0 oy
322 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Eşim pazartesi gününe kadar izinli ben de hep diyordum doğum temizliğini yaparız diye bir gün cam sileriz bir gün kapı diye bölüştürdük işleri günlere anlaştık temizlik yapacaktık eşim de istersen ailenin yanına gidelim dedi ailem uzakta şimdi gitsek pazar günü anca döneriz temizlikte tek bana kalacak eşim işe gidince 36 haftalık hamileyim çok ağırlaşmadım da ama birden de zor gelir bi yandan aileme de gitmek istiyorum ne yapacağımı bilemedim eşim de soruyor karar verdin mi diye ama hala veremedim :( siz olsanız ne yapardınız

3 Cevaplar

0 oy
(597 puan) tarafından

Tabi ki aileme giderdim

tarafından
Benim de ailem ağır basıyor geçen hafta geldiler temizliği de tek başıma zorlanır mıyım bilmiyorum doğum yaklaşınca yaparım diye kapı cam dolap hiç yapmadım aksamdan beri düşünüyorum aileme gidicem sanırım
(597 puan) tarafından
Ben doğum temizliğini burda duydum hiç mantıklı değil bence zaten bebeğim doğacak diye niye dolap siliyorum dolap ici kısa geçerken veya yaza geçerken gibi bahar yaz kis temizliginde falan silinir kış ortası cam silmeyi hiç anlamıyorum zaten yani kendinize de eşinize de eziyet etmeyin bence
tarafından
İşte ben kış temizliğini bilerek yapmadım doğum yaklaşınca yapayım da uzun süre yapamayacağım için  ev temiz olsun diye doğum temizliği dediğim bu yani doğurduktan sonra bi de temizlik derdine düşmemek için dip köşe temizlik her zaman yaptığımız şey zaten
-Reklam-
0 oy
(105 puan) tarafından

Bence kapıni flan sil cama hiç girme zaten yağmurdan batıyor çünkü çok asilarak is yapamak iyi değil senin suan pskoljik desteğe ihtiyacın var Ailene git ayy bende çok özledim keşke gidebilecek gibi olsam koşar giderim valla ama çok uzaktalar

tarafından
Ben de annemi özellikle çok özlüyorum keşke çalışmasa da doğumdan sonra baya kalsa diyordum ama malum emekli olmaya çalışıyor çalışmak zorunda
(105 puan) tarafından
Hem suan 36dasin bebek memeden kurtulur derler kollarını kaldırarak is yapma doğumdan sonra 40in çıkınca esin çocuğa bakar sende temizliğini yaparsın ama suan enerjini harcama sana lagzim olacak canim. Benimkiler de türkiyede annemi ablami çok özlüyorum git enerji topla anneni gör
0 oy
(52 puan) tarafından
Ailene git esin isten geldikten sonrada geceleri is yapın bnm esim ek iste de calisiyo aksam 9 yada 10 gibi geliyo ondan sonrada temizlik yapiyo bana her gun bi yeri yaptiriyorum gecen pazar da kanepeleri camlari sildirttim bebegimizin yatagını sildi banyoyu tamamen camasir suyuyla yikadi  simdi de bi tek tuvalet ve mutfak dolaplarini silecek bnm erken dogum riskim var diye bn hic bisey yapmiyorum yatıyorum allah razi olsun zaten hamileligim boyunca butun temizligi de o yapti simdide esim yapiyo yine 
tarafından
Benim eşim de yardım ediyor ama işten gelince yapacağını hiç düşünmüyorum gidersek haftaya hafta sonu yaparız diyor
(52 puan) tarafından
Esine durumu anlat de bak bn agırlasıyorum yapamiyorum senin bana yardim etmen gerekli bebek temizlik bitsin geleyim demiyo her an gelebilir bi suru millet gelecek bana yardim etmen filan lzm de biraz alttan al guzelce anlat yapar bnce
tarafından
Yardım etmese bile gidicem galiba anneme çok düşkünüm zaten içim içimi yiyor şu an :)
(1,499 puan) tarafından
Ay masallah ne şanslısın benimki de geçen haftalarda kalabalık misafirim gelecek diye temizlik yapayım dedim oda ben sana yardım ederim dedi ama nerde bütün iş bana kaldı yani hayal kırıklığı beni guvendirmese hiç üzülmeyecem ama anca konusuyo icraata gelince ortada yok
(52 puan) tarafından
Zehzeh esinin bu donemde anlayısli olması lazım sonucta o ikinizin cocugu sennis yapınca bebegin basina bisey gelince o hic uzulmeyecek mi keske yapmasaydin demeyecek mi ama dusunmuyolar malesef o yonunu sende kendini yormadan yavas yavas yap ama esini ikna etmeye calis belki yardim eder

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 273 göst.
30 Haziran 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 254 göst.
6 gün önce Aile kategorisinde Hayal1907 (250 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 509 göst.
25 Şubat 2024 Aile kategorisinde Hirasu (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 296 göst.