zor bir durum erkektir sandım hani bazen küfürlü paylaşımlar yapıp sende öyle anlamışsındır diye ama zor bir durum ne yapacaksın peki
(60 puan) tarafından
Yok canım kız maalesef cınsellıkle ilgili seyler yazıyo daha yasında 16 17 cok uzuluyım bısı yapma yukumlukugu duyuyorum yapsam bana kızar gorusnez benle  benı kotu bılırler asla laf sölemıyo kızlarna naparm bilemedm
0 oy
tarafından
Ne gibi şeyler paylaşıyor benim kardeşimde öyleydi hiç iyi arkadaş çevresi yoktu babam takip ettirirdi devamlı telefonu yakup esedi kimle konuşuyor diye tek kötü huyu sigarabsukur 
tarafından
Ben erkek sanmistim yeğenini uyku sersemi :)
(60 puan) tarafından
Kıyamam olsn. Kız canm naparm bılmıyorm sussam ıcım ıcını yıcek
tarafından
Benimde öyle bi kuzenim var sorsan ailesine melek dayılarına halalarina edepli oturaklı bir kız ama kız evli adamlarla geziyor kınamıyorum rabbim biliyor bende kız evladı yetistiriyorum rabbim kimseyi evladıyla sınamasın
(60 puan) tarafından
Yaa Allahm korusun evlatlarımızı kınamaya özeenmeye gelmez ama kayıtsız kalınımıyorda  rabbım korusn hidayet versn
tarafından
Amin inşallah canım
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Benim ablam gibi ise hiç karışma canım, başıma geldi biliyorum. Sen evladın gibi görüp koruyup kollamak istersin, ablan etrafa kızım birşey yapmıyor, durduk yere iftira atıyorsun diyebilir.. Ozaman kala kalırsın 
(60 puan) tarafından
Evet tam dedıgn gbı bırı. Cokta uzuluyım hıc yakısmıyo ona böle seyler uyarlama kendım benı engeller kızımda kotuler benı
0 oy
(4,666 puan) tarafından
Bnce paylastiklarini ablana göster canim 
(60 puan) tarafından
bana kızarsa görusmezse dıye cok korkuyorm bılıyorm benı suclar
tarafından
Sen Allah için elinden geleni yap göster yazdıklarını o konuşmazsa konuşmasın canım biraz aklı varsa seninle bir olup halletmeye çalışır eğer yoksa sen üzerinden vebali atmış olursun yarın birgün o kız yanlış birşey yapsa vijdanın rahat etmez ama söylersen rahat edersin ben olsam söylerim
tarafından
Kesnlkle goster yarn bir gun kaçar bisey olur kndini yersin soylmedm diye
(60 puan) tarafından
Öle mi dersiniz  evet uxulurm de gidip önce kuzyla konusem sonra ona sölıym napıym artk onlarn ıyılıgııcın yapıyom anlamazsa da herkes kendi bılır
0 oy
(291 puan) tarafından
Bu devirde kız çocuk büyütmek çok zor, çoğu arsız ya, allah kolaylık versin. 
(60 puan) tarafından
Evet Allah evlatlarımızı korsn bnmde kızm var korkuyorm
0 oy
(1,635 puan) tarafından
Oturup güzelce yeğeninle konuş bence. Haberlerden örnekler ver. Müge alnının programından falan örnekler ver. Annesiyle uğramamış olursun hemde 
(60 puan) tarafından
Bunu defalarca denedim bıdaha diyeyim cok takıyo benı hayat ona göre kolay suanda herseym ustesnden gelırm bn dıyıp sıyrılıyo ama oturp konusam guzelce balı söylemeden gördugmu
(1,635 puan) tarafından
Valla canım o yaşlarda hepimize hayat toz pembe oluyo. Ergenlik başa bela yaa
Mesela ben 3 sene üniversite sınavına girdim ilk 2 yıl amaann sevgilim var evlencem ben diye hazırlanmadım. 3.sene sevgilimden ayrılmıştım ama yenisini bulur evlenirim yine nasılsa diye boşvermiştim. Tam 5 aralık günü ablamla ders çalışmamam yüzünden tartıştık. 2 ablam var 2 side eline ekmeğini almış insanlar.
Ablam bana öyle şeyler söyledi ki kafama dank etti. Babama beni dershaneye yazdır dedim ikiletmeden o gün gidip yazdırdı.
Herkesten 2 3 ay sonra dershaneye yazılmama rağmen en iyi bölümü ben kazandım.
Üniversite okurken eşimle tanıştım. 6 yıl bekledi beni evlenmek için. Çok şükür 4 yıla yakındır evliyiz.
Yani sen teyze olarak ılımlı yaklaş.
Beni bile örnek verebilirsin. Neler geçti başımdan bi bilsen. Şuan çok pişmanım ilk yıldan hazırlanıp kazanmadığıma.
Gerçi öyle olsaydı eşimle tanışamazdım ama neyse işte.
Sen ılımlı davran hayatın gerçeklerinden bahset
(60 puan) tarafından
Nasıp ıste. senın ablan falan yol gostermıs annesi veya babası ılımlı yaklassa belkı daha saglıklı olur benm anlatmam cok bı fayda vermıyo bıdaha anlatcam dedıgn gıbı hepımızın kanı kaynıyodu ama cok sukur kotu seyler yapmadan aklımız basımıza geldı ben bunu kullansam böle arkdasm vardı bak falan dıye kendımden anlatnca cok etkili olmuyo ya yasıyıp görecek bazı seylerı Allah korusn artk bıdaha oturtup konusem
(1,635 puan) tarafından
Evet canım beni örnek göster çevrenden duyduklarını anlat. Sen ben bunu yaşadım dersen beni kandırıyor diye düşünür ama dışarıdan örnek verirsen daha çok ilgisini çeker.
İnşallah iyi sonuçlanır. Allah yardımcın olsun
0 oy
tarafından
Bence sen karışma senin üstüne kalabilir 
(60 puan) tarafından
Evet ondan korkuyorm ama bölede bısı olursa dıye uzuluyorm
0 oy
(6,681 puan) tarafından
Bence susarak yanliş yapiyorsun..sen yabanci deyilsinki ablan sana kizsin..soylemezsen kizar bence..soyleki bilsin onlem alsin yoksa sorasi daha da kotu ola bilir..

Ben senin yerinde olsam coktan soylemistim asla goz yumamam..o benimde cocugum sayilir nasil gece rahat uyurum??
(60 puan) tarafından
Canm zaten daha oncelerde söledm beni terseldı benm cocugm yapmaz sız karısmayn  herkes kendi cocugma baksn dedı zaten rahat edemedıgndeb napcamı bılmıyom  annem falanda gormus 1 2 bısı demıs annemı falan cok terseldı laf ettırmıyo konuscam kızıyla ona ogut vereymbalı

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 219 göst.
18 Ocak 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Hersey-nasip (368 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 466 göst.
9 Ocak 2021 Aile kategorisinde 142637jdnghsom (496 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 467 göst.
3 Eylül 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 142637jdnghsom (496 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 69 göst.

379,874 soru

11,371,537 cevap

34,854 kullanıcı

...